0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #20 -: Юни 20, 2007, 13:36:12 pm »
Сетих се още няколко неща да питам мамите.

Какво се постиля на бебето отдолу в количката!?  :? Одеяло, чаршаф?  :oops:

Какви столчета за храна препоръчвате? С колелца или без. Защото видях, че разликата в цената е голяма. А при мен като ще са две, всичко ми е двойно!  :lol: Всъщност, аз ще взема едно столче, но се чудя какво и от кой месец може бебето да седи в него и да се храни?
 
Казвате да се вземат направо бодита, а гащи и потници? Няма ли да трябват? Или са излишни в такъв случай!?  :oops:

На кой ден от раждането бебето може да излезе навън? Освен, че зависи и от времето, но все пак....


Благодаря ви, дано не са много глупави въпросите ми. Поздрави. Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #21 -: Юни 20, 2007, 13:38:06 pm »
Лейди това е антибактериална лампа.Има ги в родилните отделения при бебетата, ще ги видиш.аз бях чувала само за тази щуротия, подариха ми я и я ползвах.не съм я купувала специално.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #22 -: Юни 20, 2007, 13:42:26 pm »
Лейди това е антибактериална лампа.Има ги в родилните отделения при бебетата, ще ги видиш.аз бях чувала само за тази щуротия, подариха ми я и я ползвах.не съм я купувала специално.
А :oops:, как се наричаха онези нагревателните тогава? Явно ги обърках  :oops:.
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 13:45:24 pm от Lan »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #23 -: Юни 20, 2007, 13:47:27 pm »
Лейди това е антибактериална лампа.Има ги в родилните отделения при бебетата, ще ги видиш.аз бях чувала само за тази щуротия, подариха ми я и я ползвах.не съм я купувала специално.
А :oops:, как се наричаха онези нагревателните тогава? Явно ги обърках  :oops:.

Абе точно кварцови са си, не си се объркала. И мен ме облъчваше майка ми след една бронхопневмония.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #24 -: Юни 20, 2007, 13:59:10 pm »
Какво се постиля на бебето отдолу в количката!?  :? Одеяло, чаршаф? 
Зависи каква е количката - ако е с кош, чаршафче е достатъчно, те са си достатъчно уплътнени. Има и колички без кош, които са си с добра мека подплата, тогава пак чаршафче. Ако е по-отворена, одеалце и чаршафче. Ако е зимно бебче, както ще е твоето, направо го пъхаш в термочувалче и така в количката. Абе зависи от сезона и количката :) Във Вис Виталис съм виждала даже комплекти за количка - чаршафче, одеалце и възглавничка. Аз не съм купувала такъв, а и възглавничка за бебе не съм ползвала, освен ако няма хрема и трябва да се оттече секретът.

Какви столчета за храна препоръчвате? С колелца или без. Защото видях, че разликата в цената е голяма. А при мен като ще са две, всичко ми е двойно!  :lol: Всъщност, аз ще взема едно столче, но се чудя какво и от кой месец може бебето да седи в него и да се храни?
С колелца е много удобно да си го придърпаш да те гледа какво правиш, докато приготвяш храната. Аз го ползвах и за разходки из къщи. Нашето е Бертони с колелца, 3 степени на облегалката и регулируема височина, платнената част се сваля за пране. Ама за него е мнооого рано още, ние май седнахме в столче едва на 5-6 месеца.

Казвате да се вземат направо бодита, а гащи и потници? Няма ли да трябват? Или са излишни в такъв случай!? 
Като сте с памперс, гащи не трябват, потници тоже. Бодита и гащеризончета са достатъчни. Аз съм ползвала и ританки + памучни жилетчици, удобни са ни били. За прясно новородено :), бодитата е най-удобно да са с цяло предно закопчаване. Дани не се е плашил от тези през глава, обаче ние като неопитни родители все с треперещи ръце го преобличахме първите дни.

На кой ден от раждането бебето може да излезе навън? Освен, че зависи и от времето, но все пак....
Според нашия педиатър, около 10 ден през лятото, може би малко по-късно през зимата. Почва се с 5 мин на терасата, на другия ден 10 на терасата, после 15 пред дома. След около седмица стигате до 30-40 мин в парка. А по-късно не може да излезете от парка, така сладко спят там :) Аз съм докарвала до 6 часа разходка на 3-4 месечна възраст.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #25 -: Юни 20, 2007, 14:24:22 pm »
гащи и потници за бебета не стават. постоянно ще имате гол кръст и гръб. бебето се облича в една цяла дреха.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #26 -: Юни 20, 2007, 14:26:03 pm »
Аз пък, щото трябва да си стягам багажа, да питам : какво трябва да взема за родилния дом?
Акушерката на ЖК ми каза да се приготвя с джапанки като за море, а аз невинно попитах, дали бански ще ми трябва ... та не обясни нищо конкретно.  
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 14:29:11 pm от lady_11 »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #27 -: Юни 20, 2007, 14:48:34 pm »
Ох Касита, много ме забавляваш,  :bighug: за какви подробности си се размислила от сега, ако решиш всичко от сега какво ще му мислиш до края  :lol:

По отношение на извеждането на бебето май има доста различни теории. Не искам да ви скандализирам, но моя съсед (с 4 деца!!!) прилага много интересни методи, пуснаха бебето да плува във ваната (е, сигурно са го придържали по малко) като всеки ден намаляваха температурата на водата, за да го каляват.... не знам до колко бяха стигнали... Плюса бил също, че бебето се уморявало и спяло добре (което е хубаво, нали?)Само да обясня, че въпросния татко през зимата тича по снега гол до кръста с двамата си синове  8O Третия е още само на 4 г. ама е въпрос на време  :lol: Обеща да ми подари неговия наръчник за гледане на деца  :wink:

Лейди, ами ако си решила да раждаш във вана, банския е задължителен  :wink:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #28 -: Юни 20, 2007, 15:06:14 pm »
Lady_11, стискам ти палци, щом вече събираш багажа за родилното

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #29 -: Юни 20, 2007, 15:09:43 pm »
 :lol: Какво странно намираш ,Roby, децата са научени да плуват, трябва само да се придържат леко и това се прилага в много страни - включително и в България има книжки още от 60-те години, в които се препоръчва. Каляването е малко за по-големи деца според мен, за кърмачета е важно да не се претоплят, точно толкова, колкото и да не се простудят.
lady_11, в сайта на Първа АГ Болница има доста подробен списък с нещата, които ще ти трябват: http://www.1agb.com/qa.php
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 15:12:43 pm от Lan »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #30 -: Юни 20, 2007, 15:10:49 pm »
Аз пък, щото трябва да си стягам багажа, да питам : какво трябва да взема за родилния дом?
Акушерката на ЖК ми каза да се приготвя с джапанки като за море, а аз невинно попитах, дали бански ще ми трябва ... та не обясни нищо конкретно.  

 Сетих се за тази тема http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=12&topic=8278.0
Дано да ти е полезна.
Стискам палци всичко да мине безболезнено и бързо! То малко ти остана.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #31 -: Юни 20, 2007, 15:30:57 pm »
Акушерката на ЖК ми каза да се приготвя с джапанки като за море, а аз невинно попитах, дали бански ще ми трябва ... та не обясни нищо конкретно.  

Ето това беше страхотно.  :bighug:


*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #32 -: Юни 20, 2007, 16:02:13 pm »
:lol: Какво странно намираш ,Roby, децата са научени да плуват, трябва само да се придържат леко и това се прилага в много страни - включително и в България има книжки още от 60-те години, в които се препоръчва. Каляването е малко за по-големи деца според мен, за кърмачета е важно да не се претоплят, точно толкова, колкото и да не се простудят.
Идеята за плуване не ми е странна, идеята да пускаш бебето да плува във вана с вода, с температура около 18-20 C  8O ми е странна. Това имах предвид. Иначе, със сигурност съм ЗА каляването.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #33 -: Юни 20, 2007, 16:46:27 pm »
Помислете също за нощна лампа. Аз имам една обикновена и една на Mothercare, която стои включена цяла нощ, свети с много нежна и мека светлина.
Бебефонът е незаменима вещ, едно като приспите бебето да може да стоите спокойно в другата стая без да се ослушвате, да влезете в банята, да измиете тоалетната  :wink: ...
Пелените, както казаха Джам и останалите са много нужни. Ползвам от тензухените за попиванена на водата след къпане, така пера пелена всяка вечер, а хавлията през вечер.
Столчето за хранене ние си поръчахме дървено, което като поотрасне детето става на столче + масичка.
Бодитата като за начало ги вземете с копчета отпред или завързване докато свикнете да подмятате малкия човек. Никакви гащи, потници и наполеонки  :lol:
За майката за болницата подплънки за кърма, големи превръзки за родилки и гащи за еднократна употреба, много са удобни, много дълбоки и са идеални и за такива със секцио.
Лигавниците са много удобни, ако са с копче или лепка, а не с връзки и задължително или по-дебелки, или с найлонче.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #34 -: Юни 20, 2007, 17:04:53 pm »
Васи,откъде взе тази лампа? Изглежда добре ,а казваш ,че и свети добре.Ladi_11 желая ти леко и бързо да мине раждането!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #35 -: Юни 20, 2007, 17:33:08 pm »
Лигавниците са много удобни, ако са с копче или лепка,

Ей това го бях пропуснала, ама Василена ме е допълнила.
Васи, а тези еднократни гащи от къде ги взе? Аз толкоз търсих - навсякъде ме гледаха като извънземно. От любопитство питам...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #36 -: Юни 20, 2007, 17:43:17 pm »
Мерси за съветите, момичета. Да мине понеделник и стягам сака.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #37 -: Юни 20, 2007, 18:58:41 pm »
Лейди, стискам ти палци мноооого. Ти къде ще раждащ, ако не е тайна, то наистина наближило.
Благодаря ви за отговорите, страхотни сте, много сте милички. Благодаря за инфото за количките. Мече,  :bighug: След днешната фетална морфология, се разбра, че количката ще е синя  :lol:, ще имам момчета. Бебчетата са добре, и са еднояйчни  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #38 -: Юни 20, 2007, 19:02:16 pm »
Пригогвяй се за две снахи тогава  :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #39 -: Юни 20, 2007, 19:14:07 pm »
Лейди, душо стискам палци всичко да мине ОК,  в което не се и съмнявам! :bighug: