0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #780 -: Септември 05, 2007, 08:07:24 am »
Сиа, доколкото си спомням при теб преносимата кошара е за постоянно спане, ако е така моя съвет е да си купиш хубав матрак за нея, а като я пренасяте всеми и един сгъваем, но както Васето ти е написла те са дунапренови и не са много удобни.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #781 -: Септември 05, 2007, 09:16:51 am »
Може да е тъпо :oops: , ама аз имам въпрос за играчките :oops: - вярно е, че в началото не са необходими, но все пак рано или късно ще потрябват. Кои са най-практичните от тази гледна точка - не искам да се заривам с глупости, а с неща, които ще развиват координацията на бебето и способността му за изучаване на света дори :? Какъв тип трябва да са, материал и т.н.
От това, което са взимали майчетата, кое се е оказало удачно като избор? А активната гимнастика? :oops:

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #782 -: Септември 05, 2007, 09:57:53 am »
И аз ще се престраша да се включа по въпроса за играчките. Нямам детенце все още, но мога смело да твърдя че знам как се отглежда такова. Племенницата ми като беше бебе на 3-4 месеца й подариха едно зайче с мустаци като на дядо Коледа. Това зайче висеше на абажура и първото нещо, на което тя се радваше от все сърце, беше същия този заек. Отваряше очички и го търсеше веднага нагоре и радост от сърце! Ама доколко са се развила координацията и способностите с този заек не знам... Може и да е дало отражение щото след някой друг месец се прехвърли от количката с главата надолу,въпреки че беше с коланчето :D!
Успех на всички мами!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #783 -: Септември 05, 2007, 10:33:37 am »
Да попитам и аз за матраците.
Решила съм да вземем от преносимите кошари за постоянно. След като чета тук стигнах до извода, че матракът е важен и за това е добре да е стабилен и качествен. Но пък вчера една приятелка ми обърна внимание, че когато бебчето е малко то е на горното ниво в кошарата, а матракът ще го повдигне допълнително и утежни. За това било по-добре дунапренен. И сега отново не знам кое е по-добре. Помагайте!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #784 -: Септември 05, 2007, 10:36:49 am »
На мен лекар алерголог ми е казвал, че дунапренените матраци не стават.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #785 -: Септември 05, 2007, 11:14:05 am »
Ние сме с платнена кошара, в която малкия мармот си спи постоянно, мисля даже, че е същото Neonato Happy Plus, което е харесала sia. Матракът е Magniflex, латексов, и съм много доволна. Стабилен и много удобен е, за размер 120х60 см миналото лято беше 89 лв, сега май са вдигнали цените с 20-30 лв. Този матрак си беше идеален и за новородено на горното ниво на кошарата. Там даже може самото ниво леко да се люлее. Като пътуваме, вземаме преносимото дунапренено дюшече, то се сгъва на 3, но определено не е подходящо за повече от 2-3 дни на гости или пък за няколко дневна почивка. У дома си го ползваме само в другата кошара за игра в дневната, но за сън твърдо нье.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #786 -: Септември 05, 2007, 11:29:50 am »
Сиа, и на нас първата играчка ни беше тази над легълцето, но да ти кажа проявявихме интерес към нея чак откъм 4ти месец някъде. В началото гледаше основно тавана в захлас :D Това, което за нас лично беше много удобно, практично и занимателно, е един шезлонг ( има специална подложка за много малки бебенца), с висящи играчки над него. Симона никак не искаше да спи през деня, въпреки, че всеизвестно е, че в началото бебетата почти само това правят, не искаше и в леглото да си седи, а аз не можех постоянно да я нося на ръце, та с този шезлонг се родих! Харесваше й много, взираше се в играчките, по късно ги пипаше, а аз имах доста свободно време да почина или да свърша нещо. Знам, че бебетата дето са нямали шезлонг, нищо им няма, но при нас определено това ни свърши страхотна работа и така да се каже - изплати си парите. Забравих да кажа, че можеш да го застопориш на всякакво положение между напълно легнало и седнало.
Няма да споменавам марка и пари, поради възникналия спор, но все пак ще си позволя да кажа как аз ги виждам нещата - ясно е, че всеки се простира според възможностите си и че не това е мерило за добрия родител. Но аз това с цитирането на марки и цени го разбрах по иначе - по - скоро да кажем от опит кое си е струвало парите и кое не, с кое е по- добре да не правим компромис въпреки по-високата цена ( защото примери много как евтиното излиза по-скъпо) и с кое е излишно хвърляне пари на вятъра. Да се ориентираме в залятия с толкова неща пазар, не виждам защо се приема като парадиране.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #787 -: Септември 05, 2007, 11:54:52 am »
И аз ще се престраша да се включа по въпроса за играчките. Нямам детенце все още, но мога смело да твърдя че знам как се отглежда такова. Племенницата ми като беше бебе на 3-4 месеца й подариха едно зайче с мустаци като на дядо Коледа. Това зайче висеше на абажура и първото нещо, на което тя се радваше от все сърце, беше същия този заек. Отваряше очички и го търсеше веднага нагоре и радост от сърце! Ама доколко са се развила координацията и способностите с този заек не знам... Може и да е дало отражение щото след някой друг месец се прехвърли от количката с главата надолу,въпреки че беше с коланчето :D!
Успех на всички мами!

Няма връзка зайчето с падането.

Това, коя играчка ще му е приоритетна няма как да се знае. Може някоя играчка, която ние харесваме много, детето да не й обърне внимание и обратно. Но повечето от евтините играчки са ни подарък. Андрея много си падна по един гумен мечок за 1 лв, който й беше подарък. Ужасно грозен и оранжев  :?

samorasliche, задължително ще се зариеш с евтини и скъпи играчки. Просто няма как да предвидиш кое ще допадне на твоето дете или поне аз не винаги успявам. Затова вече пазарувам играчки с нея. Показвам й ги и на която се зарадва, нея купувам. Е има случаи и повече да не я погледне де  :D

По тази тема има много за приказване. Но така и да се обяснява всеки сам трябва да види, какво ще харесва неговото бебе. Или по добре за играчките да се пусне отделна тема, а?! И май Джам я сърбеше езикът да почне по темата :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #788 -: Септември 05, 2007, 14:07:48 pm »
Но аз това с цитирането на марки и цени го разбрах по иначе - по - скоро да кажем от опит кое си е струвало парите и кое не, с кое е по- добре да не правим компромис въпреки по-високата цена ( защото примери много как евтиното излиза по-скъпо) и с кое е излишно хвърляне пари на вятъра. Да се ориентираме в залятия с толкова неща пазар, не виждам защо се приема като парадиране.

Абсолютно съм съгласна с теб. Просто не мога да повярвам как се изроди темата  8O Не смятам, че някой от нас е забравил какво е било от "другата страна", мисля, че всички момичета, които са били там и сега са бременни ще потвърдят, че бременността след стерилитета е не по-малко стресова от борбата с него. Дай боже,повече момичета да са в тази ситуация. Така, че, в това, че искаме да бъдем информирани не виждам нищо лошо. Освен това не всички имаме приятелки или близки с деца, от които да можем да вземем назаем  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #789 -: Септември 05, 2007, 14:12:27 pm »
Благодаря на всички за отговорите!
Мармотче, мен ме притесняваше матрака да не натежи или пък да не стане много високо, но щом казваш че няма проблем при теб, значи и при мен няма да има. А пък като тръгнем да пътуваме, ще взема и един сгъваем и ще се оправят нещата.

п.п. И аз заставам зад думите на Цветенце и Роби. И все пак, ако с някой мой постинг съм засегнала някого, то моля да бъда извинена.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #790 -: Септември 05, 2007, 14:35:15 pm »
Та в тоя ред на мисли, дайте съвет за магазин със сутиени за бременни или кърмачки, с по-големи размери, примерно чашки Е,F  :oops: :oops:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #791 -: Септември 05, 2007, 14:38:40 pm »
Роби, аз моя си го бях поръчала от Данета, много бях доволна, удобен, здрав. Разгледай там дали няма големи номера :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #792 -: Септември 05, 2007, 14:49:23 pm »
Сиа, ние сме с преносима кошара Хоук в България. Аз си реших проблема като си купих от Хиполенд един матрак - по-дебел, за продължително спане, а като ходим някъде си е с този, който си има самото легло. Малко е неудобен и се пързаля, но за 1-2 дни не е толкова голям проблем. Аз съм много доволна от матрака, понеже малкия спи удобно и освен това подскача много на него :lol: А и съм сигурна, че така е максимално изолиран, не спи съвсем на пода.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #793 -: Септември 05, 2007, 15:20:58 pm »
Роби, аз моя си го бях поръчала от Данета, много бях доволна, удобен, здрав. Разгледай там дали няма големи номера :)
Стефи, благодаря ти много, значи си доволна от качеството? Защото на мен ми е малко трудно да си поръчам сутиен он лайн  :lol: без да го пипна и пробвам  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #794 -: Септември 05, 2007, 15:42:02 pm »
Здравейте, искам да ви питам за родилното отделение освен кръвна група, трябват ли още някакви изследвания, също така има ли някаква разлика между "тампони за кърма" и "протектори за сутиен" :oops: и откъде могат да се закупят бикини за еднократна употреба? :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #795 -: Септември 05, 2007, 18:06:45 pm »
Гащаци за еднократня употреба има в магазин Штъркел на Стамболийски, имат и сайт, потърси. В пакет са по 5 чифта срещу 4,60лв. Изглеждат практични, но аз мойте така и не ги ползвах, подарих ги, не ми станаха, а си бях взела най-големия р-р  :oops: Протектор за кърма??? Може би протектор за кърмене...или се има предвид тези едни подплънки, които предпазват да не си мокриш блузката, ако то тече кърма. На мен много не ми помагат, щото съм като цистерна, ама ако сложа по две - бива. Може би и тампон за кърма е същото.
Успех!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #796 -: Септември 05, 2007, 18:15:19 pm »
Здравейте, искам да ви питам за родилното отделение освен кръвна група, трябват ли още някакви изследвания, също така има ли някаква разлика между "тампони за кърма" и "протектори за сутиен" :oops: и откъде могат да се закупят бикини за еднократна употреба? :wink:

бикини за еднократна употреба има и в "Комсед" на ул. "Тодор Каблешков" /след Билла/, на най-долния етаж. Марката е Tigex - 4 бр. струват 8 лева. На мен ми бяха много удобни и ми се сториха доста практични.


Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #797 -: Септември 06, 2007, 18:55:11 pm »
Моите еднократни бикини бяха от магазин Штъркел на Canpol - 5 бр за около 6 лв мисля бяха и мисля, че са стандартен размер.

Здравейте, искам да ви питам за родилното отделение освен кръвна група, трябват ли още някакви изследвания, също така има ли някаква разлика между "тампони за кърма" и "протектори за сутиен" :oops: и откъде могат да се закупят бикини за еднократна употреба? :wink:


Мисля, че става въпрос за едно и също нещо, както и като подплънки за кърма можеш да ги срещнеш. Аз съм доволна, защото не ми тече много кърма. А за тези, които тече препоръчват пластмасови накрайници за кърма, които се стерилизират и събраната кърма може да се ползва за дохранване или замразяване.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #798 -: Септември 17, 2007, 10:12:17 am »
Имам въпрос за стерилизаторите /за кой ли път  :oops:/. Та дилемата ми е какъв да си взема-електрически на Авент, който ми се струва бая скъп или някакъв друг за микровълнова!? Та ми се ще да чуя ЗА и ПРОТИВ стерилизаторите в микровълнова! Колко минути стерилизират? Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #799 -: Септември 17, 2007, 10:14:09 am »
Имам въпрос за стерилизаторите /за кой ли път  :oops:/. Та дилемата ми е какъв да си взема-електрически на Авент, който ми се струва бая скъп или някакъв друг за микровълнова!? Та ми се ще да чуя ЗА и ПРОТИВ стерилизаторите в микровълнова! Колко минути стерилизират? Благодаря ви!
Касси, ние ползваме на Чико за МВ и за момента сме много доволни. 8 мин се стерилизира, а и цената е доста приемлива.  Плюс това в продавалника ги има втора употреба по 15 лв. :lol: