0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета,
какво ще кажете по този въпрос?
Има ли между вас такива, които независимо, че са забременяли след АРТ процедура са си родили по нормален начин?
Доколкото знам, има няколко предпоставки за да се определи едно раждане чрез секцио и една от тези предпоставки е зачеване ин-витро, но когато бебето е едно и бремеността се развива нормално, вие какво решение бихте взели за себе си?
Аз лично ще избера секцио.
Много по- малко рисково е за бебето, а това, че по-бавно ще се възстановя изобщо не ме интересува.
*
Ох Десита и аз съм се размислила от известно време на тази тема... всички казват, че ако си добре и не се налага от нормалното раждане по-добре няма, ама все ще се притеснявам да не стане нещо с бебо... май все повече клоня към секциото...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
ако имах възможност за избор винаги бих предпочела нормално раждане. в моя случай за съжаление не разполагам с такъв лукс (избор). с генитален херпес съм и както и да забременея (ако) нямам друг вариант освен секцио
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Desita, всичко е по-скоро индивидуално. Ако си здрава и млада и всичко с бременността и бебето е нормално - то какво по-хубаво от едно нормално раждане.... Но ако си на възраст и имаш здравословни проблеми (като мен н-р) - то секциото е препоръчително. Аз лично, ако някога забременея и износя нормално бременността си -ще родя със секцио! Успех ти желая, каквото и да решиш!

*
Аз мисля 4е в България е по-скоро модерно отколкото наложително да се ражда секцио, за сравнение ще дам 4е в лондон естествено раждат жени с близнаци и големи диоптри, тук естественото раждане е задължително и се прибягва до секцио, само в краен слу4ай, в България се прибягва до естествено раждане само в краен слу4ай, като краен слу4ай е например жени които не могат да си платят за секцио
Май много дълго стана, моето мнение жените да раждат така както се 4увстват в най-голяма безопастност, ако така се 4увстват относно секциото- то нека е секцио
Пожелавам на вси4ки бременлки безпроблемни 9 месеца и леко и безпроблемно раждане на здрави беб4ета  :hello:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Въобще не е такава ситуацията в България, относителният дял на секциото по желание е нищожен. Да допълня, че естествено не значи нормално.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Е, поне мойто мнение е такова, колкото и нищожно да е то, без да знам разликата м/у естествено и нормално, имах предвид 4е ако имаш "връзки" или си платиш, можеш да избираш м/у да напъваш и да те резнат.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Просто не е така, както ти изглежда отдалече. В България, макар на теория секциото по желание да е възможно, де факто не е и жената има право на избор в много малко на брой клиники. С "връзки" вече почни нищо не става.  :lol:

А естественото раждане не винаги е нормално, т.е. може да завърши фатално за плода, за майката или и за двете страни, в този смисъл казвам, че може и да не е нормално.

Изобщо идеята за повече проценти естествени раждания на всяка цена е ненормална като цяло. Но си битува у нас, за жалост, като остатък от стария строй.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Просто не е така, както ти изглежда отдалече. В България, макар на теория секциото по желание да е възможно, де факто не е и жената има право на избор в много малко на брой клиники. С "връзки" вече почни нищо не става.  :lol:


Поздравления за това, моята инфо е от преди 5-6 години когато доста мои приятелки, комшийки и братов4едка ми родиха с връзки, платиха за секцио по тяхно желание, дори и мен щяха да уредят, но аз така и не забременях  8)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Мисля, че в една друга тема някой беше разказвал за положението в Майчин дом, където такова нещо като "секцио по желание" нямало, едва ли не трябва да е много критично, за да решат лекарите да го правят. Макар и такава да е "същинската" идея на секциото, на мен ми се вижда изключително сресово и опасно както за майката, така и за бебето да се решава в последния момент. Не виждам нищо лошо в планирането.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
ако имах възможност за избор винаги бих предпочела нормално раждане. в моя случай за съжаление не разполагам с такъв лукс (избор). с генитален херпес съм и както и да забременея (ако) нямам друг вариант освен секцио
Лили ЩЕ забременееш ;)

По въпроса за вида родоразрешение (така ли се казваше?) - според мен лекарят трябва да прецени в зависимост от конкретната ситуация. Важното е да намериш лекар, на който да вярваш и да си спокойна, че ще направи най-доброто за теб и за бебчо.


*
Момичета,
пуснах темата, защото съм намерила доктора на когото имам пълно доверие, голяма част от вас също го познава, но той е категорично за раждането секцио, най-вече поради факта, че не трябва да има и най-малък риск за бебето (за сега няма друга обективна причина). От друга страна, ми се иска ако няма някакви усложнения на края (още е многа рано за това, но все пак) и аз се чувствам добре да имам право на избор и да мога да реша да си родя по естествен път, защото доколкото съм чела, това е добре не само за майката, но и за бебето поради различни причини.
Сега трябва да си избера д-ра, който да ме наблюдава през време на бремеността и това ми решение до голяма степен ще предопредели, дали след месеци ще имам възможност да избера начина на раждане или от сега ще е решено да раждам секцио.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ще ти го кажа малко схематично, дано ти помогне в избора. Всяко раждане крие рискове.
Раждането по естествен път е по-малко рисково за майката и по-рисково за бебето. Раждането по оперативен път е по-рисково за майката и по-малко ринсково за бебето.
Плановото секцио е по-малко рисково от секциото по спешност.
Каквото и да решиш, отговорността ще е твоя.
Желая ти успешна бременност и леко раждане.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
На мен ми казаха, че ще раждам със секцио. Дано да го докараме до там нали пу пу yahoo_17 8). За причина се изтъкна, че имам коремна операция. За оперативното лапаро не знам да оказва влияние. Обаче се чудя тя понеже е от преди 3-4г(операцията) дали наистина задължава подобен род раждане? Пожелавам на всички лека бременност и накрая каквото и да се реши да е правилния избор и да мине гладко и без усложнения. yahoo_17 :crossfingers:
*
Благодаря ти Мели  :youwoman:
страхотна си, имам ти пълно довери и много ти благодаря, че ми помогна да направя своя избор!
На всички момичета от форума желая успех и много бебета.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Naha, аз имам 2 коремни операции, казаха секцио. Обаче днес
мойта лекарка каза: "Абе аз мисля, да раждаш нормално"
Е, да, обаче мен ме хвана шубето. Казах, че ме е страх, а тя каза, мен пък ме е страх за тебе 8O.И сега почва моята дилема?!? Нормално или секцио?
А, и между другото нося очила, не са с голям диоптър, но все пак...

А вие как мислите, предпоставка ли са коремните операций за секцио
или е опасно за майката?
« Последна редакция: Юни 01, 2007, 11:38:05 am от Nadyn »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Ох адаш, аз съм още многоооо дълече нали, но мисля, че когато има риск за детето и майката се предприема секцио. За диоптъра съм чувала, че от напъните може да се увеличи :?. Абе казват си хората няма по-добро от нормалното ама няма как да не се съглася и с Мели. Виждала съм раждала нормално нали изглеждаше така сякъш е преживяла не секцио ами не знам какво. :? :?. Според мен е най-добре да се прецени риска по отраничко и няма нищо лошо в плановото секцио. Аз да ти кажа изпадам в ужас като се сетя каква болка беше след операцията ми, но тогава не се полагаха никакви грижи за мен и смятам, че това оказва влияние. Надявам се след секцио да не е така. Вярвам, че каквото и да решите ще е правилното решение. Обсъди го добре с лекаря си. Параноята е лош съветник :wink: :bighug:
*
Една приятелка роди естествено и нормално въпреки 4е имаше 3 диоптъра на едното и 4 на другото око
Казаха и оба4е 4е е опасно ако имаш късогледни диоптри, а тя има далекогледство
Успех и безпроблемни раждания yahoo_17
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
вижте, момичета, Мели го е написала много точно. аз бих добавила, че природата го  е създала съвършено, но Бог е в детайла. детайлът тук е стерилитета. той предопределя плода като деликатен, да кажем. важното е да има надеждни лекари, които да направят вярната преценка. аз лично смятам, че при възможност, вагиналното раждане е най-доброто за майката и за бебето.
но най-важното-доброто решение е това, при което има живо и здраво бебе и жива и здрава майка :D