0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #320 -: Юли 20, 2007, 10:44:53 am »
Ето и тук:
http://www.zdravninovini.com/index.php?what=feature&more=cat6&id=175
Като пуснах в Гугъл "влажност на въздуха при бебета" излязоха доста статии.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #321 -: Юли 20, 2007, 12:40:21 pm »
Е освен с овлажнител/обезвлажнител, как иначе да видим каква е влажността и дали ни е нужно нещо такова? Имате ли идея?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #322 -: Юли 20, 2007, 13:00:56 pm »
Бе то ако тръгнем да се втиляваме- ние се нанесохме в апартамента ни 3-4 месеца след като приключи построяването и два месеца след ремонтните работи- разбирай боядисване, паркет, плочки- е кажете къде трябваше да ида- на улицата ли щото да може да дръпне и да поотлежи.  :crazy:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #323 -: Юли 20, 2007, 16:43:01 pm »
Бе то ако тръгнем да се втиляваме- ние се нанесохме в апартамента ни 3-4 месеца след като приключи построяването и два месеца след ремонтните работи- разбирай боядисване, паркет, плочки- е кажете къде трябваше да ида- на улицата ли щото да може да дръпне и да поотлежи.  :crazy:

Мини, и аз ще съм в твоето положение. В момента в който кажат Ето ви акт 16, се нанасям и никой не може да ме спре. Предпочитам парите за наема, който плащаме в момента, да го харча за бебето, живот и здраве.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #324 -: Юли 20, 2007, 16:55:22 pm »
Сия,дано да ви дадат в срок Акт 16, щото ние се нанесохме два месеца преди това, заради тъпата кръчма под кооперацията ни забавиха много, трябваше миналата година август да приключат, добре че беше свекъра да ни включат тока без Акт 16, а както в последствие се случи- на 24-ти се нанесохме, спах 3 часа в новото жилище и Стефито реши че й е дошло времето да се ражда.  :welcome_1: :mrgreen:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #325 -: Юли 20, 2007, 17:08:02 pm »
Мнооого е увлекателна тази тема да знаете! Най ми хареса препрадката за училището за родители  :lol: :lol:, защото аз идея си нямам как се "борави" с малките хора. А ваничката за къпане май и аз избрах с вашите съвети!

Да ви питам, имате ли представа къде мога да намеря хубави столчета за хранене? Не, не е за мен (имам бая време!), но ще ставам кръстница скоро и такава е поръчката. Благодаря ви много за споделения ви безценен житейски опит!!!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #326 -: Юли 20, 2007, 18:07:11 pm »

Да ви питам, имате ли представа къде мога да намеря хубави столчета за хранене? Не, не е за мен (имам бая време!), но ще ставам кръстница скоро и такава е поръчката. Благодаря ви много за споделения ви безценен житейски опит!!!


Роби, по всички детски магазини има такива столчета, като почнеш от 50 до 250лв, ако не се лъжа!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #327 -: Юли 20, 2007, 18:07:52 pm »
Много ме заинтригува това за овлажнителите!
Тук в Кипър влажността на въздуха е много висока, обаче на идея си нямам каква е тя в къщи. А климатиците изсушават ли въздуха :ask: Извинете, ако задавам глупави въпроси, но само от вас набавям необходимата информация.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #328 -: Юли 20, 2007, 21:34:47 pm »
Момичета я дайте съвет и за кошарка.Иска ми се да е дървена, трансформираща се в детско легло, защото апп. ни е малък с размер 140 на 70 сплот за повиване на бебето.
Чудя се обаче дали да е люлка или не-от една страна си е удобство, ама от друга пък не било добре бебето да привиква към люлеенето...
Споделете опита си и дайте идеи за фирми, от чиито продукти сте доволни.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #329 -: Юли 20, 2007, 22:47:18 pm »
А климатиците изсушават ли въздуха :ask:


Да за съжаление, при това доста :(

Момичета я дайте съвет и за кошарка.Иска ми се да е дървена, трансформираща се в детско легло, защото апп. ни е малък с размер 140 на 70 сплот за повиване на бебето.
Чудя се обаче дали да е люлка или не-от една страна си е удобство, ама от друга пък не било добре бебето да привиква към люлеенето...
Споделете опита си и дайте идеи за фирми, от чиито продукти сте доволни.

Е за имена на фирми не се сещам, но определено такъв вид кошарка е идеална според мен и ние се спряхме на такава, но апартаментчето много малко и си взехме от най малките 60 на 120. За люлеенето мисля няма нужда и без друго, ще си го друскаш нон стоп бебчо :wink: Друго което мога да те посъветвам е, да помислите за сгъваема кошара, но какво лошо пък да имате и двете  :) при нас така стана. Ако мислите да пътувате с дребосъчко или пък да го водите да спи у бабите, замислете се и на този вариант.
Ми това се сещам засега.
« Последна редакция: Юли 20, 2007, 22:54:23 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #330 -: Юли 20, 2007, 23:07:38 pm »
О, това с кошарките и сгъваемите легла е ясно. И аз ще взема за в майка ми, а пък сестра ми има леглото на племенницата, че отсега се канят бебетата да им гостуват уикендите.  :D Но ще видим! Други желаещи от родата няма! Естествено! :lol:
Всъщност имам покана от свекървата.  :wink: Не мога да на ви споделя. За да се посмеете. :D
Относно ремонта в нас, споделя на сина си, относно моите притеснения да не родя по-рано и да не сме готови, та: "Е, какво толкова се притеснява, ще донесете бебетата от родилното в нас!"  :lol: Аз даже вече не се ядосвам, стана ми жал за нея!  :(

Айде, лека и прохладна нощ, ако е възможно!

Перденце, специални целувки на Тони!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #331 -: Юли 21, 2007, 13:02:01 pm »
Офф аиде пак аз сас стерилизирването .В4ера се опитах да стерилизирвам и хем го направих с бутилирана вода (не от 4е6мата)- е 6и6ета и бибероните излязоха бели :(,това нормално ли е при стерилизиране в микровалнова?И след като сам стерилизирала трябва ли пак да ги изплакна ,за6тото това си е калкер?При електри4еския стерилизитар ,които е ползвал пак така ли стават???
Благодаря ви предварително :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #332 -: Юли 21, 2007, 13:12:17 pm »
Офф аиде пак аз сас стерилизирването .В4ера се опитах да стерилизирвам и хем го направих с бутилирана вода (не от 4е6мата)- е 6и6ета и бибероните излязоха бели :(,това нормално ли е при стерилизиране в микровалнова?И след като сам стерилизирала трябва ли пак да ги изплакна ,за6тото това си е калкер?При електри4еския стерилизитар ,които е ползвал пак така ли стават???
Благодаря ви предварително :D

Според мен точно защото си използвала бутилирана вода са станали бели.Пробвай с вода от чешмата и не мисля че ще имаш проблем.Аз за стерилизация винаги съм използвала чешмяна вода и никога не са побелявали.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #333 -: Юли 21, 2007, 13:12:57 pm »
Shaym's25,
това бялото е варовика, който се наслагва в процеса на варене на водата. Когато се стерилиzира, количеството иzполzвана вода е само 90 мл (това по памет, не съм съвсем сигурна) и ШиШетата се стерилиzират от парата. Няма побеляване. Аz бях с електрически, но мисля че и при микровълновият е така (нали принципът е един  :wink:).
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #334 -: Юли 21, 2007, 13:26:39 pm »
Е аз налях кам 200мл и пове4е вода  :lol:-ина4е пробвах и от 4е6мата парвият пат и си викам само от калкера 6те да е  и 2-рия пат налях бутилирана .В4ера такива експерименти си правих  :lol:.Може и да сам прекалила с водата пак 6те опитам  :oops:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #335 -: Юли 21, 2007, 13:33:13 pm »
Хихихикккк ... Танче, Шаки ... ама мнооого сте ми сладки .... Калкер (на фр) = Варовик (на бг)...

Ай цуфки  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #336 -: Юли 21, 2007, 13:35:00 pm »
За да стерилиzираШ беz калк (на немски  :lol:) трябда да го правиШ на пара - zавира вода в тенджера и отгоре върху реШетка (zа готвене на пара) нареждаШ ШиШетата и бибероните и zатваряШ с капак. Процесът трябва да трае 15 мин. Успех  :wink:.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #337 -: Юли 21, 2007, 13:47:30 pm »
ХИХИХИХИХИ.Да правилноо,(ма то се иска мозаккк ,а сега,като 4е ли е в по4ивка :lol: :lol:)Маи 6те си взема електри4ески :lol:(6тото каде да я тарся сега и тая ре6етка :lol:)Рали благодаря ти :D и барзо се присаединяваи  кам бременелките  :crossfingers:
Таня мерси много  :lol:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #338 -: Юли 21, 2007, 14:40:19 pm »
Моят стерилизатор е на Чико за микровълнова и пише да се слага 200 мл вода - така че предполагам - размера е от значение  :)
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #339 -: Юли 21, 2007, 14:48:26 pm »
Моят стерилизатор е на Чико за микровълнова и пише да се слага 200 мл вода - така че предполагам - размера е от значение  :)
И моя е такъв на Чико , и аз слагам 200 мл., но досега не съм имала побеляване.