0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #860 -: Октомври 13, 2007, 17:43:57 pm »
Аз май ще заложа на Бюбхен.И те са скъпички,но съм чувала добри отзиви от тази марка.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #861 -: Октомври 13, 2007, 17:44:29 pm »
Абе и аз Сано никъде не намирам,то общо взето аз в Пловдив пазарувам от Сани и Кауфланд,а там няма,та затова си взех Тео бебе,но още не съм изпрала покупките.А за козметиката няма какво да се чудя,от чудене вече месец нищо не купувам,така че в понед.отивам и взимам Мустела.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #862 -: Октомври 13, 2007, 18:13:14 pm »
Миличка, масажното олио не е за масаж какъвто ще ти направят на теб ако отидеш на масаж.Оле много сложно го написах.Мен ме исписаха на 7 ден и от 8 започнах при всяко къпане обилно да я мажа с олиото на Мустела.Когато ми свърши взех зехтин студено пресован и почнах да я мажа цялата и то по-два пъти на ден.Сега ползвам крема против подичане или крема с витамини а вечер като я къпя само със зехтина. Успех
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #863 -: Октомври 13, 2007, 18:15:01 pm »
А прахът за пране го има във всеки по-добре зареден магазин за бебета.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #864 -: Октомври 13, 2007, 18:23:50 pm »
 Масажното олио е точно за масажи на бебето, а те не се препоръчват преди да навърши един месец. Аз лично не мажа с нищо, освен с бариерния крем. Преди мажех там където се лющеше с кремче за суха кожа.
Аз съм от доволните от Бюбхен.:D
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #865 -: Октомври 13, 2007, 18:29:17 pm »
По тази логика нетрябва и да се къпят бебетата. 8O Както се е мазало със свинска мас така и сега има други по-съвременни мазила.Всеки да си го разбира както иска. :D :balk_103:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #866 -: Октомври 13, 2007, 18:38:55 pm »
По тази логика нетрябва и да се къпят бебетата.

по коя логика?

от 8 започнах при всяко къпане обилно да я мажа с олиото на Мустела.Когато ми свърши взех зехтин студено пресован и почнах да я мажа цялата и то по-два пъти на ден.Сега ползвам крема против подичане или крема с витамини а вечер като я къпя само със зехтина. Успех

считаш това за правилно?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #867 -: Октомври 13, 2007, 19:06:49 pm »
Прочети внимателно написаното от мен.Веднага след изписването идва педиатър в къщи.Това ми е първо дете и до момента не съм направила нищо лошо на детето.Пак ще го напиша:всеки да го разира както намери за добре.Не съм от хората,които на своя глава правят каквото и да е още повече на детето си.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #868 -: Октомври 13, 2007, 19:48:22 pm »
Момичета, внимавайте с използването на толкова много козметика - може да навлечете някой дерматит на бебетата си. Не прекалявайте и с количеството прах за пране в пералнята.
Аз в началото ползвах само козметика на Мустела - душ-гел, нляко за тяло и бараиерен крем. След поставена диагноза в 5-ти месец атопичен дерматит спрях всякаква козметика на бебето. По време на къпане му слагам шампоан, ако се мие косата, ползвам само бариерен крем след всяка смяна на памперса.
Просто да ви кажа.
mimi007, нашите педиатри много го обичат този зехтин.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #869 -: Октомври 13, 2007, 19:56:18 pm »

mimi007, нашите педиатри много го обичат този зехтин.
[/quote]Мнението ти за зехтина? :balk_48:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #870 -: Октомври 13, 2007, 20:20:42 pm »
В тоzи форум много се е писало zа zехтина. Всеки има глава на раменете и сам реШава zа детето си.
Съвременните педиатри препоръчват, детето да не се маже с ниЩо от главата до петите. Дори не трябва да се къпе всеки ден...
Аz лично слагам по малко бебеШко олио във водата zа къпане. Къпя преz ден, два. Полzвам Пенатен, zа под памперса съЩо. Не сме имали проблеми.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #871 -: Октомври 13, 2007, 22:07:46 pm »
Мими, аз лично със зехтин не съм си мазала детето - общо взето прочетох много противоречиви мнения за него в нета, но и никога не съм го приемала като козметично средство особено за толкова малки бебета.
Това, което Танчето ти е написала е вярно. С тази разлика, че аз къпя детето си всеки ден. Това не бих го пропуснала. Ползвам само шампоан, когато мием косата. Но не го мажа с нищо от половин година и детето, да чукна на дърво, си е с много хубава кожа. Ползвам само бариерен крем.
Преди няколко месеца слагах във водата за къпане олио за баня на Линола фет (то е без измиване) - препоръчвам го. Кожата става една свежа, все едно е намазана с лосион за тяло.
Това е.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #872 -: Октомври 14, 2007, 09:43:14 am »
Преди няколко месеца слагах във водата за къпане олио за баня на Линола фет (то е без измиване) - препоръчвам го. Кожата става една свежа, все едно е намазана с лосион за тяло.
Това е.

Подкрепям с две ръце Линола фет- ползвала съм олиото за баня и крема- и двете са много добри.Но те са медицински и е хубаво да се консултирате с педиатър преди употреба.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #873 -: Октомври 14, 2007, 10:00:46 am »
Благодаря момичета! :balk_602:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #874 -: Октомври 14, 2007, 12:29:40 pm »
Аз още не съм взела, но се ориентирах към Себамед
Сега почнах да се чудя дали да не си променя решението :ask:

Аз ползвам Себамед и съм много доволна  :)

Сано - купувам от специализираните магазини за препарати!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #875 -: Октомври 14, 2007, 18:40:30 pm »
Много се радвам, че се върнахте на темата за бебешката козметика, защото аз съм на такава вълна в момента, т.е. имам колебания каква марка да избера. В Пигис хауз ми препоръчват най-много Бюбхен, но ми се иска да видя и Мустела.

Момичета, дайте съвет за спалното бельо на бебо. Аз съм малко объркана, калъфките за одялца, които се продават са огромни, повечето одялца са мънички, а възглавница трябва ли ни изобщо? Да не говорим, че повечето спали комплекти, които видях са от толкова груб памук, че аз бих се изприщила, пък камо ли новородено  :?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #876 -: Октомври 14, 2007, 20:20:01 pm »
Много се радвам, че се върнахте на темата за бебешката козметика, защото аз съм на такава вълна в момента, т.е. имам колебания каква марка да избера. В Пигис хауз ми препоръчват най-много Бюбхен, но ми се иска да видя и Мустела.

Момичета, дайте съвет за спалното бельо на бебо. Аз съм малко объркана, калъфките за одялца, които се продават са огромни, повечето одялца са мънички, а възглавница трябва ли ни изобщо? Да не говорим, че повечето спали комплекти, които видях са от толкова груб памук, че аз бих се изприщила, пък камо ли новородено  :?

Роби, аз вчера взех на Бюбхен някои неща точно от Пиги Хаус, където се видяхме. Оттам са ми и спалните комплекти, мекички са, не се тревожи. Вярно по-големи са, но при нас стана така, че даже ни идват малко тесни, защото взехме доста обемни матраци от Хепи Дриимс, и долните чаршафчета едвам скриват матраците. За горните не се притеснявай също. И аз трудно намерих големи одеялца, тоест свеки ми купи отнякъде :lol:. Пък и те като са малки, не ти трябват големи одеялца, тези, от които си взехме с теб вчера много мънинки бе :wink:, хехе, но ще вършат работа на първо време. Иначе хубаво спално бельо има в бебешкия магазин до клиниката на док. И дори са доста по-евтини от Пиги Хаус.




София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #877 -: Октомври 14, 2007, 22:31:07 pm »
Роби, Мустела има в двете денонощни аптеки около пазара Красно село. В едната даже има комплект от мънички тубички в несесерче, за за ги пробваш.

Относно спалното бельо - на нащата улица, точно срещу магазина на Pigeon, има нещо като магазинче за спално бельо. Техни неща съм виждала в Пигис и в други магазини за бебешки стоки. Те шият и по поръчка. Аз от там си взех един комплект и един долен чаршаф отделно. По-нататък ще си поръчам и спални чувалчета от там.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #878 -: Октомври 15, 2007, 15:35:24 pm »
И аз съм на тема спално бельо.В някои магазини ми казват,че ги завивали бебетата само с тези малките одеалца(порт-бебе).Вие,какво мислите по въпроса?
Иначе наистина са доста големи калъфите за чаршафосване.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #879 -: Октомври 15, 2007, 15:55:59 pm »
За колана - тук специално не го препоръчват. Смятат, че по този начин мускулите на корема се отпускат и не успяват да си свършат работата както трябва. Колкото по-свободни са, толкова по-добре ще работят за стягане. Аз не съм ползвала колан, понеже ми обясниха, че няма да е добре за мускулатурата, иначе ми препоръчаха гимнастика за възстановяване.
Благодаря ти, Гане.
Затова попитах за колана, защото съм чела, че така се отпуска мускулатурата и е по-добре да се правят коремни преси. :)