0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #200 -: Юли 03, 2007, 17:17:42 pm »
аз наех една от акушерките в неонатологията да идва у дома за по 2 часа през първите 4-5 дни.

jam мила, от неонатологията в родилното ли я нае акушерката и как реши да бъде точно тя?! Ако си доволна от нея, би ли могла да я препоръчаш и да дадеш някакъв контакт. За мен това е може би въпроса с най-много въпросителни и изобщо не ми е ясно как да го реша, затова ще бъда много благодарна за всякаква помощ.  :D


*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #201 -: Юли 03, 2007, 19:46:13 pm »
Kassi аз също живея до 25 поликлиника и съм на етап проучване педиатрите, това което разбрах за сега е, че най-много желаещи имало за д-р Азади, ето няколко и други координати, които съм събрала за сега:
д-р Азади 25 ДКЦ - 3 етаж
Работното й време е всеки ден
9.30ч.  до 12.30ч. и от 15.00ч. до 19.00ч.
от 12.30 до 14.30ч. домашни посещения
Телефон: 0887 387 515
Д-р Ваня Китова25 ДКЦ - 3 етаж (до кабинета на Азади)
тел. 9767562, 0899174697
работното и време е на четна дата следобяд, на нечетна - сутрин.
Сутрин 8,30-12,30, следобяд 13,30-18,30
В обратната смяна в кабинета има друга лекарка.
Има и часове за домашни посещения, и определени часове и дни за детска консултация.
Когато не е на смяна, нощем, в събота и неделя - дежурното звено тел. 8751076, 8756161

д-р Валентина Ранева - педиатър -25 п-ка Младост 3
GSM 0888/942719

Това, което казва Jam обаче много ме впечатли,не се бях сетила, че е възможно в началото да си викна някого /от неонатология или незнам кой/, на когото да си платя и да ме научи на важните неща, защото честно казано изчетох какви ли не книги и на теория гледането на новородено си е направо супер сложно, а съм сигурна че изобщо не е така на практика, но на нас ни е простено да психясваме за какво ли не .... :lol:
относно детските кухни, някъде в близост до нашето пазарче имало. 
М-н "Ламчо" в блок 317 има частна млечна кухня
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 19:56:53 pm от Violet »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #202 -: Юли 03, 2007, 21:35:18 pm »
Джам, благодаря ти. Ще се консултирам и със Стефи.
Виолет, ти кой блок си ако не е тайна, пиши на лични ако искаш  :wink:  Много ти благодаря за информацията, много си мила. Аз си мислех, че педиатрите са на първия етаж само в 25-а поликлиника. Ще поразпитам и ще решим къде да запишем момчетата. Това с кухнята е супер! Дано да е достъпно като цена и качество! Иначе мога да ти съдействам за ясла и детска градина в района, живот и здраве.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #203 -: Юли 03, 2007, 21:49:04 pm »
Джам, благодаря ти. Ще се консултирам и със Стефи.
Виолет, ти кой блок си ако не е тайна, пиши на лични ако искаш  :wink:  Много ти благодаря за информацията, много си мила. Аз си мислех, че педиатрите са на първия етаж само в 25-а поликлиника. Ще поразпитам и ще решим къде да запишем момчетата. Това с кухнята е супер! Дано да е достъпно като цена и качество! Иначе мога да ти съдействам за ясла и детска градина в района, живот и здраве.  :wink:


Абе аз като ви гледам и почвам да се чудя дали не съм съвсем изкукала... Нито съм купила нещо, нито съм разпитвала за педиатри и разни такива :?
Май ще трябва да се взема в ръце, че с тоз мързел за никъде не съм...
 :bighug: :bighug: :bighug:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #204 -: Юли 03, 2007, 21:51:22 pm »
Маri_Pz, то май аз съм изкукалата, не ти. Ама съм си такава, все правя планове за години напред, което е толкова грешно, и от което ми настръхва косата. Да не ти казвам, че вече сме ги записали баскетболисти в ЦСКА.  :lol: :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #205 -: Юли 03, 2007, 21:54:34 pm »
Маri_Pz, то май аз съм изкукалата, не ти. Ама съм си такава, все правя планове за години напред, което е толкова грешно, и от което ми настръхва косата. Да не ти казвам, че вече сме ги записали баскетболисти в ЦСКА.  :lol: :wink:

Направо ме разби :lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #206 -: Юли 03, 2007, 23:37:27 pm »
за педиатри е добре да се разпита и огледа овреме, за да сте сигурни, че като излезете от родилното, ще има кой да ви поеме.

какво стана при нас? уж четох аз, сбирах мнения, накрая реших да говорим с един педиатър - Иванов от 25-то ДКЦ в Младост 3 (чумата да го тръшне!) - който ми го препоръча позната. говори мъжа ми в деня преди изписването с него, той казва "Да, съгласен съм, ще ви поема, обадете ми се утре като ви изпишат, да дойда да прегледам бебето". изписват ни, аз трепереща от страх и нерви, защото детето ми е било с огромни проблеми и сега за пръв път след 15 дни ми го оставят само без лекарско наблюдение, първата ми грижа е да дойде педиатър в къщи да ме увери, че за последните 2 часа не му е станало нещо (това сега ми е малко смешно, ама тогава хич не ми беше). обаждаме се на въпросния Иванов да идва, а той казва - "Ами аз не мога да ви взема, имам много пациенти вече!"  8O " е как така, нали вчера се ангажирахте, обещахте???" - пита мъжа ми. оня просто му тресна телефона. аз такова изчадие с титла "лекар" друго не съм срещала...
та се наложи спешно да звъня на джипито да ми препоръча педиатър от нашата поликлиника, да звъня на педиатърката и да я уговарям за нула време да й станем пациенти и да дойде да види бебето. та след толкова проучвания се натресохме на кварталната педи, не че съм супер недоволна, но не мога да кажа и че съм доволна.

разбира се, не е речено, че подобна изцепка ще се случи и на другиго, но е добре да избирате и уговаряте педиатъра навреме, а не на бегом в последния момент.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #207 -: Юли 04, 2007, 00:06:34 am »
Лично аз нямах късмет да разчитам на квартален лекар.Върнах се от София на 6 ден и звъннах да дойде да я види.Отговора беше следния - днес не мога, когато имам път към вас тогава.Вярно ,че беше люта зима,но това не я оправдава.Почти бях сигурна ,че ще стане така и предварително си имах педиатър от кърмаческо отделение.Срещу 10-15 лв на посещение жената си идваше всеки месец по мое настояване за пълен преглед.пълен доколкото може дом.обстановка разбирасе.Преди да дойде на уречения ден, колкото и налудничиво да звучи на бележка си записвах въпросите,които ме интересуват и карахме като на лекции.аз задавам въпрос - тя ми отговаря подробно.няма как иначе, първо бебе,незнаеща нищо...до година и половина всеки месец съм викала педиатър,даже и без да има проблем.Засега за 2г е 6м не съм я сменяла.дано не се налага.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #208 -: Юли 04, 2007, 06:43:22 am »
Аз за сега съм решила въпроса с частно педи.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #209 -: Юли 04, 2007, 08:43:18 am »
 :D аз съвсем откровено си признавам, че място не си намирам от непрекъснати приготовления, но защо пък не, от толкова много години искам да мога да си позволя да мисля за това, че сега съм дала пълна свобода на въображението си. Аз сигурно от 3-4 месеца правя тия списъци с нужните неща за мен и бебко, моя мъж ми се смее, че сигурно вече съм поръчала и тоалета за бала на бебо,а не само кошчета и колички, но на мене ми е приятно, искам всичко да мога да предвидя и подготвя. Разбира се около мен има изобилие от хора, които не дават и дума да се каже, че мога да си пазарувам нужните неща преди появата на бебето, но те как си го представят не знам, ами аз дори на море като тръгна си приготвям багажа 2 седмици предварително, та сега ли :lol:
Относно педиатрите в 25 ДКЦ те наистина са страшно много, ще питам и моето GP кой ще ми препоръча от тях, но като се знам какъв тома неверни съм ще трябва лично да ги обходя и добия собствена представа за всеки.Искам да е някой, който освен добър специалист, да не се дразни от това, че имам по 1000 въпроса, че се ровя в интернет, че съм чела книги, което означава да бъде лекар със самочувствие, а не аз да знам повече от него.  8O / с извинение за нескромността ми/
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #210 -: Юли 04, 2007, 09:30:37 am »
Аз за сега съм решила въпроса с частно педи.

лейди, частно педи имаме почти всички майки тук, но трябва детето да има и личен лекар по касата - за ваксинации, изследвания и т.н.
обикновено майките поддържат контакт освен с личния лекар, и с частен педиатър. аз по едно време бях стигнала до 3-ма частни :) то и там не е лесно да направиш избор, щото като плащаш, частникъ ще ти се усмихва, но това не винаги го прави по-добър.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #211 -: Юли 04, 2007, 09:34:05 am »
Джам, наистина звучи ужасно. Но на какво ли не сме ставали свидетели? Остава да се молим децата ни да не боледуват. Значи, дори и да взема частно педи, пак трябва и лекар от държавната болница, пфу, гадост. То като със следенето на бременността ми.  :x Ходя като луда в ТК да ми мерят кръвното само.  :x
Лейди, как така частно педи? Тоест ще идва у вас и ще си му плащаш, така ли? Хм, това не звучи зле? Аз като си представя как ще се мъкна с две бебета в поликлиниката и интересно как ще ги кача до третия етаж примерно  8O 100% трябва да ангажирам още някой с мен.
Виолет, естествено че ще имаш изисквания!  :D Това за планирането, ми е познато  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #212 -: Юли 04, 2007, 10:09:07 am »
Както е казала Джам, почти всички имаме личен лекар и частен педиатър. Тази, на която разчитам за важните неща е частната - много случихме на нея. Като отидем в кабинета й срещу 15лв. ни обръща внимание повече от час. И аз като Ния си правя списък с въпроси предварително. Винаги ме е консултирала и по телефона, за което съм й безкрайно благодарна. Тъй като и моето бебе имаше проблеми след раждането, и аз имах огромна нужда от успокоение, и тази жена още от първия миг успя да ми вдъхне спокойствие и да ми обясни нещата както трябва. Всеки път ме пита как са минали поредните прегледи и изследвания, тъй като ние ходихме на много такива и съответно ми разяснява медицинската терминология, която са ми сервирали нейни колеги и т.н. Педиатърката ни в поликлиниката също не е лоша, но е адски натоварена и на нея разчитаме само за направления и ваксини.
<br />[link=http:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #213 -: Юли 04, 2007, 10:12:38 am »
А аз се чудя към кого във Варна да се ориентирам :? И докато се чудя ще стане белята 8O Толкова хора питах и резултатат никакъв за сега, а все пак не държа да е по ЗК,даже по добре да е на частно, само да знае да си върши работата :?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #214 -: Юли 04, 2007, 11:26:04 am »
Цитат
лейди, частно педи имаме почти всички майки тук, но трябва детето да има и личен лекар по касата - за ваксинации, изследвания и т.н.

Ся да поясня какво имам предвид частно педи:
Частното педи е на месечен абонамент, който включва до два прегледа /посещения в къщи/  и тормоз по всяко време и за всяко нещо по телефона. При нужда мога да я посетя и в кабинета.
С раждането записвам при джи пи то бебето и ако са нужни ваксини, изследвания и тъй нататък частното педи вдига телефона на джипката и му казва какъв талон да изпише или каква ваксина да вземе и джи пи то изпълнява без възражения.
Незнам все още дали ще сработи тази схема, но пред алабалистиките на кварталните педиатри, че ще ми преглеждат детето 20 дена след изписването му от родилното е за предпочитане.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #215 -: Юли 04, 2007, 13:36:15 pm »
Тука едно въпросче към вече мамите, че една продавачка ме хвърли в размисъл. Каза ми, че цялостните протектори за матрак много изпотявали бебетата - били постоянно вир вода лятото, това вярно ли е? Предложи ми, да му слагам само от тези кърпи за преповиване (пак непромокаеми), но само под дупето...
« Последна редакция: Юли 04, 2007, 13:40:40 pm от Lan »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #216 -: Юли 04, 2007, 13:38:39 pm »
Цитат
ука едно въпросче към вече мамите, че една продавачка ме хвърли в размисъл. Каза ми, че цялостните протектори за матрак много изпотявали бебетата - били постоянно вир вода лятото, това вярно ли е? Предложи ми да му слагам само от тези кърпи за преповиване (пак непромокаеми), но само под дупето...

Айде пак съм в Джаза... 8O 8O 8O
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #217 -: Юли 04, 2007, 13:41:41 pm »
Нямаше да и обърна внимание хич, защото ги знаем какви са продавачките, но тя продаваше и протектори и кърпи (аз си мислех и от двете да си взема). Явно съвсем добронамерено ме съветва жената...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #218 -: Юли 04, 2007, 13:54:08 pm »
Май си зависи от детето. Нашият матрак целият е като с мушама и не се изпотява. А как ще уцелиш дупето, особено когато почне да се върти и да шава из леглото, а тогава е следващият момент, в който най-много протичат памперсите /първият е докато се научим да ги слагаме/.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #219 -: Юли 04, 2007, 14:08:48 pm »
wassi, благодаря! Аз също така си мислех.
Май не е толкова добронамерена, последно се оказа, че протектори просто нямат! :lol: