0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #180 -: Юли 03, 2007, 08:58:40 am »
Lady, аз бих решила, че трябва някакъв съд, пластмасов може би, за студената стерилизация. Аз съм купила стерилизатор за микровълнова и не съм разглеждала други варианти - ма това ми се струва решението. То, ся като отвори дума и аз се сетих, че ще ми трябват за болницата няколко такива таблетки  :)

А пък ние вчера сглобихме леглото и аз половин час умувам на обиколниците - значи предната част, където е решетката на леглото - хубу - завързват се, ами отзад и отстрани, където таблите са плътни на що ще ги закача тея чудесии?  8O Не ми се ще да се мотаят като свободни електрони в креватчето - минаха ми хиляда и един варианта кво може да се случи, ако не са закрепени добре...

Мисля си някви лепки да сложа, ама не съм сигурна от резултата... Някви идейки? Хм?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #181 -: Юли 03, 2007, 09:14:41 am »
Айде нови двеста сега, Лейди, Бора. Хвърлихте ме в див размисъл. Въобще не съм се сетила за това чудо-стерилизация на помпата в болницата.  8O И затова ли ние мислим, като родим.
За обиколника на леглото, наистина ли няма как да се завърже  :? То вярно, като е табла, ама хубаво че пишеш, че и нашите легла ще са такива. И аз нямам идея как да стане, нека мамите се включат.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #182 -: Юли 03, 2007, 09:16:15 am »
Цитат
Lady, аз бих решила, че трябва някакъв съд, пластмасов може би, за студената стерилизация.

Е само това не съм си сложила в сака...

Цитат
Мисля си някви лепки да сложа, ама не съм сигурна от резултата... Някви идейки? Хм?
Ми има едни двойни лепенки - само с тях може да стане. Нашето легло от всякъде е с пречки и нямам такъв проблем.

Цитат
Айде нови двеста сега, Лейди, Бора. Хвърлихте ме в див размисъл. Въобще не съм се сетила за това чудо-стерилизация на помпата в болницата.   И затова ли ние мислим, като родим.

Ми за всичко мислим, ко да се прави. Лошото е, че не се чувствам "в свои води"...

« Последна редакция: Юли 03, 2007, 09:18:22 am от lady_11 »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #183 -: Юли 03, 2007, 09:40:54 am »
Хи-хи - вземи си по-голям сак  :D

То и аз такива лепки имах предвид или велкро, но не знам за прането... Абе, ще се измисли нещо  :)

Ехее, Касита, още колко идеи ще те хвърлят в див размисъл - но нали си знаеш, че ще се справим! Гуш
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #184 -: Юли 03, 2007, 09:45:39 am »
А пък ние вчера сглобихме леглото и аз половин час умувам на обиколниците - значи предната част, където е решетката на леглото - хубу - завързват се, ами отзад и отстрани, където таблите са плътни на що ще ги закача тея чудесии?  8O Не ми се ще да се мотаят като свободни електрони в креватчето - минаха ми хиляда и един варианта кво може да се случи, ако не са закрепени добре...
Мисля си някви лепки да сложа, ама не съм сигурна от резултата... Някви идейки? Хм?

малко по-дълги връзки и ги завръзваш за двете крайни пръчки на дългите страни, които са с решетки, хихи :) малко ще опъва, но става. то там обиколници не ви трябват поне докато детето не почне да се изправя - тогава са нужни, щото си дрънкат главиците в дървото. за първите 7-8 месеца изобщо не ви трябват обиколници.

апропо, оня ден видях в един он-лайн магазин комплект еднократни бикини за след раждане на Canpol - мисля, че бяха 5 броя за 5 лева или нещо подобно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #185 -: Юли 03, 2007, 09:49:41 am »
момичета, не ви трябва помпа в родилния дом, още по-малко стерилна. нищожна е вероятността да се препълните още там с кърма, особено след секцио. пък и къде ще я замразите :D бебко ще яде само по 20-30 мл. на хранене. давайте да цоцат коластра, да си развиват рефлекса и да душкат и гушкат мама :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #186 -: Юли 03, 2007, 10:08:58 am »
момичета, не ви трябва помпа в родилния дом, още по-малко стерилна. нищожна е вероятността да се препълните още там с кърма, особено след секцио. пък и къде ще я замразите :D бебко ще яде само по 20-30 мл. на хранене. давайте да цоцат коластра, да си развиват рефлекса и да душкат и гушкат мама :D

Ман,  :bighug:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #187 -: Юли 03, 2007, 10:09:59 am »
то там обиколници не ви трябват поне докато детето не почне да се изправя - тогава са нужни, щото си дрънкат главиците в дървото. за първите 7-8 месеца изобщо не ви трябват обиколници.

апропо, оня ден видях в един он-лайн магазин комплект еднократни бикини за след раждане на Canpol - мисля, че бяха 5 броя за 5 лева или нещо подобно.


Абе, и аз си мисля, че в началото няма да ми трябват тея обиколници, ма знаеш ли какво ми е хубавко легълцето с тях  :lol: - само влизам в стаята и се хиля глупаво  :lol: :lol:

А, за еднократните гащи ги има и в Пигис Хаус - около 5 лева пак бяха...

Абе, Ман, не ни трябва помпа - ясно и може би - ма нали сме едни размишляващи и изпълняващи...

Аз на моменти се чувствам напълно изкуфяла и въобще не си спомням какво съм правила преди 18 години - не, че тогава имаше помпи и еднократни гащи, и обиколници де  :D
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #188 -: Юли 03, 2007, 12:03:18 pm »
Бора, аз имах същия проблем с обиколника и от страната на главичката го закачих посредством музикалната въртележка - по специално нейната стойка и така нямаше проблеми, докато бебка не почна да малтретира страшно много мечетата и да ги откача, но това беше в по-късна възраст.
За помпата - на мен ми трябваше даже много. бебка беше в кувиоз и аз започнах да се цедя когато слезе кърмата. А когато я извадиха от кувиоза и тя отказа да засуче, се наложи да я храня с изцедена кърма. Давах помпата и  шишето на сестрите, за да я стерилизират преди кърмене и така се справяхме.
<br />[link=http:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #189 -: Юли 03, 2007, 12:37:48 pm »
Чета zа притесненията ви относно стерилиzирането на помпата и евентуално ШиШетата и бибероните (в случай, че нямате кърма) в родилното и се ядосвам на примитивните условия в родните ни родилни отделения! Малко ли са грижите zа това, как Ще мине самото раждане, че да се чудите и как да вzемете "цялата къЩа" с вас!

Само zа сравнение да кажа какво не трябва да липсва в чантата на предстояЩата майка тук, в Германия:
документи: картона, в който е следена бременността; лична карта; документа zа граждански брак (ако има такъв); осигурителна карта на съответната zдравна каса.
дрехи: няколко тениски или пижами (с копчета отпред, zа да са удобни при кърмене); памучни бикини, не много тясни; сутиени zа кърмене; подложки zа сутиените zа течаЩата кърма (не zнам дали така се каzват  :oops:); чорапи; чехли; халат zа баня (във всяка стая има баня и тоалетна); анцуг или удобни домаШни дрехи; дрехи zа иzписването; zа носеЩите леЩи - да си носят очила; ластик или Шнола, ако косата ви е дълга.
коzметика: балсам zа устни; паста, четка zа zъби; Шампоан, дуШ гел, гребен.
допълнително: книга, муzика, неЩо zа раzвлечение; телефонна карта, дребни пари zа телефон (моб. телефони не са раzреШени в болниците); пари zа купуване на преса или други неЩа от намираЩата се лавка в болницата.
zа да не zабравяме: фотоапарат или камера; дневник.
zа бебето (zа иzписването): боди, ританки, чорапки, яке, Шапка, одеалце. В деня на иzписването таткото донася столче zа кола, кенгуру или чантата от количката, в zависимост от това как Ще бъде откарано в къЩи.

Всичко останало, zа което се сеЩате, го получавате в болницата: превръzки zа родилката, памперси, дрехи и коzметика zа бебето, АМ в случай че нямате кърма.
За стимулиране на лактацията има електрически помпи, която всяка родилка може да полzва. Те се почистват и стерилиzират от сестрите, както и ШиШетата и бибероните.
По време на престоя там те учат да се грижиШ сама zа бебето, как да го повиваШ, обличаШ, миеШ, храниШ, дават ти съвети как да кърмиШ правилно и увеличиШ кърмата. Бебето може да е с тебе в стаята или да го оставиШ под наблюдение при сестрите (ако искаШ да си починеШ или отидеШ да се къпеШ). СъЩото е и ноЩем. При желание можеШ да искаШ да те будят да кърмиШ или те го хранят с АМ. След раждането се попълва декларация с какво си съгласна да хранят детето ти (само кърма, чай, АМ, вода).
При иzписването (при нормално раждане престоят е не повече от 4 дни, а секцио 6) ти дават една чанта пълна с мостри на много продукти zа майката и бебето на раzлични фирми, както и  книжки с полеzни съвети при отглеждането. СледваЩите дни идва акуШерка в къЩи, която мери бебето как наддава и ти каzва хитринки от практиката си как да се увеличи кърмата и иzобЩо да се справиШ с бебето. Тя те учи и как го къпеШ.
Едва когато детето стане на 6 седмици е първата среЩа с педиатъра. До тогава акуШерката иzпълнява таzи длъжност (ако всичко е нормално с бебето раzбира се).
Търси се максимално да се помогне на младата майка и да не и се съzдават иzлиШни грижи.


« Последна редакция: Юли 03, 2007, 13:31:08 pm от tanja »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #190 -: Юли 03, 2007, 12:42:33 pm »
Наливай ти масло в огъня...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #191 -: Юли 03, 2007, 13:41:30 pm »
Цитат
При иzписването (при нормално раждане престоят е не повече от 4 дни, а секцио 6) ти дават една чанта пълна с мостри на много продукти zа майката и бебето на раzлични фирми, както и  книжки с полеzни съвети при отглеждането. СледваЩите дни идва акуШерка в къЩи, която мери бебето как наддава и ти каzва хитринки от практиката си как да се увеличи кърмата и иzобЩо да се справиШ с бебето. Тя те учи и как го къпеШ

Това ми звучи като приказка...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #192 -: Юли 03, 2007, 13:54:22 pm »
И на мен ми бяха дали 1 плик с мостри и някакви брошурки, мисля, че имаше книжка на памперс за отглеждане през първата година. Аз раждах в Шейново.  А педиатърка си повикахме на втория ни ден вкъщи -срещу сумата от 30 лв., разбира се. Стоя 2 часа и ми обясни всичко, каквото се сещате, премери бебето, мъчихме се да я накараме да засуче и т.н. С две думи заслужи си парите отвсякъде и до ден днешен разчитам на нея за всички важни  и по-малко важни въпроси около бебка. Така че ако човек иска и тук може да си осигури тези неща.
<br />[link=http:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #193 -: Юли 03, 2007, 14:02:41 pm »
Ехааа!Наистина е като в приказка.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #194 -: Юли 03, 2007, 14:11:15 pm »
и на мен ми дадаха подаръци от Майчин дом - прах за пране ариел малко пакетче, книжки на колев за обувки,първите 3г отглеждане на бебето - кратък вариант разбирасе,омекотител ленор, по 2бр памперси - това си спомням.А за първия рожден ден получих картичка от Нестле,картички с шаренийки е лъжичка за хранене - много симпатична.Наистина не е за вярване всичко това
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #195 -: Юли 03, 2007, 14:25:31 pm »
Стига бе, Танче, немой потиска горките мами сега :wink: В Бг реалностите не са такива, та затова си носим цялата къща, като охльо-бохльо ...

Сериозно, на мен също помпата много ми трябваше, за съжаление по същите причини като на Мешко. Все пак помпата ми спаси кърмата. Надявам се да не ви трябва обаче! Сценарият на Ман по- ми харесва.

За обучение в къпане, кърмете, повиване и т.н. - ние с мъжа ми ходихме на училище за родители, ей тук http://www.aztito.com/, адски ни беше полезно. Имаше си урок и практически упражнения с кукла по всяка тема, целият курс от 5 урока беше към 80лв и определено много, ама много си струваше. При нас се случи да изпишат Дани в петък следобяд, педитърката дойде чак в понеделник, а баби и др хора с опит не сме ползвали, така че нашите придобити умения ни бяха незаменими.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #196 -: Юли 03, 2007, 14:54:54 pm »
аз наех една от акушерките в неонатологията да идва у дома за по 2 часа през първите 4-5 дни. тя ми показа как се преповива, как се масажира, как се къпе, как се прави гимнастика, опитвахме кърмене (то не щя, говедцето). платих й общо около 100 лв. и съм много доволна.
а иначе, по закон педиатърът трябва да дойде у дома да прегледа бебето до 24 часа след изписването му от родилния дом.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #197 -: Юли 03, 2007, 15:08:14 pm »
Bora82, да ти кажа за обиколниците. Може леко да разхлабите сглобките на леглото и да промушеш по една панделка между таблите, за която после да вържеш връзките на обиколниците.

lady_11, по принцип на таблетките за стерилизация не пише ли на опаковката за колко мл вода са. Моите, които имам са за половин. Обаче пробвай първо у вас. На мен много ми мирише на белина това чудо. Шишето на Андрея го стерилизирах веднъж така и мириса до следващото стерилизиране, което беше в тенджерата. По-добре си я стерилизирай от вкъщи или я остави някой роднина да я стерилизира и да ти я донесе след раждането.

yana-v, за климатика в колата, мен ако питаш ако е голяма жега по-добре го пускайте за по няколко секунди-минута. По добре така отколкото в колата да стане 50 градуса.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #198 -: Юли 03, 2007, 15:13:33 pm »
аз наех една от акушерките в неонатологията да идва у дома за по 2 часа през първите 4-5 дни. тя ми показа как се преповива, как се масажира, как се къпе, как се прави гимнастика, опитвахме кърмене (то не щя, говедцето). платих й общо около 100 лв. и съм много доволна.
а иначе, по закон педиатърът трябва да дойде у дома да прегледа бебето до 24 часа след изписването му от родилния дом.

Джам, понеже си наясно с нещата, да те питам, задължителна ли е тази гимнастика. Вярно ли е, че при близнаците се правели специални неща, или физиотерапия, заради по-малкото пространство в майката. Относно педиатъра, ти при кой лекар си, защото аз живея до 25 поликлиника в Младост, там е личния ми лекар и съм виждала, че има и детски лекари срещу неговия кабинет/и пада ужасно чакане на майки с дечица/. Би ли ми препоръчала къде да запиша бебетата и кога трябва да свърша това нещо? Също така има ли детска кухна в Младост? То ми е раничко за тези неща, ама аз съм си такава, искам всичко да планирам. Благодаря ти. Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #199 -: Юли 03, 2007, 16:38:05 pm »
Каси, гимнастиката я препоръчват всички. задължителна не знам дали е, едва ли има нещо задължително. за близнаци също нищо не знам, трябва да питаш Сигнус.

за педиатър в 25-та ДКЦ питай СтефиЗ - те ходят там и са доволни, май. добре е да се говори с педиатъра още преди раждането - да се види дали ще иска да поеме нови пациенти, да е сигурно, че ще ви вземе.

детска кухня им, разбира се.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!