0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #520 -: Август 14, 2007, 11:59:59 am »
Преди няколко дни гледах количките Маг Ингланд в Пловдив - магазин "Штъркел" - имат нови модели комбинирани колички с големи гуми (има и помпащи има и не помпащи), с амортисьори и изглежда идеално. Цената беше 295 лв.
Всички приятелки, които са ползвали тази марка са супер доволни и няма нито една, на която да се е счупила или повредила.
Всеки избира, но това според мен е един доста добър избор! :wink:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #521 -: Август 14, 2007, 12:03:46 pm »
и аз си напазарувах всичко от Штъркел - любимата ми верига.Мари ти къде изчезна, викам роди ли какво направи това момиче :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #522 -: Август 14, 2007, 12:12:04 pm »
Има време (уж) :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #523 -: Август 14, 2007, 12:33:59 pm »

А с легълцата ориентирали ли сте се? На мен ми се иска да взема нещо, което после да стане и на легълце (поне до 4 г.), със скрин и гардеробче, но избора е ужасно органичен :(

Ами аз затова ще правя по поръчка, защото нищо не ми харесва по магазините. Само че ще направя без скрин към тях, а отделно, само с две нива чекмеждета отдолу. Мисля да ги ползват моите бръмбари поне още 5 години. :wink: Роби, мога да ти помогна ако искаш, но нека първо ги поръчаме мебелите. Те включват две легла, шкаф между тях /на ъгъл ще са/ и скрин с ширина 120см.  :D Засега е това, ако не ми хрумне още нещо.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #524 -: Август 14, 2007, 14:25:51 pm »
физиологичният разтвор е само за очите и носа.

Абе за носа ясно, ама за очите за първи път го чувам...

грешката е моя. разбира се, физиологичен разтвор за очите - не, само за носа. аз ползвам Физио-бебе за избърсване на оченцата (или преварена вода, ако нямам другото) и оттам дойде объркването.
Физио-бебе не е физиологичен разтвор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #525 -: Август 14, 2007, 14:28:07 pm »

Стефи, това със стерилната марличка - докога? :) като го къпеш бебето, лицето с какво му го миеш - със стерилна ръка и преварена вода ли? :P

Абе малкия Вики все пак е има няма на 1-2 м., а аз имах предвид именно съвсем малките бебета.
чети, чети душко, внимателно  :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #526 -: Август 14, 2007, 14:31:27 pm »

Стефи, това със стерилната марличка - докога? :) като го къпеш бебето, лицето с какво му го миеш - със стерилна ръка и преварена вода ли? :P

Абе малкия Вики все пак е има няма на 1-2 м., а аз имах предвид именно съвсем малките бебета.
чети, чети душко, внимателно  :wink:

чета аз... и съвсем малките бебета не ги къпят с преварена вода. а нали знаеш какво включва къпането? миене на физиономията с шепа водичка, нъл тъй? та за нея питам - стерилна шепа и преварена водичка? :P
е, гледала съм по американски сайтове как къпят новородените чрез обтриване с мокри марли - там сигурно е приложимо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #527 -: Август 14, 2007, 14:34:54 pm »
лицето на Мартин почиствам с течността за измиване Физио-бебе на Мустела, като напръсквам тампонче за сваляне на грим с нея и така забърсвам. ако нямам - преварена вода. физиологичният разтвор е само за очите и носа. памукът не е удачен, защото оставя често власинки.

а кърпичките на Мустела са пълна отврат. уж пак са напоени с техния разтвор Физио-бебе, но са ги парфюмирали ужасяващо. просто да не повярваш, че имат такъв несполучлив продукт. не купувайте.

Стефи, това със стерилната марличка - докога? :) като го къпеш бебето, лицето с какво му го миеш - със стерилна ръка и преварена вода ли? :P

е хубаво де, ти защо си му почиствала лицето с преварена вода или с физобебе тогава?? :?
нещо не схващам диалога...
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #528 -: Август 14, 2007, 16:27:26 pm »
Роби, мога да ти помогна ако искаш, но нека първо ги поръчаме мебелите. Те включват две легла, шкаф между тях /на ъгъл ще са/ и скрин с ширина 120см.  :D Засега е това, ако не ми хрумне още нещо.[/b]

Кассита, ами това ще е крайния вариант, но сега намерих в сайта на Малечко някакви много симпатични легълца със скринове и гардероби на фирма PALI, някой ползвал ли ги е? Не съм ги видяла на живо още и нямам и идея за цената, но мисля скоро да се осведомя  :D
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #529 -: Август 14, 2007, 16:48:02 pm »
Роби, не искам да те разочаровам, ама леглата в комплект със шкафа за къпане в  Малечко струваха средно 1 000 лв. Може би е имало и малко по-евтини, но като цяло това бяха цените. А не са нищо особено, според мен де.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #530 -: Август 14, 2007, 16:58:05 pm »
Роби, не искам да те разочаровам, ама леглата в комплект със шкафа за къпане в  Малечко струваха средно 1 000 лв. Може би е имало и малко по-евтини, но като цяло това бяха цените. А не са нищо особено, според мен де.

Ихаа, ами това като в Mothercare направо! Май и тука няма златната среда  :( Ти спря ли се на нещо?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #531 -: Август 14, 2007, 17:05:08 pm »
Не, не съм си избрала. В ИКЕА най-скъпото легълце е 89 евро и направо се чудя как още не съм тръгнала за Солун. А пък приятелят ми е харесал едно, което е струвало 45 евро. Просто с нетърпение чакам 2009 г., когато ще има ИКЕА и в България.

Може ли да ви помоля да обобщите кои са нужните неща като козметика за къпане на малко бебенце.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #532 -: Август 14, 2007, 20:47:14 pm »

Може ли да ви помоля да обобщите кои са нужните неща като козметика за къпане на малко бебенце.

Аз по-нагоре питах по този въпрос, Сия. Та мисля следните неща: сапун или душ-гел, шампоан, крем за подсичане, олио за след баня. Моля, да бъда поправена, ако греша или пропускам. Аз мисля да си купя всичко на Нивеа! 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #533 -: Август 14, 2007, 21:13:51 pm »
1. Шампоан
2. Крем за подсичане
3. Олио за след баня или може да се ползва зехтин при масаж, като това не е задължително. Ползва се само, когато кожата на бебето е грапава и се лющи. Или ако при къпане всяка вечер има проблем.
4. За зимни бебета - крем за вятър и студ
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #534 -: Август 14, 2007, 21:16:13 pm »
Kassi, първите месеци къпахме с Мустела - олио за баня - без изплакване е. Само за тялото, а лицето само с водица. Както пише на шишето - само 2 капачки се слагат във ваничката и се къпе с нея. Така ми препоръча педиатърът, а съм чела и други майки така са къпали. После като поотраснаха вече започнахме с бебешки шампоан на Мустела 2 в 1.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #535 -: Август 14, 2007, 22:49:24 pm »
Kassi, първите месеци къпахме с Мустела - олио за баня - без изплакване е. Само за тялото, а лицето само с водица. Както пише на шишето - само 2 капачки се слагат във ваничката и се къпе с нея. Така ми препоръча педиатърът, а съм чела и други майки така са къпали. После като поотраснаха вече започнахме с бебешки шампоан на Мустела 2 в 1.

Дони, тоест, сипваме две капачки от олиото във ваничката на всяко от бебетата, и го къпем, без да го мием с нещо друго. Супер! А главичките без шампоан ли? Много ти благодаря.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #536 -: Август 14, 2007, 22:58:04 pm »
http://www.mustela.com/ang/index_restore_frame.asp?TargetUrl=http%3A//www.mustela.com/ang/produits.asp%3Fprod%3D390
Мисля, че и главичките само с мустела, а лицата с водичка само, но това до 3 месеца някъде. После вече със обикновения шанпоан на Мустела, защото това олио е много скъпо - 20 лева е,  а свършва за седмица-две някъде (за двама става дума).
« Последна редакция: Август 14, 2007, 23:06:57 pm от cygnus »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #537 -: Август 15, 2007, 00:20:57 am »
Ако ми позволите да се намеся отностно Мустела. На нас препоръчаха за в началото: Дермо-почистващ гел от първия ден за коса и тяло, Hydra-Bébé® тяло и бариерният крем против подсичане. Надявам се да да тези продукти да са поносими от кожата им. Ако нещо друго трябва предполагам, че педиатъра ще каже какво.http://www.roditeli.info/mustela/bebe/.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #538 -: Август 15, 2007, 07:49:14 am »
Аз си купих следното:
1.Шампоан за коса и тяло Nivea baby

2. Олио за бебета
3. Крем против подсичане
4. Крем против подсичане с интензивно действие
5. Мляко за тяло
6. Пудра  
7. Крем за предпазване от вятър и лошо време
8. Мокри кърпички в кутия
9. Мокри кърпички за навън / за дупе, лице, ръце/
10. Бебешки сапун

Първия месец разреждах във водата от шампоана /и до ден днешен така й правя- като пяна за вана го ползвам/ и само така се къпахме, след това вкарах сапуна за тяло и шампоан за косичката /имаме много коса, не мога да си представя да не я мия със шампоан, третирах със шампоана на Долче нана против крусти-трески/. Интензивния крем ползвах за ходилцата и ръчичките- лющеше й се кожата като новородено-казват белег било на преносване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #539 -: Август 15, 2007, 08:51:47 am »
Благодаря ви, момичета! Май ще се спря на серията на Нивеа, като мини!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!