0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Сраствания
« -: Май 04, 2007, 14:04:09 pm »
Момичета, тръбите ми бяха срастнали с яйчниците и направих пластика на 7 юни 2006г. при проф. Налбански. Понеже до този момент бременност няма, възможно ли е тези сраствания да са се появили отново? Често в областта на операцията ми "опъва". Някой може ли да ми каже нещо? Много съм притеснена, защото Налбански ми каза, че ако до девет месеца нищо не се получава, да му се обадя, а вече мина почти година. Какво да правя?
*
Re: Сраствания
« Отговор #1 -: Май 04, 2007, 15:34:45 pm »
Здравей, Ели!
Възможно е да са се появили страстванията.
Мога само да гадая.
Според мен не си губи времето с Налбански,
а се обърни към клиника по стерилитет.
Само в такава клиника ще ти дадат правилна насока.
Желая ти успех!

*
Re: Сраствания
« Отговор #2 -: Май 04, 2007, 15:40:11 pm »
Благодаря за съвета. Аз съм от Варна и сега ще трябва да се поразровя и да проверя къде тук има компетентни лекари. Чувала съм за Маркова, но за други не. Някой ходил ли е в клиника по стерилитет във Варна и има ли координатите им?
*
Re: Сраствания
« Отговор #3 -: Май 04, 2007, 15:48:50 pm »
Мисля, че Маркова е добър избор.
Може да разгледаш и адреси на други клиники, които има в сайта.

П.С. Пуснала съм ти бележка :)

*
Re: Сраствания
« Отговор #4 -: Май 04, 2007, 17:41:04 pm »
Ели, направи една консултация с д-р Александров, виж дали той може да се заеме с твоят случай, тъй като е много зает. Но знам, че прави операции и  може би е компетентен по твоят въпрос.


*

    kalka

Re: Сраствания
« Отговор #5 -: Май 04, 2007, 18:19:38 pm »
Ели,задължително трябва да говориш с д-р Александров или доц.Маркова,те най добре ще те посъветват,не губи време.А сраствания има няма лек срещу тях.
*
Re: Сраствания
« Отговор #6 -: Май 07, 2007, 08:40:50 am »
Момичета, много Ви благодаря за съветите.
*
Re: Сраствания
« Отговор #7 -: Май 09, 2007, 10:27:06 am »
Аз също съм с много сраствания след две операции и знам, че дори и след пластика след може би година пак се появяват.
*
Re: Сраствания
« Отговор #8 -: Май 11, 2007, 08:52:42 am »
Извинете ме, но искам да попитам още нещо. Има ли друг начин да се види дали има страствания, или само с лапароскопия.  А начин за премахването им не по оперативен път?  Сещам се, че миналата година между лапароскопията ми и пластиката, гинеколожката ми беше предписала ампули екстракт от алое, които ми слагаха подкожно /общо 60 инжекции/ . Когато споделих това с една моя роднина, тя ми каза че алоето помагало за "отлепването" на срастванията. Но дали е вярно? Някой чувал ли е за това?
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Сраствания
« Отговор #9 -: Май 11, 2007, 10:56:20 am »
eli_v, доколкото знам аз сраствания могат да се установят и премахнат само по оперативен път. Алоето е изключително силно средство за пречистване на организма, но не знам да има доказан такъв отлепващ ефект. Самите сраствания представляват тъкан прораснала между два или повече органа. Не мога да си представя как алоето ще повлияе по този начин...
Мога, стига да искам.
*
Re: Сраствания
« Отговор #10 -: Май 11, 2007, 11:39:40 am »
Жужка, благодаря за отговора. И аз си мислех, че тези гадини могат да се установят и махнат само по оперативен път, но все пак исках да се консултирам.
Аз не съм сигурна дали имам отново сраствания. Сега май проблем ще се окаже овулацията или липсата на такава. Трябва да се заема по-сериозно с установяването й. Днес ще си купя тестове. Дано да са качествени и да отчетат хубав резултат
*
Re: Сраствания
« Отговор #11 -: Май 11, 2007, 11:40:23 am »
И физиотерапията помага при сраствания, ама и аз препоръчвам лапароскопия. Зная, че професора-особняк е много добър при тубарен проблем и при лапароскопии (и аз съм правила моята лапароскопия там). Ама лично аз не бих си губила времето с повече пластики, алое вера и т.н. и бих се обърнала към специалист по стерилитет.
Успех!
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Сраствания
« Отговор #12 -: Май 11, 2007, 12:07:10 pm »
eli_v, за да се установи дали имаш или нямаш овулация е необходимо да направиш (при лекуващият те гинеколог, а може и на друго място) фоликулометрия. С това изследване ще се установи как протича при теб развитието на фоликула. Изследването се прави най-малко в продължение на 3 есеца. Представлява преглед с вагинален ултразвук - не е болезнено. С тестовете за овулация не може да се потвърди пукането на фоликула.
Успех ти желая! :)
Мога, стига да искам.
*
Re: Сраствания
« Отговор #13 -: Май 11, 2007, 13:22:07 pm »
Олеле, какво щях да правя без вас! Толкова много информация получих тук. Едва ли по друг начин бих се сдобила с нея.
Да ви кажа честно, при професора Налбански не ми се ходи отново /три пъти съм била при него/. Но ако се наложи... :( Много е груб този човек бе! То едно държание на лекар, направо ти казва "Повече не идвай при мен".
 Иначе и физиотерапия направих между лапароскопията и пластиката миналата година - 2 курса х 10 дни, след това след пластиката /на 7.06/ - отново 2 курса х 10 дни. Ама дали ми е помогнала, не знам.
Жужка, благодаря че ме подсети и за фоликулометрията. Такова нещо още не съм правила още, а май ще трябва ...
P.S. А като чета през колко процедури и изследвания са минали тук момичетата, направо се шашнах. Ами аз не зная какво е цветна снимка, нито са ми изследвали хормони. Само за хламидия имам изследване и то ми го назначи Налбански след лапароскопията ми. Прати ме в някакъв мед. център близо до Майчин дом да се изследвам. Едва след като разбра, че резултатът ми е отрицателен, се съгласи на пластика.
*
Re: Сраствания
« Отговор #14 -: Май 11, 2007, 14:41:40 pm »
И аз подкрепям идеята за фоликулометрията. По-точен отговор относно развитието на фоликулите няма да няма да получих! А тестовете не винаги показват верни резултати. Поне при мен така, напразно два пъти, породиха надеждата, че месецът е от "добрите". Успех!
*
Re: Сраствания
« Отговор #15 -: Май 11, 2007, 15:20:32 pm »
Благодаря, Аничка.
Re: Сраствания
« Отговор #16 -: Юни 02, 2010, 10:27:25 am »
Пречат ли срастванията на износването на бременността?
*
Re: Сраствания
« Отговор #17 -: Юни 02, 2010, 19:21:35 pm »
Аз мисля че не пречат, но не може да се постигне забременяване!
Re: Сраствания
« Отговор #18 -: Юни 03, 2010, 05:37:33 am »
dantealigeri.1 зависи къде,колко и от какво са срастванията.Ако са в тръбите или са ги засегнали пречат на забременяването.Ако са в коремната кухина-за износване не пречат,но може да имаш дисконфорт-придърпване,бодежи......може и друго,но е индивидуално и пад казвам,че зависи къде и колко са.
Re: Сраствания
« Отговор #19 -: Юни 03, 2010, 09:13:37 am »
Ох, дано да е така, дано да не пречат на износването, а да си останем само с придърпванията и бодежите :))
Препоръчаха ми физиотерапия "радар", която разкъсвала срастванията. Но местните физиотерапевти се притесниха да ми правят "радар", защото той пък не се правел когато жената прави опити за зачеване. Тоест, трябва всички 10 "радара" да се направят след като е приключило кървенето от менструацията, но преди да е настъпила овулацията. Честно казано, при мен няма десет дни между тези две събития в организма ми.