0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #800 -: Септември 17, 2007, 11:39:09 am »
Мари, благодаря ти! :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #801 -: Септември 17, 2007, 11:40:50 am »
Gabi, бикини за еднократна упортеба има и в Малечко (на Бебе Конфорт са), както и в Piggy's House (на Canpol, за които е писала Васи).

Каси, ние ползвахме стерилизатора на Чико за МВ, нямам забележки. Изглежда малък, но събира или 5 шишета с все бибите и ринговете им, или помпата за кърма с поне 2 шишета с всичките им прилежащи такъми. Работи с 200 мл вода, аз стерилизирах по 10 мин.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #802 -: Септември 17, 2007, 11:59:28 am »
Их Кассита, и аз мислех да питам за стерилизатора, че още ми е тъмна Индия. Истината, че че нямам микровълнова печка и никога не съм харесвала, ама като гледам разликата в цените на електрическите стерилизатори, то ще мога да си купя и микорвълнова печка + стерилизатор за МП  :lol: Май има повече добри отзиви за Чико спрямо Авент или бъркам?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #803 -: Септември 17, 2007, 12:03:51 pm »
Их Кассита, и аз мислех да питам за стерилизатора, че още ми е тъмна Индия. Истината, че че нямам микровълнова печка и никога не съм харесвала, ама като гледам разликата в цените на електрическите стерилизатори, то ще мога да си купя и микорвълнова печка + стерилизатор за МП  :lol: Май има повече добри отзиви за Чико спрямо Авент или бъркам?

Роби, наистина ще ти излезе по-евтино ако си купиш МВ и стерилизатор за МВ. Надин това направи. Пък и МВ тепърва ще ти трябва и за други неща за бебо. И аз май днес ще купя такъв стерилизатор, от списъка с подаръците  :wink:. Относно марките не знам, но една приятелка има стерилизатор за МВ на Бейбилукс, ако не бъркам марката за 11лв.  8O и е доволна!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #804 -: Септември 17, 2007, 14:07:53 pm »
Аз препоръчвам с две ръце Авент-а. Но най-добре да идете да ги видите наживо и да си прецените.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #805 -: Септември 17, 2007, 14:56:02 pm »
Аз препоръчвам с две ръце Авент-а. Но най-добре да идете да ги видите наживо и да си прецените.
Heart имаш предвид този за MB ли?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #806 -: Септември 17, 2007, 15:03:51 pm »
да обясня какво представляват стерилизаторите за МВ.
това е една пластмасова кутия с капак и вътре има нещо като второ дъно (решетка). пластмасата е устойчива на нагряване и подходяща за МВ. толкоз. една проста кутия.
изобщо не е нужно да е някакъв марков съд и да се дават луди пари за него. купете си втора употреба от продавалника в бг-мама или си купете някой евтин първа ръка - например, Бертони имат огромен стерилизатор за МВ, на цена 18 лева. побира страшно много шишета. ако МВ фурната ви е с по-голям обем, то си струва и стерилизаторът ви да е по-голям, за да си стерилизирате всичко накуп, а не по 3 шишенца, както е в Чиковския стерилизатор, и то само от техния дизайн.
моят стерилизатор е втора ръка, бая голям и висок е (микровълновата ми е с обем 30 литра) и съм тъпкала в него до 4 големи Авентски шишета, плюс помпа за кърма и биберони.
обикновено се стерилизира 5-10 минути. аз пусках 10 минути.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #807 -: Септември 17, 2007, 15:58:46 pm »
Джам, подкрепям съвета ти по същество, много разумно звучи. Но в интерес на истината, все пак това не е вярно
а не по 3 шишенца, както е в Чиковския стерилизатор, и то само от техния дизайн.
Аз по-горе съм написала точно колко побира, и не става дума за чиковския дизайн. Аз ползвам и шишета и помпа само на Авент, те идеално си влизат в стерилизатора на Чико. Моята МВ е малка, така че и да исках, нямах друг избор, но наистина си е по-добре, ако имате възможност, стерилизаторът да е по-голям.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #808 -: Септември 17, 2007, 16:16:38 pm »
да обясня какво представляват стерилизаторите за МВ.
това е една пластмасова кутия с капак и вътре има нещо като второ дъно (решетка). пластмасата е устойчива на нагряване и подходяща за МВ. толкоз. една проста кутия.
изобщо не е нужно да е някакъв марков съд и да се дават луди пари за него. купете си втора употреба от продавалника в бг-мама или си купете някой евтин първа ръка - например, Бертони имат огромен стерилизатор за МВ, на цена 18 лева. побира страшно много шишета. ако МВ фурната ви е с по-голям обем, то си струва и стерилизаторът ви да е по-голям, за да си стерилизирате всичко накуп, а не по 3 шишенца, както е в Чиковския стерилизатор, и то само от техния дизайн.
моят стерилизатор е втора ръка, бая голям и висок е (микровълновата ми е с обем 30 литра) и съм тъпкала в него до 4 големи Авентски шишета, плюс помпа за кърма и биберони.
обикновено се стерилизира 5-10 минути. аз пусках 10 минути.



Стерилизирам шишета на Авент в Чико стерилизатор :balk_103:




Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #809 -: Септември 17, 2007, 23:32:22 pm »
Имам нужда от съвет за бебефоните. За Дани не ми е трябвал, но сега, живот и здраве, ще ми е необходим. Какво е важно да гледам, какъв бихте препоръчали?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #810 -: Септември 17, 2007, 23:51:59 pm »
мармотче, ние ползваме Philips SCD465 (има го в Технополис и Техномаркет).
http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09003365
нямаме никакви забележки вече година и 2 месеца. ползвали сме го и на открито, на по-голямо разстояние.
« Последна редакция: Септември 17, 2007, 23:54:20 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #811 -: Септември 18, 2007, 09:03:34 am »
Относно стерилизаторите бих искала и аз да се включа.
Ние купихме на Чико за 28 лв.
Но .....добре че ни предупредиха предварително.
Вида на стерилизатора зависи и от големината на микровълновата ,
че на една колежка й подарили , но не се събирал  в МВ и
ей така й стои у  тях.Тя пък няма Интернет и не може дори да го продаде.
Затова първо си вземете мерките на МВ. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #812 -: Септември 18, 2007, 11:41:31 am »
Каси, аз ползвам стерилизатор на Филипс -3 в едно, т.е. стерилизира, подгрява и задушава зеленчуци. Беше на промоция, когато го взехме и струваше 65лв. и е една от най-добрите покупки, които съм направила. Събира 5-6 шишета -нашите са чико, авент и едно на нук и всякакви други пособия.
мармотче, нашият бебефон е джордани и нямам никакви забележки. Подарък е от сестра ми, но мисля че струваше около 70-80лв. Има 2 канала, светлинен и звуков индикатор. Може да работи и на батерий. Има голям обхват. Чела съм, че има някои супер чувствителни и улавят звуци от всякакви източници - ей такъв не ти трябва.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #813 -: Септември 18, 2007, 12:01:14 pm »
Каси, аз ползвам стерилизатор на Филипс -3 в едно, т.е. стерилизира, подгрява и задушава зеленчуци. Беше на промоция, когато го взехме и струваше 65лв. и е една от най-добрите покупки, които съм направила. Събира 5-6 шишета -нашите са чико, авент и едно на нук и всякакви други пособия.


Благодаря! В тази връзка, след като преминем към хранене с АМ един ден, което трябва да се подгрява, какъв уред е най-подходящ, ако не е комбиниран със стерилизатор като твоя? Или АМ се разтваря в топла вода? :oops: Всъщност със сигурност ще ми трябва уред за подгряване, нали? Микровълновата може ли да върши тази работа?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #814 -: Септември 18, 2007, 12:21:54 pm »
Стерилизатор първо взехме на Бертони - огромен и красив, ама не влезе в микровълновата :lol:
Сменихме го с Чико, първия стопих, взехме следващия, служи вярно до шестия месец, сега събира прах.
Ако имате голяма микровълнова, по-добре си вземете кръгъл стерилизатор, после купата може да се ползва за един куп приложения.
Бебефон ни подариха на Бертони, ето този:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1413
Държах приемникът да работи и на батерии и да има два канала, когато на единия канал се засекат с друга честота, сменям на съседния. Когато си бяхме на Свищов, редовно слушах таксиметровите шофьори, които спираха близо до къщата :lol: Нямам забележки, но ако избирах сега може би щях да избера някой, който излъчва някаква мека светлина. Когато бебчето е още съвсем малко и те е обзела поредната параноя дали диша, е добре да използваш някаква разсеяна светлина, за да надникнеш в леглото, а не да светваш всеки път лампата.
Кенгуру взехме след третия месец. Може да се носи още от първия, но за началото аз имах слинг, който ми беше изключително удобен. Бебето си стои гушнато в мама, на завет е и няма никакво натоварване на гърба и кръста. Ако имате възможност вземете си. Има и методи за носене на близнаци в два кръстосани слинга. На таткото обаче не му беше много удобен и решихме за него да вземем кенгуру. Решението беше много спонтанно и взехме от първия възможен магазин. Мисля, че беше около 20 лв и на него е изписано само my collection:
http://images19.snimka.bg/004018765-big.jpg
Ако сега купувах, щях да търся кенгуру с махаща се подпора за главичката, защото само с прегъване ми се струва неудобно, а и Симеон непрекъснато го дъвче.
Подгревател имам на Авент. Върши прекрасна работа за затопляне на шишета и пюрета. За пътуване е идеален - компактен е и ви спестява чуденето дали в хотела/ресторанта ще има микровълнова. Ама е скъп:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=91_89&products_id=1217
Когато съм вкъщи ми е по-лесно да използвам микровълновата. Слагам отворено шише/бурканче и за 20-30 секунди манджата е готова. Ако свикнете бебето да яде храна/мляко със стайна температура този уред ви е излишен. Симеон често яде незатоплени манджи, но млякото и месните пюрета ги отказва студени.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #815 -: Септември 18, 2007, 12:25:33 pm »
Като стана пак въпрос за уредите за подгряване, аз отдавна се каня да питам - защо се подгрява АМ? На нашата кутия пише - прави се с 50-60 градуса вода и изчаква се да изстине ( аз го чакам да не ми е нито топло, нито студено на китката).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #816 -: Септември 18, 2007, 12:30:19 pm »
аз давам всичко със стайна температура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #817 -: Септември 18, 2007, 12:35:29 pm »
Ултра, страхотна си, благодаря ти!
Какво щях да правя без вас, не знам?! Сега всеки ми дава акъл от познатите и приятелите и аз ги режа директно, защото имам вас!  :D Всички са очудени, че чета от форум за тези неща, но това си е техен проблем, хехе.  :wink:

Ултра, като спомена за лапмата, аз мисля да сложа нощна ломпа между двете легълца. Може би ще я държа включена нонстоп, защото няма начин да ме подмине параноята-дишат ли, спят ли, какво правят изобщо! Всъщност сигурно изобщо няма да спя нощно време първите месеци, нали ще трябва да папкат.

Мисля подгревателя да го прибавя в списъка с подаръци! Както вече прибавих кенгурата и стерилизатора, сега обаче ще търся кръгъл.

Това което пише Джам, звучи още по-хубаво, но ще видим, всъщност имам бая време, ако имам кърпа изобщо.  
Благодаря за съветите!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #818 -: Септември 18, 2007, 13:47:10 pm »
Всъщност сигурно изобщо няма да спя нощно време първите месеци, нали ще трябва да папкат.

Касси, мила, гарантирам ти, че ще заспиваш права от умора. Аз поне съм залитала от умора, носейки бебето на ръце. :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #819 -: Септември 18, 2007, 14:10:24 pm »
Всъщност сигурно изобщо няма да спя нощно време първите месеци, нали ще трябва да папкат.

Касси, мила, гарантирам ти, че ще заспиваш права от умора. Аз поне съм залитала от умора, носейки бебето на ръце. :D

Мики,  :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!