0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1160 -: Февруари 13, 2008, 12:08:44 pm »
изофикс системата за закрепване има смисъл само когато автомобилът е оборудван с тая система. не може да си купите столче с изофикс, ако колата ви няма такива приспособления. обикновено новите автомобили имат такива системи, при това - не всички. обикновено е опция, а не стандартно оборудване на автомобила.

колкото до кошницата за кола - не знам как сте я закрепвали, но коланът на колата НЕ минава ВЪРХУ бебето! има си прорези отстрани на кошницата и коланът минава отдолу и през тях. самото бебе си се поставя в кошницата и се закрепва с триточковото коланче на самата кошница.
всички кошници са на тоя принцип и не е нужно двама души, за да поставиш и завържеш едно бебе в кошница за кола.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1161 -: Февруари 13, 2008, 12:29:23 pm »
Минава, минава, в долния край на кошницата, където са краката на бебето :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1162 -: Февруари 13, 2008, 13:53:27 pm »
Минава, минава, в долния край на кошницата, където са краката на бебето :wink:

 8O

егати Чикото, значи... на Макси кози не минава.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1163 -: Февруари 13, 2008, 13:54:35 pm »
ами на бебекомфорт минава :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1164 -: Февруари 13, 2008, 14:10:18 pm »
значи, откроихме още един критерий за избор на кошница.
и изобщо, Макси Кози е истината за бебешки кошници от най-малката тегловна група.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1165 -: Февруари 13, 2008, 14:39:12 pm »
Ами според мен това, че кошницата се фиксира и отгоре е много по-добре, защото така няма никаква опастност да отхвръкне при удар. А колана няма никакъв допир с детето или да пречи.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1166 -: Февруари 13, 2008, 16:12:54 pm »
Ами според мен това, че кошницата се фиксира и отгоре е много по-добре, защото така няма никаква опастност да отхвръкне при удар. А колана няма никакъв допир с детето или да пречи.

Ама той колана може да се ложи и отдолу както казва Джам, но аз като го сложа отгоре и тук пък ти си права - няма никакъв допир с бебето, а самата кошница е бетон. Няма мърдане. Никакъв проблем нямаме със слагането на бебето или коланите, или кошницата, става за секунди. Мойто Кози е "сити"  Тва ше да е с чалъм като контейнертие за пюрета на Авент  :wink:
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1167 -: Февруари 13, 2008, 16:17:20 pm »
Ние сме с Кам и коланът също минава над крачетата - в края им. но няма допир с тях и по никакъв начин не пречи на детето. наистина е леко трудоемко, че трябва да го подпъхваш (или да сваляш и слагаш наново колана), ама чак пък двама души да трябва да го слагат - абсурд :)
понеже кошницата ни е дадена и изобщо не съм разглеждала по магазини предлаганирте - мислех, че всички са на този принцип. но при всички положения съм доволна от нашата - трето дете я използва в момента и може спокойно да се предаде нататък.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1168 -: Февруари 16, 2008, 11:00:25 am »
Момичета, харесах си тази кошарка:

http://www.bertoni-bg.com/Beds%20Page%202.html

Някой да има преки впечатления от нея, тъй като мисля да си я поръчам по интернет и да не остана нещо разочарована. Моля помагайте!!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1169 -: Февруари 16, 2008, 11:14:46 am »
ani79 , кое от двете?
Аз имам като това легло-люлка Тренд, но на друга фирма.
Ето това http://www.dibobg.com/products/_bigImg/Georgeb1.jpg
На мен лично, не ми е удобно. Взех го, защото мъжа ми го хареса  :?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1170 -: Февруари 16, 2008, 12:45:08 pm »
Да, точно за този модел става въпрос. И защо не ти е удобно?
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1171 -: Февруари 16, 2008, 13:42:52 pm »
И аз да се включа.
И аз го имам това легло, което се трансформира в детско-юношеско.
Коки,
кое не ти е удобно?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1172 -: Февруари 16, 2008, 15:37:14 pm »
Ами решетката не се регулира, нивото е едно никакво - нито ниско, нито високо. Особено в началото с операцията ми беше мъничко зор провесването.
За мен тази ракла не е удобна - тясна и дълбока. Там слагам неща, които смятам че няма изобщо да ползвам. Мястото за повиване е малко, ползвах го само докато ми секне ентусиазма да го ползвам по предназначение.
Люлеещия механизъм, всъщност не може да се застопори добре с болта, който дават и като шавундри детето кошарата се клати.
Плюс това, специално на Дибо кошарата се сглобява много левашки - всички болтове от вън стърчат ужасно грозно :x
Ей такива работи.
Ако зависеше от мен щях да взема обикновена кошара, евентуално с чекмеджета на два реда. Но понеже се бях наложила за всичко останало около детето оставих този избор на таткото :wink:
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1173 -: Февруари 16, 2008, 16:01:26 pm »
Аз нямам такава, но кумата ми е с такава. Наистина нивото е никакво. Първо ще е дълбоко, но това може да се преживее. Но когато детето започне да се изправя оградката идва много ниска и има опасност да падне зад борда.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1174 -: Февруари 16, 2008, 16:07:03 pm »
Ние взехме това легло и съм много доволна , решетката се регулира ,дълбоко е и матрака има две нива/ при вдигната напълно решетка, и когато матрака е на долното ниво дори аз се повдигам на пръсти за да оставя малкия, а аз съм висока/.  Може да се ползва до около 12год. възраст на детето. Купихме го преди 1,6 год. от Аико за 360лв.


Ето тук има и описание: http://mebel-gen.911.bg/a2/offers.asp?p=1779792&pic=48752&id=4896&types_id=3081#img
« Последна редакция: Февруари 16, 2008, 16:19:10 pm от Cvetelina »
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1175 -: Февруари 17, 2008, 13:34:39 pm »
Благодаря, момичета. Височината от матрака до края на решетката ме притесни малко. Харесах си го, защото пести място /ние не разполагаме с много/ - има си шкафчета, но ще се поогледам за нещо по-подходящо, докато все още има време, че след това - каквото избере мъжът. Още веднъж :thankyousign:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1176 -: Февруари 17, 2008, 15:28:52 pm »
Височината от матрака до края на решетката ме притесни малко.

трябва да те притесни повече. височината от матрака до края на решетката трябва да е поне 60 см. представи си едно изправило се вече бебе, дълго 80 см, как тая решетка му стига до кръста и се премята свободно през нея на пода....

ние нашето легло сме го модифицирали допълнително, за да увеличим това разстояние и Мартин още не може да прескача, за щастие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1177 -: Февруари 17, 2008, 17:33:03 pm »
ами ние за тази цел сме махнали 2 пръчки от решетката, за да излиза и да не се опитва да прескача :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1178 -: Февруари 17, 2008, 22:31:35 pm »
през махнати пръчки излизат по-големи деца, които вече ходят стабилно.

описаната от мен ситуация се случва когато бебето започне да се изправя и да пристъпва, хванато за опора - това най-често е преградата на кошарата. тогава има опасност от падане, ако преградата не е достатъчно висока.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1179 -: Февруари 18, 2008, 16:00:46 pm »
Коки, много ме учуди това, което казваш за сглобяването на леглото, но явно е от модела. Ние също имаме легло на Дибо и според мъжа ми се сглобило с поглед и нищо не стърчи, изглежда много добре. Но нашето е на 2 нива и долното ниво е доста дълбоко. Тъкмо вчера се бях сетила, че като смъкнахме Мия да спи на долното ниво, тя се губеше там,хем е била някъде на 9 месеца, а на мен ми изглеждаше доста ниско, но в последствие се оказа, че е перфектно измислено.
<br />[link=http: