0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #540 -: Август 15, 2007, 09:48:28 am »
Аз съм взела олио за тяло на Nivea, кремче против подсичане на Bubchen и шампоан за тяло и коса също на Bubchen. Това е като козметика, която засега ни се налага да използваме и съм много доволна и от двете марки. С кремчето против подсичане мажа дупенцето всеки път след като го измия при смяна на памперса и при къпането, а с олиото мажа цялото тяло след баня. Вместо олио за тяло може да се използва зехтин преварен на водна баня 20 минути. Педиатърката даже ми го препоръча пред всички видове олио за тяло, които се продават, като по-чист продукт, който със сигурност няма да доведе до някоя алергия. Така, че аз го сменям с олиото на Nivea т.е. понякога мажа с него, понякога със зехтина.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #541 -: Август 15, 2007, 10:03:13 am »
Момичета, като начало си купете по-малко неща и след това вижте дали ще ви трябва нещо друго. А понякога и приятели подаряват козметика. Аз имах доста, не съм ползвала повечето. Подарявах на приятели или са останали така, неотворени. Не всичко може да се ползва веднага или влиза в употреба. Няма смисъл да се заривате с козметика, която няма да ви трябва.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #542 -: Август 15, 2007, 10:42:31 am »
Аз да ви се похваля, май се спряхме на количка. Снощи попаднахме на една изключително компетентна и мила продавачка в Малечко (в Борово), която въпреки, че беше изтекло работното й време близо 30 мин. ми обясняваше за различните колички, сглобяваше и разглобяваше  :D. Количката е Neonato, италианска, с 2 години гаранция и просто има всичко, и зимен кош (не чувал), кошница, дъждобран, чанта, навесче (за лятото вместо чадърче)и е много лека! Ето линка http://www.neonato.co.uk/travel/3in1/multisport/multisport.htm Някой ползвал ли е такава?

Сия легълцата не ги видях, защото се оказа, че са в другия магазин, но за ИКЕА и аз се замислям сериозно, до Солун е 380 км. само дето транспортирането на легълце, скрин и гардеробче (макар и на проскости) би било малко трудно в кола  :lol:. Иначе като цени си заслужава (и като разнообразие със сигурност)!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #543 -: Август 15, 2007, 12:29:15 pm »
:D. Количката е Neonato, италианска, с 2 години гаранция и просто има всичко, и зимен кош (не чувал), кошница, дъждобран, чанта, навесче (за лятото вместо чадърче)и е много лека! Ето линка http://www.neonato.co.uk/travel/3in1/multisport/multisport.htm Някой ползвал ли е такава?


Roby, мила и аз такава си харесах, в България каква им е цената?
Една моя приятелка има такава и ми каза 4е много е доволна, то4но тази 3 в 1.Тук в Испания са около 400?.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #544 -: Август 15, 2007, 12:36:12 pm »
Млякото на Нивеа е супер, много съм доволна.Другите продукти не съм ползвала, аз наблегнах на Бюбхен-олио, пудра, шампоан.Бариерен крем взех на Мустела.
Интензивния крем ползвах за ходилцата и ръчичките- лющеше й се кожата като новородено-казват белег било на преносване
И на Анджела и се белеше кожичката на ходилцата и ръчичките, но я родих първата седмица от 9 месец.Аз я мажех обилно с олиото на Бюбхен там.
« Последна редакция: Август 15, 2007, 12:39:05 pm от piera »
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #545 -: Август 15, 2007, 13:53:09 pm »
Аз съм с козметика на Mothercare и ползвам крем с цинк против подсичане, крем с талк, олио в студените месеци, сега лосион, гел за баня, който все още разтварям във водата - това е. Повече козметика немисля, че е нужна. Евентуално някакъв крем за вятър за студените месеци, но не съм сигурна че е толкова нужен. Аз с такова нещо не се мажа, защо пък трябва детето да клепотя с една камара кремове и кремчета?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #546 -: Август 15, 2007, 14:00:44 pm »
Roby, мила и аз такава си харесах, в България каква им е цената?
Една моя приятелка има такава и ми каза 4е много е доволна, то4но тази 3 в 1.Тук в Испания са около 400?.

Ами колкото и невероятно да звучи цената й е 820 лв., т.е. почти EUR 400  8O Истината е, че Малечко са директен вносител на тази марка и заради това може би не слагат голяма надценка. Продават ги вече 6 г. Освен това жената ми каза, че нямали проблем с резервните части, поради същата причина, което не е без значение. Това ме кара да се откажа от варианта да си взема количка Graco от Англия (и да ми я донесат), защото ако се наложи рекламация става много сложно  :D На нас за съжаление ни трябва 3 в 1, защото цялата зима е пред нас  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #547 -: Август 15, 2007, 14:56:17 pm »
Аз с такова нещо не се мажа, защо пък трябва детето да клепотя с една камара кремове и кремчета?!
защото, Васьо, кожата на бебето е много по-нежна и деликатна от твоята, затова. не става дума за "клепотене", а за защита.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #548 -: Август 15, 2007, 15:07:01 pm »
Аз пък не мисля, че съм си дала излишно парите от това което съм взела. Пък в крайна сметка е бебче- всичко толкова бавно върви, не ги даваш постоянно тези пари. Значи с олиото съм изкарала почти 3 месеца, после стана топло и минах на мляко-то е не толкова икономично и сега току що започвам трета опаковка- от края на април насам, пудрата в най-големите жеги ръсех на гънките, ние нали сме с изобилие- събират се нечистотийки там когато се потят и един път се опитах да й изчистя вратлето с пръст и направо й се цепна кожата повърхостно- та от тогава, крема против подсичане почти не ми се е налагало да ползвам /той е с цинкова паста вътре/, даже съм давала на позната и има още. Виж шампоана долу горе на месец опаковка, ама както вече писах го ползвам по-скоро като пяна за вана. Шампоанчето на Долче нана точно една опаковка- тя е малка а сме почти на 6 месеца. Сапун- две калъпчета от края на март, сега съм купила 3-то този път с овеса който е.
Много естествено, че не си мацам детето едновременно със всички продукти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #549 -: Август 15, 2007, 20:01:02 pm »
Аз мислих, мислих и си взех като за начало продукти на Sanosan :P
Дано съм направила правилния избор - бебешката кожа ще си покаже :oops:
Олио, кремче за подсичане и шампоанче 2 в 1 или както там се води.
Неонатото и аз го харесвам като дизайн - най вече триколките. Но триколките не знам има ли ги в Малечко. Моят въпрос с количката приключи, но това не пречи да им се наслаждавам на дизайна, както и на дизайна на Бебекомфорта, колекция 2007

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #550 -: Август 15, 2007, 22:15:58 pm »
Аз с такова нещо не се мажа, защо пък трябва детето да клепотя с една камара кремове и кремчета?!
защото, Васьо, кожата на бебето е много по-нежна и деликатна от твоята, затова. не става дума за "клепотене", а за защита.
Верно че моето гардже още не е живяло на студено, та ще видим. Но все съм си мислила, че един лосион за тяло става за всичко. Какъв е състава на тези кремове против вятър и какво им е действието?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #551 -: Август 15, 2007, 23:22:46 pm »
Васи, ето как описват действието на крема за студено време и вятър на Мустела:
 
Колд Крем — защита от околната среда лице
За суха и открита кожа при неблагоприятни условия (студ, вятър, вода и т.н.)
Пази кожата с помощта на «ефекта на щита» (5% пчелен восък)
Дълготрайно хидратира и омекотява кожата (не по-малко от 8 часа) благодарение на комбинацията от незаменими маслени киселини (3% бадемово и 3% царевично масла)
Успокоява кожата и намалява зачервяванията благодерание на маслото ши
Хипоалергенно: формулата снижава до минимум риска от алергични реакции
Препоръчва се за ежедневна употреба за суха кожа. Задължително през зимата за всяка кожа.


*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #552 -: Август 16, 2007, 11:09:09 am »
Неонатото и аз го харесвам като дизайн - най вече триколките. Но триколките не знам има ли ги в Малечко.

Ами има ги и триколките, но цената им вече скача на 1.200 лв., а за такава цена мога да си купя и Куини :lol:, а и голяма разлика няма, като тежест са същите, по-дълги са с 12 см. и бебето може да е обърнато към теб и в летния вариант. Ама аз доколкото разбирам те като поотрастна искали да си гледат напред, така, че тази екстра е май за майките повече  :wink:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #553 -: Август 16, 2007, 16:12:53 pm »
Май наистина екстрите са за нас, а не за бебетата :lol:

Аз разглеждах и други марки, който са по_евтини4ки JANE I NURSE,и ми се струва 4е може и на тях да се спра. Абе, оЩе имам време де.Но съм на мнение, 4е не трябва да хвърляме толкова пари, за неЩо което се ползва 1,5г. и после ти пре4и и се 4удиШ къде да го сложиШ. :lol:
Все пак вси4ко е въпрос на вкус и възможност :balk_602:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #554 -: Август 17, 2007, 10:44:45 am »
Аз разглеждах и други марки, който са по_евтини4ки JANE I NURSE,и ми се струва 4е може и на тях да се спра. Абе, оЩе имам време де.Но съм на мнение, 4е не трябва да хвърляме толкова пари, за неЩо което се ползва 1,5г. и после ти пре4и и се 4удиШ къде да го сложиШ. :lol:
Все пак вси4ко е въпрос на вкус и възможност :balk_602:

Ами да ти кажа, Jane не са много по-евтини, Премама ги продава и комплект 3 в 1 излиза към 1.200 лв.

Да направя леко връщане към темата за условията в ТК. Тази сутрин минах да видя ВИП сектора в ТК. Да ви кажа съвсем нормално изглежда, чисто, наистина стаите не са супер големи, но достатъчни и баните на ВИП стаите (по 2 момичета) си бяха наред. Това, което ми направи впечатление, че индивидуалните Випове са много отдалечени, така, че май не са добър вариант не само заради цената, освен това бяха доста тесни. Даже накрая акушерките ми пожелаха "Заповядайте да родите при нас!"  8O Най-весело стана обаче като изнесоха едно малко ревящо пакетче със щръкнала коса  :lol: много сладко! Реалността те удря по челото  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #555 -: Август 17, 2007, 11:05:16 am »
Roby аз точно се чудех дали ще ме пуснат да поразгледам обстановката в ТК, значи казваш че не е нещо ужасно, ще понесем атмосферата за 1 седмица, така ли? хахахаха а дали приемат предварителни резервации, защото скоро си мислех, ами ако няма местаааааааа и трябва да сме в общите стаи по 100 човека  8O
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #556 -: Август 17, 2007, 11:59:46 am »
Момичета, осени ме една идея и я споделям с вас, ако одобрят модераторите - ОК, ако не - здраве да е.  :) Та идеята ми е следната: понеже от няколко дни в темата "Списък с нужните неща за бебето и майката" споделяме опит при отглеждането на бебетата си, поне аз задавам въпроси и получавам ценни съвети, дали неможе да пуснем една тема: "Обмяна на опит при отглеждане на дългоочакваните бебета"  :? Знам, че има бг-мама, знам, че има и друга информация, знам, че имаме приятелки с бебета и майки и баби, но забелязвам колко са много вече "майките на Зачатие" и моля Бога да се увеличават. А и колко много мами са на път :) Та в този смисъл смятам, че майките на дългоочакваните бебета, както всички майки са много загрижени, усърдни и внимателни, но в още по-висока степен и могат да са много полезни. Пък и "Зачатие" вдъхва спокойствие и увереност.
Поздрави и весели почивни дни,
Нина :P

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #557 -: Август 17, 2007, 13:47:55 pm »
Nina, това ми звучи като много добра идея. Аз си признавам, че сега им хвърлям по-едно око, но знам, че живот и здраве след някой друг месец ще са ми жизнено важни тези съвети!

Violet това не го питах  :lol: струва ми се по-логично като си зная датата за секциото да говоря за резервация  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #558 -: Август 17, 2007, 16:41:40 pm »
... дали неможе да пуснем една тема: "Обмяна на опит при отглеждане на дългоочакваните бебета" 

Нинче, всяка седмица има тема на мамите в този подфорум, тя изпълнява точно такава функция - за обмяна на опит. Новите мами питат, по-опитните отговарят или дават линк към по-стари седмични теми, където въпросът вече е бил обсъждан. Освен това има закованата тема на д-р Бърди за медицински въпроси, както и под-форум специално за захранването. Или идеята ти е различна?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #559 -: Август 17, 2007, 19:25:43 pm »
marmotche, ами просто ми хрумна. Иначе аз и тука мога да питам мамите разни неща. Става въпрос за информация от сорта: Как си обличате бебетата сега в жегите, на колко време има сменяте дрешките, колко често ги къпете, с какво ги храните, как ги забавлявате, кога започнахте разходките, за колко дълго..... информация от сорта. Не ми се чете книга, иска ми се майки от този форум да споделят.
Може би не съм забелязала такава тема. Май подразбирам, че в нова седмица.....или.
Това моето беше просто идея де, нищо ангажиращо :)
Поздрави, Нина