0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #60 -: Юни 13, 2007, 19:39:06 pm »
Да така си е права си е ултра.Дано да доживеем това и ние.

*
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #61 -: Юни 13, 2007, 20:21:00 pm »
Много е тъжно, наистина, когато някакви дребни суми делят семейството от така желаното дете.
Една клинична пътека за стерилитет би помогнала точно при такива случаи...
За съжаление, живеем в страната на абсурдите. Искрено се надявам един ден тази клинична пътека да е факт.
     
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #62 -: Юни 13, 2007, 20:57:16 pm »
Малко да спамя темата. Не стига че теглим заеми за да забременеем /поне моят случай е такъв/, изплащаме ги чинно, иначе ще останем на улицата, ами и майчинството е мизерно. Отсега се чудя какво ще правя с 180 лв. майчинство, след като бебетата живот и здраве навършат 9 месеца. Ще се принудя да работа, а тях кой ще гледа? Все си мисля, че за близнаци трябва да е двойно, не че 360лв. ще ми стигнат. Страната на абсурдите! Това е България!
Анета, винаги има изход, когато знаеш за какво се бориш. Все си мисля, че всички имаме приятели и роднини, които ще са на среща. Все си мисля, че няма да оставя децата ми да гладуват, каквото и да ми коства това. Моля се само да сме живи и здрави с мъжа ми, за да можем да работим. Пътят към така желаните рожби е труден и трънлив, но после става още по-трудно и по-отговорно! Така че, зареди се с търпение и кураж! Ще ти трябват!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #63 -: Юни 15, 2007, 15:26:33 pm »
Може ли и аз да споделя ,че до някъде съм съгласна с Анета защото е много сложно лечението и от финансовата страна .В малките градове като този в който жевея заплатите са 250-300 лв.Как се отделят примерно 2- 3 хил.лв. за инвитро ,а до него докато се стигне няма да споменавам колко пари се хвърлат.И ако си имаш и заем да изплащащ просто нямам думи.И затова смятам ,че трябва да се спомене във филма колко пари трябват за да се пребори една двойка с този проблем.А знае ли се може накой да се трогне от това та да решат да покрият част от разходите :D
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #64 -: Юни 15, 2007, 16:18:31 pm »
Как се отделят примерно 2- 3 хил.лв. за инвитро ,а до него докато се стигне няма да споменавам колко пари се хвърлат.

В повечето случаи ин витрото излиза между 4 и 6 хиляди, като има случай до 8, че и нагоре да стигне. И моето мнение е, че има хора, които дори не могат да си позволят да теглят кредит.
За съжаление има и двойки, при които лечението е на доста по-ниска стойност, но и тя е непосилна. С малко средства може да им се помогне. Държава няма...  :(
А уж ние сме държавата  :(

lb2f
*
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #65 -: Юни 16, 2007, 21:52:22 pm »
Чудесна идея за филм на тема за репродуктивните проблеми като цяло. Добре е да участват във филма и "нови лица", момичета, които досега не са се показвали по телевизията, в радиопредавания и са по-непознати. Такива има страшно много в Зачатие, за съжаление. Така няма да се създава впечатлението, че активни са само момичетата от по-големите градове. Тук има много момичета, които са по-скромни и срамежливи, но за които светът трябва да знае. Защото тяхната мъка също е голяма. А знаем колко по-недостъпна е информацията в по-малките градове и в селата. Дано да се осъществи! Успех на идеята! И стискаме палци!
« Последна редакция: Юни 16, 2007, 22:30:35 pm от DivaRoza »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #66 -: Юни 16, 2007, 22:02:48 pm »
мен ме снимаха, вероятно Боряна ще довърши филма след месец, само че аз няма да съм същата...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #67 -: Юни 17, 2007, 11:10:39 am »
мен ме снимаха, вероятно Боряна ще довърши филма след месец, само че аз няма да съм същата...
Евро, ще си бременелка вече, мила!!! Естествено, че няма да си! Ще чакаш бебо! :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #68 -: Юни 17, 2007, 21:45:25 pm »
мен ме снимаха, вероятно Боряна ще довърши филма след месец, само че аз няма да съм същата...
Евро, ще си бременелка вече, мила!!! Естествено, че няма да си! Ще чакаш бебо! :balk_21:

Подкрепям Гането и не ти позволявам да си нещастна!!! :balk_21: :balk_21: :balk_21:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #69 -: Юни 19, 2007, 17:51:17 pm »
Някакви новини за предаването - завършено ли е, кога ще го дават?
Четох менията на момичетата за финансовата страна на проблема :( За съжаление, тя не е изобщо маловажна и липсата на пари пречи на толкова двойки да постигнат своята мечта за детенце. Аз съм благодарна на родителите на мъжа ми, че ни помагат, на семейството на брат му, че оставаме при тях в София като ходим по лекари :bighug: Ако не бяха те, нямаше да можем изобщо да стигнем до специалисти, а щяхме още да се лутаме по обикновени гинеколози, дето се правят, че разбират от стерилитет. Още нямаме успех в бебеправенето, но вярвам, че ще заченем и нашето бебче! И винаги ще съм благодарна на близките си! Ако не е завършен филмът и има време, като се върна в България другия месец бих могла да участвам в предаването - най-малкото за да изкажа благодарността си на хората, които ни подкрепят - финансово, емоционално :balk_21:


Re: БТВ Репортерите
« Отговор #70 -: Юни 30, 2007, 14:13:38 pm »
Здравейте, Боряна. Не знам дали отговорът ми не е закъснял, но въпреки това ще пиша. Всички, които са дали мнение преди мен са абсолютно прави. Време е да се събуди заспалата съвест на държавата ни. Време е да видят и чуят всички през какви мъки минават жени като нас /с инфертилитет или стерилитет/, за да се сдобият с рожба. Готова съм да  да разкажа историята си, която предполагам е сходна с историята на хиляди други българки и жени по света, с тази разлика, че по света има стабилно здравеопазване, което покрива голяма част от разходите по изследвания и лечение. А България нехае!
Похволно е това, с което се заемате, както заслужават поклон и инициативите на Сдружение Зачатие.
Аз не съм от София, живея в провинцията. Ако желаете да се свържете с мен, това е моя e-mail:milena_qneva@abv.bg
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #71 -: Юли 15, 2007, 15:38:02 pm »
Момичета, на 29 юли гледайте БТВ от 18.30 - тогава ще се излъчи филма.
Мен ме снимаха днес.
Благодаря на Боряна и екипа й! :thankyousign:
:bighug:
*
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #72 -: Юли 15, 2007, 17:52:04 pm »
Браво!Непременно ще гледаме!!!!
*
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #73 -: Юли 16, 2007, 09:50:45 am »
Браво Миси, ще  гледаме предаването.
*
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #74 -: Юли 16, 2007, 10:17:05 am »
Ще гледаме, вече отбелязах на календара  :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #75 -: Юли 16, 2007, 11:06:29 am »
И аз и аз  :D

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #76 -: Юли 16, 2007, 11:11:05 am »
Миленка, злато :balk_21:
Ще гледаме, разбира се!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #77 -: Юли 16, 2007, 12:24:49 pm »
Записах си и аз - ще гледаме предаването. успех. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #78 -: Юли 16, 2007, 13:25:40 pm »
Някой ще има ли възможност да го запише, че съпруга ми няма да успее да го гледа - точно тогава ще бъде на път - и много го е яд, че ще го изпусне.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: БТВ Репортерите
« Отговор #79 -: Юли 16, 2007, 13:35:01 pm »
Ще го има качено в нетерата
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=181&bm=2  :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com