0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #360 -: Август 01, 2007, 14:16:02 pm »
Сега обаче съм адски доволна, че сме с кошара, а не легло, защото заспива след многократно ставане и сядане, скача много преди заспиване и често губи равновесие. Ами само като си помисля, че можеше всеки път да дрънчи главичката в дървото или пък нощем да си заклещва краката между решетките, изобщо не ми се и помисля за легло. Наистина за всеки влак си има пътници, просто си обмислете вашите приоритети.

мармот, много те гони параноята. :)
и Мартин тича в леглото, пада, става, чат-пат дрънка главата - пръчките не са от желязо, нищо му няма... не си е заклещил досега краката ни нощем, ни денем...

аз като човек, който има и сгъваемо, и дървено легло за бебето, мога да сравня - добре е да имаш и двете. кощарата е незаменима за път и за игра през деня - това е спасението, когато ти трябва малко свободно време. леглото... си е легло за спане.

обаче, препоръчвам да си потърсите сгъваема кошара с размери като на Таня (моята е същата) - по-широка и по-къса. моята е 100 на 75 см, за разлика от стандартните 120 на 60 см, които са като сандъци и освен за спане, за друго не стават. а моята става хем да спи в нея, хем да си играе.

преди на това условие от продаваните в Бг отговаряше само на Кам една кошара. сега гледам, че вече рекламират кошари Грако - ако намерите - това е кошарата!
« Последна редакция: Август 01, 2007, 14:21:31 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #361 -: Август 01, 2007, 18:40:04 pm »
Понеже и аз си харесах този модел, а ще бъдем зимни бебета (термин ноември) се чудех дали ще стане ако взема само кошницата на Maxi-Cosi и чувалчето за крака (или то е за по-големи?) или трябва да взема и зимния кош, което докарва количката към 1.200 лв и ми е малко над психологическия праг за такава покупка.
Roby,
всичко zависи от това, дали Ще иzвеждаШ детето с количката zимата или Ще го воzиШ само в кола. Ако Ще се раzхождате с количката Ще ти трябва и ваничката. Ние сме края на октомври и имаме и чувалче zа Макси-коzито. Колкото и топла да е zимата, не можеШ да раzхождаШ детето само така. Студено е.
Ако Ще се воzите само в кола, тогава не ти трябва.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #362 -: Август 01, 2007, 23:16:15 pm »
Roby,чувалчето е съвместимо със всички колички Куини/Макси кози и съответно кошниците за кола. Спред мен би трябвало да си вземеш, още повече, че ще ти трябва и за летния варинат за количката за догодина. Ние изкарахме по-студеното увити в едно одеалце от тези които продават за изписване- с копчета и цип, ама беше за кратко- няма и месец и се стопли.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #363 -: Август 02, 2007, 09:58:01 am »
Таня, Мини, благодаря ви за съветите, ако ви разбирам правилно ако взема кошницата на Маxi Cosi и чувалчето трябва да сме ОК или все пак ще трябва и кош? Съжалявам за глупавите въпроси  :oops:, обаче тази количка дори не съм я видяла още в магазин, само по Интернет, и ми е трудно да си представя кое как влиза..

Ами Таня много ми се иска и ми люта зима да може да се разхожда бебока навън, хубаво е за каляването все пак. Макар и миналата зима да беше топла, човек никога не знае  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #364 -: Август 02, 2007, 12:18:33 pm »
Roby,
реШението е иzцяло твое, но аz не бих раzчитала само на столчето zа кола и чувалчето, zа да иzвеждам малкото си бебе zимата. Освен това гюрука на макси-коzито е от плат и вятъра минава преz него. А ако е примесен със сняг или дъжд, направо не ми се мисли. Значи най-малкото трябва да купиШ и дъждобран zа коШницата. Така цифрата zа количката пак Ще мине психологическата граница от 1000 лв. А като си направиШ сметка, че и след 10 месеца Ще е много по-удобно с лека, лятна количка... Комби количките са винаги по-тежки от летните. Дори Куинито е 12 кг.  (беz ваничката zа zимата или Макси-коzито), а летните варианти са 6-7 кг.
За да се успокоиШ, отиди в голям магаzин с богат иzбор на колички и виж коя точно е твоята. И аz така все в нета иzбирах и в крайна сметка купих съвсем раzлична количка  :wink:.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #365 -: Август 02, 2007, 13:21:14 pm »
И въпреки, че "на вън" майките си возят бебетата в столчето за кола с часове, аз не съм привърженик на идеята. Все пак ми се вижда много по-удобно бебето да си полегне и да си е като в креватче, а не сгънато на ер малък. Отделно, че и педиатрите препоръчват стоене в такова стлоче не повече от 1 1/2 - 2 часа. Но всеки сам решава, в повечето случаи за съжаление става след собствен опит  :wink:.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #366 -: Август 02, 2007, 14:25:22 pm »
За да се успокоиШ, отиди в голям магаzин с богат иzбор на колички и виж коя точно е твоята. И аz така все в нета иzбирах и в крайна сметка купих съвсем раzлична количка  :wink:.
Да, права си, това е най-добрия вариант, в интерес на истината досега в 2-3 магазина, в които съм ходила не съм виждала количките Quinny. А все пак ми трябва, за да направя сравнение.  :lol: Някой има ли представа къде ги продават? Благодаря ви още веднъж.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #367 -: Август 02, 2007, 14:48:00 pm »
За да се успокоиШ, отиди в голям магаzин с богат иzбор на колички и виж коя точно е твоята. И аz така все в нета иzбирах и в крайна сметка купих съвсем раzлична количка  :wink:.
Да, права си, това е най-добрия вариант, в интерес на истината досега в 2-3 магазина, в които съм ходила не съм виждала количките Quinny. А все пак ми трябва, за да направя сравнение.  :lol: Някой има ли представа къде ги продават? Благодаря ви още веднъж.
В Пловдив ги има във Вис Виталис.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #368 -: Август 02, 2007, 16:59:28 pm »
За да се успокоиШ, отиди в голям магаzин с богат иzбор на колички и виж коя точно е твоята. И аz така все в нета иzбирах и в крайна сметка купих съвсем раzлична количка  :wink:.
Да, права си, това е най-добрия вариант, в интерес на истината досега в 2-3 магазина, в които съм ходила не съм виждала количките Quinny. А все пак ми трябва, за да направя сравнение.  :lol: Някой има ли представа къде ги продават? Благодаря ви още веднъж.
В Пловдив ги има във Вис Виталис.

Благодаря ти Мари, страхотно съвпадение, този уикенд съм кръстница там  :lol: ще гледам да отскоча до магазина. А някой има ли представа в София къде ги има?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #369 -: Август 04, 2007, 12:28:16 pm »
Не си спомням в кой точно момент, но стана въпрос тук за помпите в родилно, та да ви върна по този въпрос!
На мен ми свърши прекрасна работа на 3-ия ден, както и на повечето мами, които бяхме в една стая! На една за отпушване на канали, на друга поради не добри зърна и невъзможност на бебчето да засуче хубаво... абе, причини има. Вярно в Токуда имат помпи и ти ги носят стерилизирани на поискване, но се убедете, че там, където ще ходите да раждате имат това удобство!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #370 -: Август 04, 2007, 16:02:09 pm »
Момичета, я да ви питам за възглавничките. Мойта Крисон е малка и спи без възглавничка, на една пеленка, но все пак за по-нататък... Гледам има на Чико едни възглавнички против задушаване, но нямам представа дали са качествени и подходящи. Някоя мама да сподели.... :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #371 -: Август 04, 2007, 16:07:13 pm »
Цитат
Не си спомням в кой точно момент, но стана въпрос тук за помпите в родилно, та да ви върна по този въпрос!
Принципно аз бях една от тези, които постави въпроса. Все пак си взех помпата за родилното и ми свърши работа, още повече една акушерка като ми обясни, че няма да имам кърма и да не си правя илюзии и да давам АМ. Добре че не се вързах на приказките й.

Цитат
Вярно в Токуда имат помпи и ти ги носят стерилизирани на поискване, но се убедете, че там, където ще ходите да раждате имат това удобство!

Бахти лукса бре! В Майчин дом освен че си носиш сам помпата, на въпроса има ли възможност някъде да я стерилизирам ми се отговори - на топлата вода на чешмата /когато я има тази топла вода/ и се продължи с : "Ма вие представяте ли си какво ще стане ако 25 -30 жени поискат да им се стерилизират помпите за кърма!" Друг е въпроса, че ако бебето ти не иска да засуче и си принуден да се цедиш и да даваш от стерилен биберон /както стана с едно майче докато бях и аз в отделението/, стерилно шише не дават. Мизерия, мизерия ...

Нина, за възглавничките - аз лично ще купувам от Хепи дриймс - фен съм на този магазин
« Последна редакция: Август 04, 2007, 16:09:56 pm от lady_11 »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #372 -: Август 04, 2007, 16:15:20 pm »
Лейди и в Тина Киркова няма такива екстри като да ти стерилизират нещо, но пък честно казано немога да се оплача от акушерките. Откликваха на всякакви истерии на младите и неопитни майчета. Всъщност може би защото бяхме ВИП отделението, незнам.....Но от към помпи и стерилизация - гола вода. На теб сестрата ти е казала, че няма да имаш кърма, а не мен една така ми стисна гърдите, че ми идеше да скоча от етажа.....Раждането в сравнение със стартирането в кърменето ми се видя песен. Е, дойде ми кърмата, но зърната ми бяха разранени, освен, че са хлътнали, та се наложи да давам да суче от силиконови зърна, стерилизирани на врялата вода  :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #373 -: Август 04, 2007, 16:16:41 pm »
Лейди какъв е този магазин и такава марка ли е възглавничката или там предлагат различни марки подходящи за бебета?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #374 -: Август 04, 2007, 16:26:43 pm »

Благодаря ти Мари, страхотно съвпадение, този уикенд съм кръстница там  :lol: ще гледам да отскоча до магазина. А някой има ли представа в София къде ги има?

Роби, аз май ти казах онзи ден, че и ние ще пазаруваме от Вис Виталис в Пловдив. Освен, че ще съчетая разходката с пазаруването, там е доста по-евтино, специално за дрешките ми направи впечатление...а и са качествени. Пиши после, ти с какви впечатления остана?! Гуш!


Нина, имам молба да ми кажеш, как беше във ВИП-а на ТК, че и аз ще съм там живот и здраве наесен. Знам, че се повтарям, но какво точно се изисква ние да носим за нас и за бебетата!? И още плаща ли се отделно ВИП родилна зала и въобще има ли такова нещо. Или по-точно: ако си взел ВИП стая в цената влиза ли ВИП родилна зала?  :? Благодаря ти. Целувки на Криска!
« Последна редакция: Август 04, 2007, 16:29:55 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #375 -: Август 04, 2007, 16:27:04 pm »
аз да попитам пак :oops:,кои 6и6ета са за препо4итане :стаклените ли или пластмасовите
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #376 -: Август 04, 2007, 16:32:39 pm »
аз да попитам пак :oops:,кои 6и6ета са за препо4итане :стаклените ли или пластмасовите
Пластмаса :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #377 -: Август 04, 2007, 16:36:03 pm »
Благодаря ти Гане и аз такива купих на "Avent"(те са пластмасови),но видях една приятелка  сас стаклени та се у4удех :?
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #378 -: Август 04, 2007, 16:51:15 pm »
Здрасти Каси, разбира се, че ще ти разкажа. Незнам дали ТК имат ВИП родилана зала и за съжаление когато ме приеха не ми беше до това, а май трябваше предварително да се поинтересувам, щото може да се окаже, че има ВИП родилна и аз съм го платила, но съм родила в обикновената. Предродилна и толаетната и банята там са малко като е болница :) кофти е. Предродилно се паднах с още две жени, а има място за 4, слава богу не се застоях много, но ми беше достатъчно, че едната от родилките крещеше по време на контракциите като на заколение с пълно гърло и ми изкара акъла. Е понякое време роди и утихна :) Аз също не се застоях много в предродилна зала. А там където раждаш по естествен начин не ми се строри също много ВИП, но то и нямаше време и не ме интересуваше какво е. Ако си секцио - поинтересувай се малко по-рано. Защото аз дадох 950 лева за ВИП раждане на лекарката и тя плати.....Дори не ми сложиха епидурална упойка, което може би свала от цената, но нали сме живи и здрави, за следващия път ще знам. За стаите - аз бях в самостоятвлвн ВИП, сама в стая. Двоен ВИП струва 33 лева и аз мислех, че единичния ще е малко по-скъп, пак не се бях поинтересувала. Оказа се доста по-скъп - 75 лева на ден. Не съжалявам, защото бях сама, посещаваха ме колкото хора искам, когато искам и седяха колкото искам. Стаята в никакъв случай не е супер луксозна, въпреки, че за тези пари трябва, но има ТВ, което не гледах, има хладилник, собствена баня и тоалетна - прилични и вентилатор :) който на теб няма да ти трябва, но на мен ми свърши добра работа в тези жеги. Акушерките и сестрите бяха доста учтиви, като знам как е в болниците. Сменят бельото редовно....Храната е не лоша, но недостатъчна и неподходяща. Примерно грис за вечеря с парче козунак или филия, само една със масло и сирене за вечеря. Но пък може да ти носят храна, няма проблеми. На мамите със секцио им взимаха бебетата за през нощта, аз ги помолих да вземат Криси една нощ само, защото не бях спала от дни и се опасявах, че ще полудея. Не отказаха, бяха любезни. :) Май бях доста изчершпателна, ако имаш още въпроси - питай.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #379 -: Август 04, 2007, 17:00:53 pm »
А за какво да си носиш -
плик 1: хавлия средна, сапунче, джапанки, тоалетна хартия, мобилен телефон и лична карта - това е напълно достатъчно за преди раждането.
плик 2: той седи в колата при таткото - два пакета мокри кърпички и два пакета памперси за новородено по 24 бр., но пакет, не насипни.
Сак 3: той се ти се носи след като си родила - помпа за кърма, превъзки за родилки или по-големи обикновени, тоалетни принадлежности, сешоар, шампоан, фотоапарат, задължително сок и минерална вода + шоколад, аз ядох и сандвич 30 мин след раждането, че то се огладнява :)........
Каси!!!!!!! Но все пак ако си секцио, може да има и други изисквания, питай док.
А пък ако се присетиш нещо междувременно - таткото ще хвърчи да купува или пък някой близък, спокойно.