0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
спешно!колпоскопия+биопсия
« -: Юни 05, 2007, 14:45:01 pm »
здравейте,момичета!!!
предстоеше ми хистероскопия,но..при прегледа с колпоскоп се установи,че съм имала 2 петънца! 8O след което направихме на момента биопсия на 2-те петънца.резултатите ще ги получа другия понеделник!!!!страшно съм притеснена и уплашена!моля ви за нещо по въпроса!
за уточнение:1.правила съм цитонамазка м.11.2005г всичко беше нормално!
             2.хламидията ми беше гранична 2006г,последва лечение 2 пъти,но резултатите спаднаха много бавно!
             3.месец април 2007г в рамките на 4 дни ми правиха 2 пъти кюртаж!

възможно ли е тези петънца да са от хламидията или от зверското човъркане/кюртаж/,възможно ли е и нищо да няма и какви са предположенията ви!!!

моля ви!
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #1 -: Юни 05, 2007, 14:50:31 pm »
не се трвожи мила,бади оптимист нищо няма да има,горе главата и като излязат резултатите пиши,касмет.
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #2 -: Юни 05, 2007, 19:51:42 pm »
Мила обясни повече ако можеш.
Чу ли там некоя медицинска дума?
1. Значи, продължителна  нелекувана инфекция със хламидия може да даде поражения върху шийката на матката .
2.Много време от 11.2005 до 06.2007 не си правила цитонамазка което не е добре,обаче спокойно за година и половина неможе да стане нещо много страшно.
 Отсега нататак ги прави поне на 1 год, а ако има проблем на 6 месеца.

При мен хламидията беше направила ЦИН 1
Успех и дано нищо ти няма
 :bighug:
*
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #3 -: Юни 08, 2007, 12:00:13 pm »
здравейте,момичета!!!
единственната медицинска дума която чух беше *анормални петънца*
по-повод цитонамазките,знам,че съм постъпила тъпо,но...се бях впуснала в лекуване на множество вагинални инфекции вкл.хламидията и подготвяне на док за инвитро,чакане..за да ги подам и т.н и просто пропуснах за цитонамазката!
а какво е  цИН 1? :oops:
питам като малко дете за тези неща,но..за пръв път се сблъсквам с това!!!
*
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #5 -: Юни 08, 2007, 12:18:17 pm »
виж тези теми:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=180572.0
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=28968.0
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=178356.0


Biljana ,благодаря за информацията!
наясно съм,че докато не излязат резултатите не мога да искам повече от догадките!но..това чакане ме убива постепенно!ужасно е!
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #6 -: Юни 08, 2007, 12:28:45 pm »
Знам аз бях във подобна ситуация и направо ревех по цел ден.
 Успокой се колкото можеш ,
УСпех, стискам палци и чакам да пишеш какво е станало.
 :bighug:
*
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #7 -: Юни 09, 2007, 14:39:31 pm »
Здравей!
Дано не се включвам късно! През миналия цикъл и аз преминах през това. Имах раничка от близо 20 години. Не беше лекувана и обгаряна. Предстои ми ин витро и д-р Стаменов каза, че задължително трябва да се направи колпоскопия. По време на същата ми беше взета и биопсия, тъй като раничката беше много обширна. Една седмица след това излязоха резултатите от хистологичното изследване. Само аз си знам какво ми беше през това време, така че много добре знам как се чувстваш. Вътрешно обаче бях убедена, че всичко ще е наред! Резултатите бяха хубави и последва обгаряне. Доверих се на д-р Калчева.(мисля, че и ти беше от Бургас, нали?)
Стискам ти палци за хубави резултати и успех!

*
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #8 -: Юни 11, 2007, 13:58:11 pm »
Здравей!
Дано не се включвам късно! През миналия цикъл и аз преминах през това. Имах раничка от близо 20 години. Не беше лекувана и обгаряна. Предстои ми ин витро и д-р Стаменов каза, че задължително трябва да се направи колпоскопия. По време на същата ми беше взета и биопсия, тъй като раничката беше много обширна. Една седмица след това излязоха резултатите от хистологичното изследване. Само аз си знам какво ми беше през това време, така че много добре знам как се чувстваш. Вътрешно обаче бях убедена, че всичко ще е наред! Резултатите бяха хубави и последва обгаряне. Доверих се на д-р Калчева.(мисля, че и ти беше от Бургас, нали?)
Стискам ти палци за хубави резултати и успех!

здравей,du6ka!!! :)

какво означава д-р калчева?тя ли извърши манипулацията?колпоскопията,биопсията и обгарянето?
*
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #9 -: Юни 11, 2007, 14:14:13 pm »
здравейте отново!!! :D
току що говорих с лекаря и....резултата от биопсията е мн.добър,но..ще се наблюдавам !няма проблеми да отлагам хистероскопията и сега напред към следващия проблем!
благодаря на всички които се вкл.с някаква помощ и утеха! :thankyousign: :bighug:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #10 -: Юни 11, 2007, 17:32:20 pm »
Поздравления за добрите резултати!
Както сама казваш "Напред"! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #11 -: Юни 11, 2007, 22:01:58 pm »
Честито за добрия резултат и успех!!!
*
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #12 -: Юни 11, 2007, 22:25:35 pm »
Здравей, De4kа!
Поздравявам те за хубавите резултати!
Колпоскопията и биопсията ми ги прави д-р Персенска от клиника "Малинов". Всичко мина бързо и абсолютно безболезнено. Д-р Калчева ми прави само обгарянето(мисля, че се казваше коагулация). Няколко минути и леко затопляща болка. Много внимателна лекарка с много добра апаратура. Препоръчвам ти я! Желая ти успех!

*
Re: спешно!колпоскопия+биопсия
« Отговор #13 -: Юни 12, 2007, 15:14:13 pm »
Късмет мила!