0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #840 -: Октомври 11, 2007, 12:14:49 pm »
Цвети, много ти благодаря за съвета, аз този го бях харесала. Съжалявам за глупавия въпрос  :oops: ама като си поръчаваше размер се водеше от предишните си мерки не от сегашните нали  :lol:?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #841 -: Октомври 11, 2007, 12:22:04 pm »
Цвети, много ти благодаря за съвета, аз този го бях харесала. Съжалявам за глупавия въпрос  :oops: ама като си поръчаваше размер се водеше от предишните си мерки не от сегашните нали  :lol:?

Ами измери  ханша, под корема, пък талията малко на "око".
Малко трудно ми беше с тези размери, спомням си, че едни сутиени за кърмачка от Данет ходих да ги сменям.
Лошо ще е, ако ти е малък, защото е доста стегнат и не се разтяга. Отпуска се малко, като всяко ново нещо, но малко.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #842 -: Октомври 11, 2007, 13:01:24 pm »
Роби, не знам дали са специални, защото ми ги даде приятелка, но са същите като на Цветенце, но без цип. А и са доста еластични, имат 20 % еластан. Но пък ги няма в сайта на Триумф, може би са от стара колекция, която вече не се внася.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #843 -: Октомври 12, 2007, 12:03:07 pm »
Аз съм далеч от корем, раждане и т.н., но надявам се да стигна и дотам, някога, та затова да питам- венага след раждането ли се използва този колан, защо е необходим-за козметичн ефект или подпомага прибирането на корема, може ли да се ползва след секцио?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #844 -: Октомври 12, 2007, 13:51:55 pm »
и аз това щях да питам - веднага след раждане ли се слагат? щото иначе може да се поръча след раждането, така и мерките ще са по-точни.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #845 -: Октомври 12, 2007, 14:02:38 pm »
още нещо да питам, малко глупаво ми се струва, ама ще се престраша :): с какъв прах се перат дрехите, чаршафите и другите неща на бебето? има ли някакъв специален бебешки прах, или този с който си пера по принцип?

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #846 -: Октомври 12, 2007, 14:06:35 pm »
Аз използвам Сано максима и съм доволна :D
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #847 -: Октомври 12, 2007, 14:12:50 pm »
И на мен Сано-то много ми допада :)
Иначе, Пипи има и други бебешки Тео бебе и Роса мисля, а някои перат и с Персил Сензитив.

А, омекотител ползвате ли? Аз не посмях да купя, може би по-нататък ще си взема пак на  Сано.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #848 -: Октомври 12, 2007, 14:18:54 pm »
Аз не ползвам омекотител.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #849 -: Октомври 12, 2007, 14:21:20 pm »
Аз също ползвам на Сано :balk_602:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #850 -: Октомври 12, 2007, 17:36:24 pm »
И аз съм на Максима и съм супер доволна. Омекотител не съм взела, тъй като моя е течен и не мисля, че има нужда.
Относно колана - на мен док ми го препоръча. Честно казано не питах какво се цели, но предполагам, че е за прибиране на корема и матката. На мен ми казаха да го слагам след като ми свалиха конците от секциото.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #851 -: Октомври 12, 2007, 19:07:25 pm »
Аз пера на малчо дрехите с Ариел сензитив и с Коколино сензитив. До сега не сме имали проблеми и никакви алергични реакции. Много съм доволна от двата продукта.
За колана - тук специално не го препоръчват. Смятат, че по този начин мускулите на корема се отпускат и не успяват да си свършат работата както трябва. Колкото по-свободни са, толкова по-добре ще работят за стягане. Аз не съм ползвала колан, понеже ми обясниха, че няма да е добре за мускулатурата, иначе ми препоръчаха гимнастика за възстановяване.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #852 -: Октомври 12, 2007, 23:15:33 pm »
Ползвам прах Тео бебе и омекотител Силан сензитив и съм доволна от комбинацията.  А този прах Сано никъде не съм виждала  8O или аз недоглеждам нещо- кажете от коя верига го купувате.
Колан сложих към 17-18 ден след секциото.Док ми беше казал,че може и малко по-рано, но на мен нещо ми опъваше като го сложих на 10 ден...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #853 -: Октомври 13, 2007, 13:03:10 pm »
Момичета може и да сте писали в по-предните странички(хем аз общо взето всичко изчитам),но аз да ви питам.Харесах шампоанчето за тяло и коса на Мустела и олиото за тяло пак на Мустела,но още не съм ги купила,дайте съвет дали са добри или да взема на др.марка,направо съм объркана.Питам аптекарките,а те по-малко запознати и от мен.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #854 -: Октомври 13, 2007, 14:02:54 pm »
baksisa, аз ползвам серията на Мустела.Много са добри и олиото, и кремчето за подсичане и шампоана.Няма да збъркаш.Успех :balk_602:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #855 -: Октомври 13, 2007, 14:04:53 pm »
baksisa, аз ползвам серията на Мустела.Много са добри и олиото, и кремчето за подсичане и шампоана.Няма да збъркаш.Успех :balk_602:
извинявайте за грешката.Сбъркаш. :balk_81:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #856 -: Октомври 13, 2007, 17:23:07 pm »
Публикувана от: piera 
А този прах Сано никъде не съм виждала   или аз недоглеждам нещо- кажете от коя верига го купувате.


 piera аз си купих съвсем наскоро Сано максима лилав на цвят, който бил точно за новородени, има го в Пигис хаус.


Относно серията на Мустела, това което взех е :!Дермопочистващият гел, Хидра бебе за тяло, Колд крема за лице, защото ще е зимен бебок, витаминен защитен крем, мисля че това беше за сега, а масажното олио реших да взема след 1-я месец, защото едва ли до тогава ще посмея да го масажирам  :balk_159:
« Последна редакция: Октомври 13, 2007, 17:29:18 pm от Violet »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #857 -: Октомври 13, 2007, 17:34:11 pm »
Аз още не съм взела, но се ориентирах към Себамед
Сега почнах да се чудя дали да не си променя решението :ask:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #858 -: Октомври 13, 2007, 17:38:30 pm »
Относно праховете за пране мисля да се насоча към Тео Бебе, защото винаги може да се намери по магазините, с този израелския Сано е малко рисковано, понякога не са го заредили. А за козметиката мисля, че Мустела е най-доброто в момента, наистина е скъпо, но пък сега като ползвам серията "9 месеца" и виждам, че наистина си заслужава, един крем стига за доста време и са ефикасни.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #859 -: Октомври 13, 2007, 17:41:35 pm »
А между другото много хора са доволни от серията на "Бюбхен", също са добри продукти.
Доколкото съм чула от патили вече майки само с Нивеа е рисковано, щото има и фалшиви дето ги бъркали в Турция или нашенски гаражи.