0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #660 -: Август 23, 2007, 15:46:13 pm »
Сия, браво за избора!  :D Иначе и аз си мисля, че такова комплектче ще ти свърши работа за изписването на бебка! Ти отказа ли се да ходиш в "Захи" скоро? Аз планирам събота пак да отскоча, белкем донесат дрехи в подходящ цвят и за младежи, че е пълно само с розови за теб и Надин!  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #661 -: Август 23, 2007, 16:22:53 pm »
Не съм се отказала. Този комплект е точно от сайта на Захи. :D Мисля да ходя тази събота със свекървата  или с майка ми за компания. Ама ми писна вече от розово беееееееее. Искам и зелено, и червено, и жълто, и оранжево, и синьо. А и имам вече розови бодита от премама.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #662 -: Август 23, 2007, 16:39:22 pm »
Сия, има доста жълти и зелени дрешки в "Захи" освен розови. Но сините са кът. А аз умирам за светло синьо.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #663 -: Август 23, 2007, 16:47:41 pm »
Някой да е чувал нещо за тези памучни пелени, тип памперс?

http://www.bambinomio.nn-bg.com/Broshura%20BambiniMio%20BUL_Web.pdf


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #664 -: Август 23, 2007, 21:51:45 pm »
Днес сутринта бях в Малечко с Надин и си капарирах легълце  :crib:

и не се обадихте, нали... :(

 :bighug: радвам се, че си харесала легълцето.  :D еее... аз живея много близо до Малечко, можеше да си направим една среща и да се запознаем  :D а в кафето зад 20-то ДКЦ съм почти всеки ден  :D хайде казвайте кога ще си направим среща там  :D
« Последна редакция: Август 23, 2007, 21:55:36 pm от denito »


*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #665 -: Август 23, 2007, 21:52:29 pm »
детските кухни не са от 6 месец.
В Търново са от 5 месец  :lol:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #666 -: Август 23, 2007, 22:41:52 pm »
А в Разград била от 4-я месец 8O
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #667 -: Август 24, 2007, 00:13:16 am »
бре, пък Надин ми го има...

кухня от 4 месец??? 8O
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #668 -: Август 24, 2007, 03:02:31 am »
И в Сз са от 4-я месец, една позната се спука да ме убеждава да я захранвам набързо и веднага да я записвам, че съм щяла да се родя  8O Как съм можела да разчитам да си храня детето с консерванти, що не съм давала сокчета от 1-я месец за витамини, абе ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #669 -: Август 24, 2007, 09:58:07 am »
бре, пък Надин ми го има...

Ман, взимам си бележка :oops:
Следващия път обещавам :D
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #670 -: Август 24, 2007, 19:02:52 pm »
Някой да е чувал нещо за тези памучни пелени, тип памперс?

http://www.bambinomio.nn-bg.com/Broshura%20BambiniMio%20BUL_Web.pdf

Ами това са си тип гащи с покритие за да не пропускат и вътре си се слагат обикновени памучни пелени, които трябва да се перат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #671 -: Август 25, 2007, 13:46:33 pm »
Аз имам 1 въпрос :oops: Днес привечер ще ходим да купим ваничката - за означенията на материала и групите знам, но това което ме интересува е много ли е важно ваничката да има дупка за оттичане - това представлява ли някакво удобство :? и второ от голямо значение ли е да се вземе стойка за ваничката? :? Така като им гледам цените на стойките почват от 45лв нагоре, но ако разбира се си заслужава и върши някаква работа бих я взела :?

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #672 -: Август 25, 2007, 14:01:08 pm »
samorasliche, моето мнение:
много ли е важно ваничката да има дупка за оттичане - това представлява ли някакво удобство?
Не е много важно. Ако винаги тати ще излива ваничката, той да му мисли :) Нашия тати не я ползва, взема си цялата ваничка и я излива над сифона или мивката в банята. Удобство е било за мен, когато тати пътува и се налага сама да къпя мъника и после да излея и почистя ваничката. Но даже да си сама, същата операция може да се извърши с изгребване с каквото и да е съдче и после вдигане на почти празната ваничка.

от голямо значение ли е да се вземе стойка за ваничката? :?
Зависи къде ще я ползвате. Със сигурност за кръста ти е много голямо удобство ваничката да е нависочко, но ако има друг начин да се постави така, не е задължително да е на стойка. Ние имаме стойка, защото се къпем в банята и няма къде другаде да се постави, а пък и стойката си е направена точно съвместима с ваничката и не се клати, не се хлъзга и т.н.

Всъщност ваничката е супер важно да е удобна докато детенцето реши, че не го е страх под душа. За Дани това стана на 9-10 месеца, сега си предпочита душа и ползваме ваничката 2 пъти в седмицата, за разнообразие и предимно за игра с гумените играчки.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #673 -: Август 25, 2007, 16:21:57 pm »
Днес привечер ще ходим да купим ваничката - за означенията на материала и групите знам,

Моля те, сподели за означенията на материала и групите, щото аз съм в неведение за какво иде реч :D
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #674 -: Август 25, 2007, 17:23:34 pm »
Днес привечер ще ходим да купим ваничката - за означенията на материала и групите знам,

Моля те, сподели за означенията на материала и групите, щото аз съм в неведение за какво иде реч :D

Ами общо взето инфото, което имам от цялото четене е следното :
Ваничките съдържат голямо количество диетилхексилфталат, който от тази година е забранен от ЕС. Веществото нарушава хормоналната обмяна, има естрогеноимитиращо действие, което значи че носи риск от настъпване на ранен пубертет, повишен риск от рак на гърдата при момиченцата и от увреждания на половата система при момченцата.
Проблемът е, че тези фталати се използват в обработката на PVC-то, за да го направят пластично. А забраната за тях е влязла в сила съвсем отскоро и има риск да се съдържат все още в много продукти от PVC, произведени до първата половина на тази година. Поначало PVC-то не е безопасна пластмаса и повечето големи компании още преди година-две са се отказали да го използват - такива са примерно Икея, Лего, Чико. Общо взето въпроса опира до това,че вредните фталати трябва да се заменят с други пак близки до тях, но да не се очеизвадно вредни. Плюс това в Китай нищо не е забранено, а повечето играчки от там идват. Обозначава се с тройка, обградена с  триъгълниче от стрелки - това му е кодът на PVC-то.
В нашите магазини има и патета и хипопотамчета , които са майка с малки, те също са забранени заради фталати.
 Просто трябва да се гледа дъното на пластмасовите изделия и винаги да има идентификация - съкращение и цифричка заградена със стрелки.
Ако пише LDPE, HDPE, PE, PP, кодове 2, 4 или 5 - няма проблем.
Ако е PVC, V, PC или PS, кодове 3, 6 или 7, работата е зле.
И още - ако няма идентификация на вида пластмаса, произведено е най-вероятно в нечий китайски заден двор или гараж и може всичко да се очаква.
Ето го сайта, където публикуват продукти забранени за разпространение в ЕС - там има и 2 ванички на Cam, плъс патета и хипопотамчета и други неща :
http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex.cfm?rx_id=141
« Последна редакция: Август 25, 2007, 17:26:37 pm от samorasliche »

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #675 -: Август 25, 2007, 18:56:21 pm »

 :bighug: радвам се, че си харесала легълцето.  :D еее... аз живея много близо до Малечко, можеше да си направим една среща и да се запознаем  :D а в кафето зад 20-то ДКЦ съм почти всеки ден  :D хайде казвайте кога ще си направим среща там  :D

Ми не знам дали говорим за едно и също кафене, но ние в квартала сме доста яка групичка. Така че ще се организираме и ще се видим. Това кафене е в една нова кооперация, май на Хубча се намира, ама не съм сигурна де :lol:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #676 -: Август 25, 2007, 19:43:00 pm »
 :D да не е в една къща с двор, където са сложени дървени маси и пейки?!? Аз живея на ул. Хубча  :D Много ще се радвам да си направим една среща в скоро време.


*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #677 -: Август 25, 2007, 22:48:00 pm »
:D да не е в една къща с двор, където са сложени дървени маси и пейки?!? Аз живея на ул. Хубча  :D Много ще се радвам да си направим една среща в скоро време.
Не, сещам се за това което ти говориш, но кафенето е по-близо до 20 ДКЦ, отколкото до пазара Красно село и е в една нова кооперация.

Имам въпросче относно матраците на Хепи дриймс. Лейди 11, доволна ли си от твоето? Колебая се дали да си поръчам от тях? А и не ми обясниха много за него, щото освен мен в магазина беше и Николай Василев, та се суетяха около него, подмазвачите му с подмазвачи. :lol: Аз, да не съм капо, си взех едно много хубаво поларено одеалце за джудженцето, всъщност подарък от свекървата де.  :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #678 -: Август 25, 2007, 23:12:53 pm »
Ей, като поде темата за матрачетата Сия, кажете кои са най-хубавите? Много съм боса по въпроса. Надин ми каза за Магнифекс, или нещо подобно  :oops:, което струва 100лв. Сега Сия пита за Хепи дриймс. Ще купя това, което ми препоръчате, да знаете.  :D Сия, каква цена е това матраче и къде си го гледала днес? Междудругото стигна ли днес до "Захи"? 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #679 -: Август 26, 2007, 10:47:35 am »
Цитат
Лейди 11, доволна ли си от твоето?
Доволна съм. В тези жеги не запарява и не изпотява детето. Меко и удобно, но не прекалено , че да потъва. Вики си го ползва без забележки. А от протектора съм още по-доволна, че два-три пъти ни изпусна памперса, но нямаше поражения на матрака.
За цените матрак 120/60 ми излезе 68 лева, а протектора някъде беше към 20 лева.