0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #720 -: Август 30, 2007, 14:30:40 pm »
Аз съм виждала и тук Памперс за момиченца и момченца, в Метро. Ама беше преди да се роди Дани, оттогава не съм ходила. Доколкото си спомням, те бяха за по-голяма възраст, но не помня каква...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #721 -: Август 30, 2007, 14:32:44 pm »
Аз съм виждала и тук Памперс за момиченца и момченца, в Метро. Ама беше преди да се роди Дани, оттогава не съм ходила. Доколкото си спомням, те бяха за по-голяма възраст, но не помня каква...

Аз съм виждала на Хъджис за момиченца и момченца, ама наистина бяха за по-голяма възраст.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #722 -: Август 30, 2007, 23:49:41 pm »
 :offtopic: Huggies- pl. from Huggy - умалително име за прегръдка, гушка...
По принцип се 4ете Хъгис, поне според английското произношение де, исках да питам в Бг Хъджис ли се казват, ако са същите пелени де, произношението няма особено на4ение де, но ми беше интересно от къде се е възприело, може би немско??
Сори за оф-а  :offtopic:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #723 -: Август 31, 2007, 00:02:34 am »
:offtopic: Huggies- pl. from Huggy - умалително име за прегръдка, гушка...
По принцип се 4ете Хъгис, поне според английското произношение де, исках да питам в Бг Хъджис ли се казват, ако са същите пелени де, произношението няма особено на4ение де, но ми беше интересно от къде се е възприело, може би немско??
Сори за оф-а  :offtopic:

да, същите са.
възприело се е така, щото българите като цяло не са англофони и не са длъжни да знаят правилата за произнасяне на думите в английския език, нито значението им. така го видели, така го прочели, така го разбрали хората...
пък вносителят или производителят не са се постарали да информират съответно... :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #724 -: Август 31, 2007, 00:42:38 am »
Абе то и Chicco, не е Чико, ама... :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #725 -: Август 31, 2007, 01:17:09 am »
Пуснах инфо за превода и произношението, защото помислих 4е на някого може да му е интересно, а не за да поанглофоня българите, в крайна сметка тук сме да се у4им един от друг, аз от вас нау4их за пампитата, вий от мен за зна4ението  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #726 -: Август 31, 2007, 09:37:37 am »
Абе то и Chicco, не е Чико, ама... :)

Взе ми го от устата :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #727 -: Август 31, 2007, 09:44:59 am »
Абе то и Chicco, не е Чико, ама... :)
Взе ми го от устата :lol:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #728 -: Август 31, 2007, 10:29:36 am »
Мда, ама аз в магазина като кажа "Хъгис" (щот' пък аз съм англофон и популярното произношение адски ме дразни) и ме поправят хората :).

Дами, моля, споделете тогава как е правилно да се произнася Chicco, да не се излагаме сега  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #729 -: Август 31, 2007, 10:37:37 am »
кико  :D
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #730 -: Август 31, 2007, 10:40:38 am »
Или май Кикко, ако трябва да сме съвсем стриктни :)
Двойните съгласни трябва много отчетливо да се изговарят :lol:

п.п. А между другото, може ли тези дето са по-напреднали от мен с италианския да кажат какво означава chicco? Аз знам дума chiccа - бонбонче. Така и така захванахме темата, стана ми интересно...
« Последна редакция: Август 31, 2007, 10:45:29 am от tzvetenze »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #731 -: Август 31, 2007, 10:42:43 am »
 :lol: :lol: :lol:
Или май Кикко, ако трябва да сме съвсем стриктни :)
Двойните съгласни трябва много отчетливо да се изговарят :lol:

« Последна редакция: Август 31, 2007, 12:09:50 pm от Bora82 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #732 -: Август 31, 2007, 11:24:43 am »
ох, мисля че дете или бебе, ама трябва пак да питам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #733 -: Август 31, 2007, 16:29:47 pm »
Много благодаря, все има какво да научи човек от вас! :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #734 -: Август 31, 2007, 22:15:54 pm »
В другата тема за количките, стана дума за кенгурата. Та кажете ползвате ли, какви модели, изобщо какви да търся за моите мишлета. Мъжът ми иска двойно, но такова чудо няма на пазара. Видях различни модели и цени-от 20лв. та до 150лв. Естествено ще ми се да са на разумна цена. И също, на колко дни може да се носи бебето в кенгуру? Благодаря ви.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #735 -: Август 31, 2007, 22:30:12 pm »
Кенгуру имам, на Чико, удобно е, лесно се слага, не си спомням модела, но беше от порядъка на 120лв. Не мога обаче да кажа, че са му се изплатили парите, защото рядко го ползваме, може би ако знаех, щях да се спра на по -евтин вариант.
 Но все пак е ползвано в ситуации, в които без него трудно щях да се оправя.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #736 -: Август 31, 2007, 22:39:40 pm »
Аз не сам виждала двоини кенгурата ,но дори и да има много трудна зада4а ми се вижда да ги носи6  примерно се препора4ва от 3 месеца на горе ,та едно бебе тогава тежи +- 6 кг ,това зна4и +- 12 кг (ако има двоини )ми то едно кенгуро е до 15 кг,примерно купи 2 кенгурата и ти 6те  носи6 едното бебе ,а мажат ти или които е с тебе другото,ако мисли6 ,4е няма да са ти в употреба наи-добре хи4 не купуваи
Аз си купех ,за да ходя примерно с бебето до кварталния магазин или до по6тата за  да не изкарвам цялата коли4ка за 5 мин отиване и вра6тане...  
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #737 -: Август 31, 2007, 23:08:16 pm »
Нашето кенгуро е на бебе комфорт, нямам никакви забележки, много е добро и доста работа ни свърши. Бебето може да се слага в кенгуро принципно от съвсем малко, няма причина да се чака да навърши 3 месеца. В началото е с лице към мама, след това вече напред, за да гледка. Важно за кенгурото е да има висока част, която да държи главичката, а след това да се маха или подгъва :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #738 -: Август 31, 2007, 23:30:08 pm »
А да, това забравих да напиша - не съм чакала да направи някаква определена възраст, от малки го ползвахме. По принцип се води 0+ с лице към мама и 4+ напред. Нашето има и трето положение - странично, като люлка - мъжът ми го използваше, когато беше негов ред да се приспиват ( ние три месеца се приспивахме на ръце, просто не се признаваше друг начин) и беше много доволен, но мен лично ми беше по - удобно аз да си я държа.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #739 -: Септември 01, 2007, 03:17:51 am »
Ами аз казах след 3 месеца и нагоре,за6тото по ефтинките кенгурата я нямат тая горна 4аст ,а и касси тарси кенгурата на по-разумна цена,та в неината ситуация малко трудно си я представям да са и в полза тези кенгурата,децата барзо растат и ако не се вкарат в употеба таи 6те си седят и 6те палнят гардеробите(поне аз мисля така),то за вси4ките джунджурии трябва много място и многооо гардероби :lol:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....