0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #900 -: Октомври 18, 2007, 09:59:34 am »

А някой беше споменал,че в Б-я Пенатен няма,аз намерих в Сани в гр.П-в,но моя приятелка сподели,че Джонсън и Пенатен ги правели в Турция за Б-я и качеството не било това което трябва да е,не знам доколко това е вярно.

В България Пенатен има, просто шампоана, за който пише Гането го няма.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #901 -: Октомври 18, 2007, 10:18:39 am »
Да попитам и аз,без да ми се смеете,но този бариерен крем след всяко измиване на дупето ли се поставя или при засечено.
А някой беше споменал,че в Б-я Пенатен няма,аз намерих в Сани в гр.П-в,но моя приятелка сподели,че Джонсън и Пенатен ги правели в Турция за Б-я и качеството не било това което трябва да е,не знам доколко това е вярно.
Аз лично не съм слагала бариерен крем при всяка смяна на памперса, а само след измиване на дупето. Мия не се е подсичала като малка, почна да ми прави такива реакций чак като мина на по-обща храна -след годинката и сега ползваме по-често кремчето, отколкото когато беше новородена. Пенатен не съм ползвала, но съм виждала. А качеството на джонсън наистина не ми хареса -пробвала съм сапун и олио, и двете не ми допаднаха и веднага ги смених.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #902 -: Октомври 28, 2007, 17:37:16 pm »
Моля за мнение относно столчетата за хранене. Какви имате вие, кои са най-удобни, дали да са с 2 или 4 колелца, или без колелца? На каква възраст могат да се слагат в тях? Колко време се ползват?
И специално въпрос към близнашките майки-две столчета ли ще са ми необходими за близнаците, защото предполагам единият няма да чака другия да се нахрани, защото вече ще разбират. Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #903 -: Октомври 28, 2007, 18:52:06 pm »
Каси на първо място зависи кога ще захранваш. Ако захранваш след 6ти месец, бебетата вече могат да се слагат седнали, затова няма да ти е нужно според мен стол със степени на облегалката. Колелца невиждам за какво са ти, освен ако не смяташ да ги разхождаш седнали в столчетата из къщи. Гледай да имат голяма табла за слагане на паничката и да е гладка, ако смяташ да си купуваш например панички с вакуумна основа.
Аз специално защото ми е подарък и неможех да си пожелая по-луксозно столче, си поисках дървено столче от този тип със съображения, че после става на малко столче с масичка и е евтино.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #904 -: Октомври 28, 2007, 19:19:03 pm »
Каси, моето столче е такова на Cangaroo http://www.pakostnik.com/bg/pics/9390339813.jpg
и съм много доволна.Има степени на височина, степени на облегалката, 2 табли и най- важното за мен-колелца.Винаги можеш леко да го мръднеш нанякъде, да не ти пречи, да го обърнеш по посока на телевизора и т.н за мен това е голямо удобство.Има го и в син вариант  :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #905 -: Октомври 28, 2007, 19:21:58 pm »
Каси, моето столче е такова на Cangaroo http://www.pakostnik.com/bg/pics/9390339813.jpg
и съм много доволна.Има степени на височина, степени на облегалката, 2 табли и най- важното за мен-колелца.Винаги можеш леко да го мръднеш нанякъде, да не ти пречи, да го обърнеш по посока на телевизора и т.н за мен това е голямо удобство.Има го и в син вариант  :D

Васи, Габи, благодаря ви.
Габи, кога сложи бебо да се храни в столчето. Не са ли опасни колелцата, все ме е страх да не се преобърнат оттях?! Каква е цената на това столче, защото ми харесва много?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #906 -: Октомври 28, 2007, 20:18:45 pm »
Аz zапочнах да слагам Мелани в стола zа хранене когато zапочнахме да се zахранваме. Добре е да има степени на полегатост на облегалката, тъй като в началото децата не седят стабилно и е добре да са полуседнали/полулегнали.
Колелцата могат да се zастопоряват, така че да не се движат и Ще трябва да са на доста годинки, zа да успеят да се преобърнат  :lol:

Ето ти сайта, zа да се ориентираШ с цените http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=69
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #907 -: Октомври 28, 2007, 21:17:09 pm »
Не е Габи  :D
Сложих я някъде към 6 месец на полуседналото положение. Колелцата изобщо не са опасни, могат да се застопоряват и по принцип няма как да стане нещо с обръщане и др.  :D Цената е 125 лв.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #908 -: Октомври 28, 2007, 22:02:41 pm »
Не е Габи  :D


Ухаа, съвсем съм оглупяла, ама ми е простено, нали?  :wink: Извинявай, Пиера! Благодаря ти още веднъж за информацията!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #909 -: Октомври 28, 2007, 22:23:40 pm »
Да попитам и аз,без да ми се смеете,но този бариерен крем след всяко измиване на дупето ли се поставя или при засечено.
А някой беше споменал,че в Б-я Пенатен няма,аз намерих в Сани в гр.П-в,но моя приятелка сподели,че Джонсън и Пенатен ги правели в Турция за Б-я и качеството не било това което трябва да е,не знам доколко това е вярно.

Да споделя, понеже се подсекохме та поекспериментирах, защото незнам дали е от памперса, дали от минаването на АМ...та:
Ползвах Мустела бариерен и съм много доволна. По препоръка при подсичането взех Пенатен крем, който е произведен във Франция, пудра Пенатен, която е произведена в Китай и масажно олио Пенатен /което не ползвам и незнам защо взех/ произведено в Германия  8O Поне така пише на етикетите...А къде всъщност са произведени - незнам. Известно е и от опит знам, че се прилагат двойни стандарти за Бг. В крайна сметка силно подсеченото третирам в момента с Имазол, но!!!!! това е лекарствено средство държа да подчертая и ни го препоръча фармацефт, не е козметика, съдържа клотримазол и е произведено в Швейцария, съдържа също талк и консистенцията е уникална, поне за мен, аз толкова приятен крем не бях виждала. Подсеченото ни мина за два дни, а яко се бяхме подредили. В листовката пише, че се ползва специално за под пелените на бебета. Мажа сутрин и вечер с Имазол /за две седмици/, а през останалото време с Пенатен. Слагам за сега при всяка смяна на пелените.
« Последна редакция: Октомври 28, 2007, 22:26:02 pm от Nina »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #910 -: Октомври 28, 2007, 22:59:16 pm »
За мен колелцата на столчето са безценни! Симоня освен да яде, много обича да играе на стола, слагам и някакви играчки на таблата, тя си ги разглежда, мога да я придвижа лесно, да я дръпна към мен, не са опасни, а имат и спирачки. Ние имаме два, като и двата са ни наследство от племенниците:
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=2385
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5817&lang=1

На Симона варианта на НеоНато й е много по-удобен, някак си таблата му е по на ниско и тя по-свободно си движи ръцете, а и таблата на Чиковския е голяма и съответно намен ми е по-далече като я храня. Но този на Чико е много по - мобилен и въпреки голямата експлоатация ( 3 деца преди нас) изобщо не е мръднал.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #911 -: Октомври 30, 2007, 14:50:56 pm »
Мами, искам да попитам дали бебешките дрешки могат да бъдат сушени в сушилнята на пералнята или е задължително да съхнат на въздух?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #912 -: Октомври 30, 2007, 15:07:43 pm »
Аз суша всичко в сушилнята - да си кажа честно без нея не мога до живея  :)
И дрешките на Ема стават едни мекички, мммм (и наште също де)
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #913 -: Октомври 30, 2007, 15:22:30 pm »
Каси, нашето столче е на Бертони -конфорт май беше модела, с 3 степени на облегалката и с колелца, които се застопоряват. Доволна съм. Купихме го, когато Мия беше на 7 месеца и все още не седеше стабилно, та го ползвахме в полулегналия вариант. Преди това я хранех в кошницата за кола, ама й стана малка и дойде времето за столчето.
<br />[link=http:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #914 -: Октомври 30, 2007, 16:07:23 pm »
според мен в сушилнята даже е по-добре, защото суши на много висока температура и дезинфекцира. аз даже си мислех дали сушилнята не замества ютията в това отношение?

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #915 -: Октомври 30, 2007, 16:30:19 pm »
според мен в сушилнята даже е по-добре, защото суши на много висока температура и дезинфекцира. аз даже си мислех дали сушилнята не замества ютията в това отношение?

Не съм специалист, но не замества ютията.  Нашата сушилня беше доста прилична и сушеше на 40 или 60 градуса, а това е значително по-малко от градусите на ютията с дезинфекцираща цел.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #916 -: Октомври 30, 2007, 22:19:05 pm »
Съгласна съм с една педиатърка, която като стана дума за гладене спомена, че се глади само от естетична гледна точка. Просто няма смисъл да се изглади дрешката от двете страни и после да стои в нестерилна среда до обличането й. Никога не съм гладила от двете страни, както и неща които не са били намачкани.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #917 -: Октомври 31, 2007, 09:19:24 am »
Много ви благодаря. Ние живеем на тясно и възможността да ползвам сушилнята ще ми бъде от голяма помощ.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #918 -: Октомври 31, 2007, 20:06:40 pm »
Момичета ако сложа сушилня, която се закача за парното това ще навредили на малката? В смисъл изпаренията. За гладенето и аз съм чувала, че се превъзнася. Една моя дружка, която има вече дъщеричка на годинка и половина ми препоръча крем за подсичане Павлодерм. Но това мисля, че също е много индивидуално и зависи от кожата на бебчето. :) За Пенатен също съм чувала добри отзиви, но проблема с произхода стои на първи ред и при мен. Особено за Нивея-та. Аз съм решила да си взема серията на Нивея, но тук навсякъде ми продават някаква "гаражна", на която пише на български не само отзад ами и от пред 8O.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #919 -: Ноември 01, 2007, 08:50:55 am »
Нахита, ние говорим за сушилни автоматични  :), ти каква имаш предвид, дето се закача за парното?
А за подсичане - аз ползвам един македонски с витамини на Галафарм - много съм доволна! А иначе за останалата козметика сме на Себамед - супер е  :balk_103: