0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1200 -: Май 08, 2008, 15:14:35 pm »
Ние сме с по-обикновена - на Чиполино, струваше около 100 и няколко лв.
Вярно, шушлякова е, но както и друг път съм писала, аз нищо не се поинтересувах предварително и пазарувах последствие и малко на сляпо. Обаче, като изключим, че на теория, разбира се най-добре е всичко предназначено за бебето да е от естествени материали, не съм отчела някакъв проблем с това. Детето няма такъв пряк контакт с шушляка, както при една шушлякова количка, например. А и погледнато така, алтернативата на преносимите кошари са дървените легла, които масово са ПДЧ с изкуствени бои и покрития, освен ако не си поръчаш чамово на някой майстор или ако не си купиш масивно дърво или фурнировано за от над 1000лв  нагоре :lol:
Стефи, иначе не споря - всяко нещо, ако може да е от ествествени материи и ни се дават повече пари - не трябва да се замисляме, а и признавам, че ако бях попроучила пазара предварително, щях да купя баш една такава на Чико, именно защото е 100% памук :wink: Но в случая, ако не ни се дават толкова пари за преносима кошара, която ще използваме при пътувания - няма проблем и да е по-евтин вариант. Нашата я скъсваме от употреба - ползваме я за спане и в нас, и при пътувания, а пътуваме доста - не е мръднала. Не съм убедена, обаче, че това не е само въпрос на късмет, както обикновено е при китайските стоки :lol:

Нина, на вас такава с две нива не ви трябва - вие сте големи. Гледай само тези с едно ниво, защото са по-евтини. Мисля, че и Чико имат с едно ниво.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 15:16:24 pm от tzvetenze »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1201 -: Май 08, 2008, 15:22:25 pm »
А аз да питам, някоя от вас има ли сгъваема кошара, но от тия дето ги водят люлеещи. Всъщност то е вибрация а не люлеене.Удачно ли е това нещо, прави ли удоволствие на бебетата изобщо?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1202 -: Май 08, 2008, 15:28:25 pm »
Благодаря ви, момичета!

Цвети, права си за това, което си написала. Но аз имам малко време да проуча, а и тези 200 лева от обезщетението за раждане съм ги предвидила точно за това, та може да си додам малко и да взема такава на Чико или друга по-добра. Чиполино не съм ги гледала май, но едни гледах на Бертнони и ми се видяха малко бошлаф...паянтови  :?

Забравих да питам  :oops: А към тези кошарки матрак има ли и той ли е сгъваем?

Още веднъж благодаря.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1203 -: Май 08, 2008, 15:45:58 pm »
Нинче, има едно нещо, като подложка, с твърда основа и лек дунапренен пълнеж - сгъваемо е, и при нашата кошара се "увива" около нея, когато е сгъната и така се поставят в торбата за пренасяне. Обаче мен това нещо не ми се вижда подходящо за спане, пък било и за една - две вечери. В нас сме с матрак, а когато пътуваме - съм купила сгъваем матрак, на Бертони, има си една чанта с дръжка, в която се прибира в сгънато състояние, добра работа ми върши, струва 32лв. Такива сгъваеми има и на по-хубави марки, за АБЦ Дизайн се сещам в момента, около 55лв.
Но може и някои да си ползват въпросната подложка на матрака и да кажат дали е удобна, възможно е аз да съм в заблуда, че не е. Аз я използвам за нещо като подматрачна рамка.

Щом имаш парите налични - няма какво да се чудиш, Чико е перфектна кошара, достатъчно добра, няма смисъл да търсиш още по-добра. Но провери все пак за вариант с едно ниво само, защото със сигурност ще е по-евтин, а за вас високото ниво е излишно и няма да го ползваш така или иначе.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1204 -: Май 08, 2008, 15:53:06 pm »
Нина, моята е на Нео Нато. Взех я от Малечко. С две нива, естествени материи, колелца, компактна, чанта за пренасяне и комарник. Има и тънко матраче, което мисля че ще свърши работа при пътуване. Има варианти с две и с едно ниво, но това с едно ниво май е без колелца.  http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5811&lang=1
« Последна редакция: Май 08, 2008, 16:03:32 pm от sia »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1205 -: Май 08, 2008, 16:04:49 pm »
Чико имат на едно ниво, беше около 210 лв., преди 2 г.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1206 -: Май 08, 2008, 16:05:33 pm »
А какво ще кажете за тази:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/53_55/products_id/3507
Смятам да взема 1 сгъваема за първо време (после кошарките), но се чудя каква. Дядото ни е направил люлки за първите 6 месеца (работи в Мебел Джен) - http://catalog.bg/product.php?company=16246&id=26299, затова после ще купувам кошари.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 16:16:13 pm от mimi26 »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1207 -: Май 08, 2008, 16:07:35 pm »
имат, имат, и по евтин вариант - без колелца , и по -скъп - със. Вече ти си преценяваш дали ти трябват. По принцип е по удобно да има.
Ето разгледай тук.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/53
Виж и другите марки - на Джордани нещата, например, също са хубави, вероятно и там има памучни тапицирии на кошарите, цените са малко под тези на чико. Има един магазин Бебе+ на булеварда в Дианабад, точно с/у басейна, където продават Чико, Джордани и Джейн и можеш да се обадиш и питаш за наличности -- мисля ти е близо сравнително.

  
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1208 -: Май 08, 2008, 18:37:22 pm »
Много полезна тема, момичета! Браво на вас! Четох, четох, четох и взех, че спретнах един списък, който засега отлежава..., дано да е наред всичко, та през юни (към края) мисля да почнем да пазаруваме по нещичко. Основните неща май онлайн ще ги купуваме, щото нямаме много  време за обикаляне и е по-удобно. Обаче вече избрах от там количка и някои други нещица...По-нататък ще пусна линковете. Някои  от нещата в списъка не съм сигурна, че знам как изглеждат точно, но ще питам, ако не ми стане ясно дотогава! Все не ми се вярва, че ще дойде и времето за пазаруване...
А вие продължавайте да обсъждате, моля, полезно е за начинаещите в материята!!!  :D
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1209 -: Май 10, 2008, 01:36:32 am »
Момичета,
по-рано в темата сте обсъждали за магазина на Захи. Ходих на ул. Бигла, но не го открих  :oops: Даже и сайта им нещо не се отваря. Видях само магазина на Мартис на ул. Бигла 4. Мисля, че там трябваше да е и на Захи ама нещо не го видях. Ако имате някаква информация моля кажете къде точно се намира.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1210 -: Май 10, 2008, 08:46:47 am »
Магазинът на Захи се намира точно в началото на улицата - първия блок от дясно като завиеш от Японския хотел. Мисля че отгоре имаше табела продажба на едно или нещо от този сорт.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1211 -: Май 10, 2008, 09:56:01 am »
Точно до Мартис е. Само че май не съм виждала фирмена табелка. Ако ходиш днес, имай предвид, че работи до 2.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1212 -: Май 10, 2008, 10:32:23 am »
Нинче, нашата сгъваема кошара също е по-обикновена -на Бертони. Наложи се да я купим доста набързо миналата година по това време. Предстоеше ни пътуване в провинцията и аз изведнъж 2 дни преди пътуването се сетих, че детето вече няма къде да спи там, където отиваме. Купихме първата възможна, само на 1 ниво е -тогава беше безсмислено вече да е на 2. горе-долу съм доволна, но пък ние пътуваме рядко -2 -3 пъти годишно и тази върши работа. Ако смяташ да я ползваш по-често, може би има резон да си купиш по-хубава кошара.
<br />[link=http:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1213 -: Май 10, 2008, 13:38:01 pm »
Много полезна темичка.

Записвам се да я следя, а сега отивам да чета отначало и да правя списък. :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1214 -: Май 10, 2008, 15:55:02 pm »
Още веднъж благодаря момичета!
Цвети разгледах линковете. Избрах си кошарка.
Мешко, смятам да я ползваме често, че обичам да пътувам, пък да видим...
Поздрави и здраве!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1215 -: Май 10, 2008, 23:15:54 pm »
Ние имаме пътната на Хоук. Купих си допълнителен дюшек към нея, защото този, който има е по-твърд и не става за спане за по-дълго време. В интерес на истината съм много доволна от нея, скъсваме я от пътуване като сме си в България :lol: Моето е в синьо и оранжево, но изглежда като това :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1216 -: Май 11, 2008, 11:18:29 am »
galli, аз копнах списъка от началото на темата и прочитайки я малко по-малко си добавях само разни уточнения за модели, марки и т.н. Наистина много полезна темичка! :D

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1217 -: Май 11, 2008, 16:04:57 pm »
galli, аз копнах списъка от началото на темата и прочитайки я малко по-малко си добавях само разни уточнения за модели, марки и т.н. Наистина много полезна темичка! :D


Мая, и аз така направих. :D
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1218 -: Май 11, 2008, 23:30:49 pm »
На мен тази тема също ми беше много полезна. По нея си направих списък и още в седмия месец бях готова с покупките.
Само искам да споделя нещо от моя вече личен опит. Бях накупила гащеризончета , но моето дете до скоро връщаше след почти всяко ядене и се мокреше и се оказа, че те не са ми много практични. По-лесно ми е с ританки и боди, слагам и лигавник, но не непрекъснато, защото все пак от мушамата се спарва точно на гърдичките.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1219 -: Май 13, 2008, 17:12:40 pm »
Златна е тази тема! Без нея незнам как щях да се ориентирам в морето от детски стоки.
Искам да попитам летните майки. Нашата принцеса ще се появи юни и се питам дали изобщо ни трябват тези камизолки,бодита и гащеризончета с дълъг ръкав.
Даже и с късия ръкав ми се струват все от плътен памук.
Кажете на лятно бебе изобщо купуват ли се неща с дълъг ръкав като за начало?
Изобщо споделете за летен гардероб на новородено какво трябва?!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!