0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

д-р Стаменов и бременност?
« -: Май 06, 2007, 17:56:02 pm »
Здравейте, мами! Аз съм пациентка на д-р Стаменов и благодарение на него чакам  2  ylinfant  :D. Но ме интересува какви са вашите впечатления от него като док за проследяване на бременност? След като забременяхте при него ли продължихте да ходите до раждането? Споделете вашето мнение, защото аз съм още в началото и всичко много ме тревожи.
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #1 -: Май 06, 2007, 18:35:52 pm »

Отначало (до 12 г.с.) горе-долу ходех само при него - на всеки две седмици. После ми каза да си намеря гинка за ЖК, заради безплатните изследвания. Иначе продължавам да си ходя и при него. 
Въпросът ти ми се вижда малко глупав (не искам да те засегна, само споделям  :))- какъвто е бил преди докторът, такъв си е и сега.
Успешно бременеене!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #2 -: Май 06, 2007, 19:22:44 pm »
Най-добре си намери лекар, който да ти наблюдава бременността, а при д-р Стаменов ходи само когато си притеснена и искаш второ мнение. Казвам го с оглед на това, че е извънредно натоварен и на мен лично ми беше съвестно да отнемам от времето му.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #3 -: Май 06, 2007, 22:55:52 pm »
Коринка, не мисля, че въпроса е глупав. Както знаеш има лекари, тясно специализирани и занимаващи се със стерилитет, както и такива по патологична бременност и  т. н.
Бързо отсъждаш кой въпроси са глупави и кои не???????

*
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #4 -: Май 06, 2007, 23:43:11 pm »
Двуплодната бременност по принцип се води от рисковите и е необходимо да я следиш при специалист по рискова бременност. Аз лично ходих при д-р Мазнейкова, д-р Даскалов и д-р Димитрова, а за фетална ехокардиография при д-р Спасов. Те имат много добра апаратура и опит в проследяване на бременност.
Разбира се, може и при д-р Стаменов, но както ултра ти е казала той е много зает с момичетата, които правят опити да забременят.
Честито, лека бременност и да се радваш на две прекрасни слънца скоро време :)
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #5 -: Май 07, 2007, 09:14:43 am »
Коринка, не мисля, че въпроса е глупав. Както знаеш има лекари, тясно специализирани и занимаващи се със стерилитет, както и такива по патологична бременност и  т. н.
Бързо отсъждаш кой въпроси са глупави и кои не???????

Стаменов редови гинеколог ли е или СПЕЦИАЛИСТ ПО СТЕРИЛИТЕТ?
А ти негова пациентка ли си, близка, роднина, шеф, че така компетентно запълваш безкрайно многото му свободно време с проследяване на бременности?
Както Ултра отбеляза, ако се занимава с ЖК на всяка бременност, няма да има време за проблемното забременяванве.
Хайде, скъпа, ТОЧНО ТИ, С КРАЙНИТЕ СИ МНЕНИЯ, които са обидили десетки жени тука (сещам се за някои твои доста неприятно-деликатни постинги) да не даваш оценка на мненията на другите.
И най-вече да не разсъждаваш от името на другите, при това - както на теб ти изнася.
« Последна редакция: Май 07, 2007, 09:50:04 am от korinka »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #6 -: Май 07, 2007, 11:06:17 am »
глупав е въпроса защото е зададен в нета на непознати а не на самия лекар. никой тук не може да реши вместо него дали може и иска да следи бременността на точно тази бременна.
да не говорим че както каза и ултра денонощието има само 24 часа, които той трябва да разпредели за работа, сън и семейство...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #7 -: Май 07, 2007, 11:12:51 am »
Благодаря, момичета  :) Не съм искала да създавам напрежение. Аз попитах от същите съображения , който са изложили някои момичета- просто ми се струва доста зает и ми е неудобно да му се обаждам и да го занимавам с моите притеснения. Но пък нали точно той е проследил много двуплодни бременостти и би трябвало да има опит и при проблемни бременостти  :roll:
А и не знам към кой друг доктор да се насоча. Cygnus, може ли да ми дадеш малко повече инфо за д-р Димитрова? Благодаря.
*
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #8 -: Май 07, 2007, 11:28:42 am »
Ами факт е, че е изключително зает, но на мен ми се вижда логично лекаря, при който си забременяла и знае цялата ти история и всичките ти спесифики(изследвания, имунология, т.н.) да те следи. Доколкото чета из форума въпросните ЖК са доста проформа...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #9 -: Май 07, 2007, 11:50:55 am »
Мекичка, виж този линк:
http://www.mcfemina.com/
по-точно
http://www.mcfemina.com/gynaecologists.php
Там е частния и кабинет. По принцип приема и в Майчин дом доколкото знам.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #10 -: Май 07, 2007, 12:05:53 pm »
Медала има две лица: би ми било неудобно и неловко от момичетата в чакалнята, в случай че съм в напреднала бременност. От друга страна пък се доверявам напълно и държа на мнението на доктора! Незнам, много е деликатен въпроса, пожелавам ти успешна и безоблачна брененност! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #11 -: Май 07, 2007, 12:18:57 pm »
Коринка, точно защото е СПЕЦИАЛИСТ ПО СТЕРИЛИТЕТ, а не по проследяване на бременност.
АЗ не живея в Бг, не мога да бъда негова п-ка. Ставаще въпрос за съвсем друго, определението  глупав. Е, това ме издразни мен, Кои е упълномощен да класифицира въпросите на умни и глупави. Ти не би ли се засегнала, ако някой ти каже, извинявай, ама въъпроса ти е глупав.
Колкото до мен, ако фиксираш моето изказване по темата за диетите и надебеляването, мисля, че не си права.
1. Към никой конкретно не съм отправяла постингите си и не съм си позволявала никога да нарека конкретна личност, мнението й или въпросите и с епитети от рода глупав.
2. Няколкократно съм посочила, че не искам да обидя никого.
3. Не мисля, че не съм права по въпроса.

Лили, по тази логика, всички тук задаваме въпросите си към непознати в интернет. Направо да ходим тогава при лекарите си и да си ги питаме тях за всичко. Какъв ще е смисъла на този форум тогава. Нали е за споделяне на собствен опит, мнения и взаимопомощ. Не мисля, че определени личности имат право да правят оценки на качеството на въпросите, което може да засегне питащия. Ако наистина ти се стори глупав въпроса, просто отминаваш, не отговаряш или не правиш коментари. Така е по-правилно си мисля, в духа на добрия тон и взаимотношения.
Поздрави и лек ден

*
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #12 -: Май 07, 2007, 12:20:07 pm »
Медала има две лица: би ми било неудобно и неловко от момичетата в чакалнята, в случай че съм в напреднала бременност. От друга страна пък се доверявам напълно и държа на мнението на доктора! Незнам, много е деликатен въпроса, пожелавам ти успешна и безоблачна брененност! :)
Точно така се и чувствам, но все пак реших, че моят живот и моето щастие са по-важни и че и аз имам право да избера лекар, който да се погрижи добре за мен и за детето. По-голямо доверие от това, което имам към д-р Владимиров едва ли ще успея да гласувам на друг лекар. Все пак тези момичета виждат бременни всеки ден. Много се надявам да приемат бременните пред кабинета по стерилитет като надежда...Обаче съм сигурна, че има и наранени  :(.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #13 -: Май 07, 2007, 12:25:45 pm »
Лан, съкровище, като виждам бременни жени по улицата ме понаболява сърцето, но когато бях в процедура направо ме режеше...


П.п. Мацки, айде по-умния да отстъпи /спре/, плийз...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #14 -: Май 07, 2007, 12:39:03 pm »
 evro, :bighug:! Дано скоро да имаш моите притеснения, на теб и на всички момичета от сърце го пожелавам да се чудите как да влезете при досегашните си лекари! :heartbeat:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #15 -: Май 07, 2007, 12:42:51 pm »
evro, :bighug:! Дано скоро да имаш моите притеснения, на теб и на всички момичета от сърце го пожелавам да се чудите как да влезете при досегашните си лекари! :heartbeat:
:kiss: ДАНО!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #16 -: Май 07, 2007, 14:30:36 pm »

ДАНО!!! yahoo_17ДАНО!!! yahoo_17ДАНО!!! yahoo_17

Медала има две лица: би ми било неудобно и неловко от момичетата в чакалнята, в случай че съм в напреднала бременност. От друга страна пък се доверявам напълно и държа на мнението на доктора! Незнам, много е деликатен въпроса, пожелавам ти успешна и безоблачна брененност! :)
Точно така се и чувствам, но все пак реших, че моят живот и моето щастие са по-важни и че и аз имам право да избера лекар, който да се погрижи добре за мен и за детето. По-голямо доверие от това, което имам към д-р Владимиров едва ли ще успея да гласувам на друг лекар. Все пак тези момичета виждат бременни всеки ден. Много се надявам да приемат бременните пред кабинета по стерилитет като надежда...Обаче съм сигурна, че има и наранени  :(.

Съгласна съм и с двете ви!
Когато прокървих минлата седмица, единственния глас който исках да чуя
беше този на лекаря на когото съм поверила живота си!
И последвалите събития доказаха, че ще търся него винаги!
Не мога да се доверя на никого другиго!
Случвало се е да има бременни момичета в чакалнята, смутени както съм и аз сега!
Момичета които са платили с много безсънни нощи за да са в напреднала бременност!

 :heartbeat:Молила съм се и ще се моля, всяка една от нас да успее!

Нашите лекари не следят всяка бременност!
Те следят тези, за които самите те са се борили!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #17 -: Май 07, 2007, 17:19:51 pm »
Нашите лекари не следят всяка бременност!
Те следят тези, за които самите те са се борили![/b][/color]

Точно така  :D Всяко бременно момиче в клиниката е минало през същите мъки, през които минаваме ние сега. Всяка се е борила. Всяка е изстрадала своята бременност. Не е редно да се притеснява от това, че е там! Достатъчно страхове и притеснения терзаят душата на проблемно забременялите момичета!
Ако някой ден успея, ще настоявам, ще се моля, ако е необходимо ще се тръшкам даже, за да съм при моят доктор  :lol:

lb2f
*
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #18 -: Май 07, 2007, 17:30:18 pm »
Аз също много бих искала моят доктор да ми проследи бременността, но все още се чудя - той дали ще иска... все пак наистина е много зает с "другата страна на въпроса"...
а и аз не съм правила инсеминация, инвитро или друга процедура при него, просто той успя да открие моя проблем и ми помогна да го решим.
много се чудех каква е практиката в такива случаи... може би все пак док си решава за всеки отделен случай дали може да го поеме?

*
Re: д-р Стаменов и бременност?
« Отговор #19 -: Май 07, 2007, 17:36:06 pm »
Jazzy, Lan, Mishanta,

Абсолютно съм съгласна с вас. Според мен ако си в процедура и видиш бременно момиче пред същия кабинет това трябва да те окрили, защото щом е там тя е минала по твоя трънлив път и е успяла! Какво по-хубаво от това да влезеш в сайта на лекаря и да видиш "до тук имаме 50 бебета родени, чакаме още 105"!, Ами не е супер, значи чудесата се случват при твоя док! Мисля, че въпроса с доверието е много важен и една бременност след стерилитет е не по-малко стресова от лечението на стерилитета!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!