0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,

Повечето от нас си следят базалната темпеартурата за да видят има ли овулация и кога е била тя.
Това което ме интересува е ако има доказана овулация с УЗ и се вижда двуфазност в температурната графика през даден месец, при настъпване на евентулна бременност температурата в лутелната фаза би ли била по-различна от случая в който няма бременност. Имам предвид температурата до деня на следващата предполагаема менструация (или до спада на температурата преди менструацията) - т.е. през тези 12-13 дни след овулация, защото се предполага, че ако има бременост след 12-13 ден от лутеалната фаза температурата ще остане висока, а ако няма бременост температурата ще падне. Предполагам че всичко е индивидуално, но все пак.
Благодаря ви предварително за коментарите, лек ден и прятна почивка през идните почивни дни.
« Последна редакция: Април 27, 2007, 20:06:14 pm от buba_ste »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
по принцип няма разлика. освен в това, че след края на лутеалната фаза температурата спада, а когато има бременност - няма спадане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Няма разлика.
По БТ не може да разбереш /преди да са минали 14 дена след О/ дали си бременна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Jam,`Denis - благодаря ви за отговорите.
Искам да попитам още нещо. Имам доказана овулация с ултразвук (+измерване на ЛХ и Е), бит прегнил при 20мм фоликул и лигавица 8мм в деня след овулацията, но след това температура ми през лутеалната фаза е 36.9 в повечето дни и рядко 37 и това говори за лоша функция на ЖТ както ми беше казала Denis. (Проверих термометъра - мери вярно)
Пия дуфастон 2 по 1 в лутеалната фаза и пак за пореден месец температурата се върти около 36.9 и разликата между лутеалната и първата фаза е само 0.2.
Каква може да е причината и какво може да се направи за да се подобри функцията на ЖТ?
До сега съм го споменавала на няколко доктори, но те май не му обръщат много внимание - казват фоликула е бил достатъчно голям, лигавицата е добре - какво повече, но аз продължавам да се чудя дали нещо може да се направи за да се увеличат шансовете поне по това отношение.
Благодаря за помоща
« Последна редакция: Април 27, 2007, 20:43:38 pm от buba_ste »
Jam,`Denis - благодаря ви за отговорите.
Искам да попитам още нещо. Имам доказана овулация с ултразвук (+измерване на ЛХ и Е), бит прегнил при 20мм фоликул и лигавица 8мм в деня след овулацията, но след това температура ми през лутеалната фаза е 36.9 в повечето дни и рядко 37 и това говори за лоша функция на ЖТ както ми беше казала Denis. (Проверих термометъра - мери вярно)
Пия дуфастон 2 по 1 в лутеалната фаза и пак за пореден месец температурата се върти около 36.9 и разликата между лутеалната и първата фаза е само 0.2.
Каква може да е причината и какво може да се направи за да се подобри функцията на ЖТ?
До сега съм го споменавала на няколко доктори, но те май не му обръщат много внимание - казват фоликула е бил достатъчно голям, лигавицата е добре - какво повече, но аз продължавам да се чудя дали нещо може да се направи за да се увеличат шансовете поне по това отношение.
Благодаря за помоща
  Имен много ме вълнува този въпрос!  :P
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Jam,`Denis - благодаря ви за отговорите.
 ...................................
Конфигурацията на графиката ти е хубава, но разликата в БТ през ФФ и ЛФ е наистина малка, още повече че пиеш и Дуфастон/ а и са ти били и Прегнил/.
Не съм много сигурна дали е имало О.
Това лекар трябва да го каже.Виждам, че си правила и инсеминация и съжалявам за това което казвам.Сама знаеш, зачеването е чудо и нищо чудно и при такава графика да има зачеване.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Благодаря ти за отговора Денис. Ами едва ли е станало чудото, днес температурата падна на 36.7 и спрях Дуфастина (вчера ми беше 15ти ден) так че продължаваме следващия месец. Това което ме озадачава - може ли доктора да каже че е имало О, а всъщност да не е.
Инсеминацията я правихе на спукан вече фоликул(40 часа след прегнил) и докторът каза че О е станала, а и ходих на УЗ няколко пъти преди това за таймиране и имаше нарастващ фоликул. Може ли Док да се обърка за такова нещо?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Да, може лекарят да се е объркал.
Струва ми се,че  доста късно /40 часа след Прегнила/ е направена инсецинацията, но не съм лекар и нямам право да оспорвам лекарско решение.

ПП. Дали е имало О. може да се установи и със изследвания, не само с УЗ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Денис, ако не те затруднявам би ли ми казала с какви други изследвания освен с УЗ може да се види дали е имало О? Извинявай ако съм досадна, но направо се шокирам от това че Док може да се обърква при фоликуметрия дали има О или не.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Изследвания на хормони - преди О., по време и след О./Естрадиол и ЛХ/
Както и на 7 ден след О./естрогени и прогестерон/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
да отговоря на питането за температурите:
1. не е задължително да има голяма разлика между температурите във фоликулярната и в лутеалната фаза. твърди се, че разлика от 0,1 - 0,2 градуса е достатъчна, за да индицира наличие на лутеална фаза.
2. температура от 36,9 през лутеалната фаза не означава проблем с ЖТ и прогестеронова недостатъчност. няма такова правило, че БТ през ЛФ трябва да е над 37. това е един от митовете в тази област.

аз самата не съм имала над 37 градуса през ЛФ. можеш да ми поразгледаш графиките.

за овулацията и изследванията:

фоликулометрията, съчетана с изследване на прогестерон 7 дни след овулацията, дават доста задоволителен отговор на въпроса дали е имало овулация или не. разбира се, всеки може да се обърка при ултразвуково изследване на фоликули, ако не е специалист. но ние се надяваме, че твоят лекар е специалист и не се е объркал.

изследванията на ЛХ и Естрадиол след овулацията не са доказателствени за това дали е станала. те се мерят преди и около - с цел определяне на точното време на евентуалното й ставане.

дано да си ме разбрала добре. с две думи, аз не мисля, че има някакъв проблем там, за който да ровичкаш. нищо от нещата, които си описала, не говори за наличие на проблем, поне.
просто, не винаги става от една инсеминация, колкото и да се надяваме.
« Последна редакция: Април 29, 2007, 10:28:38 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Jam, благодаря ти за изчерпателното обяснение. Този месец ще пусна прогестерон на 7ми ден след О(дано да има такава).
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Не съм съгласна с теб Джам и тъй като всеки има право на мнение, не ми се спори.
Само искам за уточня, с кое и защо не съм съгласна и повече няма да 'споря'. :D
Разлика от 0,1-0,2 градуса не показва, че е имало О. 
Разликата трябва да е 0,4-0,6 градуса за да е сигурно, че е имало О.и че ЖТ функционира добре
Ако разликата е около 0,3 - пак меже да е имало О., но прогестерона да е по-малко.
А когато Прогестерона е по-малко термина, които се използва в литературата е ,,имало е някаква форма на О."/т.е яйцеклетката може да не е била 'хубава'/
по т.2- говорехме за 36,9 но на базата на разликата която прави момичето /тя е около 0,2 градуса и то +Дуфастон +Прегнил/

ПП :D Когато забременя Джам,разликата в Бт при теб беше страхотна-0,4-0,5 а по-късно направи и 0,6 градуса разлика.
« Последна редакция: Април 30, 2007, 08:38:12 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Денис, няма да споря, защото и двете сме аматьорки :)
аз казвам това, което съм обобщила от четене и личен опит. ти си чела други неща.

1. да отбележа, че нито Прегнил, нито Дуфастон влияят на БТ.

2. слабо повишената БТ и малката температурна разлика в двете криви не се дължат непременно на прогестеронова недостатъчност вследствие на лоша яйцеклетка, това искам да подчертая. не може да се вадят категорични правила и постулати само на база графики на БТ и ако повишението на Т е слабо, айде, имаме прогестеронов дефицит. дори само личният ми опит показва това, аз никога не съм имала ясно изразени двустепенни графики, а прогестеронът ми винаги е бил напълно в ред.

3. и изобщо, графиките на БТ не са метод за диагностика.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

  Денис,Джам искам да попитам и аз нещо!  :P При мен температурата в първата фаза варира от 36.55 до 36.7,а във втората от 36.9 до 37.1.  Тогава как да определя с колко  десети ми се покачва БТ(може за пример да погледнете последната ми завършена графика).Може въпроса ми малко да простее,но ме интересува,защото все пак следя какво е покачването на БТ.При мен също не винаги има голяма разлика в покачването ,но все пак го има.И другото което ме вълнува е това,дали ако прогестерона не е в норма,това оказва влияние на ЛХ,ФСХ,Естрадиол и Пролактин.Питам,защото изследвах тези хормони и бяха перфектни,но не съм изследвала Прогестерона.И без да взимам страна в лекия ви спор  :D ,ще спомена,че като пия Дуфастон графиката ми през втората половина изхвърча много високо.
Здравейте,

Бихте ли казали мнението си за графиката ми този месец, а също днес на 7ми ден след Ову изследвах прогестерон и е 22.42 нг/мл (1.7-27). тези стойности добри ли са или не достатъчни? Благодаря
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Здравейте,

Бихте ли казали мнението си за графиката ми този месец, а също днес на 7ми ден след Ову изследвах прогестерон и е 22.42 нг/мл (1.7-27). тези стойности добри ли са или не достатъчни? Благодаря
Графиката ти е супер.
Прогестерона е добре. Но може би си го изследвала на 6 ден след О./поне така мисля аз гледайки графиката и тестовете/ Това няма значение, исках само да отбележа че на 7-8 ден нивата щяха да са по-високи.
Всичко е наред. :D


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Може  ли  някои да ми разталкува графиката ми.?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Може  ли  някои да ми разталкува графиката ми.?
Трябва да разрешиш графиката ти да се вижда и от други потребители
Цитат
Възникна грешка: 
Съобщение:
Този потребител не споделя графиките си!
обратно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум