0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #140 -: Юни 28, 2007, 13:17:50 pm »
 Моята количка е Buzz-а  на Quinny, на аз си взех кош за новородено, стол за кола Макси Кози Кабрио и лятна количка , която е основата,. Много е лека и най-вече компактна, само тя ми влиза в багажника на колата, материите са им страхотни.
 Момичета да знаете на стола за кола, не трябва да му се движи гърба, ако някъде ви предлагат такива не ги взимайте, защото не отговарят на изискванията за сигурност.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #141 -: Юни 28, 2007, 14:41:16 pm »
Момичета, а на Куини има ли колички за близнаци? :oops:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #142 -: Юни 28, 2007, 15:30:27 pm »
   Мечето, за съжаление на Куини няма колички за близнаци, но има много хубави на Jane /испански са/ за бг ги внасят Премамам, магазина се намира на бул.тодор Александров преди булбанк.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #143 -: Юни 28, 2007, 15:44:27 pm »
Аз пък Джейн не ги харесвам хич, моя позната си поръча от Германия страхотна количка за близнаци- с транспорта й излезна 600 лева-бебетата са декемврийски. Ако искаш мога да я попитам от кой сайт си я е поръчала.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #144 -: Юни 28, 2007, 16:00:43 pm »
 Благодаря ви! Мини, ще се радвам ако имаш възможност да ми кажеш сайта.
Нашите бебешорковци най-вероятно ще се септември(дай Боже всичко да е ок).



*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #145 -: Юни 28, 2007, 19:11:01 pm »
Моята молба е същата. Благодаря!!!! :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #146 -: Юни 28, 2007, 20:55:40 pm »
Вижте тук няколко модела за близнаци и не много скапи http://www.babyland-zeller.net/index.php?cPath=91_4&language=en&osCsid=aec07a548bebaedb505cb5071c32afb3и тук http://www.primashop.com/poussette-double/frfr1_20_101_2015_xx_xx_sg.html
ако ви трябва превод ето линк :http://babelfish.yahoo.com/
Успех :D
« Последна редакция: Юни 28, 2007, 21:25:49 pm от Shaym's25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #147 -: Юни 28, 2007, 23:05:31 pm »
Моята количка е Buzz-а  на Quinny, на аз си взех кош за новородено, стол за кола Макси Кози Кабрио и лятна количка , която е основата,. Много е лека и най-вече компактна, само тя ми влиза в багажника на колата, материите са им страхотни.
 Момичета да знаете на стола за кола, не трябва да му се движи гърба, ако някъде ви предлагат такива не ги взимайте, защото не отговарят на изискванията за сигурност.

ini, а под коша за новородено - Dreami ли имаш в предвид или самото столче за кола Maxi-Cosi, което става и на количката? Чудя се дали столчето за кола е достатъчно удобно за бебчето в самото начало, защото на мен ми се струва, че седи малко изправено, а пък моя приятелка си возеше нейното бебешорче до към 6 месец в него.
« Последна редакция: Юни 29, 2007, 00:47:36 am от denito »


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #148 -: Юни 28, 2007, 23:31:19 pm »
Shayms 25, благодаря ти за сайта. Дори си харесах две колички, но дали офертите са актуални. А и пише, че тежат по 18кг.  8O Иначе много ми харесаха.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #149 -: Юни 29, 2007, 10:01:17 am »
 Денито, да взех си Dreami и стол за кола Макси Кози Кабрио. В началото /до края на втория месец/ не се препоръчва бебто да седи дълго време в стола за кола не повече от два последователни часа, не е хубаво за гръбчето на бебето, получавали се гръбначни изкривявания. Всеки сам решава какво да си купи  :balk_105:, но аз лично като разбрах за тези подробности около стола за кола, реших , че ще взема и кош за новородено, той може да се използва и за преносимо легълце,като ходи при някоя баба, в него може да спи бебе до 9 месеца, естествено зависи и от големината на бебето, но коша е доста широк.  :balk_103:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #150 -: Юни 29, 2007, 11:25:44 am »
Денито, да взех си Dreami и стол за кола Макси Кози Кабрио. В началото /до края на втория месец/ не се препоръчва бебто да седи дълго време в стола за кола не повече от два последователни часа, не е хубаво за гръбчето на бебето, получавали се гръбначни изкривявания. Всеки сам решава какво да си купи  :balk_105:, но аз лично като разбрах за тези подробности около стола за кола, реших , че ще взема и кош за новородено, той може да се използва и за преносимо легълце,като ходи при някоя баба, в него може да спи бебе до 9 месеца, естествено зависи и от големината на бебето, но коша е доста широк.  :balk_103:

дааа, и аз точно така си мислех, че седят нещата. Ами и аз тогава ще трябва да си купя такъв, защото в никакъв случай не бих рискувала здравето на бебчето. Благодаря ти ini


Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #151 -: Юни 29, 2007, 13:05:53 pm »
момичета, няма никакъв проблем за бебето да стои в кошницата за кола, дори по дълго време. Консултирала съм се с няколко педиатри по въпроса, защото моята дъщеря най-обичаше да си стои там и често заспиваше там и т.н. Може да е било след първия месец, вече не помня точно, но нямало проблем. те са направени така, че на бебето да му е удобно, освен това му напомнят ембрионалната поза и това го успокоява.
<br />[link=http:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #152 -: Юни 29, 2007, 14:57:09 pm »
Shayms 25, благодаря ти за сайта. Дори си харесах две колички, но дали офертите са актуални. А и пише, че тежат по 18кг.  8O Иначе много ми харесаха.
Kassi актуални са ,ваоб6те нямам идея колко тежат по принцип коли4ките за близнаци  :oops:,трябва да  питам 6те проверя тука в Белгия, коя е наи- леката и колко кг.тежи долу горе ,но сигурно 6те е адски скапа  :?
За мен специално триколките са по лесно за маневриране и не се напава6 като ги бута6 ,докато тия с малките колелца по 2 дето са -голям зор е (ка4ване по тротоари ,автобуси).Аз си купих скоро на Torck -osnovata e lqtna koli4ka ,ko6 и  maxi cosi (комбинирана) .Тук педиатрите не препора4ват о6те от самото на4ало да се слага бебето в maxi cosi ,заради положението на грабна4ния сталб.Аз отна4ало дори мислех да не си купувам ко6а, а с maxi cosi да караме ,но така или ина4е го взех и него ,тои е сас специален колан за секурити и става и за кола -сега вси4ки нови модели ги правят сас такива колани ,ако искате мога да снимам и да ви покажа.Дори в на4алото ,можете да оставяте бебенцата да спят в ко6а таи като са малки и пространството е по-малко и не се 4увстват загубени примерно ,както в голямата  голяма ко6ара ,но това си е ли4ен избор всяко бебе е разли4но ,просто това са идеи и препораки (на курса за маики  :lol:,които карам).За дрехи е вярно, 4е в бодита бебетата се 4увстват наи-удобно и свободно и не ги дразнят .Аз бая изглупях на тая тема накупих сумати костум4ета .Стелиризатор не сам купувала ,мисля да изварявам на пара в една голяма тенджера или в микровалножата имам едни големи пластмасови кутии (за приготвяне и сахранение на храна).Нагревател на биберони си взех на Beabea Bib'secondes (загрява биберони за по-малко от 2 минути и прили4на цена ).Купих и ма6ината робот на Beabea за пурета (готви се на пара и после се миксирва в самият уред)за по-малко 15 мин пурето е готово(цената е прили4на и наи-ве4е се спестява от пуретата ,които трябва да пазари6 ,а и ти си ги готви6 и знае6 какво си сложил ватре).Купих си помпата на Avent ра4ната и ватре има 2 биберона по 125мл мисля ,4е са достата4ни за на4ало, таи като мисля да кармя.Една малка ко6арка с един един спален комплект и както е казала Jam ,продават едни паму4ни пар4енца ,които слага6 под бебето и така сменя6 само него,а не целият комплект(доста практи4но).За банята взехме 6каф с вградена вана -доста са практи4ни,но това е ако имате достата4но място в банята си.Еми това според мене е наи-важното за на4ало и няколко плу6ени игра4ки ,една музикална лампа с игра4ки над леглото.Козметика мисял да взема на Mustela (5 продукта Phisyobébé Fluide 500ml(за по4истване на лицето ),Крем за дупето 50ml,Dermo-Nettoyant500ml-гел ду6 (за коса и тяло),Hydra-Bébé corps 300ml хидратантен крем  за тяло ,и 6ампоан задалжително за мле4ните кори4ки(тоест като пархот е )бил доста ефикасен ,но нека тук споделят  мамите, които ве4е имат опит.Аз засега само правя симилации м/у цени коли4ество и ка4ество :lol: и затова сам се спряла на тая марка де.
Леко и безпреблемнно бременеене и пазете бебетата :D
« Последна редакция: Юни 29, 2007, 15:00:47 pm от Shaym's25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #153 -: Юни 29, 2007, 15:10:31 pm »
Shakirka - явно някъде нещо не си ни информирала, ммм??? Хай честито де, и давай инфо  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #154 -: Юни 29, 2007, 15:21:04 pm »
Shakirka - явно някъде нещо не си ни информирала, ммм??? Хай честито де, и давай инфо  :lol:

Мерси и пупупупупу дано повлека вси4ки моми4ета кам тая тема  :wink:.Вса6ност пове4ето моми4ета от 4ата знаят 4е минах през 3 инсеминации и 1 FIV(което се оказа успе6но) :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #155 -: Юни 29, 2007, 16:37:06 pm »
Шакииииии  :smiley_abxb:

Прекрасно оставащо време до  yahoo_17финала!
А след него  :babyflips: като  :sunshine:!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #156 -: Юни 29, 2007, 16:55:41 pm »
Shaym's25, спотайваш се а?! И така межу другото си ходиш на курс за родители?! А тези, които рядко влизат в чата как да разберат хубавата новина!? :lol:
Много се радвам за теб! Пожелавам ти много спокойствие, безпроблемно бременеене и най-здравото бебче, което да ви радва дълги дълги години! :bighug:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #157 -: Юни 29, 2007, 17:17:04 pm »
Шакира, честито и от мен. Аз също съм те изпуснала  :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #158 -: Юни 29, 2007, 17:48:19 pm »
Момичета-майки :), искам да ви питам за матрачета за легло за новородено. ще купувам легло, което съм харесала и към него си влиза и матраче. Но нямам представа дали е специално и дали изобщо е необходимо нещо супер специално. Предполагам, че матрачето е съобразено по някакв начин според нуждите на бебето, все пак креватчето е комбинирано с люлка....но...? Споделете :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #159 -: Юни 29, 2007, 17:55:20 pm »
Благодаря ви моми4ета и да ви се вра6та стократно :bighug:
ми нали знаете как е отна4ало не ти се вярва ,като повярва6 пак те обзема една параноя дали вси4ко 6те е наред до края,не 4е ме е оставила де  :?,но гледам да си заплвам времето с положителни мисли,за6тото все пак времето е много цели 9 месеца за4реквам като малките деца всеки ден с "x" :lol:.Даже ехографката ми вика :"радваи се на бременноста си" ,то от притеснения и 4етене не ти остава даже и време да се зарадва6 .Ама да ги оставим настрана тия параноиии  :oops:.Тази тема ми е лубима и редовно я 4ета  :D,ваоб6те обикалянето по бебе6ките магазини ми е хоби :lol:.Ние живот и здраве 6те сме в розово  :bori_015:.Вие мислили сте за име на малките беб4ета(ние с мажо не можем да стинем до споразумение о6те  :lol:).Без малко да забравя зна4и за самото на4ало има едни преставки ,за да не се обра6та бебето(та састои се от две вазглавни4ки об6то взето)в danet.bg го има за по 8лв мисля ,4е е необходимо поне в на4алото.Препора4ителни са тия 4овал4ета с зиповете(2 наи -много).За лятото не мислия, 4е бебебто е необходимо да се завива таи като температурите са високи и нормалната стаина температура трябва да е от 18°-20°, ако е пове4е задалжително(силно казано)трябва да имате овлажнител за ваздух,но са адски скапи пак и можете да ползвате методите от едно време поставяте мокра карпа на радиаотора или ако имате термостат на радиаторите о6те по-добре,регулирате на 3 :D,аз специално не мисля да вземам.Едно релакс4е са6то 6те ви е от полза ,ако живеете в по голямо жили6те с много стаи разбира се ,ако не няма смисал ко6а от коли4ката е достата4ен(за6тото за вси4ките тия работи си трябва и място).Ние бебе6ка стая няма да правим 6те се отделяме по-касно(кам 2-3 год),та направо мисля да купувам уну6еска .Ми това са об6то взето плановете ми и покупките казваите сега и вие докаде сте стигнали :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....