0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #480 -: Август 12, 2007, 23:38:10 pm »
Ния, алергията към кравето мляко при Мартин я диагностицираха именно по сухата "гъша" кожа и пъпчиците по лицето.
въпреки това, не съм мазала със зехтин. той с нищо не помага на алергичните обриви, само може да запуши порите - каза дерматоложката. мазах го само със Стелатопия на Мустела.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #481 -: Август 12, 2007, 23:40:41 pm »
възможно е.нямала съм проблеми със зехтина.не са ми висяли баби на главата и кожата беше перфектна.всичко консултирано с педиатър.явно той не е бил в ред, знам ли :wink:
а за това краве мляко и Фризопеп не ми напомняй, че ден не минава да не се сещам за казаното от д-р Бърди.но станалото станало, вървим напред.при нас май нямаше никаква алергия, а чиста копривна треска.
« Последна редакция: Август 12, 2007, 23:44:43 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #482 -: Август 13, 2007, 08:27:44 am »
Аз съм с козметика на Себа мед /педиатърът ми каза да си избера между нея и Мюстелата/ -  първоначално купих сапун, шампоан,  лосион за тяло. От вчера сме и със масажно олио, защото и на мен не ми хареса преварения зехтин /по съвет на педиатърът/. Редувам - една вечер мажа с лосион, една вечер с олио. Дупето го мажем с крема на Бочко, защото колкото и да не ви се сярва Мюстелата не ми хареса - почнахме да се зачервяваме в зоната на пелените и въпреки двудневното третиране с Мюстела, не изчезна.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #483 -: Август 13, 2007, 09:25:14 am »
Лейди, Бочкото и аз съм го признала :) Още като ни изписаха леко й бяха подсечени горните гънки и аз като теб мазах с какво ли не, имам си цяла аптека вкъщи от кремчета, само бочкото за 2 дни свърши работа, от тогава няма никакви проблеми. Иначе си ползвам козметиката на Бюбхен и Мустела, но и аз да си призная не мажа вече. Бях по-стриктна до 6 м., сега след баня я мажа 1-2 седмично с тоалетното мляко на Мустела, а дупето с Бочко на 3-4 дни веднъж :oops: Къпем се с щампоана на Мустела от серията стелатопия, а преди това с шампоана на Бюбхен. Много е важно ако кожата на бебето не е суха, няма други проблеми да не се плеска, поне така твърди и нашата педиатърка :) 
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #484 -: Август 13, 2007, 09:35:01 am »
Лейди, Бочкото и аз съм го признала :)

Знам аз, че се носят легенди за Бочкото, ама гледам сега, че рекламират и шампоан, крем сапун, мокри кърпи - пробвали ли сте ги?
Когато дойде есен и застудее, маже ли се при раходка лицето с нещо, че ние откакто сме родени все е топло...
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #485 -: Август 13, 2007, 09:46:35 am »
Ха, незнаех, че има и други продукти :)
Маже се с крем против вятър и студ, аз използвах на бюбхен.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #486 -: Август 13, 2007, 09:56:55 am »
Цитат
Знам аз, че се носят легенди за Бочкото, ама гледам сега, че рекламират и шампоан, крем сапун, мокри кърпи - пробвали ли сте ги?

Бе аз знам, че ги има, само дето в бебешките магазини и аптеките не ги зареждат. Може би някаква търговска политика - да се продават по-скъпите продукти и с по-яка надценка. Ако намеря и други продукти на Бочко, с удоволствие бих си купила поне да ги пробвам. В крайна сметка съм на принципа, че не винаги по-скъпото е по-качествено.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #487 -: Август 13, 2007, 10:00:47 am »
според мен ,не ги зареждат,защото не знаят.Аз например,чак тези дни разбрах,че имат и други неща,ровейки се в номенклатурата на един от складовете.Сега мисля да ги поръчам.
<br />
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #488 -: Август 13, 2007, 10:27:13 am »
Ха, незнаех, че има и други продукти :)


Има. Следното рекламират: крем против подсичане, защитен крем с UV филтри, шампоан с лайка и глицерин, олио, мляко за тяло, влажни кърпички, крем сапун. Водят ги хипоалергенни продукти...

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #489 -: Август 13, 2007, 10:30:26 am »
Джамка, и аз бях скептична към слагането на зехтин и мед във водата, но е факт че след опит с това чудо - поне 3-4 бани, кожата беше супер и не съм имала проблеми след това. Не съм го практикувала дълго, както не съм и мазала с други неща. Имам де що продават немска козметика, но съм най-доволна от един шампоан на Пенатен, който за съжаление не го продават тук и от един крем на Бюбхен с невен. Това са нещата, които ползвам и не се отказвам. Бариерния крем ни спести много нерви със зачервеното дупе. Иначе в началото ползвах на Пенатен крема, ама нещо не се харесаха с Алекс и го спрях. И аз мажа само след баня бариерен крем. Никога не съм го цапала с друга козметика. Единствено зехтин слагах, докато му правех масажите. От олиото се изриваше.
Цветенце, има един крем на Бейбилов - немски, който се продава и тук, той е специално за вятър и студ. Аз с него мажех лицето и ръчичките и не сме имали проблеми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #490 -: Август 13, 2007, 10:32:19 am »
за студените есенно-зимни дни мазането на лицето е препоръчително. аз ползвах крем на Клоран за студено време.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #491 -: Август 13, 2007, 10:45:01 am »
Сега при мен баби никога не е имало, но и ние си бяхме на мазане с преварен зехтин при масажчетата след баня, по съвет и на двамата педиатри, не е имало проблем никога. Слагала съм много малко зехтин и никакви други кремове. Подсичане не сме имали нито веднъж, но често след акане дупенцето е леко зачервено, за това ползвам по мъничко Buebchen Special Wundschutzcrem след задължително измиване на дупето с вода. Той веднага успокоява и е без цинков оксид (не остава бяло).

За къпане - и аз ползвам през ден само вода, през ден шампоанче във водата във ваната. Директно шампоанче по кожата само когато се къпе под душ телефона, много обича, ама това след 9-10 месечна възраст. В началото бяхме с гелчето "От глава до пети" на Buebchen, обаче то изсушава кожата, затова го смених с шампоана на Мустела Стелатопия за атопична кожа, ами супер е. През по-хладните месеци сме имали изсушаване на кожата по личицето и особено по крачетата от коленете надолу, както и по лактите. Е тогава какво ли не пробвахме и единственото, което помогна и винаги си го нося с мен е Dr. Teiss Nachtkerzenbalsam, той е като крем, в туба от 100 мл, страхотен ефект има.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #492 -: Август 13, 2007, 12:13:22 pm »
 

Някой има ли идея, за какво са тези пликчета, и влизат ли изобщо в употреба?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #493 -: Август 13, 2007, 12:25:07 pm »
Аз пак имам тъп въпрос- ясно е, че бебето трябва да се масажира със съответното бебешко олио или лосион или каквото там е решила майката, но кои области се масажират - цялото телце на бебето ли? :oops: :?

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #494 -: Август 13, 2007, 12:34:10 pm »
Tаня, тази джиджавка защо немога да я намеря??? Може би е на друг модел на Макси-Кози.

Ето това е джиджавката. А и столчето ми е старо - Сити кабрио е модела.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #495 -: Август 13, 2007, 12:38:56 pm »
Касси, според това, което пише на опаковката, това трябва да са контейнери за кърма.

Ша ма прощавате, ама къв е тоя бариерен крем?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #496 -: Август 13, 2007, 13:05:49 pm »
Сия, добре дошла от почивка. :D
Да те питам за столчето на Casual рlay, което си беше харесала. Мога ли да го ползвам като зимен кош? Гледах сто колички, но или са безумни като цена за комплекта, или са ужасни като конструкция. Плея най-ми харесва като вариант. А имаш ли представа как са като сигурност? Благодарско.
Каси, и на мен ми приличат на контейнери за кърма тези пликчета.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #497 -: Август 13, 2007, 13:15:12 pm »

Ша ма прощавате, ама къв е тоя бариерен крем?
Злато, това е крема дето го мажеш, за да не ти се подсича бебока :wink:

Саморасляче, маже се цялото тяло. Може да ти покаже акушерката как става, може и педиатърката. Прави се масаж, за да се радвижат крайниците след престоя в ембрионална поза.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #498 -: Август 13, 2007, 13:19:18 pm »
Може да ти покаже акушерката как става

А най - вероятно няма да ти покаже :wink:
Гане, тук акушерките хич не са по показването и обясняването.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #499 -: Август 13, 2007, 13:43:33 pm »
Танче, няма такава джиджавка, модела ми не е Сити Кабрио, гледах в нета, само Сити. ще подлагам одеялце. За сметка на това столчето има кутия за слагане на шише, някоя друга играчка, малък пакет мокри кърпи...което ми се струва по-ненужно, от колкото това да може да става по-полегато столчето.