0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    barbaron0707

Преминах и през това - в 18 г.с. ми се спука окоплодния мехур и ми изтекоха всички води.Със силно кървене бях приета в болница и след преглед с УЗД се установи, че бебчо има слаб пулс, но околоплодни води няма. На следващия ден, след преглед - никакъв пулс. След това кръвоизлив и разкритие, достатъчно, за да излезе само бебето. И понеже бях пила малко вода и хапнах няколко череши, анестезиологът не пожела да ми сложи упойка и бях кюртирана без упойка. Не мога да ви опиша ужасът, който изпитах. И въпреки това - физическата болка се забравя, но другата.........НЕ!!!!!
Не пожелавам на никой да изпита подобно нещо!
Въпроса ми е : това мисед или спонтанен аборт е?
Да уточня: това ми е второ инвитро след 10-11год. стерилитет.
*
Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #1 -: Юни 03, 2007, 08:41:04 am »
Съжалявам :(
Мисля, че си преживяла спонтанен аборт, за мисед се говори в много по-ранна бременност. Все пак да каже някой по-запознат, какво точно означава миседа.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #2 -: Юни 03, 2007, 11:15:57 am »
sajalqvam za tova koeto se e slu4ilo s teb.az prejivqx po4ti sashtoto na men zapo4na da mi izti4a vodata v 6 mesez i sled 10 dena lejane v bolnizata nemojaxa da napravqt nishto polu4ix razkritie i se naloji da izvadqt bebetata imax blizna4eta koito umrqxa 15 minuti sled rajdaneto.ne e vajno medizinskoto naimenovanie vajnoto e 4e trqbva da se stegnesh i da gledash polojitelno.i da mislish za nova bremennost.pregrashtam te i te zeluvam.uspex v sledvashtiqt opit.  izvinqvam se 4e ne pisha na kiriliza no kompa mi e nov i nemoga da se opravq a sam samouka

Пиши на кирилица. Има КРЕДОР.
« Последна редакция: Юни 03, 2007, 19:58:41 pm от Lali »
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #3 -: Юни 03, 2007, 12:45:47 pm »
Това през което си преминала се нарича БОЛКА , нарича се НЕЩАСТИЕ , КОШМАР....

Няма как да разберем жестоката логика на съдбата , безсилни сме понякога!

И аз ще ти кажа " Съжалявам!" , ще изразя искреното си съчувствие ,но ти сама ще трябва да се изправиш , да погладиш наранените си колене , да изтриеш сълзите и най - трудното , да не спираш да вярваш!

 Скъпа ,barbaron0707,
в този свят има всичко , и ако днес болката вършее покрай теб , утре тя ще бъде изместена от радостта!

Кураж ,мила!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #4 -: Юни 03, 2007, 19:59:19 pm »
Барбарон, съжалявам. :(
Спонтанен аборт е.
А посочиха ли причина за спукването на мехура?
*
Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #5 -: Юни 04, 2007, 00:33:11 am »
Съжалявам, Барбарон, за загубата ти.
Било е спонтанен аборт.

Мила Петя, много ми е мъчно и за теб.

Прегръщам ви и двете.
*

    barbaron0707

Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #6 -: Юни 04, 2007, 01:43:30 am »
Много благодаря за отговорите.
А като причина за спукването на мехура, ми обясниха, че най-вероятно е вирусна инфекция, която съм прекарала през бременността, макар че на мен ми се струва много невероятно. В смисъл, че общото ми състояние беше - здрава, с изключение на 2-3 дни преди около 3 седмици, през което ме болеше страшно много гърлото, но се излекувах предимно с билкови чайове, мед, вит.С и хапчета за смучене. Така че това ми се вижда малко нереална причина, защото бебето си беше живо и здраво 5-6 дни преди това и с размери като за седмиците, в които беше. Не знам - не виждам в мен друга причина и въпреки това се случи.
А между другото като излезе резултата от изследването ще видим какво ще ни изтъкнат като причина.
Знаете ли - днес, след много сълзи, сълзи , и пак сълзи, все пак имах време да осмисля целия си живот - всичко, което ни е минало през главите за всичките тия години и стигнах все пак до извода, че така е трябвало да стане, колкото и да не ни се вярва! Може би на това човече не е трябвало да дам живот, а може би на следващото, което не знайно защо си мисля, че ще зачена по естествен път! Аз май вярвам и в чудеса! Но лошо ли е това?
Сигурно постинга ми ви звучи много "сухо", но на мен лично ми по-лесно да изразявам това, което чувствам очи в очи снякого, а не на лист / в случая като постинг/


 и ако днес болката вършее покрай теб , утре тя ще бъде изместена от радостта!

Кураж ,мила!

Благодаря за тези думи- сигурна съм, че ще се случи!

Всъщност благодаря на всички ви за подкрепата! Аз просто съм късметлийка, че съм заобградена от роднини и истински приятели, които ми помогнаха да стана, да се съвзема, да реша да продължа напред! И най-вече на моя мъж - човека, кого обичам най-много! Той ми доказа, че е с мен и ще бъде с мен , каквото и да реша !
И..............борбата продължава!!!!!!!!!!!
Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #7 -: Юни 04, 2007, 10:55:15 am »
Съжалявам  :( Успех и дано скоро се похвалиш с живо и здраво  :bori_014:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #8 -: Юни 04, 2007, 11:23:26 am »
А като причина за спукването на мехура, ми обясниха, че най-вероятно е вирусна инфекция, която съм прекарала през бременността, макар че на мен ми се струва много невероятно. В смисъл, че общото ми състояние беше - здрава, с изключение на 2-3 дни преди около 3 седмици, през което ме болеше страшно много гърлото, но се излекувах предимно с билкови чайове, мед, вит.С и хапчета за смучене. Така че това ми се вижда малко нереална причина, защото бебето си беше живо и здраво 5-6 дни преди това и с размери като за седмиците, в които беше. Не знам - не виждам в мен друга причина и въпреки това се случи.

не винаги се виждат причините на повърхността.

аз бях здрава бременна, не съм боледувала от нищо. бях си правила изследване на стерилна урина за инфекции около 3 седмици преди да ми изтекат водите преждевременно (при мен това стана в първия ден на 38-ма седмица). 3 дни преди това бях гледана на УЗ и ми беше правен запис на тонове. всичко наред.
започнаха да изтичат водите, след 12 часа ми направиха секцио и извадиха живо и здраво бебе. да, но след 5-6 часа бебето започва да диша зле и се налага интубиране и реанимация. оказа се бронхопневмония. бактерии не се изолираха от бебето. въпреки това, беше ми дадено обяснение, че съм имала някаква инфекция (не уточниха бактериална или вирусна), която е довела до преждевременно спукване на мехура и вътреутробно инфектиране на плода.
слава богу, при мен нещата се развиха благоприятно и бебето скоро ще стане на 1 година. от сърце ти желая следващият път при теб да бъде успешен! и се пази много!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Разлика между мисед аборт и спонтанен аборт
« Отговор #9 -: Юни 04, 2007, 12:05:36 pm »
jul4e благодаря за разбирането а на барбарон4ето ще кажа 4е и на мен това ми обясниха.то4но като теб ме боля гарлото 2 3 дена.лекарката ми каза 4е сам имала вирусна инфекция която мен не ме е саборила но е била тварде агресивна за бебетата.барзо вазстановяване и скоросошна нова бременност.целувам вси4ки бадещи и настоящи мамета
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...