0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #160 -: Юни 29, 2007, 18:02:22 pm »
Момичета-майки :), искам да ви питам за матрачета за легло за новородено. ще купувам легло, което съм харесала и към него си влиза и матраче. Но нямам представа дали е специално и дали изобщо е необходимо нещо супер специално. Предполагам, че матрачето е съобразено по някакв начин според нуждите на бебето, все пак креватчето е комбинирано с люлка....но...? Споделете :)

Не мисля ,4е трябва не6то по специално.Те по прнцип креват4ета лулки, не са сас стандартните размери(като ко6арите) и малко 6те е трудно да намери6 друг матрак:?...
Леле NINA о6те 25 дни ти остават и 6те се луляте  :D...Успех
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #161 -: Юни 29, 2007, 18:27:15 pm »
Момичета, може и да сте казвали,не си спомням,та затова да питам:Какъв термометър ни трябва за бебето?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #162 -: Юни 29, 2007, 19:04:23 pm »
 Shaym's25, още 25 дена остават, а може и по-малко :) знам ли. Днес питах лекарката ако трагне през нощта какво да правя, а таткото каза - ми то часовник няма бебето, незнае, че е нощ. Та и с раждането така, и календар няма, та когато дойде  :) Благодаря за инфото за матрачето :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #163 -: Юни 29, 2007, 21:29:46 pm »
Shaym's25, още 25 дена остават, а може и по-малко :) знам ли. Днес питах лекарката ако трагне през нощта какво да правя, а таткото каза - ми то часовник няма бебето, незнае, че е нощ. Та и с раждането така, и календар няма, та когато дойде  :) Благодаря за инфото за матрачето :)

Така е ,дано вси4ко мине безпроблемно и барзо -та 4ак да не ти доиде на ум да се страхува6 :D,аз сам толкова 4евраста,4е така ми се иска това време да минава ама не минава ...Ина4е сам си приготвила багажа (нали от 6месец трябвало и аз спазвам) :wink:,пак мажа ми ми вика ти на по4ивка ли 6те заминава6 :lol:
« Последна редакция: Юни 29, 2007, 21:31:34 pm от Shaym's25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #164 -: Юни 29, 2007, 21:57:56 pm »
най-хубавите матрачета са пенолатекс, италиянски Магнифлекс. по-скъпи са от другите.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #165 -: Юни 29, 2007, 22:31:46 pm »
Стефи, къде ги има, че аз искам да сменяме нашето.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #166 -: Юни 30, 2007, 07:31:02 am »
Цитат
Момичета-майки , искам да ви питам за матрачета за легло за новородено. ще купувам легло, което съм харесала и към него си влиза и матраче. Но нямам представа дали е специално и дали изобщо е необходимо нещо супер специално. Предполагам, че матрачето е съобразено по някакв начин според нуждите на бебето, все пак креватчето е комбинирано с люлка....но...? Споделете

Не всички матрачета са съобразени с нуждите на новороденото. Има и такива , които са само дунапрен, облечен с памучен плат.
Лично аз поръчах детски ортопедичен матрак на Хепи дриймс.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #167 -: Юни 30, 2007, 08:31:37 am »
Има ги в почти всички бебешки магазини, нашия го взехме от Дибо като купувахме креватчето, съ сигурност има и в Малечко :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #168 -: Юни 30, 2007, 14:00:06 pm »
Шаки, не бях видяла... Честито мила - всичко хубаво ти пожелавам.безоблачни месеци,леко раждане и здраво бебе.
 
п.п че да беше пуснала тема де  :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #169 -: Юни 30, 2007, 15:37:47 pm »
Лейди  yahoo_17късмет на финала!
Би ли ми казала за колко време става готово матрачето!?
Противоалергичния протектор също ли поръча там?
 :flower:Благодаря предварително!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #170 -: Юни 30, 2007, 15:53:53 pm »
Момичета, може и да сте казвали,не си спомням,та затова да питам:Какъв термометър ни трябва за бебето?
Аз си вземах ето такавhttp://cgi.befr.ebay.be/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190108146061,са6то и обикновен дигитален
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #171 -: Юни 30, 2007, 16:03:52 pm »
Цитат
Би ли ми казала за колко време става готово матрачето!?
Противоалергичния протектор също ли поръча там?

И протектора, и матрака ги поръчах от Хепи Дриймс. Стават за около 10 работни дни и удоволствието за лего 140/60 ми излезе около 80 лева.

Шакиро, щъ тъ набия за тва:
Цитат
Мерси и пупупупупу дано повлека вси4ки моми4ета кам тая тема  .Вса6ност пове4ето моми4ета от 4ата знаят 4е минах през 3 инсеминации и 1 FIV(което се оказа успе6но)

А аз що не знам!?!? Щъ има бан от чата, дъ знаиш! Лека и безпроблемна!
« Последна редакция: Юни 30, 2007, 16:10:23 pm от lady_11 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #172 -: Юни 30, 2007, 17:28:22 pm »
http://www.babyonlineshop.de/shopart/1003080020.htm
Eто въпросната количка за близнаци- само да уточня- 600 лева е излязла, но втора употреба- не я знаех тази подробност, но количката е супер!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #173 -: Юни 30, 2007, 18:03:37 pm »
Цитат
А аз що не знам!?!? Щъ има бан от чата, дъ знаиш! Лека и безпроблемна!
:mrgreen:,ми... :oops: ;Мерси,а на тебе леко и безпроблемно раждане :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #174 -: Юли 01, 2007, 16:16:10 pm »
за бебешки матрак категорично препоръчвам матрак от пенолатекс. бебешки такива у нас се продават италианските Магнифлекс (цена 120 лв за  размер 140/70 и цена 100 лв за размер 120/60) и на една българска фирма, чиито цени са същите.

защо препоръчвам:
1. матракът е относително твърд (или както му викат - ортопедичен), а на такъв трябва да спят бебетата според педиатрите.
2. не се деформира като всякакви други дунапрени, кокоси, вати и прочие.
3. не развъжда акари и други подобни гадини като гореизброените материали, защото не задържа прах.

антиалергичен чаршаф е алабала и излишни пари - това е просто гладка калъфка за матрака, от непропусклив плат, така че да не допуска проникването на прах до самия матрак, който не се пере често. всяка калъфка за матрак върши тая работа. сменяте чаршафа в началото всеки ден, после може и по-рядко, но достатъчно често и сте се осигурили срещу прахови и акарни алергии.

« Последна редакция: Юли 01, 2007, 16:17:58 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #175 -: Юли 02, 2007, 11:33:38 am »
Леле,леле!!! :oops: Аз май направо ще изтърва влака! Мамите с моя термин вече са стигнали и до въшките, а аз още не съм купила и едно боди даже! Днес ми е първия ден от болничните и реших първо да вляза тук и БИНГО! Добре че сте вие момичета! Изчетох темата от край до край, но имам няколко въпроса. Понеже ще се наложи пътуване поне 4-5 часа с малкия бебо и малко се притеснявам ще Ви бъда много благодарна ако ми помогнете!
1. С какво да облека бебо така че да му е лекичко и комфортно по пътя?!
2. Ще издържи ли в кошчетата за бебета за кола или трябва да го изваждам на някакъв интервал?
3. Мога ли да пускам малко климатика или не се препоръчва?
4. Трябва ли по често да му давам вода, да спираме?
5. Ако се сещате нещо по специално за път казвайте!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #176 -: Юли 02, 2007, 13:39:50 pm »
моето мнение
1. С какво да облека бебо така че да му е лекичко и комфортно по пътя?!- едно костюмче тип цяло боди с крачолчета без пети и едни тънки чорапки
2. Ще издържи ли в кошчетата за бебета за кола или трябва да го изваждам на някакъв интервал?- Ако може поне на час и половина да спирате, ама ако спи детето- по-добре не го будете
3. Мога ли да пускам малко климатика или не се препоръчва?- зависи от температурите навън, но по-добре не
4. Трябва ли по често да му давам вода, да спираме?- защо вода?
5. Ако се сещате нещо по специално за път казвайте!- бархетна пелена или тензух постели на кошчето-попива влагата, ако се поти детенце
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #177 -: Юли 02, 2007, 14:10:58 pm »
моето мнение
1. С какво да облека бебо така че да му е лекичко и комфортно по пътя?!- едно костюмче тип цяло боди с крачолчета без пети и едни тънки чорапки
2. Ще издържи ли в кошчетата за бебета за кола или трябва да го изваждам на някакъв интервал?- Ако може поне на час и половина да спирате, ама ако спи детето- по-добре не го будете
3. Мога ли да пускам малко климатика или не се препоръчва?- зависи от температурите навън, но по-добре не
4. Трябва ли по често да му давам вода, да спираме?- защо вода?
5. Ако се сещате нещо по специално за път казвайте!- бархетна пелена или тензух постели на кошчето-попива влагата, ако се поти детенце

Благодаря ти Мини, малко съм притеснена от горещините Трябва да се справим Все пак сме на финала!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #178 -: Юли 02, 2007, 15:02:30 pm »
2. Ще издържи ли в кошчетата за бебета за кола или трябва да го изваждам на някакъв интервал?

за новородени и малки бебета не се препоръчва престой без прекъсване в кошчето за кола над 2 часа. може да им затрудни дишането, защото се сгъват, а не могат да си контролират врата.
затова е добре през 2 часа да се вади за малко от кошчето и да се сменя позицията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #179 -: Юли 03, 2007, 08:45:57 am »
Имам въпрос: за стерилизация на помпата за кърма в родилното съм приготвила хапчета за студена стелизация. Но при покупката им в аптеката ми продадоха последните 4, без никакво указание точно как става тази работа - студената стерилизация. Някой ще обясни ли?