0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #980 -: Ноември 11, 2007, 19:04:18 pm »
То всъщност във ваничките, тъй като не се пълнят догоре, пъпчето не се мокри... ама бебчетата са толкова мънички първите дни, че наистина е най-удобно под чешмата  :D Наде, то затова е хубаво да се покаже как да миеш малкото човече - ще свикнеш - не се притеснявай  :D
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #981 -: Ноември 11, 2007, 19:22:14 pm »
къпането е страшно само в началото, постепенно ще свикнете кой е най-удобния за вас вариант. на мен лично на чешмата не ми беше удобно. най-важното за мен, като нооизлюпен родител при къпането, беше да има още един чифт ръце :wink:
Ние сме с анатомична ваничка, не се е налагало да слагаме нещо срещу плъзгане.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #982 -: Ноември 12, 2007, 10:41:11 am »
И аз купих такава анатомична ваничка на Кам и ми се струва много удобна, поне не виждам бебо как може да се плъзне, но може би още ми е трудно да си го представя всъщност колко ще е малък вътре  :P. Иначе не знам дали бих могла да го държа под чешмата  :lol:, има много теории за това дали да се къпе бебето преди да е паднало пъпчето, някои препоръчват само обтриване с влажна кърпа.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #983 -: Ноември 12, 2007, 10:58:17 am »
И нашата ваничка е анатомична на Кам. Може би сме още малки, обаче бебчето като се върти и си се плъзга наляво надяснокато пиян моряк - ако не я държи още 1 чифт ръце ще цопне настрани във водата :roll: :dontknow: или по точно върху някоя от страните на ваничката

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #984 -: Ноември 12, 2007, 11:33:22 am »
И нашата ваничка е анатомична на Кам. Може би сме още малки, обаче бебчето като се върти и си се плъзга наляво надяснокато пиян моряк - ако не я държи още 1 чифт ръце ще цопне настрани във водата :roll: :dontknow: или по точно върху някоя от страните на ваничката

И при нас е същото положение, даже се случи веднъж
да се хлъзне във водата, е добре, че сме два чифта ръце :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #985 -: Ноември 12, 2007, 11:50:07 am »
И ние сме с ваничка на КАМ. Според майка ми е голяма и неудобна :lol:. Според нас е супер :wink:! Аз не къпя, само когато сме двамата с мъжа ми. Поемам мишките от ваничката, подготвям им дрешките, правя им тоалета, обличам ги и приготвям храната. :D При нас трима души са най-удачния вариант за къпане.   :D
Ето и нашата баня снощи:







София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #986 -: Ноември 12, 2007, 12:10:37 pm »
голям кеф е това къпане.И ние сме с ваничката на кам.На мене ми е много удобна.Къпах малката на чешмата до към 45 ден.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #987 -: Ноември 12, 2007, 23:34:26 pm »
Аз също много ги харесвам тези ванички и си мислех след като падне пъпчето дали не може да се слага бебето в такава анатомична ваничка.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #988 -: Ноември 12, 2007, 23:42:55 pm »
А според вас кои легла са за предпочитане дървените или тези преносимите от плат и мрежа?
И другото което се сещам да попитам е: нощем бебето с какви дрехи спи - пижамка ли се облича или пак някакви дрешки, като се има предвид, че те така или иначе по цял ден би трябвало да спят.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #989 -: Ноември 13, 2007, 07:38:35 am »
Fia, Кошарките които са от плат са малко нестабилни и когато бебчето порасне и започне да се върти почва да се люлее вътре.Това го видях с моя кръщелник .Малката има дървен креват 120 на 60 на три нива за по-дълга употреба и е стабилно.Лично мнение.Успех
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #990 -: Ноември 13, 2007, 08:55:05 am »
И нашата ваничка е анатомична на Кам. Може би сме още малки, обаче бебчето като се върти и си се плъзга наляво надяснокато пиян моряк - ако не я държи още 1 чифт ръце ще цопне настрани във водата :roll: :dontknow: или по точно върху някоя от страните на ваничката

И при нас е същото положение, даже се случи веднъж
да се хлъзне във водата, е добре, че сме два чифта ръце :D


Аз по тази причина си взех анатомичната на ОК Baby - в нея не може да цопне настрани, има ограничители и под ръчичиките и ми супер удобно  :D , а има и вграден термометър, и по е красива  :P
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #991 -: Ноември 13, 2007, 11:18:31 am »
Fia, този въпрос за легълцата и кошарките е много спорен - всеки има свое мнение, затова има и варианти за всеки. аз лично предпочитам сгъваема кошарка, защото ми харесва повече на външен вид и смятам че е по-практична. за нестабилност - не знам, нямам опит, но на наши приятели синът им е на 4 години и все още спи в таква кошарка и няма никакъв проблем.

аз искам да ви питам за една книга - "Какво те чака през първата година на детето". пробвах да си я поръчам от данет и от family-bg.com, но и от двете места не можаха да ми я доставят. не ми обясниха какъв е проблемът. някой знае ли дали е изчерпан тиража и ако не - къде мога да я намеря?

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #992 -: Ноември 13, 2007, 11:32:25 am »
Fia,
аз искам да ви питам за една книга - "Какво те чака през първата година на детето". пробвах да си я поръчам от данет и от family-bg.com, но и от двете места не можаха да ми я доставят. не ми обясниха какъв е проблемът. някой знае ли дали е изчерпан тиража и ако не - къде мога да я намеря?

Пипи, от кой автор е? Аз си купих една "Първата година  на бебето - седмица по седмица" около 17 лв.или не е същата?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #993 -: Ноември 13, 2007, 11:34:19 am »
Пипи, опитай от Мобилис. Ако ползваш линка от Зачатие, част от парите отиват при сдружението. Пък и цените са по-ниски там  :D

lb2f
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #994 -: Ноември 13, 2007, 11:36:22 am »
май не е същата. ето я: http://family-bg.com/prX_477.htm?products_id=477

аз имам на д-р спок, но ми се щеше и тази, стори ми се хубава, и дебела :). твоята хубава ли е?

къде е линка за мобилис? :oops:

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #995 -: Ноември 13, 2007, 11:41:12 am »
http://www.zachatie.org/
Долу в дясно.
Ако направиш поръчка, се отчиташ в тази тема  :lol:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=827.0

lb2f
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #996 -: Ноември 13, 2007, 11:47:06 am »
Ето я http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=20039, много ми харесва това, което съм прочела за сега и е дебела :lol:.

аз просто обичам да знам какво ме очаква и там ти обясняват по седмици как приблизително се развива детето ти, емоциоанлно, социално, физически. Какъв тип ваксинации трябва да се правят (в БГ), кога и т.н. нещо като пътеводител  :P!

Иначе Спок е изчетен отдавна  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #997 -: Ноември 13, 2007, 15:27:50 pm »
мерси джази, ама я няма там... може би се е изчерпал тиража...

роби, може да пробвам с твоята, щом казваш, че е хубава и дебела :lol: и аз обичам да съм информирана :)

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #998 -: Ноември 13, 2007, 16:57:37 pm »
мерси джази, ама я няма там... може би се е изчерпал тиража...

роби, може да пробвам с твоята, щом казваш, че е хубава и дебела :lol: и аз обичам да съм информирана :)

Хи-хи, всички тук сме от тази порода!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #999 -: Ноември 16, 2007, 13:54:22 pm »
и аз искам да си накупя малко книги от тук,защото като замина другият месец за Белгия,няма как.
  Roby ,щом си доволна и аз ще си я взема.
 А на д-р Спок коя сте си купили - "Грижи за бебето и детето" или "Най-важното за бебето".
 Гледам,че има и разни книги за гимнастика и т.н. ,ползвате ли такива и от кои сте доволни.
 Много се страхувам,че няма да знам почти нищо за отглеждането на бебчо,пък и както не знам Френски,не знам как ще се разбирам с педиатрите.За това искам поне да съм подготвена с книжки. :D
<br />