0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #460 -: Август 11, 2007, 21:29:50 pm »
Нина, показаното на снимката е точно група 0 - от новородени до 13 кг. вижда се и допълнителната въглавничка за новородени.
аз имам по-стар модел на същата кошница, но доста време подлагах допълнително нагънато одеалце в най-хлътналата част на кошницата, за да не се сгъва толкова бебето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #461 -: Август 11, 2007, 23:25:37 pm »
Много ти балгодаря Джам. Аз обмислях варианта да подложа нещо, но реших да се посъветвам с вас за всеки случай. ще подлагам нещо в хлътналата част, че се изкривява иначе.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #462 -: Август 11, 2007, 23:27:26 pm »
Нина, и моето е същото, но по стар модел и пак от 0 месеца. аз също подлагах,че ме беше страх в началото.за колко лв. я купи.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #463 -: Август 11, 2007, 23:29:17 pm »
Ния, днес я купих за 141 лв. От магазина на Чико на ул. "Сребърна". Нямах време да обикалям много, но цените предполагам на този вид стоки или по-скоро на едни и същи модели са еднакви навсякъде или с незначителни разлики.
« Последна редакция: Август 12, 2007, 00:27:33 am от Nina »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #464 -: Август 12, 2007, 11:45:26 am »
... и аз имам такова столче и дълго се чудех дали още от началото да не я разхождам с него, защото една приятелка така правеше, но мен ме е страх, затова ще изчакам да стане поне на един месец и след това ще я пробвам.  :D Иначе идеята с подлагане на нещо в хлътналата част е много добра идея при положение, че се налага да се сложи бебо в столчето.
« Последна редакция: Август 12, 2007, 13:49:28 pm от denito »


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #465 -: Август 12, 2007, 11:54:28 am »
Здравейте, въпросът ми сигурно е банален, но да ви попитам. Каква козметика ползвате за бебетата си? Коя марка? Какво включва тя? Аз се сещам за шампоан, душ-гел или сапун, олио за след банята, пудра. Това ли е всичко!? Благодаря ви предварително. :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #466 -: Август 12, 2007, 12:42:42 pm »
Каси, аз пудра не ползвам. Освен написаното от теб (в началото бяхме с душ гел, но сапуна ми е по - удобен) имам крем против подсичане и едно хидратантно кремче. Имам ( по стечение на обстоятелствата, не съм имала намерение да купувам) един флуид на Мустела за пелени и лице без измиване - него го ползвам да махна напластяванията от крема против подсичане.
Като марки съм ползвала Мустела (шампоан), СебаМед( душ гел и сапун) и Пенатен (кремовете). И от трите съм доволна. Шампоанът на Мустела е под формата на пяна и е изклчително икономичен.
Олио ползвах само в началото на ХИПП.

В тази връзка да питам - ползвал ли е някой продуктите от серията на Бочко?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #467 -: Август 12, 2007, 12:57:22 pm »
Аз като начинаеща майка ползвам съветите на моята майка  :wink: При смяна на памперса слагам на дупето на бебето само бариерния крем на Мустела и ми се струва страхотен, къпя я през ден с шампоанче за коса и тяло на Бюбхен и през ден само с водичка, а след банята разтриваме с преварен зехтин, но от днес ще минем на преварена мас, закупена от магазина. С кремове и други работи за сега не я мажа и мисля ако не се налага, да не го правя. За Бочко, струва ми се добър, на бебо и подариха такъв против подсичане, но да си призная за сега аз го ползвам  :oops: много е готин. И е супер евтин. Заринала съм се с подарени кремове, олиа и мазила, но мисля да ползвам само бариерен крем, нещо естествено за след баня и толкоз. Е, ако нещо пропускам и някоя майка от форума ме посъветва - приемам.
« Последна редакция: Август 12, 2007, 12:59:28 pm от Nina »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #468 -: Август 12, 2007, 17:32:45 pm »
но от днес ще минем на преварена мас, закупена от магазина
Мааас, и то през лятото- евала   8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #469 -: Август 12, 2007, 19:55:09 pm »
И аz да кажа zа "Макси-коzито". Точно под седалката има една пласмасова джиджавка (ами не zнам как се каzва), която има 2 положения. При едното става по-полегата и е zа бебета до 5 кг, а при другото е вече zа по-големи бебета (над 5 кг.) и е повече като столче.

Нина, детето не се маже с ниЩо от глава до пети, а zа маста няма да коментирам. На мене не ми вярвай, питай Бърди във форума. 
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #470 -: Август 12, 2007, 20:22:39 pm »
Tаня, тази джиджавка защо немога да я намеря??? Може би е на друг модел на Макси-Кози. Пак ще потърся де, но ако действително става по-полегато, добре е това, ако пък не, ще подлагам и аз одеялце както ме посъветваха другите момичета.
За мазането, ми ние не я мажем от главата до петите, основно крачетата и под пъпчето, че е много суха кожичката й. А за преварения зехтин какво смяташ?
За мас съм чувала и от други хора, верно, верно, че е малко остаряло може би и прекалено натурално, но ще видим. Благодаря.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #471 -: Август 12, 2007, 20:25:59 pm »
но от днес ще минем на преварена мас, закупена от магазина
Мааас, и то през лятото- евала   8O

Мини , писах, че приемам съвети и не съм била майка 1000 пъти, че да знам какво се прави и до сега винаги съм получавала много добри съвети от момичетата от форума, включително и твои постинги съм чела и съм се поучавала.... В случая това ти възклицание е малко обидно.
Ако ме посъветваш бих помислила с удоволствие върху съвета ти.
Поздрави, Нина
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #472 -: Август 12, 2007, 20:37:32 pm »
Ами Нина не се обиждай толкова бързо- много пъти е коментирано това- децата не са туршия, за да се обработват със сол, оцет, мас и други хранителни продукти. Предполага се, че щом четеш форума си средно интелигентен човек и отдавна си направила разликата между това, което е било преди 20 години и сега. Естествено обаче, детето е лично твое и никой не може да ти казва как да се грижиш за него. Повярвай, ни най-малко съм искала да те обидя- просто съм прекалено възмутена, че все още има хора даващи такива съвети.
А сега- аз за моята дъщеря ползвам и съм закупила изцяло козметиката на Нивея- по принцип се твърди, че не трябва да имаш разнообразие от марки, а само една, защото ако детето недай Боже прояви някаква кожна реакция- няма да разбереш от какво е. Та февруари до април я мазах с олиото, сега с млякото когато й правя масаж след баня. Не ми се е налагало да третирам подсечено- само няколко пъти съм мазала леко позачервено дупе.
Надявам се съм ти била полезна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #473 -: Август 12, 2007, 22:17:03 pm »
Нина, миличка, спри маста и не слагай повече. Навсякъде се препоръчва да не се използва нищо друго освен бариерен крем за областта на памперса. До втори месец можеш да използваш преварения зехтин за мазане на тялото при масаж. Иначе ако не е много суха кожата на бебето или да има проблеми с лющене - то няма нужда да се ползва каквато и да било козметика за тяло. За летните месеци - слънцезащитно кремче, тъй като кожата е много нежна все още. След всяка смяна на памперса - мажи с бариерен крем и нищо повече. Все пак е доста топло в момента и при изпотяване на бебето може да си направите алергични реакции от козметиката. Хубаво е при къпане да използваш шампоан за бебе или евентуално в самата вода можеш да слагаш няколко капки зехтин и мед, за да е мека кожата и след това крема. Това е всичко, от което имаш нужда.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #474 -: Август 12, 2007, 22:26:12 pm »
Mini, може и да съм свръх интелигентна, не средно, те обикновено гениите са малко смахнати  :wink: и не им личи да са много интелигентни. Не съм изчела все още всичко по темата във форума, започнах, до скоро четях за миседи, кухи яйца...след това за бременност, а сега се надявам да наваксам и за отглеждане на бебета.
Благодаря за съветите - беше ми полезна. На мен много ми допадна козметиката на Мустела и сега ще си купя и шампоанче и кремче на Мустела и ще си в ползвам само тази козметика, а подарените кремове и мазила на всички останали марки, ще си ги ползвам аз, дори и да си мажа краката примерно :wink:
Благодаря.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #475 -: Август 12, 2007, 22:31:05 pm »
Гане, благодаря. Аз не съм започвала с мас, а сега няма и да си помисля да слага, ще продължа както до сега с бариерното кремче и ще си закупя едно шампоанче, същата марка като кремчето и това е, може да видя дали имат подходящо кремче на същтата марка да и мажа местата, където и е много суха кожичката. Поздрави  :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #476 -: Август 12, 2007, 22:38:15 pm »
Нина, щом и е суха кожичката и се лющи още - моя съвет е да опиташ известно време да слагаш зехтин и мед вътре във водата за къпане и след това само леко да подсушаваш. Без да слагаш друго освен бариерния крем. Когато родих, акушерката в Германия така ме съветваше. Все пак това са естествени методи за овлажняване и омазняване на кожичката и няма опасност от алергии. Те са големи привърженици на тези методи. Аз специално съм много доволна от този съвет, кожата на Алекс се оправи много бързо, освен това беше много мека и нежна :D А след масаж със зехтина, ставаше още по-хубава. Така че горещо ти препоръчвам този вид козметика :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #477 -: Август 12, 2007, 22:48:49 pm »
Мерси Гане  :balk_600:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #478 -: Август 12, 2007, 23:34:23 pm »
Мустела имат специално олио за капване във ваната при суха и проблемна кожа - серията се казва Стелатопия.
не знам защо, но съм скептична към слагането на зехтин и мед във водата.

колкото до мазането на кожата с мас и зехтин - момичетата вече са го казали преди мен.
забелязала съм, че повечето млади майки, на които им висят баби над главите, винаги започват с преварения зехтин и масчицата. после се ориентират правилно... ;)

да ви кажа ли с какво къпя аз сина си вече 1 година? с един калъп бебешки сапун на Клоран. разкошно нещо, ухае нежно и приятно, лесно се отмива, за разлика от шампоаните, калъпът струва 6 лева и е огромен. аз го разрязах да го ползвам на части и ако щете вярвайте, още не съм го изхабила - за 1 година!

ще си призная и друго - от доста време бариерен крем слагам га се сетя - на 2-3 дена веднъж, след баня обикновено. да чукна на дърво, няма подсичане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #479 -: Август 12, 2007, 23:36:04 pm »
аз не съм ползвала никаква козметика :oops: само преварен зехтин.предвид алергията с която се сблъсках си останах до края на зехтин, да не стане нещо и по кожата.а за баня глицеринов сапун за тяло и коса на Амуей и до сега.За малко разнообразие последно взех сапун Клоран.
« Последна редакция: Август 12, 2007, 23:38:54 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013