0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #580 -: Август 19, 2007, 17:32:58 pm »
Лейди, бързо издай откъде си купила шампоана Бочко :lol:
Аз лично никъде не съм го виждала. Само скъпите марки ги зареждат - поне в аптеките около нас.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #581 -: Август 19, 2007, 18:14:46 pm »
Благодаря ви за бързите и изчерпателни отговори както винаги!
Лейди, аз мисля да купя от одеялцата, които стават като дрешка, спални чувалчета /чудя се какви?/ и спални комплекти с олекотени завивки. Засега имам 4 пелени, които ще ползвам за завиване, за пренасяне на бебетата, за кърмене, за постилане на количката и т.н. Моля, посъветвайте ме обаче колко спални комплекти /долен и горен чаршаф, и калъфка/ да си купя. И да купя ли сега комплект с олекотена завивка или на първо време ще ги завивам с одеяло? Разбрах, че олекотените се ползват понатам. Какво мислите за обиколниците? След като ще повдигна матрачетата по-нагоре, те няма ли да дойдат големи за леглото.  :(
И аз ще взема същия стерилизатор, Лейди. Имам един тъп въпрос, винаги ли трябва да е пълен стерилизатора с 8 шишета или мога примерно само две да пъхна вътре?  :oops:
Относно праха за пране доста марки ме съветвате, ще се спра на някоя оттях. Благодаря ви! И още - задължително ли е допълнителното изплакване в пералнята? На колко градуса перете бебешките дрешките? Ако е на 60, няма ли да пуснат цветните. И още, трябва ли да деля бялото от цветното пране, както правя с нашите дрехи?  :oops:
Уф, пак прекалих с въпросите май. Благодаря ви, вашата помощ е безценна за мен!
« Последна редакция: Август 19, 2007, 18:17:09 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #582 -: Август 19, 2007, 18:31:02 pm »
Каси, дано ти помогне моя кратък опит:
* аз на този етап през нощта завивам бебчо с едно памучно одеало /ако е по-хладно отгоре мятам и една пеленка/, а през деня в къщи с една по-дебела пеленка, а навън с по-тъничка. Имам и одеалце, което се облича на бебчето, но ми се струва че малката ще се загуби в него и засега ме е страх да й го обличам.
* Относно стерилизатора - аз ползвам електрически на Аvent за 6 шишета. В него влизат и шишета на Chicco, а предполагам че и други. Стерилизаторът не е нужно винаги да е пълен, за да го ползваш.
* аз също използвам израелския прах за пране и засега нямам оплаквания от него. Пера на 30 градуса и винаги пускам опцията допълнително изплакване. Не деля дрешките на бебо, пускам ги всички накуп - и чаршафчетата, и пеленките, и самите дрешки.
« Последна редакция: Август 19, 2007, 18:39:29 pm от denito »


Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #583 -: Август 19, 2007, 19:35:08 pm »
Каси, тук за Варна не се учудвам, че отстъпки няма :? , но в София?За креватчетата например няма ли да имаш отстъпка 8O Ти всичко пазариш по 2 къде ще му излезе края така :x - може ли такова търгашество и печалбарство в милата ни родина :x

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #584 -: Август 19, 2007, 19:58:16 pm »
Сия, в кварталната аптека го купих /Обеля/ Бочкото.
Каси, комплектите чаршафи трябва да ти бъдат минимум  по 2 за всяко дете /по възможност по-добре 3/. Аз имах като за начало два и ми се случи вече случката единия комплект да е на простора, а втория да е омазан поради изпуснал памперс, при все че ползвам Либеро и уж са хубави. Съветвам те да си купиш и повечко от комлектите бархетни и тензухени пелени - аз имам 5 и на моменти не ми стигат. Както писа Джам те са многофункционални. 
За стелизатора - можеш да сложиш и само една лъжичка , въпрос на избор и нужда.
За праха за пране - пера с Роса бебе. Евтин, български  и качествен.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #585 -: Август 19, 2007, 22:27:30 pm »
Каси, тук за Варна не се учудвам, че отстъпки няма :? , но в София?За креватчетата например няма ли да имаш отстъпка 8O Ти всичко пазариш по 2 къде ще му излезе края така :x - може ли такова търгашество и печалбарство в милата ни родина :x

Гале, то това да ми е проблема-отстъпката, че пазарувам за двама. После ще стане тежко от финансова гледна точка. Сега съм се примирила и съм намерила начин да им купя всичко от първа необходимост. Относно мебелите на бебетата, прави ни ги един приятел по мои модели, сигурна съм, че ще са прекрасни :wink: :lol:! Даже неговата жена /бременна от ИКСИ при моя док/, пише тук. Човекът наистина заслужава реклама, та ако някой друг иска мебели по поръчка да пише!  :wink:
Лейди, денито, благодаря ви за отговорите. Ще купя засега по два спални комплекта на бебе, защото гаранция някой ще им подари. Имаме две хавлии, чудя се дали да взема още две, или да изчакам. За тензухените и бархетните пелени, ще купя още поне 4 комплекта, те вътре са 2 тензухени и 2 бархетни. Благодаря ви!
« Последна редакция: Август 19, 2007, 22:29:31 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #586 -: Август 19, 2007, 22:33:24 pm »
Каси, ако имаш само две хавлийки наистина купи поне още две, защото в началото е хубаво да ги сменяш всеки ден, или на два дни, а много често бебчетата след баня пишкат в хавлийката :lol:
Тензухени пелени си трябват доста, бархетните не толкова много, аз имах 3 бархетни и 10 тензухени, ползвах ги за подложка под главичката (нагънати на 4), много е удобно, защото дори да върне малко бебчо не сменяш чаршав по 6 пъти на ден, а само тензухчето :) Друго, което ползвах до скоро са тензухени кърпички, които мама ми беше нашила с размерите на носна кърпа, много са удобни за забърсване, за подлагане под брадичката като даваш водичка и т.н., защото са меки и не дразнят кожичката.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #587 -: Август 19, 2007, 23:07:42 pm »
Тензухени пелени си трябват доста, бархетните не толкова много, аз имах 3 бархетни и 10 тензухени, ползвах ги за подложка под главичката (нагънати на 4), много е удобно, защото дори да върне малко бебчо не сменяш чаршав по 6 пъти на ден, а само тензухчето :) Друго, което ползвах до скоро са тензухени кърпички, които мама ми беше нашила с размерите на носна кърпа, много са удобни за забърсване, за подлагане под брадичката като даваш водичка и т.н., защото са меки и не дразнят кожичката.

Стефи, ами аз засега съм виждала само комплект/по-точно на Захи/ 2 тензухени и 2 бархетни вътре за 6лв. Ще търся да се продават по отделно. Освен това ще дам на свеки да ми нашие кърпички от тензухените. Благодаря ти за включването. Леле, колко сте ми от помощ.  :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #588 -: Август 20, 2007, 08:33:03 am »
Касси, има и такива комплекти от 4 пелени, които не са на "Захи" и са много по-евтини :wink:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #589 -: Август 20, 2007, 08:38:25 am »
Каси, в Щъркел имаше комплекти пелени.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #590 -: Август 20, 2007, 11:22:33 am »
Здравейте, я да се включа и аз със въпросчета - За стерилизатора ми казаха ако смятам да кърмя / аз така смятам/ че в първите месеци няма да е необходим. Тоест не е от нещата, които трябва да се купят преди раждането. Така ли е? И за пелените - навсякъде ли продават - в бебешките магазини?
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #591 -: Август 20, 2007, 13:33:13 pm »
Прах за пране ползвам Сано Максима. Пробвала съм и Тео бебе и Флекс. Саното е концантрат и излиза много икономично.Аз съм с един пакет вече 4 месеца и половина, като пускам по 2-3 перални седмично, но не слагам повече от 30 гр прах. Никога не съм пускала допълнително изплакване и не сме имали проблем.

Хавлиите задължително поне две на бебче. По две малки за дупе и аз имам 10-ина 20х20 см с които бърша лице и повърнато, но и Андрея много повръща.

kassi, не разчитай че някой нещо ще ти подари. Освен ако изрично не си си поръчала да ти го подарят. Аз така си мислих и хубаво, че си накупих всичко предварително. После да не казвам от близки роднини, какви боклуци получих и съм ги сложила директно в торба да ги дам на някой, който има нужда. От най-близките пък си бях поръчала албум за снимки, бебефон, играчка за над леглото /която също изхвърлих/..., останалите още не са дошли на бебе, в това число и комшийката, с която се имаме много.

gabi, правилно са ти казали, че ако кърмиш не ти е необходим и не първите месеци, а изобщо. Аз от навършени 3 месеца и половина нищо не стерилизирам и изварявам, по-точно от както опитва всичко на вкус - ръце, одеала, гюрука на количката... До преди това шишето за вода, лъжица за лекарства и залъгалка.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #592 -: Август 20, 2007, 13:34:21 pm »
naha, ако не се лъжа козметика по принцип е за бебета, не е разграничена за новородени или по-големи бебета.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #593 -: Август 20, 2007, 13:40:46 pm »
Прах за пране ползвам Сано Максима. Пробвала съм и Тео бебе и Флекс. Саното е концантрат и излиза много икономично.Аз съм с един пакет вече 4 месеца и половина, като пускам по 2-3 перални седмично, но не слагам повече от 30 гр прах. Никога не съм пускала допълнително изплакване и не сме имали проблем.

Хавлиите задължително поне две на бебче. По две малки за дупе и аз имам 10-ина 20х20 см с които бърша лице и повърнато, но и Андрея много повръща.


Благодаря, Васи. Извинявай за тъпия въпрос, как само 30 гр. прах за пране? Или това е само със Сано максима? И от другите прахове ли по толкова слагате? Аз си мислех, че като при възрастните. Уф, доста зле съм май с прането, все нещо ще прецакам на децата.  :oops:
Значи, освен хавлии за след баня, ще купя и мънички. Благодаряяяя!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #594 -: Август 20, 2007, 14:13:14 pm »
Каси, с близнаци явно трябва тройна концентрация :D
Саното е концентрат и излиза много икономично.

може да се пере и с други препарати, аз просто държах да е бебешки, само за Криско. даже вече това е миризмата на моето дете :D
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #595 -: Август 20, 2007, 17:14:44 pm »
И аз съм много доволна от Сано Максима - изпира страхотно и страшно ми харесва миризмата му - не плакна допълнително и засега нямаме проблеми!

От бебешката козметика взех на Себамед и имах късмета още в Токуда да я пробваме - там ползваха същата  :D

За хавлийките - съм взела 2 големи, 2 малки и 10-ина съвсем малки - и все успяваме да опикаем и оакаме всичко живо - нашта девойка си иска да си пишка и ака на чисто, просто  :lol: даже успя онзи ден и във ваничката да свърши тази работа!

Като стана дума за ванички, Касита, ние си взехме ортопедичната Онда на OK baby и съм много доволна -  http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=115 Цунки на момчетата от нас  :D

Друго нужно нещо според мен (не знам дали сме го коментирали  :oops:) това е кремче за зърната - на мен много ми помогна да не се разранят, даже и сега продължавам да го ползвам - аз съм си взела на Авент, но съм чела, че и Гермастан и Лансинокс са добри за целта... Още ми е пред очите една майка от нашта стая как плачеше, че не може да си накърми бебето от болки  :?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #596 -: Август 20, 2007, 17:56:06 pm »

Като стана дума за ванички, Касита, ние си взехме ортопедичната Онда на OK baby и съм много доволна -  http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=115 Цунки на момчетата от нас  :D

Друго нужно нещо според мен (не знам дали сме го коментирали  :oops:) това е кремче за зърната - на мен много ми помогна да не се разранят, даже и сега продължавам да го ползвам - аз съм си взела на Авент, но съм чела, че и Гермастан и Лансинокс са добри за целта... Още ми е пред очите една майка от нашта стая как плачеше, че не може да си накърми бебето от болки  :?

Благодаря, Бори. Целувки за сладката Ема и от нас!
Като стана въпрос пак за ваната, вие къде къпете бебетата си? В банята или в стаята? Според майка ми  трябва в стаята, да, ама няма ли всичко да се оплеска с вода, и по две вани всяка вечер, да му мисли таткото.  :lol: Бори, какво е това ОК бейби, верига магизини ли? Не съм чувала за такъв в София. :( Също още нещо. Ползвате ли стойка за ваната. Изобщо къде я поставяте!? Мисля, че е задължителна стойката, иначе къде ще се слага ваничката. :(
Аз ще започна от утре да се мажа с едно от двете неща. Ще взема или на авент или гармастан. Какво ще кажете за търкането на зърната с хавлиена кърпа 8O. Според някои е остарял метод, според други-най-добрият
!
« Последна редакция: Август 20, 2007, 17:58:36 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #597 -: Август 20, 2007, 18:25:33 pm »
Каси, определено е по-добре ако има как да топлиш банята - да ги къпеш там. Все пак вярно в началото не плискат, ама е излишно разнасяне на вода и не винаги е удобно. За зърната - аз си ги търках с тривка и съм доволна, защото нямах никакви проблеми, нито болки, нито рагади. Мазах ги само в началото като започнах да кърмя и след това почти към края, когато Алекс стана по-силен.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #598 -: Август 20, 2007, 19:05:14 pm »
Имам нужда от съвет. Налага ни се да си купим сглобяема кошарка за бебето, тъй като няма да имаме асансьор вече и дървено легло ще е трудно да се достави до седмия етаж.
Досега разглеждах модели и се спрях на два варианта -
едно на Хаук и едно на Чиполино

Имате ли идея дали са стабилни и дали си струва да си вземем такова?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #599 -: Август 20, 2007, 19:31:27 pm »
Kassi, аз и Авент за мазане на гърди имах и Гармастан - Гармастана ми подейства безотказно, бяха ми се разранили зърната. Аз лично го препоръчвам него, дано не ти се налага.