0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #220 -: Май 29, 2007, 10:17:14 am »
Не искам да ви отчайвам, ама на мен спря да ми се гади след като спрях да кърмя. Ама истинате е, че към края на четвъртия месец като че ли свикнах с това.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #221 -: Май 29, 2007, 10:20:32 am »

Леле как се изложих, ама аз си мислех, че третия месец от бремеността свършва в 13 с. :oops:???

Мила, дано не бъркам, но 3-ия месец свършва с 15-та и като
започнеш 16-та влизаш в 4-ия, така че още малко :lol:


heart, благодаря ти.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #222 -: Май 29, 2007, 10:26:52 am »
Момичета малко ми е съвестно да ви питам виждайки колко по-сериозни теми обсъждате  :oops:, по които за съжаление не мога да помогна, защото още не знам, НО от няколко дена постоянно ми се гади и все ме избива на повръщане (слава богу без). Вече съм в 15 с. и бях чела, че това са оплаквания само за първите 3 месеца. На някого случвало ли се е?

Роби, аз съм в 20 с. и все още сутрин немога да закусвам, ям само някакъв плод защото иначе ми се гади или по скоро нямам никакъв апетит, но към 10, 10 и нещо се пооправят нещата. Но като цяло не ми се яде, а уж бременните имали голям апетит... А за месеците и седмиците признавам си и аз така си мислех  :oops:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #223 -: Май 29, 2007, 10:27:46 am »
според моите изчисления третият месец свършва в 14 седмица, ако говорим за календарни месеци. иначе третият лунарен месец свършва в 12 седмица.

*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #224 -: Май 29, 2007, 10:38:41 am »
Роби, опитай да ядеш честичко, но по мъничко - например 4-5 пъти през 3 часа. И избягвай да пиеш течности докато се храниш.
На мен и досега ми се гади, ако хапна повечко. Напоследък ям като врабче, но се старая да не пропускам ядене. Аз последния месец не съм качила нито 1 кило. Ама важното е, че бебчето си расте.

Относно месеците, Надин е права!
Календарният трети месец е до 15 седмица включително. Справка: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/13/37/

п.п. Аз нали се похвалих с перфектна урина - е да, ама не.
седимент - масово бактерии.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #225 -: Май 29, 2007, 10:45:31 am »
Относно месеците, Надин е права!
Календарният трети месец е до 15 седмица включително. Справка: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/13/37/
ама тук ги броят от оплождането, като го смятат, че е две седмици след началото на последния М. по-разпространено е броенето от началото на последния М, тъй като не е сигурно че при всички О е точно две сседмици след М.

Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #226 -: Май 29, 2007, 10:46:10 am »
Кво става бе мацки, егати тъпите бактерии, няма отърване.... :? :? :?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #227 -: Май 29, 2007, 10:52:03 am »
Кво става бе мацки, егати тъпите бактерии, няма отърване.... :? :? :?

Няма, няма...... :?
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #228 -: Май 29, 2007, 11:06:21 am »
Пипи, ето точно какво е написано най-отгоре при 15 сезмица

Цитат
15 - та седмица от началото на последния ви мензис
13-та седмица от оплождането
4-ти лунарен месец
3-ти месец от бременността


Надявам се, че сега вече по-ясно се изразих.



*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #229 -: Май 29, 2007, 12:04:19 pm »
Мнооого сложно ми се вижда, аз си се чувствам като в 4-ти месец вече  :lol:

Благодаря ви за съветите за гаденето и аз гледам да похапвам честичко, но нямам голям апетит (за сега!), а определени храни направо не мога да гледам - месо например, само дето хемоглобина ми е 115, ама доколкото прочетох в темата май това е типично за повечето от вас.

Пожелавам ви бактериите да изчезнат яко дим!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #230 -: Май 29, 2007, 18:04:16 pm »

Леле как се изложих, ама аз си мислех, че третия месец от бремеността свършва в 13 с. :oops:???

Мила, дано не бъркам, но 3-ия месец свършва с 15-та и като
започнеш 16-та влизаш в 4-ия, така че още малко :lol:


heart, благодаря ти.
ила не е ли края на 12седмица да свършва трети месец?1 месец е 4 седмици.16 вече е края на 4 месец.или аз бъркам.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #231 -: Май 29, 2007, 18:07:00 pm »
За хемоглобина яж черен дроб.
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #232 -: Май 29, 2007, 18:12:03 pm »
За хемоглобина яж черен дроб.

Само че в черния дроб има голямо количество витамин А и не се препоръчва при бременност. Даже трябва да се избягва.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #233 -: Май 29, 2007, 18:54:35 pm »
По въпроса за хемоглобина - най-доброто нещо, което много помага и държи хемоглобина висок е червеното цвекло. Приготвена салата от него и ядене поне 2-3 пъти в седмицата правят чудеса. Аз така си помагах, за да не пия големи дози желязо. Много е вкусно с добавен ким вътре. Освен това телешко месо също се препоръчва да се яде в по-големи количества.
За гаденето, Роби, можеш да си вземеш соленки или солети и преди да станеш от леглото - хапвай по няколко. Не се изправяй рязко, също така не се навеждай много ниско и не се изправяй рязко ако се наведеш. Не знам какво да ти кажа за това, кога преминава. При всеки е различно. Предната бременност ми се гадеше съвсем малко, само сутрин, естествено без екстрите на повръщането почти, а сега ми се гади 24 часа в денонощието. Просто си зависи явно от бебето, но как точно - нямам обяснение. Обонянието ти се изостря и ти става зле от най-странни неща. За съжаление няма лек от това, но пък резултата накрая си заслужава всички тегоби :lol:
Аз да си кажа - вече съм малко по-спокойна. Днес бях на лекар и резултатите от кръвната захар са добри. За сега нещата се оправиха с диета. Много се радвам, че бая се бях стреснала.
Пожелавам ви на всички да се справите с гадните бактерии и да мине всичко безпроблемно!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #234 -: Май 29, 2007, 19:03:34 pm »
Гане, страхотно е че диетата действа и не се налага по-сериозно лечение.
Много ме зарадва с червеното цвекло - обожавам го във всякакви рецепти - и варено, и сурово. Благодаря ти за инфото.
За месото - Аз постоянно ям говеждо и телешко, но хемоглобина си върви надолу. Така че май и аз няма да се размина с пиенето на желязо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #235 -: Май 29, 2007, 19:27:50 pm »
Ами Сиа, вкарай и червено цвекло успоредно с месото. Между другото го дават и за подобряване на спермограмата :wink: Хемоглобина със сигурност ще е нисък, просто трябва да го задържиш на някъкво положение и да не пада. За съжаление това са екстрите на бременността. :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #236 -: Май 29, 2007, 19:35:37 pm »
Мда, какво да му се чудя на хемоглобина - почти не ям месо, защото ми е супер гадно откакто съм бременна, преди това бях отявлено месоядно! Мъжът ми обаче е вегетарианец, чудя се дали бебето пък не прилича на него и не ме "кара" да ям така, защото и сладолед проядох (а не го обичах). Явно ще прояждам червено цвекло, въпреки че винаги ми е приличало на пръст на вкус. :(
Гане, много се радвам, че диетата действа!
« Последна редакция: Май 29, 2007, 19:37:41 pm от Lan »
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #237 -: Май 29, 2007, 22:57:31 pm »
Гане, радвам се, че са се оправили нещата при теб! Геройка си ти! Дръж се така до края, чу ли! Успех на всички момичета!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #238 -: Май 29, 2007, 23:01:25 pm »
Гане, радвам се, че са се оправили нещата при теб! Геройка си ти! Дръж се така до края, чу ли! Успех на всички момичета!
Розичка, Лан, благодаря ви! Опитвам се да съм :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните- 3 част
« Отговор #239 -: Май 30, 2007, 09:16:36 am »
Хей Гане, много ти благодаря за съвета за червеното цвекло, аз много го обичам (със сигурност повече от месото  :lol:). Lan, има една рецепта с варено (или прясно) ч. цвекло, малко чесън (ако обичаш), малко майонеза и лимон. Става много вкусна салата и не се усеща вкуса на цвеклото, ако искаш опитай.

Гане, много се радвам, че с диета нещата при теб се подобряват!!! Дано от тук насетне всичко да е наред!  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!