0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #60 -: Май 25, 2007, 20:56:58 pm »
Сигурно е банално - но поддържам фигурата си с разделно хранене. От 5 години се храня така. Но си хапвам и сладичко. Не го спазвам съвсем стриктно. През това време ми се е налагало да пия разни хормонални препарати, включително и Золадекс и не напълнях. Напълнявам единствено когато го наруша и то бързо качвам. Миналата година на морето качих 4 кг. за 8-9 дни.
А иначе от скоро (6 месеца)ходя на народни танци - супер удоволствие. Започнах за регулиране на пулса, че беше над 100 на седяне място.Предстоеше ми операция. Операцията мина през февруари, при което отслабнах с 5 кг. И сега се мъча да напълнея малко - но не става. А като наруша разделното ми се бунтува стомаха, защото ми го раздразниха с рициновите масла в болницата.
И така без много усилия поддържам 52-54 кг. при ръст 1.68 см. Сега съм 49-50 обаче и малко приличам на чучело.
Правя и гимнастика сутрин - много съм стриктна този път, но това е заради операцията - да не се получат сраствания т.е. временно явление. Започнах и йога по една книга преди една седмица. За сега ми е забавно.
Но народните танци са най-готини. Голям кеф. Аз дори народна музика не слушах, пък какво стана сега...
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #61 -: Май 25, 2007, 21:24:11 pm »
много съм чувала за разделното хранене, но би ли обяснила кой вариянт точно спазваш ти?
чувала съм, че на едно ядене не се смесват въглехидрати, белтъчини, мазнини.това само за едно ядене ли е или цял ден трябва да си на определената група храни?
я разкажи малко по-обстойно.
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #62 -: Май 27, 2007, 11:08:38 am »
Мимка, виж какво открих : http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21
Тук можеш да видиш кои храни са съвместими в разделното хранене. Ако проявяваш интерес към темата в google - разделно хранене - можеш да попълниш изчерпателно информацията във връзка с този вид хранене. Аз лично съм против - брат ми се храни известно време така - свали 18 килограма, но като върна стария режим на хранене качи 30 кг. Ако си решила да го приемеш като начин на живот - добре, но откажеш ли го - става страшно.
*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #63 -: Май 28, 2007, 08:55:20 am »
На момичетата които се притесняват да вечерят късно - ето една статия :) в мит 1 пише точно за това :)
http://www.tiabg.com/?c=n&id=108
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #64 -: Май 28, 2007, 18:38:59 pm »
На момичетата които се притесняват да вечерят късно - ето една статия :) в мит 1 пише точно за това :)
http://www.tiabg.com/?c=n&id=108
Прочетох статията.И за мое голямо огорчение,това са пълни глупости.Ми авторите си противоречат на всеки втори аргумент.И това според е събрано от някои жадни за сензации жълти вестници,без да се проверяват фактите.
*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #65 -: Май 28, 2007, 20:47:41 pm »
Стига бе iliyanas  :wink:
Аз толкова се зарадвах когато го прочетох  :lol: :lol:
Щото най-много обичам вечер да си похапвам най-сладичките неща
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #66 -: Май 29, 2007, 20:29:25 pm »
Стига бе iliyanas  :wink:
Аз толкова се зарадвах когато го прочетох  :lol: :lol:
Щото най-много обичам вечер да си похапвам най-сладичките неща

и аз, и аз :balk_602:
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #67 -: Май 30, 2007, 10:00:09 am »
Когато бях студентка трети курс си заформих малко частите.
Един ден сестра ми направи малко кофти забележка и аз рев и като се стегнах започнах да се храня разделно. Тогава беше много актуално. Двете с майка ми се подкрепяхме. Едновременно с разделното хранене и гимнастика сутрин и вечер. За два месеца влязох в доста добра форма и  и се наслаждавах цяло лято!
Аз съм ЗА разделното хранене, защото лично съм виждала какъв ефект има.
И до ден днешен диети не пазя, но се старая колкото е възможно да се храня разделно.
Е тази зима поизтървах малко положението, но то беше заради тъпчене с месце, картофи, хляб, вино, сладки неща и всичко това в едно ядене и то вечеря.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #68 -: Юли 14, 2007, 20:40:51 pm »
Аз пък чак сега виждам тази тема. Та ето как е при мен. При ръст 173 теглото ми е било винаги 63 кг, което е ок за моята структура и си се харесвах. Постепенно в студентските години започнах да понатрупвам като в един момент качинх около 5 килца. Ужасих се когато разбрах, че трябва да си купя нови дрехи и се мобилизирах. Май основно гладувах, но успях да ги  сваля. След това всяка зима качвах по някое килце и с мъка отслабвах през лятото. Преди 5 години реших, че ще ходя на организиран спорт (аеробика) щото сама нямам воля да спортувам. Та мислех си, че като започна и ще се префиня ама нейсе.. Все пак, макар че не отслабнах, тялото ми се стегна за няколко месеца и си бях супер. Да не говорим за енергията с която ме зареждат тренировките. И пак ми се случваше и да качвам понякога..
По-миналата зима една колежка започна да се храни "в зоната" и аз също реших да опитам. Ефектът? Поразителен. Отслабвах и то точно на проблемните за мен места. Направо не вярвах на очите си. Само че въпросното хранене изисква специално съчетание на отделните групи храни и се яде под час по 5 пъти на ден. Тогава можех да го правя и в работата та затова имаше успех. После спрях, дойде лято, отидох на море и едно плюскане.. Резултатът е ясен.
Сега ли? Ами сега съм 67кг и най-лошото е, че баш на ханша и корема ги лепнах. Може би за това спомогна и спирането на аеробиката от около 3 месеца поради проблем с коляното. Абе ужас. Не знам как ще ида на море. Отново съм пред смяна на гардероба, но упорито не купувам нови дрехи защото знам, че ще отслабна. Сега реших да пробвам лунната диета (никога не съм вярвала особено в нея), а ако не помогне- излизам в отпуска и пак ще пробвам "зоната". Поне съм сигурна в речултата.
Ако някой чете този ред- поздравявам го за търпението (стана дългичко) :lol: :oops:

Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #69 -: Август 29, 2007, 16:01:00 pm »
Аз пък дълги години тренирах лека атлетика,сега съм по-мързелива,но не пропускам ден без Йога и Пилатес,по 1 4ас дневно.Храня се доста здравословно,помага ми и това 4е имам вроден ужас от мазно,тестено и т.н.Месото съ6то не ми е от най-лЮбимите не6та,но хапвам по малко от време на време,може би 1 път седми4но,4е и по-рядко дори (за белтъ4ини от животински произход),но основно раз4итам на мле4ните продукти,ориз,варени картофи,плодове и зелен4уци .

Успех с диетата Златулка !!!!
*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #70 -: Август 29, 2007, 17:01:07 pm »
абе много съм чувала за тая гимнастика на Пилатес, дайте малко инфо, моеж ли да се изтегли отнякъде?
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #71 -: Август 29, 2007, 18:10:45 pm »
абе много съм чувала за тая гимнастика на Пилатес, дайте малко инфо, моеж ли да се изтегли отнякъде?

Може.пра6там ти на ли4ния ,за6тото не знам дали е правилно тук. :D
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #72 -: Август 29, 2007, 20:20:04 pm »
Ина4е Пилатес за мен е много добра система за поддържане на тялото,особено на коремните,седали6тните и мускулите на гърба.Бързо влиза6 във форма,и не е трудна за изпълнение.Изоб6то,само плЮсове :D
*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #73 -: Август 30, 2007, 10:28:07 am »
абе много съм чувала за тая гимнастика на Пилатес, дайте малко инфо, моеж ли да се изтегли отнякъде?

Може.пра6там ти на ли4ния ,за6тото не знам дали е правилно тук. :D
Моля те,прати и на мен!
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #74 -: Август 30, 2007, 10:35:51 am »
Ами аз изписах в търсачката на Замунда Pilates и веднага ми излязоха 2 филмчета.Едното с общи упражнения, другото със специални за караката.Пуснах да тегля второто, не са големи като размер.
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #75 -: Август 30, 2007, 10:42:01 am »
Да,не е зле,имам го.Има6е преди едно много добро филм4е,но сега влязох и не го намирам,из4езнало е.Но и това не бе6е зле.Дерзай!!! :)
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #76 -: Август 30, 2007, 21:58:33 pm »
Аз общо взето нямам много проблеми с тялото ,но като отказах цигарите д-то леко понадебеля и се поотпусна ,имам в къщи велоергометър,и си го карах до скоро ,но изведнъж ми щукна идеята че може да пречи на бебеправенето ,ако се претоварвам и сега не спортувам .Иначе и азимам две филмчета за пилатес е едното ,а другото не се сещам .Не са лоши .
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #77 -: Август 30, 2007, 22:13:26 pm »
Въпроса е да не прекаляваш с натоварванията,Роузи.Иначе редовни упражнения с неголямо натоварване само могат да са ти от полза.capris,пробвай в Замунда. :wink:
*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #78 -: Август 31, 2007, 08:32:46 am »
Цяло лято спортувам като луда - всеки ден някакво кардио - я аеробика,я тичане,я скачане на въже -и едвааа сега успях да смъкна няколкото сантиметра от тук и там,които ми се трупнаха покрай хормоналните стимулации при иксито март месец...на всичкото отгоре се оказа(четох някъде),че хормоните объркват тотално метаболизма също така - за месеци напред след процедурата - значи не само че слагаш,ми после е супер трудно да смъкнеш 8O -  а аз се чудех се защо толкова време и усилия ми отне да вляза във форма 8O 8O 8O...никога не ми е било толкова трудно да свалям килца - а сега месеци наред много спорт,здравословно храненее(е,поне се старая да е такова),пия много вода всеки ден...А бе още имам по 2-3см да смъквам оттук и там,но повечето макар и със зор го смъкнах вече :lol:....че на есен пак се почва с хормоналните въртележки :lol: 


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Как си поддържате тялото?
« Отговор #79 -: Август 31, 2007, 13:35:15 pm »
Аз общо взето нямам много проблеми с тялото ,но като отказах цигарите д-то леко понадебеля и се поотпусна ,имам в къщи велоергометър,и си го карах до скоро ,но изведнъж ми щукна идеята че може да пречи на бебеправенето ,ако се претоварвам и сега не спортувам .Иначе и азимам две филмчета за пилатес е едното ,а другото не се сещам .Не са лоши .
Аз от моята фитнес-инструкторка/която освен това е и рехабилитатор/,знам че фитнеса даже е полезен за бебеправенето.А за велоергометъра -аз карам 1 час на най-ниската степен,някъде четох,че така е най-полезно за поддържане на форма,нямало смисъл от силови натоварвания.