0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #680 -: Август 26, 2007, 11:12:52 am »
Мерси Лейди!
Цитат
Вики си го ползва без забележки.
Смее ли да се оплаче :lol: :lol: :lol:

Касси, за матрачетата на Хепи дриймс се прави поръчка и се чака 10 работни дни. Цените са мужду 65 и 75 лв. в зависимост от модела. А на Магнифлекс вдигнаха цените на матраците с по 20 лв. 120/60 е 119 лв., а 140/70 е 139 лв.
А до Захи стигнах, ама те явно не си дават много зор и в събота  работят до обяд. :( Така че си купих едно комплектче от съседния магазин Мартис - пелена, гащеризонче и шапчица. И я уредихме девойката за изписването.  :D

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #681 -: Август 26, 2007, 18:35:48 pm »
Цитат
Сия, къде се поръчват матраците?


 
http://www.happydreams-bg.com/main.php
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #682 -: Август 26, 2007, 20:56:08 pm »
Каси, според мен трябва да изчакаш за сутиените за кърмачки.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #683 -: Август 27, 2007, 15:13:59 pm »
Цитат
Сия, колко е кошарката на Неонато? Нали има 2 нива?


Да, на две нива е, относително лесно се сглобява и разглобява. Струва 189 лв. В цената е включен и комарник, както и чанта за пренасянето му. Ето как изглежда: http://www.neonato.it/schedaprodotto.asp?id_catEcomm=4&id_prodotto=133
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #684 -: Август 27, 2007, 17:23:17 pm »
Публикувана от: Roby
По отношение на тези кремове за зърната, нужно ли е да се мажем от сега?




Roby относно тези кремове, аз знам за Гермастан, с който се подготвят гърдите, в упътването му пише, че се започва от 8-ия месец.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #685 -: Август 28, 2007, 00:18:12 am »
Сутиен за кърмачки си купувайте след като родите. Аз си купих един, преди да родя, който ми беше лекинко хлабав, бях чувала, че порастват още гърдите, но не съм предполагала, че двойно и съответно почти не съм го носила. Аз от 75В преди да забременея, пред 75-80С към края на бременността, сега съм 80D.

Не е нужна и желателна предварителна подготовка на зърната. Относно рагадите, те се получават от неправилно захапване на зърното, но това е трудно да се предотврати. Тогава помага Гармастанът или други от рода мехлеми, които помагат за бързото зарастване на раничките. Дори на мен миналата седмица ми се случи, малката беше решила един ден да суче по-различно, от което ми се получиха ранички, досущ като тези от първите дни.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #686 -: Август 28, 2007, 09:33:00 am »
Васи, благодаря ти за съветите! Ще изчакам до края със сутиена, белкем има някакво развитие :oops: Иначе се мажа с гермастан /ако не забравя/.

Хайде пак да досаждам. Та, бях се отказала да купувам на бебетата спални чувалчета, защото в началото казвате те не се въртят и няма да им трябват. Но пък открих едни съвсем мънички, дори са с ръкавчета /Пиги Хаус/. Пък и една приятелка иска тя това да им подари.  :wink: Та въросът ми е /като се има предвид, че ще се родят октомври/, какви да им вземе-зимни с ръкави или зимни без ръкави, или направо летни, размер за от 6 месеца нагоре. Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #687 -: Август 28, 2007, 10:14:47 am »
Васи, Виолет, благодаря ви за отговорите. Значи още имам време с мазането на зърната, ама за сутиена ако порастнат още не знам откъде ще си купувам  :oops: Пак ще трябва да правя заявки на приятелки в чужбина....
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #688 -: Август 28, 2007, 13:56:32 pm »
каси, според мен по-добре без ръкави и по-големи :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #689 -: Август 28, 2007, 14:55:35 pm »
Но пък открих едни съвсем мънички, дори са с ръкавчета /Пиги Хаус/. Пък и една приятелка иска тя това да им подари.  :wink: Та въросът ми е /като се има предвид, че ще се родят октомври/, какви да им вземе-зимни с ръкави или зимни без ръкави, или направо летни, размер за от 6 месеца нагоре.
Кассита, къде е този магазин? Аз бях чела, че спалните чувалчета са за по-големи бебета, но ако има и за новородени ми се струва много практично!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #690 -: Август 28, 2007, 18:45:34 pm »
Роби, много е практично но за големи бебета широко и без ръкав.новородено бебе за какво му е - то не мърда като спи.иначе аз съм за чувалите и имам три за различните сезони.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #691 -: Август 29, 2007, 00:43:00 am »
В немските болници заради Синдрома на внезапната смърт се препоръчва много често да се закупуват спални чувалчета още от раждането. Ограничават движенията на бебето, не се налага да ги завивате с друго и няма опасност от такова нещо. Освен това, така по-лесно можете да поддържате необходимата температура в стаята без да се притеснявате, че бебето може да изстине или да се охлади. Аз специално си ползвам чувалчета от самото раждане. Моя син се върти като шугав и само това го спасява от развиване.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #692 -: Август 29, 2007, 10:45:44 am »
в щатите също ползват чувалчета,но били някакви специални.мама вчера ми каза,че били като усмирителни ризи :lol: :lol:.страшно удобни,непозволява на бебо да шава ръчичките
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #693 -: Август 29, 2007, 10:53:08 am »
Кассита, къде е този магазин? Аз бях чела, че спалните чувалчета са за по-големи бебета, но ако има и за новородени ми се струва много практично!

Роби, магазина е хубав, намира се в Св. Троица, на гърба на затвора  :lol:
Има всичко за бебето и майката. Може да идем заедно някой път, ако искаш!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #694 -: Август 29, 2007, 11:01:20 am »
Роби, магазина е хубав, намира се в Св. Троица, на гърба на затвора  :lol:
Има всичко за бебето и майката. Може да идем заедно някой път, ако искаш!

Съгласен, съгласен  :lol: :lol:, ами на гърба на затвора, за усмирителни ризи  :lol: :lol:
Гане, аз точно това си мислех, че ако е със спално чувалче ми се струва по-безопасно, отколкото одялце, предвид СВС, сигурно по-трудно може да се пъхне отдолу, нали?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #695 -: Август 29, 2007, 11:18:02 am »
Ами Роби, те за това го препоръчват. А и е доста практично поне в началото. Само че трябва да имате поне два, защото се случва да изпусне памперса :wink: Моя беше без ръкави, горе като елече, но това не е голям проблем. Ръкавите не са задължителни :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #696 -: Август 29, 2007, 11:27:04 am »
Само че трябва да имате поне два, защото се случва да изпусне памперса :wink:

Е, аз четири спални чувалчета ли трябва да имам? И тогава все зимни без ръкави ли да са? Да взема две зимни без ръкави и две летни без ръкави, но и четирите ли да са за новородени?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #697 -: Август 29, 2007, 11:36:30 am »
Момичета, мирясах. Имам си количка.  :D Макларън туин техно. Много съм щастлива! Засега е само капарирана, но в края на септември ще си я вземем. Писах за нея в темата за количките, да не досаждам и тук.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #698 -: Август 29, 2007, 11:50:13 am »
Само че трябва да имате поне два, защото се случва да изпусне памперса :wink:

Е, аз четири спални чувалчета ли трябва да имам? И тогава все зимни без ръкави ли да са? Да взема две зимни без ръкави и две летни без ръкави, но и четирите ли да са за новородени?
Абе Касита мила... трябват ти четири зимни и четири летни  :lol: Като летните предполагам ще е по-добре да си ги купиш на по-късен етап  :lol:

Хайде честито за количката  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #699 -: Август 29, 2007, 11:56:09 am »
Само че трябва да имате поне два, защото се случва да изпусне памперса :wink:

Е, аз четири спални чувалчета ли трябва да имам? И тогава все зимни без ръкави ли да са? Да взема две зимни без ръкави и две летни без ръкави, но и четирите ли да са за новородени?
Абе Касита мила... трябват ти четири зимни и четири летни  :lol: Като летните предполагам ще е по-добре да си ги купиш на по-късен етап  :lol:

Хайде честито за количката  :lol:

Абе знам, ама ...  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!