0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #280 -: Юли 18, 2007, 17:25:16 pm »
Габи, ти докога мислиш да стерилизираш?
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #281 -: Юли 18, 2007, 17:36:45 pm »
Педиатър на мен ми каза че трябва да се стерилизира до 1годинка.
Интересно ми е тогава, като почнат да лазят децата, всичко в къщи ли ще стерилизираш? Играчките?
Освен това мои приятелки, живеещи в чужбина като ги попитах за стерилизация на шишета се засмяха и казаха, че такова чудо не са правили и никой там не им е казвал да го правят!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #282 -: Юли 18, 2007, 18:15:28 pm »

Мари на повечето въпроси ще си отговорим,
живот и здраве след като родим!
Дали ще кърмим или не, ще се цедим ли и ли не!?
Така или иначе няма да се взима предварително,а след като установя имаме ли нужда!
 :oops:без бой признавам обещаха ми го подарък!

В стерилизатора се поставят не само помпата и шишетата за хранене,
а и това за водата и сокчетата по-късно!

Аз не мисля, че стерилизирането е прекалено и вманиачаване,
а по-скоро необходимост!И докога ще го правим ще ни научи опита!
А дали да го прави всеки сам избира!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #283 -: Юли 18, 2007, 18:21:49 pm »
Тоя стерилизатор- нали все съм голяма чистница, една помпа замина , лъжичките ми уж силиконови- леко се поогънаха, спринцовката на Панадол-а, а последни бисер е една чесалка  с гел на Чико- направо й се разтвори гела  :pipy_longstocking: :bonk:
« Последна редакция: Септември 05, 2007, 09:31:39 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #284 -: Юли 18, 2007, 18:38:04 pm »
другарки, махнете го тоя стерилизатор на Авент за 45 лева и си купете големия стерилизатор на Бертони за 19 лева - върши същата работа и е същия размер (стига обема на микровълновата ви фурна да позволява това).
някои педиатри викат да се стерилизира до 4, други - до 6 месеца, но така или иначе, почне ли да пълзи - край със стерилното, мили деца. безумно е да му стерилизираш бибите, а той да пълзи по пода и да се захранва с микробчета от там.

мини, спринцовката на панадол не е от пластмаса, подходяща за термична обработка. станала съм експерт по тия неща. почти всяка майка е стопила нещо в стерилизатора, при нас тая работа я свърши свекърва ми - унищожи цял комплект шишета, биберони, залъгалки, лъжички, че и любимата дрънкалка.
в стерилизатор се слагат шишета и биберони, а за останалите изделия (съдове, прибори) четете внимателно какви са указанията на производителя.
« Последна редакция: Юли 18, 2007, 18:39:38 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #285 -: Юли 18, 2007, 18:43:55 pm »
Относно стерилизирането и кърменето. Каква е гаранцията, че ще кърмим до 6 месеца, до когато се стерилизират нещата? Така че май излиза, че стерилизатора е задължително нещо. Може би един тъп въпрос. Освен кърма, бебетата ще пият и вода. А шишетата за вода не се ли стерилизират? Та последно, не разбрах  :oops: за колко шишета да си купя стерилизатор? Очевидно добрите марки са Бертони, Чико и Авент! И освен шишета, може и други неща ли да се слагат там?

Искам да питам и за броя на необходимите изобщо шишета. Да предположим, че не кърмя. Аз си мисля, че трябва поне две за мляко, и по едно за вода. Тоест в моя случай 6 ще ми стигнат ли? И каква големина да са?
Сори аз глупавите въпроси... ама .. :oops: Благодаря ви за съветите. :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #286 -: Юли 18, 2007, 19:00:01 pm »
12 шишета, Каси. 8 за АМ и 4 за вода. Вземи си отначало малки шишета (125 мл), а после (след 3-4 месец) големи (260 мл). Ние купихме 4 малки  и 4 големи.
Ние купихме електрически стерилизатор на Авент. Събира 4 шишета на АВЕНТ и помпата, а ако е без помпата събира 6 шишета.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #287 -: Юли 18, 2007, 19:01:06 pm »
Касита :hug2: този който ти пуснах на фото събира 6 шишета или помпата + 2 шишета!

Мисля, че по 4 :bori_006: на бебе ще ти стигнат,
но нека по вещите да кажат!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #288 -: Юли 18, 2007, 19:05:15 pm »



Касита  :sunshine: ето  :babyflips: :babyflips: капацитет Сygnus :flower: се включи!

 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #289 -: Юли 18, 2007, 19:27:03 pm »
Мдааа, както винаги Сигнус е страхотна. Благодаря и на теб, Мише. Явно Авент ще е марката. Пък и аз мога да си поръчам стерилизатора за подарък.  :wink:  Цуфки, момичета!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #290 -: Юли 18, 2007, 19:37:09 pm »
Аз пък харесах идеята на Джам за стерилизатора на Бертони. :D И без това само разходи ни чакат, така че там където мога да спестя, ще го направя.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #291 -: Юли 18, 2007, 19:41:22 pm »
Ами цената е страхотна, наистина. :) Но не разбрах, колко шишета побира и само за микровълнова ли е? Джам, ще се включи, надявам се. И каква пък е тази разлика в цените?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #292 -: Юли 18, 2007, 21:12:42 pm »
стерилизаторите биват или електрически или за микровълнова. няма такива, дето стават и за двата вида стерилизация.
този на Бертони е голям. зависи как наблъскаш шишетата вътре. аз имам друг стерилизатор, но със същия размер и съм набутвала в него по 5 големи шишета на Авент с капачките, пръстените и бибероните им, плюс няколко залъгалки в добавка.
раззликата в цената идва от това, че Авент е английска марка с високи цени, а Бертони е китайска куче-марка. но за стерилизатор това няма абсолютно никакво значение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #293 -: Юли 18, 2007, 22:10:48 pm »
Много благодаря!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #294 -: Юли 18, 2007, 22:20:02 pm »
1. А как стои въпросът със шишетата. Какви да си вземем - на Авент или какви да е вършат работа?
2. А бибероните - каучукови, силиконови или какви? И на коя фирма да бъдат? От кои сте най-доволни вие?
3. От дрешките какво ми трябва на първо време за новородено в началото на октомври? Ще ми трябват ли бодита без ръкав или направо да вземам с дълъг? Кое е най-необходимото като дрешки за едно  малко бебе в началото?
4. Чувал за спане или одеалце?
5. Трябва ли ми овлажнител за въздух?


Ох като се сетя за друго пак ще питам.
*
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #296 -: Юли 18, 2007, 22:32:44 pm »
1. А как стои въпросът със шишетата. Какви да си вземем - на Авент или какви да е вършат работа?
2. А бибероните - каучукови, силиконови или какви? И на коя фирма да бъдат? От кои сте най-доволни вие?
3. От дрешките какво ми трябва на първо време за новородено в началото на октомври? Ще ми трябват ли бодита без ръкав или направо да вземам с дълъг? Кое е най-необходимото като дрешки за едно  малко бебе в началото?
4. Чувал за спане или одеалце?
5. Трябва ли ми овлажнител за въздух?


Ох като се сетя за друго пак ще питам.

1. Ние използваме АВЕНТ, но с публикуваните няколко статии си вземи някакви които са bfree - д-р Браун мисля че имат такава серия.
2. Използваме предимно силиконови биберони.
3. За дрешките за новородено по-добре да се изкажат момичета, които са раждали през октомври, тъй като на мен те ми трябваха през много горещите дни на лятото, а след това вече бяха по-големи.
4. За новородено може и одеалце, защото няма още сила да го изритва, а чувал после за зимата според температурите.
5. Такова нещо не знам за какво се използва. Нямам.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #297 -: Юли 18, 2007, 22:52:14 pm »
Аз стерилизатор така и не купих. Кърмя и реших че за едно шише с вода и лъжичка /Авент, само те могат да се стерилизират/ няма смисъл да купувам стерилизатор. Та сме на тенджера, но сипвам Розов Девин, че с другата вода побелява всичко. При мен и проблемът е друг, че ни е слаб тока и не винаги МВ се задейства.

Шишетата - ние сме на Нук. С Авентското се давеше и не го искаше, а на Нук дупката не е на върха на бибата, а от страни. Имаме две шишета, но реално ползвам само едното. Вечер или на обед го изварявам и сипвам нова водичка и готово. За 20-ина минути няма да умре от жажда бебето, а и винаги може да пратите някой да купи още едно.
Бибероните-залъгалки, които ползвахме само първите няма и два месеца бяха на Нук и на една фирма Витал http://www.vitalbaby.co.uk/, които са със същата форма. Иначе дали каучукови или силиконови, кой каквито реши. После ще се ръководите от бебето.

Ако сте на радиатор/парно не ви трябва овлажнител. Една обикновена съдинка отгоре или има такива глинени за отстрани вършат идеална работа.

Дали да се купи чувал за спане всеки решава сам. В началото, първите два месеца немогат да се отвиват бебета. Четох статия, че ако не ставаме през нощта да завиваме бебето, то няма да замръзне, а само ще се кали. Ама ще видим сега като застудее, какво ще правя. Сега спим отвити, даже не си правя труда да завивам.

Гледайте да спестите от каквото можете, че покупките не приключват с тези списъци. Като минат 2-3 месеца се купуват всички дрехи на ново, че старите са омалели. Сменят се бибероните на шишетата, както и залъгалките. Купуват се разни играчки, гимнастики, гризалки и т.н. Всеки месец отиват около 60 лв за памперси, 10-ина за мокри кърпи и поне още толкова за подплънки за кърма, ако пък не се справите с кърменето или нямате кърма, тогава пък става още по-тежко положението. Е всеки си знае доходите де. Аз нямам кой знае каква възможност, а това че ми е дългочакано бебето, не означава че получавам по-големи болнични и детски от останалите.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #298 -: Юли 18, 2007, 23:00:07 pm »
Габи, ти докога мислиш да стерилизираш?
Мари, извинявай, не съм те разбрала правилно, а че ще кърмиш до 6 месец. :BangHead:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #299 -: Юли 18, 2007, 23:00:59 pm »
Габи, ти докога мислиш да стерилизираш?
Мари, извинявай, не съм те разбрала правилно, а че ще кърмиш до 6 месец. :BangHead:
Габи, няма проблем бе, просто мисълта ми беше, че не е нужно да купуваме скъпи неща от сега, ако няма да ги ползваме.