0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #600 -: Август 20, 2007, 19:52:25 pm »
Kassi, аз и Авент за мазане на гърди имах и Гармастан - Гармастана ми подейства безотказно, бяха ми се разранили зърната. Аз лично го препоръчвам него, дано не ти се налага.

Нина, благодаря ти. Защо да не ми се налага, нали с него трябва да подготвя зърната, та ща не ща трябва да го ползвам вече.  :lol:
Сия, защо да не можеш да качиш леглото, все пак те не са ли разглобени. Иначе и двете са хубавки, но нека те посъветват майчета, които имат такива. Мисля, че задължително трябва да има второ ниво! Ще се видим ли в сряда?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #601 -: Август 20, 2007, 20:02:22 pm »
Ще се видим естествено. Само казвай къде и в колко.

А пък що се касае за леглата, дървените са около 50 кг. и ще искат още стотина лв. да го качат до горе. А и след няколко месеца ще трябва да се рАзглобява и да се мести в новия апартамент.
А тези и двете си имат две нива, ама чакам да разберА дали са стабилни.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #602 -: Август 20, 2007, 20:33:21 pm »
Сглобяемите легълца са много удобни и стабилни. Преимуществото пред дървените /разбира се ако последните не са специално с такава опция/, е че второто ниво на сглобяемите може да се люлее, а това е много полезна опция както впоследствие ще се убедите. Лично аз ползвам такова на NeoNato.


*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #603 -: Август 20, 2007, 21:12:06 pm »
Сиа, ако мислиш бебето да спи за по-дълго в това креватче, по-добре си купи по-хубаво, т.е. от хубава материя, защото чиполиното си е жив шушляк. Нео нато са хубави, ние имаме на чико, страхотна е. Но няма значение каква марка ще харесаш, гледай материята.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #604 -: Август 20, 2007, 21:53:49 pm »
Ами, принципно идеята ми е да изкара в това легло докато се преместим и купим дървено легълце, а пък това да ползваме за баби и при пътуване. Но ако е удобно и на бебето му харесва, може да го оставим за постоянно. Ще взема да отида до Малечко да разгледам на Неонато легълцата. Дано да ги имат изложени в Борово, че ми е по-близо.
А ако сложа матрак, шушляка пак ли ще пречи?
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #605 -: Август 20, 2007, 22:16:46 pm »
Ами питах защото ми направи впечатление, че на места има обозначено +0, а на други няма. Мерси все пак.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #606 -: Август 20, 2007, 23:27:54 pm »
... как само 30 гр. прах за пране? Или това е само със Сано максима? И от другите прахове ли по толкова слагате? ...

Това се отнася за Саното, защото е концентрат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #607 -: Август 21, 2007, 08:14:36 am »
Сия, ние сме си със сгъваемо легълце, на Cangaroo- не съм имала проблеми за сега с него, но не сме го и пренасяли никъде, взехме го след хилядите убеждения, че всички сгъваеми легълца се правят на едно и също място, само е различна материя за различната марка, аз държах да е на Чико, но просто в края на 9 месец сили не ми останаха да споря с хората какво точно искам.
Като пример ще ви дам една тъпа продавачка от Пловдив, която едва ли не ми се накара, че искам да си взема халат за бебето и ми казва "Ама ти не може да го увиваш в халат бебето, трябва да му вземеш хавлия с триъгълник". Е, халат си взех де, тя ще ми обянсява на мен с какво ще си увивам детето   :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #608 -: Август 21, 2007, 08:23:05 am »
Естествено, че не е голям проблем шушляка, Сиа, но естетсвените материи се предпочитат за дете, а и шушляка спарва :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #609 -: Август 21, 2007, 09:07:34 am »
Сиа, аз имам и дървено легълце и такова за пътуване. Моето само че е на Hauck. Аз съм много доволна от него и даже му купих допълнителен матрак. Седи тук в България и го разнасям като ходим някъде или като е при бабите. Моето отстрани е мрежа, а двете къси страни са с шушляк. До сега не сме имали проблеми - не съм забелязала да се запарва. Ако ще се пренасяте - по-добре остави купуването на дървено легло за после, когато сте си вече в новата къща. Пренасяла съм се и бременна, и с бебе - повярвай ми, пренасянето с бебешките неща е по-трудоемко и тежко. Затова сега си вземи само най-необходимите неща, а после си допълвай.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #610 -: Август 21, 2007, 09:15:15 am »
Естествено, че не е голям проблем шушляка, Сиа, но естетсвените материи се предпочитат за дете, а и шушляка спарва :)

Стефи, кошарата на Чико да не би да е от естествени материали? не си спомням такова нещо, бе...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #611 -: Август 21, 2007, 10:37:18 am »
Благодаря, Бори. Целувки за сладката Ема и от нас!
Като стана въпрос пак за ваната, вие къде къпете бебетата си? В банята или в стаята? Според майка ми  трябва в стаята, да, ама няма ли всичко да се оплеска с вода, и по две вани всяка вечер, да му мисли таткото.  :lol: Бори, какво е това ОК бейби, верига магизини ли? Не съм чувала за такъв в София. :( Също още нещо. Ползвате ли стойка за ваната. Изобщо къде я поставяте!? Мисля, че е задължителна стойката, иначе къде ще се слага ваничката. :(
Аз ще започна от утре да се мажа с едно от двете неща. Ще взема или на авент или гармастан. Какво ще кажете за търкането на зърната с хавлиена кърпа 8O. Според някои е остарял метод, според други-най-добрият[/b]!

Каси, OK Baby е марката на ваничката, аз си я поръчах от Данет.
А, за къпането - аз имам кухненски остров с мивката в средата на кухнята и ми е супер удобно за къпане - не мъкна вода и няма да се притеснявам за температурата. А пък като порастем ще се къпем във ваната и ще правим плувни упражнения  :D

За търкането на зърната съм чула, че е възможно да предизвика контракции...

Сия, нашто легълце беше разглобено и частите бяха в няколко пакета - синът ми сам ги качи до 3-ия етаж - е, малко пуфтеше в резултат, ама няма начин :D
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #612 -: Август 21, 2007, 11:12:34 am »
Sia, за сгъваемите легълца - и ние сме с НеоНато, на 2 нива, с противокомарна мрежа, много съм доволна. Имаме и Бертони в дневната и за пътуване, не е толкова добра материята, но също става. Добре е да гледаш наистина материята и сплитката на тъканта - прави ми впечатление, че Чиполино и Cangaroo са по-плътно шушлекови и много по-малко ще диша такава тъкан. НеоНато, Чико, новите Бертони са с по-хлабава сплитка, виждат се перпендикулярните влакна, това позволява да диша по-добре. За Хаук нямам наблюдения, но те са хубава марка, сигурно са ок.

За къпането - ние от първия ден у дома си го къпем в банята, тя е с близка до стайната температура, има лира там, коридорът не е студен. Ползваме стойка, удобно е за кръста на къпещия :)

Каси, за метода на тривката за подготовка на гърдите скоро четох една статия, че не само че е остарял, но и по този начин отнемаш естествения горен слой на кожата, която се подготвя за къrменето и може да си навредиш. Кремчетата са по-съвременен и надежден метод.
« Последна редакция: Август 21, 2007, 13:22:57 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #613 -: Август 21, 2007, 13:11:54 pm »
Естествено, че не е голям проблем шушляка, Сиа, но естетсвените материи се предпочитат за дете, а и шушляка спарва :)

Стефи, кошарата на Чико да не би да е от естествени материали? не си спомням такова нещо, бе...


да, памучно е 100%, поне така пише на етикета
« Последна редакция: Август 21, 2007, 16:32:06 pm от StefiZ »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #614 -: Август 21, 2007, 16:29:13 pm »
Ами, принципно идеята ми е да изкара в това легло докато се преместим и купим дървено легълце, а пък това да ползваме за баби и при пътуване. Но ако е удобно и на бебето му харесва, може да го оставим за постоянно. Ще взема да отида до Малечко да разгледам на Неонато легълцата. Дано да ги имат изложени в Борово, че ми е по-близо.
А ако сложа матрак, шушляка пак ли ще пречи?

sia, аз моето си го купих точно от магазин "Малечко" на Борово. Струва около 180 лева и ги има в няколко разцветки.


*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #615 -: Август 21, 2007, 16:40:54 pm »
Благодаря на всички, страшни сте!

Денито, още утре съм там да ги разгледам.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #616 -: Август 21, 2007, 20:50:33 pm »
Някои да има мнение за детско легло Съни DIBO http://family-bg.com/prX_2395.htm?osCsid=c75272eb0ba2bd604c27ce6066e8ede9
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #617 -: Август 21, 2007, 22:12:49 pm »
Точно този модел не, но нашето креватче е на Дибо, за сега 10 м. нямаме проблеми :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #618 -: Август 21, 2007, 23:58:12 pm »
добре де, какви мнения или проблеми очаквате да има?
избирайте по ваши предпочитания. и съблюдавайте основните изисквания. същото важи и за количките. които, между впрочем, главно се съобразяват с удобството на майката.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #619 -: Август 22, 2007, 00:35:35 am »
за детските кревати е важно следното:

- степени на сваляне на рамката за матрака.
- височина. в книгата на д-р Спок пишеше, минимум 60 см от дюшека до горния ръб на леглото. когато избирахме легло, никое не отговаряше на тия изисквания. ще дойде момент, когато ще почнат да прескачат. нашето легло на най-долно ниво стигаше на Марти до гърдите, когато той стана на 9 месеца. с набиране на мускули съм го виждала почти да успява да се претъркули отвън. мъжът ми пробива допълнителни дупки и го свалихме още по-ниско.
- материал - ако намерите естествено дърво, а не ПДЧ, е най-добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!