0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

проходимост на тръбите
« -: Април 21, 2007, 19:32:09 pm »
Здравейте,  мили момичета
предстои ми цветна снимка в клиниката на Д-р Стаменов , много ми е претеснено , тъй като имам доста сериозна операция ( миома на матката с множество възли) .Всички доктори до сега ми казват , че е много вероятно тръбите да са запушени при това положение. Незнам какво да очаквам и ако е така какво следва след това .
Така също да ми кажете нещо повече за Д-р Стаменов.
Благодаря Ви предварително и успех на всички  :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #1 -: Април 21, 2007, 19:54:13 pm »
Изчакай да мине снимката, след това ще мислиш.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #2 -: Април 22, 2007, 08:34:29 am »
Писка миличка,доктор Стаменов е много добър специалист,довери му се!! :D
За снимката.....ами не се знае,сега и да се притесняваш и да се терзаеш няма смисъл,след снимката ще станат ясни нещата.Пожелавам ти положителен резултат! :D
Ако недай Боже се окажат запушени тръбите,вариантите са 2.......Ин-витро,пластика ако е възможна такава..................но това лекар ще прецени .Успех!!!Пиши как са нещата! :D
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #3 -: Май 01, 2007, 22:24:09 pm »
 Благодаря Ви и на двете , които ми писахте.
 Като мине всичко ще ви пиша , стискайте палци.
Желая на всички много щастие и успех.   :thankyousign:
*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #4 -: Май 07, 2007, 02:47:29 am »
Искам и аз да попитам нещо, Писка извинявай, че пиша в твоята тема. Цветната снимка може ли да покаже наличие на хидросалпинс или се открива само с лапароскопия? И още един въпрос - пречи ли хидросалпингса на забременяване с инсеминация или само на инвитрото? Благодаря ви!


*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #5 -: Май 07, 2007, 04:59:24 am »
Моят личен опит показва, че цветната снимка само предполага хидросалпингса, а единствено при лапаро може да се види със сигурност. Не винаги се потвърждава.
Би трябвало да пречи при всякакво забременяване.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #6 -: Май 07, 2007, 07:36:48 am »
Хидросалпинкс пречи при всякакво забременяване!Единствен сигурен начин е лапаро.
*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #7 -: Май 07, 2007, 12:21:10 pm »
На цветната снимка ясно се виждаха двата огромни балона с течност и на двете тръби, и всички доктори,които са я виждали бяха напълно убедени, че става въпрос за хидросалпингс.Последва задължителна лапароскопия за отстраняването им.
Апсолютен неуспех с хидросалпингс каквито и опити за забременяване да правиш.
*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #8 -: Май 07, 2007, 12:56:29 pm »
При мен цветната снимка показа нормално състояние на тръбите.Преди това ми бяха направени 2 инсета докато правехме рутинните изследвания-хормони,хламидии.След снимката направих още 1 и лекарката започна да настоява да направим лапаро.Приех и бях изумена от резултата -двете тръби с много сраствания,"отстранен" хидросалпингс и фибрални апарати "погребани в сраствания".Яйчниците ми според протокола са фенестрирани.За мен това така и остана неясно,защото аз си имах спонтанна овулация.Хромпертубация не бе извършена :?Естествено поисках обяснения как така в рамките на 4 мес между снимката и лапароскопията се е получило това разминаване,но отговора бе "Дай да видя спермограмите!Абе вие с тия лоши показатели сте направо за ИКСИ".На мига взех решение,с което колкото и пари и болка да бяхме вложили аз повече при тази лекарка няма да продължа.Сега ми предстои второ лапаро,за да се види дали наистина това,което е по протокол от първото се припокрива.Надявам се след него наистина да постигна желаната мечта.

*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #9 -: Май 08, 2007, 00:36:31 am »
Благодаря на всички момичета, от които получих отговор. Дороти, това, което споделяш е много странно и се надявам искрено да се окаже невярно след втората лапароскопия. Само искам да те попита цветната снимка и лапарото при един и същ лекар ли ги прави?
Аз зададох тези въпроси, защото се записах с 5 неуспешни инссеминации, направени след цветна снимка, която показва пълна проходимост. Но ако това, което казва Дороти се окаже вярно, то тогава всеки би трябвало да се съмнява в резултата от цветната снимка. Надявам се да споделиш с нас резултатът от втората лапароскопия.


*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #10 -: Май 08, 2007, 09:04:09 am »
Да,всики изследвания,инсетата,снимката както и лапароскопията бяха при един и същ лекар.Всичко това обхвана период от 6 месеца.Именно това породи и съмнения в мен,че нещата не вървят по верния път.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #11 -: Май 08, 2007, 10:05:31 am »
При мен цветната снимка показа нормално състояние на тръбите....да настоява да направим лапаро...Приех и бях изумена от резултата -двете тръби с много сраствания,"отстранен" хидросалпингс и фибрални апарати "погребани в сраствания".

 8O Точно това ме притеснява и мен! :(Имам ли нужда от Лапаро,след като ми предстои Ин-витро?Как да си го изискам от лекуващият лекар?
*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #12 -: Май 08, 2007, 10:48:58 am »
baracuda ,не зная как са при теб нещата.Надявам се си при добър специалист и можеш да му се довериш .Ако не ти предлагат такава интервенция няма нужда да се притесняваш.Най вероятно не е нужно при теб.

*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #13 -: Май 08, 2007, 11:15:08 am »
baracuda,мисля че си при добри специалисти и ако имаше нужда от лапаро щеше да ти се назначи.Не се притеснявай за това.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #14 -: Май 08, 2007, 12:24:53 pm »
doroty,Mimi  :balk_21:,знаете ли защо силно ме притеснява тази мисъл?!? 8O В деня,когато правих снимката,доц.Маркова каза,че са ми добри тръбите-проходими.Едната била малко опъната,другата осукана,но проходими.Абе,не са идеално лоши  :wink:!С две думи: с такива тръби имам огромен шанс да забременея естествено!Още повече,че всички останали показатели са ми в норма.Обаче на последния преглед пак като гледа снимките и при условие,че няма още бременност,каза,че тази,осуканата тръба не й харесва много,по-малко контрастно вещество била изпуснала,а другата опъната!?!С две думи:с тия тръби съм само за Ин-витро!Спермограмата,при Сариев установи ДОСТАТЪЧЕН брой нормални сперматозоиди.Е,ами ако тази тръба ми направи проблем?Не оспорвам компетентността на доц.Маркова,но е много-заета и е нормално да е пропуснала нещо...Не знам,доста момичета има правили процедури със хидросалпингс...Иска ми се ,ако имам такъв проблем със сигурност да го ликвидирам...в най-добрия случай поне със сигурност да знам ,че нямам такъв...Благодаря ви момичета! :grouphug2:
*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #15 -: Май 11, 2007, 11:44:38 am »
Някой може ли да ми каже "продухване на тръбите" и "цветна снимка" едно и също нещо ли е? Защото гинеколожката ми каза, че ако няма резултат докато пия Дуфастона, ще ме прати на продухване на тръбите. А беше края на януари. Вече 4 месеца съм на дуфастон и нищо. А къде във Варна правят такова нещо /продухване/. Някой знае ли?
*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #16 -: Май 11, 2007, 12:12:58 pm »
Различават се. За цветна снимка прочети тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=793&Itemid=42
Основен недостатък и е облъчването по време на процедурата. Основно предимство - имаш си снимка черно на бяло.
"Продухване на тръбите" е когато вместо течност се вкарва под налягане газ. Смята се, че е остарял метод и не вярвам това да е имала предвид гинеколожката. По-скоро е имала предвид хидротубация или цветна снимка. За хидротубацията прочети тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=557&Itemid=17
Крайното решение за необходимото изследване го взема лекуващя лекар!
*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #17 -: Май 11, 2007, 13:07:31 pm »
Много ти благодаря за бързия отговор, Lan! Информацията ти ми беше много полезна, защото хабер си нямах какво значи това продухване. Но щом казваш, че продухването е остарял метод, вероятно гинеколожката ми го е казала, както си го знае от едно време, а е имала предвид по-съвременния метод. Едва ли след като медицината е толкова напреднала, някой ще прави процедури от преди "сто" години.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #18 -: Май 13, 2007, 22:05:47 pm »
А къде във Варна правят такова нещо /продухване/. Някой знае ли?

Препоръчвам ти да си направиш цветната снимка във Майчин дом.Струва 120 лв.Запиши си час за доц.Маркова на тел.052-332 000.Успех!
*
Re: проходимост на тръбите
« Отговор #19 -: Май 17, 2007, 08:41:50 am »
Благодаря за съвета Баракудке. Много ме е страх от тая цветна снимка. Направо изпитвам ужас :(