0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #260 -: Юли 11, 2007, 08:38:37 am »
Здравей Хера, леглото ви е мн. хубаво. Не е ли пак на Дибо? Или така ми се стори?
Не е на Дибо...купихме го от един магазин в Стара Загора "Галекс" за 380лв. с матрачето.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #261 -: Юли 11, 2007, 11:51:46 am »
Брех, вече и количките станали пош... :D
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #262 -: Юли 11, 2007, 12:29:09 pm »

И нашата е същата- в същите разцветки които си посочила, но за момченце има много яко перлено синьо /ако държиш на традицията за синята гама за момченце/.

Нашата за момченце е точно същите цветове, защото (тва специално е лирическо отклонение за окултистката Фуси :)) по китайския календар 2006 и 2007 г, са огнени, на огненото куче и на огненото прасенце съответно. Даже 2007 е година на златното прасенце, случва се на 60г веднъж и носело голям късмет на родените през тази година. Та, за огнените знаци добрите цветове са оранжево и червено. Много добро влияние има и зеленият цвят, защото е на дървото, то подхранва огъня според съзидателния цикъл във фен шуй. Неблагоприятен е синият цвят, защото гаси огъня. Та затова ние сме предимно с жълти, оранжеви, бели и зелени дрехи, количката ни е оранжева, ваната жълта. Тва разбира се, да не се приема за чиста монета, повече е за забавление  :wink:.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #263 -: Юли 11, 2007, 12:31:56 pm »
Цитат
(тва специално е лирическо отклонение за окултистката Фуси )

Муааааахахахахахаааааа - да знаеш само колко си права  :lol:
Сори за спама
В очакване ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #264 -: Юли 17, 2007, 13:39:13 pm »
Момичета, аз пак да подхвана списъка. Сега съм на вълна Стерилизатор и Нагревател за шишета. Моля вече използвалите тези уреди да споделят кои са най-удобни за употреба, например в същият този стерилизатор ли се стерилизира и помпата за кърма и каквото още може да се стерилизира или този уред си е само и единствено за шишета / аз като гледам има електрически, парен, за микровълнова, за студена стерилиз. и кой-знае още какви//,
 а така също и този нагревател - само за шишенцата ли е или по-късно може да се използва и за друга храна, тоест дайте съвет какви точно уреди да търсим от многото разнообразие на пазара, защото в тези случаи не само цената е определяща, но и тяхната функционалност.
« Последна редакция: Юли 17, 2007, 13:44:00 pm от Violet »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #265 -: Юли 17, 2007, 14:53:08 pm »
Violet ,аз си взех нагревател на BeaBea "Bib'secondes"ето така изглежда
от вси4ки нагреватели ,които разу4их този е наи-барз за 2 мин загрява биберон и малки буркан4ета (пурета) и цената е зна4ително нормална.За стерилизатор не мисля да купувам според мен е изли6но.Електри4еските стерилизатори ,може6 да стерилизира6 и помпа и каквото си иска6,само зависи от обема им ,колко могат да поберат.4ела сам ,4е тези ,които са за микровалнова не се препора4ват от педиатрите ,за6тото t° на микровалновата не достигала до 100°,но това ве4е с няколко ° са подробности .Студената стерилизация се препора4ва при патувания наи -4есто и когато няма условия ...Аз ли4но 6те стерилизирам в тенджера  :wink:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #266 -: Юли 17, 2007, 16:32:57 pm »
Shaym's25,

доколкото знам, ти живееш в чужбина, нали? съобразяваш ли съветите си за покупки с това, че момичетата в България най-вероятно нямат достъп до местните марки и продукти, които се предлагат в Белгия? :)

аз нагревател нямам и няма да имам. от самото начало бебето пие млякото си със стайно температура. размразявам и притоплям на водна баня.

виж, стерилизаторът за мен е нещо нужно. да изварявам шишета в тенджера - не, благодаря! правих го 2 пъти и не искам да повторя. чакаш минимум 30 минути, шишетата плуват, надигат се, после трябва да бъркаш да вадиш в горещата вода, алеле мале... опитайте веднъж със стерилизатор за микровълнова и веднъж с тенджера и елате пак да си говорим.

стерилизатор за микровълнова и електрически е едно и също. как няма да достига температурата в микровълновата до 100 градуса, след като водата завира и там???

според мен, тези за микровълнова събират повече неща и стерилизират по-кратко време. вземете си голям стерилизатор, ще ви върши работа за много неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #267 -: Юли 17, 2007, 17:04:02 pm »
За мен стерилизаторът е незаменим. Пести много време, по - удобно е.
Нагревател не съм ползвала. Затоплям на водна баня. Мисля, че стерилизаторът е по- необходимото от двете неща.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #268 -: Юли 17, 2007, 17:08:04 pm »
За мен стерилизаторът е незаменим. Пести много време, по - удобно е.
Нагревател не съм ползвала. Затоплям на водна баня. Мисля, че стерилизаторът е по- необходимото от двете неща.
И аз така  :lol: само дето затоплям в микровълновата.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #269 -: Юли 17, 2007, 17:29:18 pm »
Ами незнаех ,4е я няма тая марка продукти :? в бг сори ,за6тото като гледам има много други и скапи и си помислих ,4е внасят и такива ,но това 4е аз сам си купила такав не задалжавам никои да ме последва нали? :)Просто вси4ки сме с разли4ни и виждания и примерно за тебе един нагревател е безполезен ,но аз мисля обратното(таи като 6те сам 100% в паника и няма да има кои да ми помага :? и си преставям как бебето реве та реве,а храната о6те не е затоплена) както и за стерилизатора(знам ,4е не е удобно в тенджера ,но не ми се дават 100 и кусур евро в електри4ески ,за микровалновата си права и аз си мисля ,4е няколко градуса не са фатални ,но го 4етох и затова го споделих.
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #270 -: Юли 17, 2007, 17:35:05 pm »
Shaym's25, не се паникьосвай!
първо, най-вероятно ще си кърмиш бебенцето и няма да ти трябват разни уреди.
второ, на бебето не му е нужно топло мляко. писала съм го много пъти - според д-р Спок, важното е да е всеки път с еднаква температура, а иначе може и хладко да е. аз винаги давах със стайна температура, така съм си спестила много нерви и изцепки. а бебето ще пореве 5 минути и нищо няма да му стане. добро упражнение за белите дробове е.
иначе, и на мен няма кой да ми помага...
стерилизатор за микровълнова в България струва между 20 и 50 лева. електрическите са много скъпи и тук. вземи си един за микровълнова, няма да съжаляваш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #271 -: Юли 17, 2007, 17:40:37 pm »
Shaym's25, стерилиzатор на Аvent zа микровълнова в комплект с 2 ШиШета от 125 мл. струва 21 евро в магаzина (в Германия).
Както и да е, ти си zнаеШ, но аz не бих се връЩала 35 години наzад (така, както моята майка е стерилиzирала ШиШетата).
Според мене единственото важно zа стерилиzаторите беШе, че в теzи zа микровълновата не се побират по-големите ШиШета от 250 мл. А и някои фирми ги правеха така, че да пасват само zа марковите им ШиШета.
След това стерилиzаторът може да се полzва zа готвене на пара, но аz поне не го правя.
Относно нагревателя - аz предпочетох микровълновата. Като бърzина няма как да стане по-бърzо, но не е хубаво кърма да се топли там. В нея топля водата zа АМ.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #272 -: Юли 17, 2007, 17:55:49 pm »
Ясно благодаря за саветите :D и тук маи толкова варвят Tanja.Jam това за упражнението с белите дробове многоо ме разсмя  :lol:.Определено 6те се опитам да кармя живот и здравее,но все си преставям  налудни4еви ситуации :lol: 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #273 -: Юли 18, 2007, 15:57:45 pm »
С риск да стана досадна, последно питане за стерилизаторите. За микровълнова или самостоятелен електрически? Каква бройка шишета да побира? Коя е най-добрата марка, а цена? Много ви благодаря.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #274 -: Юли 18, 2007, 16:09:26 pm »
С риск да стана досадна, последно питане за стерилизаторите. За микровълнова или самостоятелен електрически? Каква бройка шишета да побира? Коя е най-добрата марка, а цена? Много ви благодаря.

Kasinka,много си сладка бе дуШа :bighug:
Съжалявам, 4е немога да ти отговоря, все оЩе не съм стигнала до там :hug2:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #275 -: Юли 18, 2007, 16:19:02 pm »
С риск да стана досадна, последно питане за стерилизаторите. За микровълнова или самостоятелен електрически? Каква бройка шишета да побира? Коя е най-добрата марка, а цена? Много ви благодаря.
Аз използвам за микровълнова и съм доволна.Моят е на Чико, защото това е най- малкия и само той ми се побира.Според мен най-добре да си вземеш на Авент-по-голям е и събира по-вече.Има го в комплект с шишета за около 60 лв.(поправете ме ако греша) и според мен излиза най-изгодно да го купиш така.Иначе самият стерилизатор струва 45 лв.на Авент, а на Чико е 30 лв с 1 шише към него.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #276 -: Юли 18, 2007, 16:56:32 pm »
Пиера  :bori_013: малка поправка!

Аз купих за племенницата ми преди два месеца този
с две шишета на Авент+силиконова залагална за новородени!
Цена 69.90, без шишетата е 52.90!



Касита, приятелката на брат ми е много доволна и от стерилизатора и от шишетата!
Залагалката пък :sbabygirl: е най-търсеното нещо от Бебка!
Аз също мисля живот и здраве да ползвам него!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #277 -: Юли 18, 2007, 17:15:39 pm »
Аз пък друго да попитам - ако ще кърмим до към 6-я месец за какво ни е да даваме сумати пари за стерилизатор, след като се стерилизира горе-дору до тогава??? Знам, че всеки си решава, ама така и така си имаме тема, да взема да попитам и аз!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #278 -: Юли 18, 2007, 17:21:38 pm »
Аз пък друго да попитам - ако ще кърмим до към 6-я месец за какво ни е да даваме сумати пари за стерилизатор, след като се стерилизира горе-дору до тогава??? Знам, че всеки си решава, ама така и така си имаме тема, да взема да попитам и аз!
А защо до към 6 тия?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #279 -: Юли 18, 2007, 17:24:33 pm »
а до кога трябва??
17.01.2005                                                                              21.11.2013