0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #620 -: Август 22, 2007, 09:12:36 am »
добре де, какви мнения или проблеми очаквате да има?
избирайте по ваши предпочитания. и съблюдавайте основните изисквания. същото важи и за количките. които, между впрочем, главно се съобразяват с удобството на майката.

:good_post:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #621 -: Август 22, 2007, 10:43:42 am »
StefiZ  благодаря :). Понякога и едно мнение е достатачно.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #622 -: Август 22, 2007, 10:45:56 am »
naha аз също много ги харесвам Дибо, обаче защо не погледнеш и леглата на Арбор, много си приличат като моделчета с Дибо, цените също са почти същите, но на Арбор има от естествени материали, а не само то ПДЧ.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #623 -: Август 22, 2007, 10:54:04 am »
 Violet имат ли сайт? Благодаря за предложението.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #624 -: Август 22, 2007, 10:57:37 am »
мале сладурки,много ви се радвам,че вече се заглеждате по бебешки нещица.Аз не смея дори да си помисля,пък камо ли да купя нещо.Кай знае ,кога ще се престраша да започна с покупките. :oops:
<br />
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #625 -: Август 22, 2007, 11:36:27 am »
 naha това им е сайта, в него няма цени, но аз ходих до магазинът им и там ги видях  http://www.arbor-bg.com/index_bg.html


Момичета ако леглото ми е 140/70 бихте ли ми казали одеалцата и спалното бельо с какви размери е най-добре да бъдат, защото сега ги разглеждах и вариантите са доста, а нали е хубаво например одеалцата да се подпъхнели чак под матрака, значи трябва да са големички?!?! А може би от одеалцата например трябва да имам и по малки за в количката или някъде за извън легълцето ако се налага, така ли е? Също така и за материята, от памук ли е най-добре да търся ?
« Последна редакция: Август 22, 2007, 11:42:20 am от Violet »
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #626 -: Август 22, 2007, 11:45:17 am »
мале сладурки,много ви се радвам,че вече се заглеждате по бебешки нещица.Аз не смея дори да си помисля,пък камо ли да купя нещо.Кай знае ,кога ще се престраша да започна с покупките. :oops:
Зори, душа аз абсолютно нищо не съм купила още :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #627 -: Август 22, 2007, 12:46:28 pm »
Мари, кво чакаш, мило :D ножа е опрял до кокъла :lol:
използвай малкото време за да си доставиш тази радост. ще се почувстваш много щастлива :crossfingers:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #628 -: Август 22, 2007, 14:10:23 pm »
Имам и аз един въпрос - кой уред е най-подходящ за приготвяне храната на бебето - пасатор, кухненски робот или т.нар.чопър /блендер/?
Знам, че е рано за това, но имам нужда от подобен кухненски уред и искам да купя това, което ще ми върши работа и после за бебешката манджа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #629 -: Август 22, 2007, 14:16:34 pm »
а нали е хубаво например одеалцата да се подпъхнели чак под матрака, значи трябва да са големички?!?!

що за глупост? нищо не се подпъхва. бебето, докато е малко, не се върти и не се мести из леглото. завиваш го с одеалце или завивка от друг тип, които са съобразени с размера на бебето, а не с размера на леглото! ако го сложиш да спи на вашата спалня, с одеало 160 на 200 ли ще го завиваш? :)
то в началото изглежда като една малка купчинка в средата на огромния креват... представих си го, опаковано с огромно, подпъхнато одеало.
а за после, когато почнат да се въртят, вече го писах, но явно не се чете - минавате на спални торби. нищо друго не помага, освен ако не искате по цяла нощ да стоите будни и да завивате.

моят син и досега го завивам за дневен съм с т.н. пелени за завиване (имам няколко с различна дебелина) - размерите им са около 100 на 120. нощем е винаги в торба, освен в жегите. е, снощи е спал отвит.


marmi, разгеле питаш за тия уреди - блендер му е майката, според мен. аз си купих пасатор на Филипс, който имаше в комплекта и малък съд-чопър. оказа се, че само чопъра ползвам. той пасира абсолютно по същия начин като големия пасатор, но е удобен с това, че е малък и съдчето се затваря. за приготвяне на едно ядене е идеален. с големия пасатор и неговата голяма кана само се размазва яденето по стените.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #630 -: Август 22, 2007, 14:24:05 pm »
а не е ли по-добре да се запишеш на детска кухня отколкото да се пънеш да измисляш разнообразни манджички  :ask:

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #631 -: Август 22, 2007, 14:28:35 pm »
а не е ли по-добре да се запишеш на детска кухня отколкото да се пънеш да измисляш разнообразни манджички  :ask:

по-добре не е. по-лесно е. детските кухни не са от 6 месец.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #632 -: Август 22, 2007, 14:34:54 pm »
Благодаря ти Jam! Отдавна имам мерак за кухненски робот, но като отида да ги гледам в магазина винаги ми се струват нефункционални с тези 6 вида рендета и се отказвам да купя. Но блендер определено ще си взема.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #633 -: Август 22, 2007, 16:32:18 pm »
Jam може и да прозвуча глупаво въпросът ми, но да знаеш, че е от многото четене на д-р Спок  :lol: /това за подпъхването на одеалцето точно там го прочетох, било във връзка с онзи гадният синдром......не ми се пише за него/. Иначе за спалните чувалчета съм го запомнила от теб, но това ще ми е нужно за малко по нататък. Както винаги ти благодаря за включването!!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #634 -: Август 22, 2007, 18:14:38 pm »
Цитат
но да знаеш, че е от многото четене на д-р Спок 


Бе Спок-Мок -  дрън-дрън. Учи се най-добре в крачка. Пък и винаги можеш да получиш инфо от този форум.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #635 -: Август 22, 2007, 20:48:37 pm »
... сетих се още нещо много важно по отношение на кърменето и болницата. Ако в началото имате проблеми с кърмата, т.е. имате кърма, но каналчетата са ви твърде тесни и все още не може да потече както трябва има едно лекарство, което може да ви помогне - казва се  Oxitocin и е на ампулки, слага се на капки в носа. Помолете в болницата да ви го сложат още в началото, за да помогне да тръгне кърмата по каналчетата, защото ако го направят на по-късен етап, когато гърдите ви са станали като камък няма ефект. На мен ми го каза една приятелка, но за съжаление когато разбрах вече беше късно. Иначе в болницата акушерките много добре знаят, че могат и така да ви помогнат /не само със зверско стискане/, но ако не си поискате се правят на три и половина. Това е, искренно се надявам това да ви помогне и да успеете да закърмите сладурченцата.


*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #636 -: Август 22, 2007, 21:39:52 pm »
Аз пак ще досаждам с въпрос че :lol:

При изписването от болницата (което на мен ще ми се случи, живот и здраве, в края на септември, началото на октомври) трябва ли бебето да е увито в пелена, при положение, че ще бъде облечено с ескимосче най-вероятно и от болницата ще влезе направо в колата?

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #637 -: Август 22, 2007, 22:07:15 pm »
незнам какви са твоите ескимост4ета ,но аз такива дебели купих надути :lol:,4е даже не мога да си го преставя дали ваоб6те 6те може да се побере в пелената има и едни като торби с дзипове за макси козито,та с тоя ескимос едва ли 6те мога да го побера  бебето ватре
не мисля ,4е за толкова кратко може да настини такмо 6те вди6а 4ист ваздух :D,на мене така ми се иска да го разкарвам след раждането и да не сме само завряни в ка6ти ,но тук с тия даждовееееее :? ,дано вие имате пове4е касмет и да се радвате на хубаво време 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #638 -: Август 22, 2007, 22:53:17 pm »
Аз пак ще досаждам с въпрос че :lol:

При изписването от болницата (което на мен ще ми се случи, живот и здраве, в края на септември, началото на октомври) трябва ли бебето да е увито в пелена, при положение, че ще бъде облечено с ескимосче най-вероятно и от болницата ще влезе направо в колата?


Сия, а защо трябва да е облечено като ескимосче? Аз за моите взех плътни гащеризони с блузки и шапчици, и мислех отгоре да са в одеялцата тип порт-бебе!!!  :D

В тази връзка, виждали ли сте космонавтчета за новородени? Сигурно ще са много сладки, пък и ще са ни от полза
:oops:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #639 -: Август 22, 2007, 22:59:35 pm »
космонавтите започват от 62 т.е 3 месеца нагоре, което не е съвсем новородено, или поне аз само такива съм виждала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит