0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #640 -: Август 22, 2007, 23:26:50 pm »
Изобщо не са ви нужни ескимосчета. В началото бебетата много малко мърдат и можете да си ги завивате, както си искате без да се отвиват. Отделно, че е много трудно да напъхаш мъничка ръчичка в такъв дебел ръкав - съдя по опити с едно хем олекотено якенце. Иначе препоръчвам нещо такова http://www.tjskids.com/images/products/thksh_1pcsuit_fawn.jpg.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #641 -: Август 23, 2007, 00:03:43 am »
е да то от много работи няма нуждаа :),но като се заплесна по бебе6ките 6тандовеее и няма марданееее все с не6то трябва да излеза :oops:
ето такав модел е ескимос4ето на бебка http://images1.hiboox.com/images/3407/vv77jvxb.jpg
дано да е удобно ,уж има коп4енца отгоре до долу
Вса6ност сега маи купуваме вси4ко ,което много сладко и красиво ,но после 100% 6те сменим тактиката :lol:
     
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #642 -: Август 23, 2007, 00:08:12 am »
Бе Спок-Мок -  дрън-дрън. Учи се най-добре в крачка. Пък и винаги можеш да получиш инфо от този форум.

аааа, мило, не го подценявай :balk_77: много точно ме е потупвал по рамото, когато съм имала нужда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #643 -: Август 23, 2007, 00:13:12 am »
Бе Спок-Мок -  дрън-дрън. Учи се най-добре в крачка. Пък и винаги можеш да получиш инфо от този форум.

аааа, мило, не го подценявай :balk_77: много точно ме е потупвал по рамото, когато съм имала нужда.

хихихи, ти за "анти-Спок" и "привързано родителство" не си ли чувала, ма? аз сега се забавлявам с тази тема в бгмамата. иди да видиш. с две думи, ако не кърмиш на поискване до 7 години и не спиш с детето си в едно легло до 30 - от него човек нема да стане.

извинете за отклонението...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #644 -: Август 23, 2007, 00:16:08 am »
при положение, че ще бъде облечено с ескимосче

а бре, Сийко :lol:, ти ме уби бре, жена! ако я докараш така ваш'та девойка, да викнем телевизията :D
няма нужда, дарлинг, от ескимос. то като е облеченко и завито в одеалце му е добре. а и нищо чудно да окол' 20 градуса октомври :D
нас ни изписаха на 27 септември-аз по сандали, риза, а дребчо с боди и пелена.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #645 -: Август 23, 2007, 00:23:32 am »
"привързано родителство" не си ли чувала, ма? аз сега се забавлявам с тази тема в бгмамата. иди да видиш. с две думи, ако не кърмиш на поискване до 7 години и не спиш с детето си в едно легло до 30 - от него човек нема да стане.

ти мани, ма ние лудите, преди 2 вечери го събудихме по нощите/таткото да го видел/и аз ентусиаст - дай да спи при нас тва дете, да видим :balk_149:ми то милото, знае, че с нас се прави всичко друго, но не се спи :babyflips: е, половин час игри и хихикане, та го занесох в кревата и си заспа детето... мани...

е, малко спам, ама за добро да е :D
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #646 -: Август 23, 2007, 00:37:45 am »
Сиа,мани тоя ескимос - няма си намериш детето бе :lol:нас ни изписаха на 23.01 и не съм ползвала.едно костюмче бях взела за изписване и едно одеало го увихме от вратата до колата.даже акушерката промърмори, че го душим детето с одеала.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #647 -: Август 23, 2007, 08:29:50 am »
Те момичетата са казали, ама и аз да се изкажа :lol:
та ескимос септември месец - не, едно одеалце за е достатъчно :D
внимавайте много, защото претоплянето е много опасно за малките бебенца, а и тази зима май се очертава да е топла като миналата, така че следете температурите и не навличайте децата само защото е януари, например :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #648 -: Август 23, 2007, 09:02:32 am »
Сия, Стефи на изписването- 28.02 беше със камизолка, памперс, боди тип гащеризон по-плътничко, и с едно подобно на космонавтка, но плюшенко плътничко, не чак такова дебело като шушляково и в одеало с цип и копчета /тип порт бебе/.
http://images17.snimka.bg/003039298-big.jpg
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #649 -: Август 23, 2007, 09:24:58 am »
Благодаря за включването за космонавтчетата, макар че Сия е "виновна"! И аз все се канех да ви питам за тях!
Васи, това което ти показваш, си е като чувалче, на мен ми се иска да взема на моите мишки космонавтчета с крачоли.
  :lol:
Мини, аз купих такива две одеялца тип порт-бебета от "Захи" онзи ден-едноцветни: светло-синьо и екрю по 32лв. Много са сладки, меки и практични, струва ми се. Мисля живот и здраве с тях да ги изпишем и после да ги завивам.  :wink:

« Последна редакция: Август 23, 2007, 09:30:31 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #650 -: Август 23, 2007, 12:58:55 pm »
Каси, щом си купила порт бебета-пелени, моя съвет е да не купуваш още космонафтчета, първо че много бързо умаляват и второ пелената мисля ще е достатъчна. Нас ни изписаха на 25 октомври и Деси беше с памучно боди и памучни ританки с блузка, завита с такова порт бебе с цип.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #651 -: Август 23, 2007, 13:15:04 pm »
--------------------------------------------------------------------------------
Цитат на: manhattan в Днес в 12:08:12
Цитат на: lady_11 в август 22, 2007, 06:14:38
Бе Спок-Мок -  дрън-дрън. Учи се най-добре в крачка. Пък и винаги можеш да получиш инфо от този форум.


аааа, мило, не го подценявай  много точно ме е потупвал по рамото, когато съм имала нужда.


хихихи, ти за "анти-Спок" и "привързано родителство" не си ли чувала, ма? аз сега се забавлявам с тази тема в бгмамата. иди да видиш. с две думи, ако не кърмиш на поискване до 7 години и не спиш с детето си в едно легло до 30 - от него човек нема да стане.

извинете за отклонението

Малко пояснение: не съм от тези майки-маниачки с новоизмислени термини като "анти-Спок" и "привъзрано родителство". Смисъла на пост-а ми беше, че от много четене на книжки файда няма, особено пък ако си още бременна всичко ти е едно илюзорно и далечно. Виж после - влизаш в крачка, щеш нещеш
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #652 -: Август 23, 2007, 13:25:48 pm »
Лейди, то аз за това и още не съм се вманиачила да изчитам всички книжки...ми то нищо не запомням :oops:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #653 -: Август 23, 2007, 14:07:40 pm »
а нали е хубаво например одеалцата да се подпъхнели чак под матрака, значи трябва да са големички?!?!

що за глупост? нищо не се подпъхва.

Миии, аз да си призная, първата торба я купихме около първия рожден ден, ама оттогава все е горещо, та макар и лятна, сме я ползвали 2-3 нощи досега. Иначе аз баш така си подпъхвах и не съм ставала по 100 пъти на нощ, ама то и малкото мармотче спи доста кротко. През лятото го завивам само с чаршафче, през зимата бяхме с олекотено юрганче, и в двата случая завивката е била напряко върху бебето, а краищата подпъхнати отстрани на матрака, не чак под него. Сега вече е голям, шава много и тази зима определено ще сме с торбички. Но докато беше по-малък, така ми е било по-удобно, а и по-лесно проверявам дали въртенето не се дължи на пропуснал памперс например.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #654 -: Август 23, 2007, 14:36:32 pm »
при положение, че ще бъде облечено с ескимосче

а бре, Сийко :lol:, ти ме уби бре, жена! ако я докараш така ваш'та девойка, да викнем телевизията :D

Заслужавам си го, нали? :lol:
Аз точно за това ви питам, да не се излагам после пред чужденците. :lol: :lol: :lol:
Значи, с боди и гащеризонче ще сме и увити с някаква пелена. нещо като този комплект ще ми трябва:

Още веднъж, хиляди благодарности, че ме насочихте към кошарите на Неонато. Днес сутринта бях в Малечко с Надин и си капарирах легълце  :crib: и количка   :babbycarrage:. В понеделник или вторник, живот и здраве, ще са вкъщи вече.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #655 -: Август 23, 2007, 14:44:39 pm »
Днес сутринта бях в Малечко с Надин и си капарирах легълце  :crib:

и не се обадихте, нали... :(
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #656 -: Август 23, 2007, 14:45:30 pm »
Сия, коя остана последно, че да знам, с какво ще правя пробното кръгче? :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #657 -: Август 23, 2007, 14:58:37 pm »
Днес сутринта бях в Малечко с Надин и си капарирах легълце  :crib:

и не се обадихте, нали... :(

Виновна съм, признавам :oops: Ама като ти нямам телефона, така е. Другата седмица, преди да заминеш на море, ще се организираме пак. А и открихме много симпатично кафене зад 20 ДКЦ.

Сия, коя остана последно, че да знам, с какво ще правя пробното кръгче? :wink:

S4 с черното столче с надписите за колата, иначе летния вариант е в зелено, със зелената чанта и зеления чувал за крачетата за зимата :lol:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #658 -: Август 23, 2007, 15:04:36 pm »
S4 с черното столче с надписите за колата, иначе летния вариант е в зелено, със зелената чанта и зеления чувал за крачетата за зимата :lol:

Със здраве да си я ползва Жужето. Средващото столче ще е зелено и така...
Свиркайте за сряда, ако организирате нещо.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #659 -: Август 23, 2007, 15:07:37 pm »
 :offtopic:
Ми, направо все едно съм свирнала :lol:
Таман и свекървата ще си е заминала :D
Има време, ще се организираме.