0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

какво става не разбирам нищо
« -: Май 11, 2007, 21:29:23 pm »
моми4ета моля ви помогнете нищо не ми е ясно.Аз запо4нах с пурегон на 6 маи,125 на 7 също, 125,на 8, 100 на, 9,75 и на 10маи пак 75 също така 1ампула луверис и една сетротиде,и бластоестимулина това са вагинални свещи4ки.Тази ве4ер имам 50 пурегон и пак луверис и сетротиде, всеки ден съм в клиниката казват 4е ми растът бързо фоликулите от дясно днес бяха 11 а от ляво 9,постоянно ми вземат кръв всеки ден заради естрадиол 17, днес казаха малко бил висок но да не се притеснявам. Утре пак ще ми вземат кръв заради естрадиола и пак да ми видят фоликулите,наи много ме изненада 4е ми казаха 4е пункцията ще е вторник или сряда, не е ли много бързо вси4ко как мислите.Запо4нахме на втори ден от цикала ми много ме е стах притеснено ми е ,а и усещам много яи4ниците не мога да седна спокоино на дясната страна,разбира се питах дали е нормално,но казаха 4е защото съм слаба ги усещам пове4е,моля ви какво мислите нормално ли е това благодаря ви.











http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #1 -: Май 11, 2007, 22:25:08 pm »
здравей Лори!
предполагам, че е нормално да е толкова скоро, понеже като правихме прогнозите за мен, док ми каза, че три-четири дни след края на стимулация ще е пункцията...
при тебе доста бързичко се развиват фоликулите и може би за това е още по-бързо..
моето мнение обаче, не е достатъчно компетенто, защото и аз се готвя за първото си ИКСИ.
Надявам се да се включат повече момичета, които са минали вече по този път, но...вярвай на доктора си...той знае какво прави.
стискам ти палци всичко да е наред, да мине бързо и скоро да се похвалиш ..:)
само не се притеснявай, моля те...колкото и банално да звучи и трудно осъществимо.. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #2 -: Май 11, 2007, 22:49:41 pm »
Лорето, нормално е, не се притеснявай! Доверила си се на доктора си и не бива да се съмняваш в преценката му точно на този етап от процедурата. Колкото й да е банално, опитай се да си по-спокойна и бъди оптимист.
Прочети и тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=11445.0

Желая ти успех!

lb2f
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #3 -: Май 12, 2007, 11:00:13 am »
Лоре, мила, нещата са напълно в реда на нещата, караш по къс протокол, доколкото разбирам (нали не си в БГ?)... Довери се напълно на лекаря си, това е най-важното на този етап, и изобщо не се притеснявай  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #4 -: Май 12, 2007, 13:38:40 pm »
Спокойно мила, аз също съм много слаба - 47кг - и се чувствах точно като теб. Имах страшно напрежение в яйчника и болка при сядане, напъване, при уриниране. Но всичко мина нормално, не се притеснявай - явно е нормално да имаш такъв дискомфорт.
Аз също бях стимулирана с Пурегон от втория ден на цикъла, на 11-ия ден по план трябваше да ми направят пункцията, но доктора прецени, че са още малки фоликулите и останах за 13-я ден. Така че няма страшно - не е рано - а и доктора ще прецени - всичко е много индивидуално.
Успех Loreto, стискам палци да успееш!  :bighug:
И скоро да имаш две сладурчета :sbabygirl:  :babyboy:
*
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #5 -: Май 12, 2007, 17:50:59 pm »
Loreto, не се тревожи! Първата ми икси-стимулация протече сходно на твоята. Сядах трудно и усещах болка в яйчниците докато ходех даже. Не съм хем от най-слабите (48кг на 156 см височина). Стимулацията приключи за 10 или 11 дни, а последната ми стимулация продължи цели 17 дни. Лекарите си знаят най-добре, мила, от теб се иска да си спокойна! Хайде, чакаме добри новини!
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #6 -: Май 12, 2007, 23:22:39 pm »
благодаря ви мили4ки за хубавите думи днес ми казаха пак малко висок естраиола,утре пак ще ми вземат кръв да видят как е също така и да ми видят как са фоликулите,намалиха ми на 33мл пурегон тази ве4ер, ВТОРНИК СУТРИНТА ПУНКЦИЯТА И ПОСЛЕ 4ЕТВЪРТЪК ИЛИ ПЕТЪК ТРАНСЕФЕРА ДАНО ВСИ4КО МИНЕ УСПЕшНО,ОПИТВАМ ДА БЪДА СПОКОИНА И ДА МИСЛЯ ПОЗИТИВНО,ТУК В МАДРИД В ТАЗИ КЛИНИКА ТОЗИ МЕСЕЦ ИМА СТРАшНО МНОГО ПОЗИТИВНИ ТЕСТОВЕ КАТО 4ЕТА В ТЯХНИЯ ФОРУМ МИ СЕ ИСКА ДА ПОВЯРВАМ 4Е И СМЕН щЕ СЕ СЛУ4И НАИ ХУБАВОТО, ДАНО Е ТАКА, БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИ4КИ МНОГО КЪСМЕТ И ДАИ БОЖЕ САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ РЕЗУЛТАТИ.
http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #7 -: Май 12, 2007, 23:32:36 pm »
loreto и при мев беше така.Първото ИКСИ продължи 10-11 дни,на втория ден след края на стимулацията ми беше пувкцията.А на второто ИКСИ стимулацията ми беше 15-16 дни и пункция пак на втория ден след спиране на стимулацията.И при двете транфера беше на втория ден след пункцията.Пожелавам ти успех и ти стискам палци и най-важното,не се плаши.
/img][/url]
*
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #8 -: Май 13, 2007, 08:50:04 am »
Loreto,  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #9 -: Май 14, 2007, 09:18:15 am »
благодаря ви много,утре ми е пункцията в 10.30сутринта,притеснено ми е, дано вси4ко е наред с пълна упоика ще съм моля ви кажете ми как се 4увсвате след това боли ли ви нещо бързо ли минава,още веднъж благодаря 4е сте с мен,утре ще пиша как е минало.целувам ви
http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
*
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #10 -: Май 14, 2007, 09:34:34 am »
Лорето, не се притеснявай за пункцията. След упойката някои усещат болка в яйчниците като менструална. А мен нищо не ме болеше. Все едно нищо не ми бяха правили. Само си наложи са бъдеш спокойна и всичко ще се получи както трябва.
А за броя на дните на стимулацията не ги мисли - нормално е да са 10-11. Нормално е и да са 15. При всеки е различно.
Хайде успех! И да се похвалиш след 20тина дни :)
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #11 -: Май 14, 2007, 12:10:38 pm »
Лорето, спокойно ... Няма от какво да се притесняваш, все едно си изкарала едно половинчасово сънче, нищо повече. След упойката най-много да ти се пие вода, сок или кафе, но нищо повече :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #12 -: Май 14, 2007, 19:26:27 pm »
Loreto, не се притеснявай! И мен ме беше много страх, защото никога преди това не съм била под пълна упойка, но всичко мина много добре и след като се събудих не чуствах нищо. Нямаше болка, намяше замайване и един час по-късно си тръгнах от клиниката. Успех утре!
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #13 -: Май 16, 2007, 12:57:08 pm »
здравеите мили4ки в4ера мина добре на пункцията,извадили са 20 от които днес има 10ембриона,малко съм притеснена защото казаха 4е може да съм хиперстимулирана но преди трансфера ще ме видят ако вси4ко е наред ще има трансференция ако не другият месец,дано да мине добре и в петък да ми сложат ембрион4ета.Утре ще ми кажат как вървят нещата с ембрионите и да ми дадът 4ас за петък за трансференцията.Немога да си стоя нормално боли ме от в4ера и днес продължава но казаха 4е е нормално защото са ми извадили много.Дано вси4ко е наред благодаря 4е сте с мен целувки и успех на вси4ки в процедурите.
http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
*
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #14 -: Май 16, 2007, 18:14:38 pm »
Loreto, стискам силно палци да не си с ХС!  :crossfingers:
Но не се притеснявай, на мен ми извадиха 29 яйцеклетки и също се опасяваха от ХС, но ми се размина.
Пий много вода - поне по 2 литра на ден. Наливай се насила, но ги изпивай. Това е едно от нещата, които трябва да правиш, за да избегнеш ХС.

Късмет и хубави ембриончета за петък да ти отгледат!  :goodluck:
*
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #15 -: Май 16, 2007, 18:27:11 pm »
Стиснати палци за положителен резултат от мен.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #16 -: Май 16, 2007, 21:08:56 pm »
Lore успех мила.Дано всичко мине успешно и да се похвалиш.Стискам палци всичко да мине както трябва и да се похвалиш. :bighug: :goodluck: :bfp:

Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #17 -: Май 17, 2007, 22:11:35 pm »
здравеите благодаря за пожеланията,утре е моят ден дано не съм ХС и ми се състои трансференцията.Днес ми се обадиха от клиниката имаме 8 ембрион4ета ако вси4ко е нормално ще ми върнат две а 6 ще замразим,много ми притеснено утре в 11 сутринта трябва да сме там в клиниката ,дано бог е с мен благодаря ви ,успех на вси4ки и много целувки.
http://myavatars.ru
/cont/lips26.gif
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #18 -: Май 17, 2007, 23:04:38 pm »
Успех  :D

lb2f
*
Re: какво става не разбирам нищо
« Отговор #19 -: Май 18, 2007, 00:27:21 am »
Успех, Лоре :crossfingers: :crossfingers: