0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1020 -: Декември 27, 2007, 15:21:20 pm »
Аз сега много съжалявам, че не си купих анатомична ваничка :?
Моята е обикновена и къпането е трудна работа, а за сам човек си е направо зор.

Наха, това е одеалце с цип от пред и капси горе и долу.
Имам такова, но не съм му фен. Почти не съм го ползвала, страх ме е да го завивам с него, защото може да се одере на капсите или ципа.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1021 -: Декември 27, 2007, 15:26:22 pm »
Аз си купих такова на фирма "Бебето" - казва се порт одеалце с шапчица и терлички в комплекта и съм мн доволна! става като чувалче! После може да се ползва и като завивка като се откопчее!!! Не мисля, че може да се одраска бебето! Ципа е до гърдичките, не до брадата! Нали и косвонавчето е с цип?!?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1022 -: Декември 27, 2007, 15:49:04 pm »
Яна, на Бебето са по-хубави според мен. Те са си порт бебета.
Испанските одеалца са си точно одеала, в смисъл материята им е като от одеало.
И казах, че не ми е удобно за завиване,защото се притеснявам тогава да не се одере, а не като е закопчано  :wink:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1023 -: Декември 27, 2007, 16:51:32 pm »
Ясно Коки! Поне момичета ще знаят че са два вида! По отношение на къпането не съжалявам, че взех поставка и анатомична ваничка! Много е удобно!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1024 -: Декември 27, 2007, 17:57:29 pm »
Наде, ето такива имат предвид момичетата. Аз лично си взех от Хепи дриймс цяло одеалце 100х140см. без ципове и без капси. И го ползвам за следобедната дрямка на детенцето.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1025 -: Декември 27, 2007, 20:43:51 pm »
има 6каф4ета с вградени вани4ки на cam ,ние си купихме такава за мене е удобно за6тото го зареждам с необходимите принадлежности на малката плус дрехи и вси4ко ми е под ръка на момента и не забравяте никога не остаавяте бебето само на плота дори и за секунда и дори да ви казват ,4е бебетата първите месеци не мърдат.
Аз като я капя вадя вани4ката от 6кафа и я слагам в голямата вана,за6тото ми е по лесно при пълненето и при изпразването ,поставката  е анатоми4на и е се закрепя за ваната така,4е няма мърдане .
Може и да я сложи6 на стол както са казали по горе моми4етата  ,но трябва абсолутно вси4ко да ти е под рака ,ако няма6 помо6ник .

А за 4увал4ета аз сам много доволна от maxi cosi(незнам дали се продават в бг ,но мога да дам саит от кадето може да пора4а6 ,пла6тането е с виза и са много бързи с изпра6тането,не правя реклама :lol:,аз самата от там пазаря  :D,цените са добри ),за6тото малко бебе да го обле4е6 в яке или ескимост4е и 6апка трудна работа  :? ,а с 4увал4ето направо я пъхам и заминавам без да губим време и тя не се изнервя така и е на топло.

а ето и саита http://www.kidscomfort.eu/Baby_Autositze_Shop_der_Marke_Maxi-Cosi.html,има доста продукта ,кликвате на марката ,която ви интересува и готово излизат ви продуктите
 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1026 -: Декември 28, 2007, 18:12:42 pm »
Някой срещал ли е някъде предпазна възглавничка за кошницаза новородено за кола. Не знам точно как се казва и как да я обясня. Купихме си комплекта Trio Enjoy na Chicco, но кошницата ни няма такава мека предпазна възглавничка каквато имат другите кошници. Мисля че бях споменала че правя списък на приятели за пазаруване от САЩ с най необходимите неща за бебето, които не мога да намеря тук или пък по вече си струват да се донесат от там. Та си мислех че там със сигурност би имало такава възглавничка, ама не знам как да я обясня.Някой ако е попадал на картинка на такава възглавничка, моля за линк за да paste-на. Или ако някой се сети за нещо което знае че е добре да се купи от САЩ, моля да каже.
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1027 -: Декември 28, 2007, 18:53:50 pm »
на френски-Système de protection latérale
на англииски-Side protection system
да кажат в някои бебе6ки магазин там ве4е знаят за какво става въпрос :D
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1028 -: Януари 03, 2008, 23:21:50 pm »
Nivear, това ли имаш предвид
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1029 -: Януари 04, 2008, 02:40:25 am »
аз мисля ,4е става въпрос за възглавни4ките за макси кози





може6 да ги поръ4а6 и при Premaman,поразпитаи
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1030 -: Януари 04, 2008, 09:47:18 am »
Кошниците на чико също имат възглавнички за новородено, разгледай и тях :)
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1031 -: Януари 08, 2008, 09:34:31 am »
искам да попитам мамите :wink:някойя ползвала ли е от тези подвижните повивалници,които се закрепят на кошарката и дали са удобни.или "задължително" трябва шкаф за поививане
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1032 -: Януари 08, 2008, 10:01:38 am »
кит кат, стават и за над легълцето, както решиш там го слагаш. Ние сме го сложили на скрина им.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1033 -: Януари 08, 2008, 12:49:32 pm »
Аз си купих такъв подвижен повивалник и изглежда стабилно.В единия край имат крачета,които не му позволяват да мърда.Опитах се да сложа снимката как е закрепена на кошарата ,но не се получи. :(
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1034 -: Януари 08, 2008, 12:57:01 pm »
един малко тъп въпрос,ама нещо не ми е ясно - на кошарите от този тип :http://www.aiko-bg.com/pictures/TRAVEL-KID-BLUE-RINGS2_big.jpg , слага ли им се друг дюшек или само този тънкия,с който се продават?Мене ми се струва много меко така.
<br />
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1035 -: Януари 08, 2008, 13:09:54 pm »
Зори, ако ще я ползваш за креватче се слага матрак (купува се допълнително). Купи си такава с две нива. Тази, която си показала е на едно ниво и е само за игра.

lb2f
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1036 -: Януари 08, 2008, 13:34:46 pm »
Зори, слага се задължително допълнително купен матрак.
Ние сме с такъв тип (преносима), но дори и когато пътуваме, съм си купила сгаваемо матраче, защото това тънкото не е никакъв  матрак, а просто една малко по-дебела подложка.
Задължително купуваш с две нива.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1037 -: Януари 08, 2008, 15:33:17 pm »
Зори ние сме с тази:
Има различни цветове!ЦЪК
Аз съм много доволна има второ ниво, което ми облекчава кръста!
И колелца, понякога когато промрънква го приближавам до спалнята и го полюшквам!
Матрака купихме отделно, но си пасват идеално!
Още не сме пътували, но за път предвиждам да взема сгъваем както ти е  написала Цвети !
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1038 -: Януари 08, 2008, 16:34:29 pm »
искам да попитам мамите :wink:някойя ползвала ли е от тези подвижните повивалници,които се закрепят на кошарката и дали са удобни.или "задължително" трябва шкаф за поививане

Кит кат, моят плот за повиване е точно на леглото. И е супер удобно. Има си 4 крачета, които се монтират и така застопоряват, за да не мърда. Купихме я от Пигис.
Зори, и аз купих дюшече за кошарата. Моята е като на Мишанта, само че червената.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #1039 -: Януари 08, 2008, 17:24:33 pm »
Кит кат , така както се вижда на снимката плота е поставен в/у кошарата!
На мен ми е много удобно!
Както Марби е писала крачетата застопоряват плота от горната страна!




« Последна редакция: Януари 08, 2008, 17:26:20 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)