0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #340 -: Юли 21, 2007, 15:30:22 pm »
Момичета :balk_113: за този ли става дума?



Ако е така, може ли да ми кажете с какви размери е?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #341 -: Юли 21, 2007, 15:55:08 pm »
Да, Мише, този е. Размерите са му около 20 см/20 см  (сега го измерих).Побира се и в най-малките микровълнови.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #342 -: Юли 21, 2007, 16:16:22 pm »
Shaym's25, щом си сипала бутилирана вода не би трябвало да побелее, може би стига да не е минерална. Аз преварявам с трапезна вода с ниска минерализация в тенжера и не побеляват, за разлика от чешмяната.

За леглата - аз не харесвам тези сгъваемите. Според мен са предназначени за път, това не е стабилно легло. Обаче, каква е тази мода, която се наложи да се купуват за постоянно незнам. Ако е единствено заради парите е несериозно. Ние защото ходим често при свекъра на гости, през седмица за там купихме още едно легло. А ако решим да ходим някъде на почивка все ще изкараме 10-15 дни в полеви условия. Това си е мое виждане де.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #343 -: Юли 21, 2007, 16:16:52 pm »
Много благодаря  :flower: Piera!

Нека монтират микровълновата и ще реша за стерилизатора!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #344 -: Юли 23, 2007, 11:01:17 am »
За стерилизацията -аз не разбрах какво е калкер или калк на чуждоземските езици, предполагам, че става дума за калциране от варовита вода... И аз стерилизирах с Чико за микровълнова с 200 мл, в София няма никакъв проблем с вода от чешмата. Но като ходим в Пловдив и околностите при баба и дядовците, винаги побеляват шишетата от вода от чешмата, няма значение че само парата на стерилизатора е минала през тях, просто там водата е много варовита. За там винаги купувам трапезна вода Девин (розовата) и за стерилизатора, няма грижи.

За легълцата - въпрос на вкус и приоритети. Аз доста се колебах, но накрая взехме само сгъваема кошара на 2 нива. Просто тогава още живеехме в гарсониера и нямаше място за 2 легълца. Основното ми съображение беше, че не исках обиколници (май много четох за синдрома на внезапната смърт при кърмачетата :oops:), а кошарата си е цялата мека, няма как да се нарани. Ако се извърти много, просто личицето му ще иде в мрежата, няма как и да се задуши. Взехме от най-доброто легълце, което намерихме, Неонато, материята е супер, сгъва се и се транспортира много лесно. Много е стабилна и имаме матрак Магнифлекс, та си е супер легло. Единственият недостатък е, че като се учат децата да се изправят, им е много удобно да се хванат за решетките, каквито ние нямаме. Но това забави изправянето с не повече от 2 седмици, хвана си се за горния борд. Сега обаче съм адски доволна, че сме с кошара, а не легло, защото заспива след многократно ставане и сядане, скача много преди заспиване и често губи равновесие. Ами само като си помисля, че можеше всеки път да дрънчи главичката в дървото или пък нощем да си заклещва краката между решетките, изобщо не ми се и помисля за легло. Наистина за всеки влак си има пътници, просто си обмислете вашите приоритети.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #345 -: Юли 23, 2007, 13:54:53 pm »
Ние се спряхме на сгъваема кошара с 2 нива, защото живот и здраве и дай Боже да имаме и второ детенце, тогава ще ни е нужно и 2 легло а в малкия апартамент нищо друго освен легло на 2 етажа няма да влезе. И понеже не върви от сега да се слага такова чудо, а и не е ясно ще има ли второ или не се спряхме на кошарата, после лесно се сгъва и прибира и не заема много място. Освен това с нашите пътуване при бабите, при едната има къде да спи, но при другата няма подходящо легло така че мисля че кошарата е доста добър вариант. Ние си взехме на Chipollino, 2 нива и плот за повиване.

Много ме заинтригува това за овлажнителите!
Тук в Кипър влажността на въздуха е много висока, обаче на идея си нямам каква е тя в къщи.

Ние имаме влагометър от ТСМ е механичен е показва и темература и налягане - не беше много скъп, но не помня цената защото го вземахме преди 2 години.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #346 -: Юли 23, 2007, 15:19:53 pm »
Marmotche,би ли пуснала снимка на вашата кошара! :P

Poli, ето я
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5811&lang=1. Под снимката на горния ляв ред има една черно-жълта кошара (Happy Plus), тази е нашата, размерът е 120x60 cm, има противокомарна мрежа и чанта за лесно прибиране. Отделно купихме хубаво матраче. Отскоро имаме още една кошарка при дядо, Бертони Travel Kid, тя също много ми харесва, сега са изкарали много хубави нови цветове и е в по-приятелски ценови клас, 115 лв беше. На мен ми харесват тези 2 цвята http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3426 и http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3430.

Сега се сетих за още едно съображение - за много малките кърмени бебета, ако имате легълце с падаща страница, долепено до вашето, така ще е лесно да се придърпва бебчето за нощното кърмене. При кошарките мама трябва да стане и да извади бебчето, няма как.
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 15:21:34 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #347 -: Юли 23, 2007, 15:46:05 pm »
Аз въобще не съм доволна от кошарка на бертони. Купихме една наскоро, че да има къде да спи на морето и сгъването и разпъването й си остават пълна загатка за нас. Всеки път се чудим дали ще подейства механизма или не и на какъв принцип точно действа. Но за пътуване си е необходима и няма как без такава. Иначе вкъщи сме с дървено легло. И на мен кошарите ми се струваха доста нестабилни и никога не съм съжалявала за избора на леглото.
<br />[link=http:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #348 -: Юли 23, 2007, 16:02:32 pm »
Не, не знам да има кошари с падаща страница. В това отношение легълцата печелят 1 точка :wink:. Аз функционална разлика между неонатото и бертонито не виждам, но второто го имаме много отскоро и е спал 2 пъти при дядо, та не знам как е като издръжливост. Иначе мисля, че материята на неонато е по-добра, но пък е и два пъти по-скъпо. Ние не сме имали никакъв проблем с разгъване, сгъване и фиксиране и на бертонито, ама да си кажа право, аз не съм и опитвала, а тати ги умее тези неща.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #349 -: Юли 24, 2007, 15:36:02 pm »
Да кажа и аz zа леглата...
НаШият апартамент е малък и в спалнята нямаШе как да вместим легло, zатова купихме коШче, което е на колела и можех да го вzимам винаги с мене, където и да отида. ЛоШото му е, че може да се полzва само до 6 месеца. След това е прекалено тясно.
И понеже бебето не може само в коШчето да стои, купихме преносимо (сгъваемо) легло, което иzполzвах като коШара. Раzмерите са му 1,05 м. на 0,75 м. (по-късо и по-Широко от стандартните сгъваеми легла) и е на две нива. Хубавото на това легло е, освен че става zа път и че детето може да се люля в него (когато е на второто ниво). И сега го полzвам zа игра, но съм махнала нивото.
В момента сме с нормално дървено легло с реШетки.
Ако имате място ( и средства), добре би било да купите и двата вида. Но ако трябва да се иzбира, аz бих вzела дървеното.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #350 -: Юли 25, 2007, 10:45:49 am »
Аз доколкото разбирам от тези обяснения, ако говорим за стационарно легло е по-добре да е дървено, на 2-3 нива, нали така? Но иначе бебето може да спи и в кошарка, която е удобна за пътуване и т.н. Аз си признавам, че до момента си мислех, че кошарките са само за игра  :oops:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #351 -: Юли 25, 2007, 15:03:46 pm »
Roby,
колкото майки толкова и мнения  :D, но правилно си раzбрала. Мисля, че всички дървени легла са на 2 нива, но zа леглата zа път не съм сигурна.
А иначе коШарките zа игра са теzи
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #352 -: Юли 25, 2007, 15:14:55 pm »
Благодаря ти Таня, значи има 2-ри вид кошарка за игра, хм.. ми те бебетата вървят със страшен антураж  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #353 -: Юли 25, 2007, 15:26:38 pm »
Колко оЩе работи има zа купуване.... :lol:. Човек само пари да има  :wink:.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #354 -: Юли 25, 2007, 15:43:01 pm »
Колко оЩе работи има zа купуване.... :lol:. Човек само пари да има  :wink:.

И място  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #355 -: Юли 25, 2007, 16:28:05 pm »
Супер неща може да се научат.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #356 -: Юли 25, 2007, 16:43:31 pm »
Мармот4е, супер идея това за сгъваемите легълца :bighug:
Тъкмо днес бях по магазините и се 4удех какво да взема_коШарка, дървено легло(не ми харесаха)или такова легленце преносимо. Такива сладурести има на Дисни,а други марки де, и май на такова Ще се спрем като му дойде времето.

Таnja, много хубаво коШ4е :flower:

ЕЙ, КОЛКО МНОГО НЕЩА ЩЕ НАУ4А ОТ ВАС :P



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #357 -: Юли 25, 2007, 18:34:28 pm »
И място  :lol:

Ами ние сменихме апартамента с по-голям, сега остава скъпия да си намери оЩе една работа  :wink:.

Момичета, на бебетата са им нужни толкова малко неЩа... Всичко което купуваме е zа наШе удобство, а не zа тяхно. Обмислете добре покупките, не се хвърляйте иzлиШно, децата растат много бърzо. А и ако има кой да ви даде zапаzени неЩа от друго бебе, не се срамувайте да приемете  :).
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #358 -: Юли 26, 2007, 12:58:34 pm »
И място  :lol:

Ами ние сменихме апартамента с по-голям, сега остава скъпия да си намери оЩе една работа  :wink:.

Ами и ние така, ама вече почвам да се притеснявам дали ще стигне мястото в детската стая, защото все пак децата имат нужда и от пространство за игра  :lol: какъв е смисъла да му задръстиш стаята с "полежни" неща. Затова тази тема е толкова полезна, защото иначе магазините страхотно те намамват с всякакви нововедения!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #359 -: Август 01, 2007, 12:23:01 pm »
Аз съм със Speedy SX- като малка беше в кошницата на Макси кози Кабрио- изкара до сега в нея, ама я оставих само за колата, че почнаха големи жеги, а обема й е малък въпреки че никак не й е омаляла-всъщност вие видяхте и двата варианта де. Супер съм доволна- не съжалявам за нито един лев който съм дала, почти винаги сама излизам и се прибирам- не ми представлява никаква трудност да си я качвам и свалям. А който я е барнал да я покара просто се влюбва в този модел количка.
Привет, аз пак се връщам на темата с количките (сигурно защото вече взех да се замислям за тези неща). Понеже и аз си харесах този модел, а ще бъдем зимни бебета (термин ноември) се чудех дали ще стане ако взема само кошницата на Maxi-Cosi и чувалчето за крака (или то е за по-големи?) или трябва да взема и зимния кош, което докарва количката към 1.200 лв и ми е малко над психологическия праг за такава покупка. А и в Mothercare гледах едни модели Urban, при които кошницата и коша и чувалчето си бяха в комплекта и беше всичко 990 лв., само дето количката тежеше 13 кг.  8O
Благодаря ви за помощта, че то не била лесна работата с избора  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!