0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #80 -: Юни 21, 2007, 18:48:53 pm »
Извинявам се за спама, ама в тая жега не е възможно да не се изпотят децата, независимо от марката на количката. Ние пък сме нон стоп мокри и се перобличаме до 5 пъти за 4-5 часа. Нашият щурчо непрекъснато е в прави ритащи и блъскащи движения при което просто неможе да не се изпоти. При спането там просто няма начин, мокри сме винаги. Иначе подкрепям за количка Chico или Peg Perego, леки и удобни са.
Подкрепям :balk_50:
Аз и една моя приятелка имаме еднакви колички Cangaroo, моята дъщеря се поти страшно много, а нейната не съм я виждала потна досега.Зависи от самото дете.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #81 -: Юни 21, 2007, 20:44:46 pm »
И сперед мен си зависи от самото дете.Моето се потеше независимо дали е в количката или е на ръце.Исега така си върви постоянно се поти.Зависи си от човека.
Иначе моята количка беше на Макс бейби-зимната а лятната на Чиполино.И от двете останах много доволна.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #82 -: Юни 21, 2007, 20:56:11 pm »
Цитат
Kassi, грешиш:
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=16
Електрическата за една гърда е - 285лв, ръчната е - 82лв.

А има и електронна ... ех мечти, ех Ариана ... ма няма да ме огрее.
:lol: beer::Поне една виртуална, че реално не може...
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #83 -: Юни 21, 2007, 21:08:44 pm »
Джамке, нищо не ти разбрах от поясненията. Или ти не ставаш за даскалица, или аз не слушам внимателно в час.  :lol:

За швейцарската ел. помпа, който беше писал: сигурно е Медеа, има претенциите, че е марката, предпочитана от болниците.Те имат също и двойна.
Нямам впечатления.

Мечето, не те знам къде си, но не можеш ли да опиташ поръчка по Интернет? Има голям избор по фирмите, пък и цените са по-ниски в Интернет, може пък да доставят до вас.

Alexandra
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #84 -: Юни 21, 2007, 22:14:39 pm »
Какви цици имат англичанките, акълът не ми стига...
ами май нямат... :lol:
Цитат
C&A (тези не ги знам дали вече са пристигнали в България).
не са
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #85 -: Юни 21, 2007, 23:12:29 pm »
За Медеа помпата - аз бях с такава електрическа, за двете гърди. Това нещо ми помогна много. После останах на ръчна, тъй като трябваше да я връщам, но за мен е много удобна и спестява доста усилия.
Нещото, което не видях никъде да сте писали, че ще ви трябва, а наистина е най-добрия вариант за началото е бебешко спално чувалче.В началото не е подходящо да се завива с олекотени завивки - задължително ще ви посъветват за това, тъй като има опасност от синдрома на внезапната смърт. Не желая никой да плаша, но най-удобни и практични са тези спални чувалчета. Бебето е добре завито, не се налага да слагаш завивка, не се притесняваш дали няма да се отвие, не скачаш нощем да го наглеждаш да не се отвие.
За количките - най-добре е да се търси най-лекия вариант, тъй като след секцио е доста трудно да се носи и бебето и количката, а в България не е особено удобно да се движиш по улиците. Аз слагах на самата количка едно малко одеалце и върху него една бархетна пелена. Много е удобно, ако случайно бебето повърне, ако се намокри или нещо друго се случи. Не се налага да се пере кошницата на количката.
За кошниците за кола - ние ползвахме кошница на Макси Кози, има всички тестове за сигурност и е една от най-добрите кошници за кола. Детето се слага с гръб към шофьора или пътниците с оглед на това, ако се наложи рязко спиране, тъй като няма добра мускулатура да не се счупи врата му. Тези кошници са от 0-9 кг. Доста са удобни, през деня може да приспивате бебето вътре. Ето за това говорим :wink:

Мари, Лейди, стискаме ви палци всичко да мине леко и безболезнено! Да се родят живи и здрави децата ви и бързо да се възстановите!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #86 -: Юни 21, 2007, 23:16:00 pm »
Джамке, нищо не ти разбрах от поясненията. Или ти не ставаш за даскалица, или аз не слушам внимателно в час.  :lol:

Мари, причините са две. първо, бременните оглупяват - световноизвестен научен факт. второ, като ти крещи едногодишна гарга на главата, докато пишеш, мисълта се позаплита.
 :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #87 -: Юни 21, 2007, 23:52:10 pm »
 :oops: jam, знам, че си звучи като шега, но това вярно ли е? Мога ли да се оправдавам с бременността и ще ми мине ли след това?! Тука констатирам спад в умствените ми способности, всички ми се смеят, но аз се познавам най-добре: сега съм разсеяна, чета едно и също нещо (и то нещо, което ме интерисува!) по няколко пъти, като пиша сменям местата на буквите, даже собственото име си обърках на една чашка със стерилна урина! Ужас! Кажи ми, че след раждането минава, моля те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #88 -: Юни 22, 2007, 00:04:21 am »
Lan, това ми го каза навремето една приятелка с 2 деца. вика, докато бях бременна, и двата пъти много оглупях. при мен също се получи.
след раждането не минава при всички, обаче. аз и Сигнус сме типичен пример ;)

п.с. ша извинявате за спама, утре ще се самоизтрия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #89 -: Юни 22, 2007, 00:22:02 am »
jam, няма да триеш, така всеки, който се чувства пооглупял ще си чете и ще се успокоява!  :oops: Мен от доста време ме мъчи, но ме срам да си попитам! :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #90 -: Юни 22, 2007, 03:23:33 am »
Лан да видиш к'во става като почнеш да кърмиш  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #91 -: Юни 22, 2007, 07:03:02 am »
Е направо ме успокоихте, а аз си мислех, че е от жегата.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #92 -: Юни 22, 2007, 07:31:21 am »
Оооо, ма то било нормално явление оглупяването! :balk_80:
 
Гане, тоест препоръчваш ми електрическата помпа на Медеа? Че пак нещо не разбрах. Така де ....вече знам от какво е.   :dance2:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #93 -: Юни 22, 2007, 08:33:05 am »
Каси, препоръчва ти я :hug2:
кво да ви кажа, 9 месеца по-късно, в стил Удхаус "изглеждам много мозъчно, интелектът просто струи от мен" :D но не спирам да вярвам, че ще ми мине...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #94 -: Юни 22, 2007, 09:42:46 am »
Ми да ви успокоя - година и половина след раждането продължавам да съм разсеяна :oops: Това явно се получава като си седиш в къши сама с бебето, направо не е истина колко съм разсеяна :oops:
Каси, определено ти я препоръчвам, а и ако е по-евтина от на Авент - това определено е твоя избор. Аз бях супер доволна, още повече, че беше за двете гърди и така не се мориш много. Малко е трудно докато свикнеш в началото и се чувстваш леко като дойна крава, ама се свиква. :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #95 -: Юни 22, 2007, 09:47:34 am »
Мда и  мен още ме държат "оглупелите хормони". Зациклям много често и си забравям мисълта, а преди като ми дадеш думата, не можеш да ми затвориш устата.
Май Гането е права, стоенето вкъщи и мисленето само за смяна на памперси, манджане и спане, допълнителноми засилва усещането за оглупяване. Между другото не ми остава време за друго, така че си оставам на този етап все още "глупава"
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #96 -: Юни 22, 2007, 10:33:38 am »
Лан да видиш к'во става като почнеш да кърмиш  :P

А като почнеш по цял ден да гукаш... :lol:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #97 -: Юни 22, 2007, 10:41:04 am »
За оглупяването, СтефиЗ казва по адрес на нас двете "Как очакваш от една бременна и една кърмачка работа да ти свършат?" :). Абе минавало, казват, дано. Дай Боже на повече момичета тук това да им е проблемът.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #98 -: Юни 22, 2007, 10:41:49 am »
А като почнеш по цял ден да гукаш... :lol:
:x С това не съм сигурна, че ще се справя, не мога просто! Като си гледах племенниците им говоря, но не мога да правя физиономии и да гукам...За това си трябва талант  :lol:!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #99 -: Юни 22, 2007, 10:58:27 am »
А като почнеш по цял ден да гукаш... :lol:
:x С това не съм сигурна, че ще се справя, не мога просто! Като си гледах племенниците им говоря, но не мога да правя физиономии и да гукам...За това си трябва талант  :lol:!

Ооо, повярвай, много бързо ще заможеш :)