0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #740 -: Септември 01, 2007, 11:13:28 am »
Кенгурото може да се полzва ако детето е поне 3,5 кг. и 53 см.. Въzрастови ограничения няма. Така е поне zа моето - Babybjörn.  

Аz го полzвах предимно zимата, zа да раzхождам Мелани докато валеШе сняг или по-силен дъжд. Не можех да бутам количката и да държа чадър едновременно. Доволна съм, но го полzвах рядко.
За блиzнаци не съм виждала, а съм ровила къде ли не  :wink:. Мисля, че zа тях се купуват две и ги носят мама и татко  :D.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #741 -: Септември 01, 2007, 11:21:25 am »
Мисля, че zа тях се купуват две и ги носят мама и татко  :D.

Мдааа, така е.  :balk_103: Няма за близнаци, пък и доста тежичко ще му дойде на таткото, макар че сега има голям мерак. Благодаря ви за съветите! Всъщност мисля, че тази покупка/по-скоро ще е подарък/ може да почака.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #742 -: Септември 01, 2007, 21:03:27 pm »
Абсолютно, нашето също беше подарък от колегите на мъжа ми. Ние точно така си бяхме решили, да оставим не наложащите неща и когато приятели колеги питат какво да ни подарят просто казвахме :wink: А не забравяйте, че на 40 дни се прави пита, тогава пак се събират приятелки и пак ще  подарят нещо, намислете си по-дребни нещица, например термобоксчета, играчки, връзки за биби, гащеризончета, защото най-малките заповат да умаляват и др. :wink:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #743 -: Септември 01, 2007, 21:11:49 pm »
chicco озна4ава зрънце, напр. chicco di caffé - кафе на зърна, също озна4ава и грозде - топ4ето, или зърно или там както му се вика  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #744 -: Септември 01, 2007, 21:59:34 pm »
Стефи, и аз така, вече разпределям подаръците. Само да са ми живи и здрави, това се моля. Права си, има погачи и т.н. ще имат и именни дни много скоро след това, новогодишни празници...Малко ми е неудобно, че и при подаръците всичко ще е по две за близките ми, ама какво да направя. Пък с такава радост и нетърпение ги очакваме всички.   :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #745 -: Септември 02, 2007, 16:32:27 pm »
Момичета, я препоръчайте някакво кенгуро, щом може да се носят и бебета, та да си закупя. Нещо хем да е прилично като качество, хем цена  :lol: Ако може и без пари да е.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #746 -: Септември 03, 2007, 11:02:06 am »
В летния брой на "Моята бременност" (между другото много интелигентно написано списание за бременни и майки) имаше много хубава статия за кенгурата и нещо като сравнителен анализ на около 10-15 модела с цените.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #747 -: Септември 03, 2007, 11:07:27 am »
Ако може и без пари да е.



 :good_post: :cool: :balk_46:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #748 -: Септември 03, 2007, 13:16:21 pm »
Аз си бях взела кенгуру на chicco - струваше около 70 лв. Много готино, всичко точно, ама го ползвахме 4 пъти общо за по 10 минути максимум. Моята сладурка въобще не желаеше да стои в него и почваше да реве веднага след като я сложа. След 2-3 злощастно завършили опити да излезем на разходка с него, го прибрах в кутията и си стои новичко там. Чудя се дали да го продавам или да чакам живот и здраве може да се появи някой племеник-чка и да го подаря. Все пак имам 2 сестри.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #749 -: Септември 03, 2007, 13:32:03 pm »
Момичета- хайде стига с това за детето еди колко си пари и тюхкане и вайкане, ще се справите с колкото разполагате- че е разход се е знаело още преди да почнем да ги правим, но е много по-приятно да правиш тези разходи, отколкото за прегледи и лекарства. Стефания още не е достигнала разходите за лечението на баща й месечно /180 лева срещу 140 лева за нея  и то сега като почна да яде пюретата, не й купувам пюре под 1.40/, тука не слагам прегледите и за двамата и пътуванията. Повярвайте и двойно да давам предпочитам за нея да ги давам. Аз съм на принципа, че щом толкова съм го искала това дете, нямам право да се оплаквам за абсолютно нищо.
Активната гимнастика, проходилката, кенгуру- всички те са ни подарък.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #750 -: Септември 03, 2007, 13:37:23 pm »
Момичета- хайде стига с това за детето еди колко си пари и тюхкане и вайкане, ще се справите с колкото разполагате- че е разход се е знаело още преди да почнем да ги правим, но е много по-приятно да правиш тези разходи, отколкото за прегледи и лекарства.
:good_post:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #751 -: Септември 03, 2007, 13:45:12 pm »
браво, mini!
много добре и навреме казано.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #752 -: Септември 03, 2007, 14:21:10 pm »
Аз не приемам нещата в тази тема като оплакване! Мисля че тук си помагаме доста-кое да купим преди да родим, кое може да почака, коя марка е най-добрата, кое е най-качествено! И съм благодарна на всички за съветите!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #753 -: Септември 03, 2007, 14:27:29 pm »
Аз не приемам нещата в тази тема като оплакване! Мисля че тук си помагаме доста-кое да купим преди да родим, кое може да почака, коя марка е най-добрата, кое е най-качествено! И съм благодарна на всички за съветите!
Съгласна съм напълно! Не съм видяла някой да е изпаднал в истерия за това, че няма пари да купи еди какво си на детето си, но пък намира идея кое е на "нормална" цена. Джам, самата ти си казвала, че не е нужно да се хвърлят хиляди пари за скъпи колички и столчета за кола.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #754 -: Септември 03, 2007, 14:35:11 pm »
Както се оказва в нашата мила татковина нещата свързани с бебетата са изкуствено скъпи, така, че ако можем да си помогнем да се ориентираме в тази джунгла от продукти за това кое е необходимо, изгодно или съвсем излишно от това по-хубаво и полезно няма!

Та да се върнем към практическите съвети, мисля, че по някое време в темата беше писано за помпите за кърма, но не успях да го открия. Кои според вас са по-добри, ръчните или електрическите. Говорим още за в болницата, когато трябва да се "помогне" на кърмата да тръгне?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #755 -: Септември 03, 2007, 14:41:57 pm »
И аз исках да ви попитам за помпите, мам4ета :P
Кой са препоръ4ителни_ръ4ните или електри4еските?
Благодаря ви



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #756 -: Септември 03, 2007, 14:42:54 pm »

Та да се върнем към практическите съвети, мисля, че по някое време в темата беше писано за помпите за кърма, но не успях да го открия. Кои според вас са по-добри, ръчните или електрическите. Говорим още за в болницата, когато трябва да се "помогне" на кърмата да тръгне?

Роби, мисля че по-добре ще е ръчна. Защото не се знае, може и да нямаме много кърма. Аз също мислих за електрическа, но реших, че като са две бебетата може би няма да ми остава толкова много кърма за цедене. Но знам ли? Дори съм решила на първо време за родилното да взема от една приятелка ръчна помпа, да видим как ще тръгне и после ще си купя моя!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #757 -: Септември 03, 2007, 16:37:12 pm »
Ако може и без пари да е.



 :good_post: :cool: :balk_46:

Ама аз не го казах това за без парите, за да се оплаквам, напротив. По-скоро на шега, имайки предвид, че съм накупила козметика на бебето поне за 200 лева ей така от раз, макар да осъзнавам, че може и да не я ползвам, а и че тепърва предстои да купувам и друга козметика, а честно казано нямам кой знае колко неограничени възможности.
Пошегувах се дами  :balk_150:
Но все пак, понякога майките в стремежа си да изберат най-доброто за бебето, се поувличат малко и парите за нещо по-съществено отишли за глезотии.
Иначе за нищо закупено не съжалавам.
Точно за пари не се тюхкам никога!
Та нещо за кенгурата....?

Помпата за кърма, аз вече писах - препоръчвам горещо ръчната на Авент, имам и електрическа на Чико, но на мен изобщо не ми допада.

Каси, за в болницата трябва да носиш и памперси и да ги дадеш на акушерките. Аз ти препоръчвам да си вземеш един резервен пакет + мокри кърпи, който да стои при теб. Защото на мен бебето не ми го взимаха за през нощта и тя една нощ се наака към 22.00, нямаше кой да ми я смени, наака се в същия памперс към 1.00 след полунощ пак и така стоя наакана до 6 сутринта... Не че ако помолиш акушерка, ако е налице де, няма да смени бебето(тата) :), но аз си я сменях сама когато се наакваше по-често, за да не ми се налага да попадам на някоя "любезна" акушерка непрекъснато.
« Последна редакция: Септември 03, 2007, 16:54:58 pm от Nina »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #758 -: Септември 03, 2007, 17:56:11 pm »
Нина вси4ки знаем ,4е се 6егува6 :D ,разбира се ,4е вси4ки искаме наи-хубавото за бебетата ни и парите не ги жалим.Сега има толкова разнообразие от стоки и марки,кои на достапни цени ,кои по-скапи,всеки гледа според джоба си и аз за ни6то закупено не сажалявам(само дето набласках гардероба сас сумати костум4ета :oops:,не можах да им устоя).Та наистина в стремежа да изберем наи -доброто толкова ненужни и нужни работи купуваме,ама да са ни живи и здрави ,в на4алото винаги е така(аз сега така си ску4ая след като вси4ко накупех)...
За кенгуруто моито е на kipling(и я има оная горна 4аст за глави4ката на бебето,препо4етох да купя такова ,за6тото сам много несра4на:oops:),о6те не сам го изпробвала :lol:,ама си мисля ,4е 6те е кенгуро като вси4ки останали кегурата до 15 кг.
За помпата и моита е ра4на на Avent,за да си развивам мускулите l'avant bras(това е об6тото наименование на мускула от китката до лакатя ина4е тои садржа 20 мускул4ета )както и да е :lol:,просто толкова много пари да се инвестират в електри4еска помпа не ми се струва добра идеа,поне за мене...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #759 -: Септември 04, 2007, 16:21:03 pm »
Както се оказва в нашата мила татковина нещата свързани с бебетата са изкуствено скъпи, така, че ако можем да си помогнем да се ориентираме в тази джунгла от продукти за това кое е необходимо, изгодно или съвсем излишно от това по-хубаво и полезно няма.

Аз пък мисля, че това е доста добре казано!

Хубаво е бъдещите родители да има достъп до информация, за да могат да преценят кое си струва като цена и качество за времето, което ще се ползва и кое не. На много хора активната гимнастика, кенгуруто или проходилката няма да са подарък. А за някои хора тези неща ще се купуват в двоен размер.

Аз не видях някой да се оплаква! :?