0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1000 -: Ноември 20, 2007, 15:26:21 pm »
"Грижи за бебето и детето" - не съм я изчела още цялата, но ми се струва много хубава, и мъжът ми я хареса много, той е по-напред от мен засега :). има и нещо като азбучен справочник какво да правим ако се случи еди какво си с бебето. мисля че ще ти е полезна.

на мен ми донесоха от family-bg "какво те чака през първата година на детето" - също изглежда хубава, но още не съм я почнала. от днес съм в болнични и предполагам ще чета повечко книжки, че не ми се стои само пред компа :)

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1001 -: Ноември 29, 2007, 10:19:00 am »
Момичета, вчера ми беше първата обиколка по магазините - все се спирах, спирах /таткото твърди, че е суеверен/, ама си викам в 26г.с. - поне да поразгледам. Моля майчетата от Бургас да пишат знаят ли къде има стъклени шишета / на Nuk например/, както и магазини с колички и кошарки, защото аз знам само за детския магазин до операта и Поли М на Богориди. Благодаря ви!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1002 -: Декември 15, 2007, 12:24:42 pm »
Момичета, изчетох цялата тема с голям интерес и съм много благодарна на всички ви. Спестихте ми много усилия да се ориентирам в марки на бебешките принадлежности и цени.
Имам един въпрос. Какъв термометър за тяло на бебчо да си взема? Живачен или електронен? Преди време, когато мерих БТ си бях взела електронен и никак не останах доволна от него, защото се оказа, че стойностите на интервалите, в които се отчита висока температура са много по-различни от тези, с които сме свикнали при живачните. Преди време бях гледала дигитални термометри, с които се мери температурата в ушенцето на детето, но не съм много наясно до колко са практични. От живачните малко ме е страх. Все пак живак си е това. :?

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1003 -: Декември 15, 2007, 13:27:56 pm »
според мене дигитален ,тези с инфраружа дето се мери температурата са за деца след 1 год ,за6тото на бебето няма как да от4ете вярно таи като не  може6 да го сложи6 по -наватре в ухото ,а жива4ните термометри има риск от с4упване и т .н .Прецени сама ,кои е по-добрият вариант за тебе :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1004 -: Декември 18, 2007, 12:56:42 pm »
Момичета, изчетох цялата тема с голям интерес и съм много благодарна на всички ви. Спестихте ми много усилия да се ориентирам в марки на бебешките принадлежности и цени.
Имам един въпрос. Какъв термометър за тяло на бебчо да си взема? Живачен или електронен? Преди време, когато мерих БТ си бях взела електронен и никак не останах доволна от него, защото се оказа, че стойностите на интервалите, в които се отчита висока температура са много по-различни от тези, с които сме свикнали при живачните. Преди време бях гледала дигитални термометри, с които се мери температурата в ушенцето на детето, но не съм много наясно до колко са практични. От живачните малко ме е страх. Все пак живак си е това. :?


Нашият е дигитален във формата на биберон. Мислех си, че ще е супер удобен, ама си бях направила криво сметката. Бебка въобще не искаше да ползва биберони и като беше мъничка пак успявах да измеря някаква температура, но като почна да си го вади, е невъзможно. На него му трябват около 5 минути, за да отчете, което е мног Та моят съвет е да си вземеш дигитален, но да отчита за максимално кратък интервал. Иначе ако бебето ползва залъгалка, нашият е много удачен.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1005 -: Декември 18, 2007, 13:43:56 pm »
за термометрите - вече и в България се продава инфрачервеният електронен термометър на Чико, който мери температурата на слепоочието. малко е скъп, но е изключително удобен. най-добрият измислен досега начин да се мери температура на бебе и малко дете.

ето го тук:
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1482
в Пигис хаус го гледах за 120 лева, в Данет са се изхвърлили с цената.

аз ползвам такъв откакто се е родил Марти. многократно е проверяван, засичан и прочие. лекарите тук го гледат с недоверие, защото им е непозната технологията, но проблемът е техен, не на технологията.
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 13:45:51 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1006 -: Декември 18, 2007, 23:30:39 pm »
И ние сме с инфрачервен електронен термометър и много съм доволна. Няма нужда да разбуждам малките за да измеря т-рата. Ето този:http://www.leguidesante.com/thermoklinik/products_3476.html
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1007 -: Декември 19, 2007, 16:57:19 pm »
Благодаря ви момичета! Ще видя дали тук мога да си намеря такъв тип термометър. Поне ще опитам да си дам поръчка в някоя аптека пък да видим.
 :bighug:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1008 -: Декември 20, 2007, 10:52:43 am »
Благодаря на всички ви за споделянето на полезните идеи! Изчетох всичко което сте писали, определено ми спестявате много време, усилия и нерви проба-грешка.

Бихте ли споделили какви играчки давате на децата си (от новородено) които да подпомагат двигателното и умствено развитие? Правя списък от неща които приятели ще ми донесат от САЩ, та се зачудих какво да включа. Някакви идеи за неща които си струва да се купят от там?

Може би ако има такава тема в която да е дискутирано подобно нещо...да не отваряме нова.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1009 -: Декември 20, 2007, 11:15:19 am »
Nivear има цяла тема http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=16255.0
Попринцип първият месец не са нужни играчки. Децата не се заглеждат, не могат да държат. След това се почва с ярки играчки окачени над леглото на нивото на очите.

П.п. Има и отделна тема за количките, ако не си я видяла http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=13632.0
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 11:18:47 am от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1010 -: Декември 20, 2007, 11:25:41 am »
Нивеар, аз съм привърженик на играчките на Фишър Прайс,повечето са ни такива, харесвам ги защото са добре измислени и качествени. Цените им в САЩ са много по-ниски, отколкото в Европа и особено у нас. Можеш да им разгледаш сайта - fisherprice.com и да си харесаш неща, които да ти донесат.
В Сащ също има голям асортимент от разни Бейби центрове - 2в1, 3в1 и т.н., които са доста занимателни, а тук почти няма предлагане или е на много по-висока цена.
Така че, ако имаш познати, които могат (тук разбирай да могат и като кг да поместят в багажа си)да ти донесат нещо - определено има какво да се поръча.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1011 -: Декември 23, 2007, 08:40:23 am »
Благодаря на Цветенце и Василена за включването :)

А какви са тези бейби центрове?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1012 -: Декември 25, 2007, 08:49:55 am »
Честита Коледа! Казват че на Коледа стават чудеса...желая на всички да открият своето прекрасно чудо, а на тези които вече са го открили да го преоткриват всеки ден!

Ние вчера почти довършихме покупките за бебко и сега остава да изпера и изгладя всички торби :)Това което не успяхме да вземем вчера беше ваничка - моля ви дайте съвет вие какви ванички ползвате.

Чета че по вечето от вас предпочитат обикновените ванички пред анатомичните. Само че обикновените нямат стойка. Разгледахме на ОК baby и Сам които са нещо средно м/у анатомична и обикновена...искаше ми се да можем да сложим хавлиена поставка вътре, но ако е анатомична ваничката, няма как.

Другото което не знам какво да взема е козметиката. Чувала съм много добри отзиви от Мустела, ама зная само марката. А какво трябва да купя като начало освен шампоан. Това в списъците които изтеглих не го пише :)

А какво се слага в количката - от магазина ми предложиха комплект за количка. Дали ще ми трябва при положение че имам "испанско" одеялце сак. Количката е със зимен кош.

:)
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1013 -: Декември 25, 2007, 11:39:27 am »
За ваничката гледай да е по-голяма, да не вземете някоя малка че за нула време порастват дечицата. Моята ваничка първата беше анатомична и ми беше много удобна, с покритие като тези на Сам, така че не е нужно да постилаш допълнително пелени, хавлии и подобни.

Козметика - душ гел за къпане, за зимата бебешко олио или крем за мазане на тялото, бариерен крем за дупето, аз май друго не съм ползвала в началото + цинков крем (крем Бочко също става) за подсечени дупета.

За количката зимата можеш и без комплект, така или иначе бебето е много опаковано. Комплектите според мен са за есенно-пролетните месеци. Но вършат работа докато бебето лежи в количката, до около 6ия месец.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1014 -: Декември 25, 2007, 12:00:17 pm »
еми купи си обикноженна вани4ка и ватре си слага6 каквато стоика мисли6 да си купи6 тия хавлиените ли4но на мене не ми допадат ,трябвада да придаржа§ БЕБЕТО ,за да не падне ,за6тото все пак то се движи вав водата на вси4ки посоки ,аз имам анатоми4на стоика и го придаржа добре сега ,но когато бе6е новородена пак трябва6е да я придаржам,за6тото си плава6е :lol:.
ЗА КОЗМЕТИКА  из4акаи бебето и тогава си вземи ,аз моита до 20 ден я капах само с вода и като по4нах мустела се изрина от нивеа са6то ,бебетата са ммного разли4ни както и самите ние,ако не6то за нас не е подходя6то ,твоето бебе можеда няма проблем и обратното

аз специално какво нося в коли4ката ,зареждам се с биберони 4 ,един термос  с топла вода и 4 порции ам слагам и памперси мокри карпи4ки ,крем4ето за подси4ане и 1комплект за преобли4ане ,ако стане някои фал да се преобле4е детето я поварнало ,я памперса пропуснал и така и сме готови за излитане  :lol:


аз в торби4ката на maxi cosi я слагам ,нито яке нито 6апка и трябва опаковам я и е готова ,какав е този специален комплект ,които искат да ти пробутат имаи напредвид 4е не вси4ки джаджи по магазините влизат в употреба тарси практи4ното

а да зимният ко6 сам го ползвала то4но 5 пати ,дори и да ти казват ,4е става за патуване и е сас колан за секурите детето не е в безопасност  ,таи като при удар няма приставка която да придаржа глави4ката както е при макси козито


 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1015 -: Декември 27, 2007, 12:43:41 pm »
Проблема с обикновените ванички е това че ми казаха в магазина че няма стойки за тях. А не си представям да си вземем ваничка и да я поставяме на пода. За това пуснах въпроса, дали е вярно че не може да се пригоди някаква друга стойка - ние пробвахме в магазина, но не ми изглеждаше стабилно.

За комплекта за количк, да прави сте - няма да ми трябва - ще ползвам "испанското" одеялце.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1016 -: Декември 27, 2007, 13:10:49 pm »
Аз съм виждала и стойки за обикновени ванички. Така че поогледай се, ако си решила да е обикновена. Моята макар и ортопедична, не купихме стойка, защоно банята ни е тясна(има голяма безполезна вана, щот сме на бойлер) и няма място. Така че ние слагаме ваната на една маса в хола и така я къпем Алекс за сега.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1017 -: Декември 27, 2007, 13:17:39 pm »
И ние къпехме на масата. Като почна да рита много (някъде към 5ия месец) слагахме ваничката на земята или върху два пластмасови стола в банята. Поне са си по-добра инвестиция от стойката.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1018 -: Декември 27, 2007, 13:51:38 pm »
И при нас купуването на ваничката се оказа проблем. Искахме да вземем със стойка, но всичко което ни предложиха се клати - стойката ли ще държим, бебето ли ще къпем. Дори една продавачка се опита да ме убеди, че като се напълни с вода ваничката и от тежестта щяла да се застопори :BangHead:. Засега оставаме на варианта обикновена ваничка върху някоя от масите.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1019 -: Декември 27, 2007, 14:59:10 pm »
Какви са тея испански одеалца???? :oops:
Тук продават комплект - пелена и възглавничка за количката нали, за това ли става дума?