0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #560 -: Август 17, 2007, 23:37:32 pm »
Да, Нина- разбрала си правилно- за всяко нещо, което те вълнува питаш в седмичната тема тук, така мамите, които искат да вземмат отношение го правят, а от всички изразени мнения си правиш изводите как да постъпиш. Много е по-лесно така, иначе прекалено ще се задръстим с големи теми които после никой май май не чете / :oops: и мен ме домързява от време на време и препитвам/
« Последна редакция: Август 18, 2007, 09:19:16 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #561 -: Август 18, 2007, 09:17:48 am »
Мерси mini  :) там ще питам, в седмичната тема. Мен не че ме мързи чак много, но има толкова много информация, че не смогвам, пък да ти кажа опитах да прочета от самото начало темата на Бърди...и знаеш ли какво се получи - всеки един проблем, който го е написала някоя майка, аз започнах да го търся у Криси  8O Викам си то и Криси има тези симптоми май....Луда работа и спрях, сега го питам. ще се поразровя в седмичните теми, а после ще питам.
Тенкю  :bighug:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #562 -: Август 18, 2007, 10:42:28 am »
Roby аз точно се чудех дали ще ме пуснат да поразгледам обстановката в ТК, значи казваш че не е нещо ужасно, ще понесем атмосферата за 1 седмица, така ли? хахахаха а дали приемат предварителни резервации, защото скоро си мислех, ами ако няма местаааааааа и трябва да сме в общите стаи по 100 човека  8O

ВИП стаите за 2-ма човека делят една баня с тоалетна със съседната ВИП стая с 2-ма човека, а нормалните стаи са с по 4-ма човека, така че разликата наистина не е толкова голяма, а трябва да се има в предвид също така, че нормалните стаи за 4-ма човека са два пъти по-голями от ВИП стаите... Мен ме бяха предупредили, че резервация за ВИП-а не може да се направи, защото има много желаещи, така че на самия ден на раждането /при нормално раждане/ или на следващия /при секцио/ ще ви преместят ако има свободно легло.
« Последна редакция: Август 18, 2007, 10:54:02 am от denito »


*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #563 -: Август 18, 2007, 13:26:10 pm »


Ами да ти кажа, Jane не са много по-евтини, Премама ги продава и комплект 3 в 1 излиза към 1.200 лв.

Roby, направо ме разби 8O 1200 лв. 8Oнаистина са луди :rockon:
Тук в момента има намаления и то4но на Jane са по 300_350?(3 в 1), а Nurse са по 250?_350?(в зависимост от цвета и магазина разбира се).
Аз си мислех 4е в България са по на сметка и Щях да карам майка ми да ходи да оглежда по магазините :(.
Безобразие направо...



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #564 -: Август 18, 2007, 13:37:05 pm »
Eлеонор, а имаш ли идея каква е цената на Casualplay? Тук са доста скъпи, та ми е интересно каква е цената на S4 например и на стола за кола Prima easy.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #565 -: Август 18, 2007, 13:48:06 pm »
Eлеонор, а имаш ли идея каква е цената на Casualplay? Тук са доста скъпи, та ми е интересно каква е цената на S4 например и на стола за кола Prima easy.

СИА, Ще проверя и Ще ти кажа, но сигурно са по_скъпи4ки.
Другата седмица Ще ходя да разглеждам един магазин, в който то4но има тази марка http://www.gandibebe.com/carros12.php, за съжаление нямат цени на сайта.
 :bighug:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #566 -: Август 18, 2007, 15:21:46 pm »
девойкиии, има отделна тема за количките- нали за това е да се обсъждат тези неща в нея  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #567 -: Август 18, 2007, 17:57:45 pm »
Аз да се похваля и да попитам и тук за съвети. Днес направих също добър пазар-дрешки /бодита, ританки, гащеризони/, пелени, с които ще завивам бебетата в количката, или докато ги кърмя, разгледах стерилизатори, помпи, ванички и шишетата на Авент. Мъжът ми хареса ваничка на Cam, някой има ли мнение за нея. Доста голяма е, и изглежда удобна, срещу 50лв. гумирана отвътре.
Май ще се спра на стерилизатор на Чико за 8 шишета-60лв., и шишета на Авент-комплект 4 шишета /2 големи и 2 малки/ с четка и резервни биберони за 48лв., добра цена ли е?
Още - помпа на Авент, посъветваха ме ръчна да си взема.
Посъветвайте ме каква марка матрак да взема, 60/120. Ще купим и протектори. Един струва 23 лв., наистина ли са такива цените, мислех, че са по-евтини! :(
Поръчахме леглата на бебетата в светло-синьо и светло-жълтичко, 60/120. Аз си измислих моделите, както и този на скрина и шкафа между леглата. Решетката ще се маха, защото в Штъркел ми показаха легла, на които за да я махна трябва да я отвия с отверка   :x .
Още нещо искам да ви попитам. С какво да завивам бебетата, защото в Захи, ме посъветваха да не е с олекотените завивки в началото а с одеялца?  :?
Дайте идея и за прах за пране? Благодаря ви.
« Последна редакция: Август 18, 2007, 18:45:27 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #568 -: Август 18, 2007, 19:12:49 pm »
Kassi, ти откъде пазаруваш, доколкото знам има магазини където се правят от 5 до 10 % отстъпка при по-големи покупки или за редовни клиенти.
50 лв. за ваничка ми се виждат много. Аз гледах стерилизатор на Chicco за три шишета, който го продават с едно шише, но за него ти трябва и микровълнова печка, а този на Avent е за осем шишета и е електрически. Незнам по принцип кой е по-добрият вариант, този на Avent ти дава някаква независимост, но се чудя дали може да работи с по-малко шишета като 2, 3 например.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #569 -: Август 18, 2007, 19:24:09 pm »
Каси, препоръчвам ръчната помпа на Авент, за мен това е уникален уред. На мен ми дадоха и електрическа на Чико, но неможах да я ползвам, не ми допадна изобщо, въпреки, че е ел.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #570 -: Август 18, 2007, 20:04:54 pm »
Ами вчера пазарувах от Захи за 125лв.-не ми направиха отстъпка.  :( Днес от един магазин на три етажа до Билла в Ем. Марков, също не правят отсъпка  :( , и после в един по-малък до пицария Тукань на бул. Гоце Делчев, където ми направиха отсъпка от 5% :D и продавачката беше много любезна. Доста полезни съвети ми даде, та затова в сряда ще ходя за още дрешки оттам-по-специално бодита с крачоли и дълъг ръкав, защото днес имаше само розови.  :(
Фиа, определено този за осем шишета за мен ще е удачен. И мисля, че по-добре да не е за микровълнова печка. На Чико е, но става и за шишетата на Авент.
Нина, благодаря за препоръката. Такава ще вземем, макар че пак казавм искаше ми се електрическа, защото не мога да си представя как деня ми ще мине в ръчно цедене с помпа и кърмене.  :( Пък и не се знае, те моите мишки може да не оставят кърма за цедене, все пак ще си хапват двойно. Дай боже да имам кърма всъщност!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #571 -: Август 18, 2007, 22:33:31 pm »
Каси, питай и някой друг за помпа, ама мисля тук доста хора препоръчват Авент-ръчната. Така е мила, времето минава в началото в кърмене, изпомпване.....ти имай кърма, пък ще се справиш  :)
Чвстно казано с електрическата помпа не е много по бързо, поне с тази, която имам на Чико, а и ми беше леко неприятно, защото вакуума ми идваше малко по-силен. Но с Авента съм си екстра, безценен ми е. А теб двата бебока може да те изсукват добре, да се регулираш сама и да не се налага да се доизцеждаш.
Стискам ти палци.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #572 -: Август 18, 2007, 22:35:15 pm »
Касси, много е хубав праха за пране САНО МАКСИМА /SANO MAXIMA/- израелски. има го във всички детски магазини и дори в някои супермаркети. мирише бебешки и пере! петна. има течен в лилава туба и прахообразен. има и омекотител. не ги сменям за нищо :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #573 -: Август 18, 2007, 22:43:18 pm »
Касси, много е хубав праха за пране САНО МАКСИМА /SANO MAXIMA/- израелски. има го във всички детски магазини и дори в някои супермаркети. мирише бебешки и пере! петна. има течен в лилава туба и прахообразен. има и омекотител. не ги сменям за нищо :D
да, ама Стефания се обрина от него- наложи се да й препера всичко с Персил,аз пък него не сменям
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #574 -: Август 18, 2007, 22:43:44 pm »
Манхатан, а пише ли, че е специално за бебета или детски, или тази марка просто е подходяща, че аз бих искала да го пробвам и ще го потърся, та да знам точно какво да търся.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #575 -: Август 18, 2007, 22:45:38 pm »
да, да, бебешки, за деца, и за хора с чувствителна кожа.

Мини :(
аз винаги ползвам бутона "повече вода", за да се изплакнат добре дрешките. вероятност за реакция винаги има, така е.
« Последна редакция: Август 18, 2007, 23:08:44 pm от manhattan »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #576 -: Август 19, 2007, 01:28:15 am »
Персил Сензитив - подходящ за бебета. двойно изплакване с пералнята.
(в началото пусках 3 изплаквания, но това си е лична мания).

олекотените завивки са огромни и не са за завиване на бебета. свиквайте ги от  малки в спални торби. това е положението. щото, почнат ли да се въртят, край със завивчиците.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #577 -: Август 19, 2007, 09:23:49 am »
Аз искам да попитам за козметиката в нета там където не е посочена възраст, а има само едно "-" става ли за новородени или трябва да е изрично посочено "+0"?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #578 -: Август 19, 2007, 15:32:54 pm »
Да, Персил Сензитив е подходящ за бебета и често е на промоция  :wink:, но аз мисля, че и Тео Бебе не е никак лош прах.
Относно отстъпките проверих как стоят нещата: в мазазините "Мечо Пух" правят винаги отстъпка, а в "Пакостник" ако направиш покупки над 1000 лева ти се прави отстъпка 5 или 10 %, но продавачката беше нова  :) и не знаеше точно колко, но според мен едва ли чак 10% ще направят.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #579 -: Август 19, 2007, 17:17:30 pm »
Каси, стеилизатора на Чико за осем шишета /този от 60 лева/ е просто супер. Аз го ползвам по минимум 6 пъти на ден и за сега работи безотказно. Бухаш всичко вътре - лъжички, контейнери за кърма, шишета всякакви /аз съм с нук и чико/ и няма проблем.
По отношение на протекторите - ми толкова струват.
Аз в тия жеги завивам Виктор с по-плътна пелена, но съм си купила и одеало, и олекотена завивка, пък и лятен чувал /за него все още не сме дорасли, щото в презрамките ни е широк и при въртеливите движения, които прави имам чувството, че ще се удуши/.
Та таквиз ми ти работи.
Аз да се пофаля, че си купих шампоана на Бочко срещу 1.59 лв.  и довечера ще го ползвам. Ако не друго поне мирише много готино.