0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #820 -: Септември 18, 2007, 14:24:37 pm »
Каси, много зависи от адаптираното мляко. ние бяхме с аптамил, а той се разтваря добре само в топла вода. Когато събирах кърма в хладилника, нея я затоплях с гореща вода. Аз съм подгрявала в уреда само пюрета. Иначе с адаптираното мляко процедирах така: държа си гореща вода в термос и отделно пак преварена, но студена и я нагласям така, че хем млякото да се разтвори добре, хем да не се налага да чакам да се охлажда. Мия обикновено не търпи да чака за храна.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #821 -: Септември 18, 2007, 15:01:23 pm »
Ултра, като спомена за лапмата, аз мисля да сложа нощна ломпа между двете легълца. Може би ще я държа включена нонстоп, защото няма начин да ме подмине параноята-дишат ли, спят ли, какво правят изобщо! Всъщност сигурно изобщо няма да спя нощно време първите месеци, нали ще трябва да папкат.

ооо, ще спиш... ще спиш като пор, както каза мешко106 - и права ще заспиваш, като войник на пост :)
аз и досега държа нощем постоянно включена една малка нощна лампа, встрани от леглото. почти няма нощ без поне едно ставане за водичка и загубена биба, та в тъмното просто не можеш да се ориентираш къде е бебе, къде е биба, къде е водичка...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #822 -: Септември 18, 2007, 15:28:30 pm »
На мен подгревателя не ми свърши никаква работа!
Още си стои в кутията,чисто нов!
Опитах го,и какво стана:
Подгрявам едното шише,
докато се подгрее другото обаче,първото изстинало! :?
А ние бебките ги хранехме заедно!После майка ми беше сама
през деня,да храни едното ли?Да грее млекото на другото ли?.....
Най накрая си слагахме преварена топла вода в термоса,
и си я карахме така! :D
Касси,спи сега докато можеш,че после
никакво спане! :lol:
Целувки!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #823 -: Септември 18, 2007, 17:41:51 pm »
Каси, ще спиш, всяка свобдна минута.
Аз също на Кристина не и затоплям нищо, т.е. чая и водата, пие ги на стайна, че даже понякога и бая хладки са били  :oops: Всъщност аз я кърмя и сега дори не и давам вода, само от чая за колики. Но тя незнам дали е критерии, защото за момента не отказва нищо що е за сучене. Приема всякакви биберони и силиконови и каучукови, шишета, протектори за зърна, гърдите ми, нищо не отказва, като прахосмукачка е.
Стерилизатора ми е на Чико за микровълнова и побира почти цялата покъшнина на Криси. За сега не съм стопила нищо. Много съм доволна.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #824 -: Септември 18, 2007, 18:26:38 pm »
Моят бебефон е Tomy - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/66_300/products_id/1824?osCsid=44a859207dd72a7bd65ea29b2d2798a0. Много съм доволна. Абе незнам какво улавя, ама като допра ухо до него и е усилен мога да чувам на малката като диша по-дъблоко даже. Иначе за таксита незнам, рядко минават по нашата улица.
« Последна редакция: Септември 18, 2007, 18:28:36 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #825 -: Септември 19, 2007, 06:28:04 am »
За Бейбифона - нашия и той е на филипс и е DECT (тоест цифров сигнал) - няма да се включи полиция, таксита или бебето на съседа. Има мека светлина, която обаче за нищо не става, защото е слаба, няколко мелодии, от които файда голяма няма, сигнализация за температурата в стаята. На нас ни го подариха приятелите. При звук се включва и светлинен индикатор със степени. Освен това е много чувствителен, реагира и на уличен шум вън. Това заедно с манежа за игра са едни от най-сполучливите покупки по отношение на моето облекчение да мога да свърша някоя друга работа. И въпреки това повече от 10-15  мин. не съм оставяла да разчитам само на него (а и рядко през първите месеци е имало по-дълъг период от 15 мин. да спят едновременно). Проверката висша форма на доверие.

За лампата - от самото начало използвам лампа тип настолна за четене (от тези, които се насочват надолу) поставена на земята в ъгъл зад мебел, насочена към земята. Така светлината е само отразена и едва доловима, колкото да следя какво е положението.
« Последна редакция: Септември 19, 2007, 06:54:45 am от cygnus »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #826 -: Септември 19, 2007, 09:41:48 am »
За нагревателя - аз съм с Бертони. Не е кой знае какво, но върши работа за претоплянето на кърмата. Претопля се за около 5-7 минути на най-високата степен на подгряване.

Стерилизатор - електрическия кръгъл на Чико. Оказа се бойна машинка.

Бебефон не ползвам,той вики си реве достатъчно високо и се чува и без такава джаджа. А и къщата ми не е палат, тъй че се оправям.

Искам да споделя нещо, което при мен се оказа причина за няколко безсънни нощи: Внимавайте с избора на дрешки и най-вече ританки и панталонки /дори да са от реномирани марки/. Ръбовете им могат да убиват, а тогава настава един рев...
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #827 -: Септември 19, 2007, 15:08:36 pm »
Моят бебефон е Tomy - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/66_300/products_id/1824?osCsid=44a859207dd72a7bd65ea29b2d2798a0. Много съм доволна. Абе незнам какво улавя, ама като допра ухо до него и е усилен мога да чувам на малката като диша по-дъблоко даже. Иначе за таксита незнам, рядко минават по нашата улица.
Васи, аз точно такъв съм си харесала. Мисля, обаче, че в модела, на който съм се спряла има и индикация за температурата в стаята на бебето, което ми се струва практично. Наистина се радвам, че имаш добри впечатления от него!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #828 -: Септември 19, 2007, 15:14:56 pm »
Аз без бебефона съм жива умряла. Без него не мърдам никъде. Живеем на етаж с три стаи, ама друго си е вечер като приспиш бебето, затвориш му вратата и ти си тропаш и гледаш телевизия в другата стая колкото си искаш, без да се притесняваш.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #829 -: Септември 22, 2007, 16:05:15 pm »
Аз без бебефона съм жива умряла. Без него не мърдам никъде. Живеем на етаж с три стаи, ама друго си е вечер като приспиш бебето, затвориш му вратата и ти си тропаш и гледаш телевизия в другата стая колкото си искаш, без да се притесняваш.

И аз съм така.Моят е на Чиполино ей този http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1800  и е ужасен- чувам на моята съседка бебето, чувам колите от улицата, понякога издава отвратителен шум, въпреки че сменям каналите, абе ужас! Не си купувайте такъв  :?  Иначе аз съм дебела глава и до скоро го използвах със неистови усилия  :lol:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #830 -: Октомври 04, 2007, 14:18:11 pm »
Моми4ета, искам да ви попитам, някоя от вас ползвала ли е такава вани4ка с плот за повиване?
Струва ли си да се купува и дали е удобна за бебето и майката?
http://www.babytrain.es/product_info.php?cPath=32_50&products_id=194

Благодаря ви предварително за отговорите :flower:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #831 -: Октомври 04, 2007, 15:07:35 pm »
Нашата е най-обикновено коритце, но такава подарихме на племенницата ми преди няколко години. За самото начало е добре, но коритото е много малко и след 4-5 м. излиза от употреба, снаха ми не беше особено доволна.
Виж я на живо и прецени, все пак не е евтина.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #832 -: Октомври 04, 2007, 15:14:26 pm »
Нашата е най-обикновено коритце, но такава подарихме на племенницата ми преди няколко години. За самото начало е добре, но коритото е много малко и след 4-5 м. излиза от употреба, снаха ми не беше особено доволна.
Виж я на живо и прецени, все пак не е евтина.

Благодаря ти, Стефи
И на мен ми я предложиха за подарък :lol:
Наистина е скъпа.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #833 -: Октомври 04, 2007, 22:12:46 pm »
Подариха ни коритце с ограничител за телцето, еми не ни е удобна и си купихме най-обикновено - къпем се в него та пушек се вдига :wink:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #834 -: Октомври 04, 2007, 22:37:54 pm »
Подариха ни коритце с ограничител за телцето, еми не ни е удобна и си купихме най-обикновено - къпем се в него та пушек се вдига :wink:
Абе изчакай малко да порасте бебка, да понатежи и почне да шава, шъ те видя тогава. Аз се мъча да я държа в коритото, тя се мъче да става, да хваща пяната всеки опит е с няколко риска от одавяне.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #835 -: Октомври 05, 2007, 10:33:27 am »
Ми Васи, той ограничителя няма да й е по тялото като пораснем колкото вас, така че пак няма да ни върши работа :?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #836 -: Октомври 10, 2007, 19:14:57 pm »
Аз имам въпрос към вече родилите мами (така де ние сме си все още бъдещи такива): Можете ли да ми препоръчате колан/клин за стягане след раждане? Ако може да е подходящ и за след секцио. Гледам най-различни, но не мога да се ориентирам. Благодаря ви!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #837 -: Октомври 10, 2007, 19:27:47 pm »
Роби, аз съм с едни ластични гащи на Триумф и определено бая се прибра корема. Има още какво да се желае, ама не се оплаквам. В Данет също има добри предложения.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #838 -: Октомври 10, 2007, 19:58:26 pm »
Роби, аз съм с едни ластични гащи на Триумф и определено бая се прибра корема. Има още какво да се желае, ама не се оплаквам. В Данет също има добри предложения.
Сия, а тези на Триумф специално такива ли са? Ами аз гледах точно в Данет, ама за повечето няма отзиви и ми е трудно да преценя така  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #839 -: Октомври 11, 2007, 12:05:04 pm »
Роби, аз съм с едни ластични гащи на Триумф и определено бая се прибра корема. Има още какво да се желае, ама не се оплаквам. В Данет също има добри предложения.
Сия, а тези на Триумф специално такива ли са? Ами аз гледах точно в Данет, ама за повечето няма отзиви и ми е трудно да преценя така  :P

Наде, бяхме го коментирали наскоро, ама май не в тази тема.
Ето този си взех от Данет - http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1816
Доволна съм, аз ластично хич не понасям никъде,  тези не са точно ластични,но са много стегнати, а ципът е удобство при събличане и обличане.