0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Маточни болки
« Отговор #20 -: Април 21, 2007, 22:17:14 pm »
Ле, аз съм с болки и зацапване. Когато питах Мели какво мога да правя - тя ми препоръча да вземам но шпа и спазмалгон. Ако си нервна можеш и чай от мащерка да пиеш. Можеш и магнезий да пиеш. Той също помага доста.
Лан, можеш да вземаш спазмалгон.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Маточни болки
« Отговор #21 -: Април 21, 2007, 22:33:59 pm »
Gane, тогава защо в листовката му пише категорично "не" и то тамън на две места и при противопоказанията и при "специални групи пациенти"?
« Последна редакция: Април 21, 2007, 22:36:43 pm от Lan »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Маточни болки
« Отговор #22 -: Април 21, 2007, 22:39:42 pm »
Лан, това е листовка за пациента. В нея се казва кога човек сам не бива да приема лекарството. Затова е написано така категорично. Когато ползата от едно лекарство превишава риска от неговото приемане, тогава лекарят може да прецени да го прилага, както примерно популярното тук приложение на аспирин.

Ле, честито и дано са само леки неразположения!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Маточни болки
« Отговор #23 -: Април 22, 2007, 17:39:16 pm »
Много ви благодаря,момичета!Изобщо не виждам логика в тези менструални болки,ама щом сте рекли,че са нормални...Вчера и днес почти не ме боля.
Бях си казала,че ако успея никога няма да се "тръшкам",ама на-не се стърпях :oops:...
Гане,да не съм пропуснала нещо?Доколкото разбирам си бременна пак? :D
Гали,благодаря за телефона,но ще се оптам до утре да се въздържа от досаждане,че и без това съм на УЗ при него и ще го питам дали по принцип е удобно да му звъня .
Не знам за спазмалгона,но за фраксипарина също пише,че не се прилага повреме на бременност,а док каза да не го спирам???
Още веднъж благодаря на всички ви :flower:
« Последна редакция: Април 22, 2007, 17:41:00 pm от le »
Re: Маточни болки
« Отговор #24 -: Април 22, 2007, 18:37:50 pm »
Ле,
Честит  :bfp: ! Много усмивки и лека бременност!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Маточни болки
« Отговор #25 -: Април 22, 2007, 20:38:14 pm »
Ле, като има болки, няма как - питаш си и не е за тръшкане. От всичко може да са. Важното е да се разбере навреме и да се оправят нещата. А иначе, не си пропуснала, не съм пускала тема. Имам си доста проблеми, болки, кървене, нямаме пулс и така... Чакам да видя каква ще е съдбата на моето бебе :( Стискам ти палци всичко да е наред! И накрая да се роди едно здраво бебе!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Маточни болки
« Отговор #26 -: Април 22, 2007, 22:13:47 pm »
Гане,в какъв смисъл?Как няма пулс?Дали не е още много рано?Или пък ултразвука да е по-стар?Дано да не е силно кървенето и всичко да се нареди добре.Няма да ти честитя засега,но: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:(И да не си киснеш краката в горещи легени!!!!!!!!!!!)
Благодаря,Точица,да ти се връща!(макар,че и аз още не искам честитки,че нещо не мога да повярвам...поне утре да ме види док на УЗ,пък тогава)
 :hello:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Маточни болки
« Отговор #27 -: Април 23, 2007, 09:26:33 am »
Ле, тук трудно можеш да намериш стар ултразвук. Кървенето поне за сега спря. Днес съм на преглед. А се притеснявам, защото на първата ми бременност са видели пулса още в 5та седмица, а сега няма нищо. Стискам ти силно палци при теб нещата да са наред и днес да се зарадваш с малко туптящо сърчице :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Маточни болки
« Отговор #28 -: Април 23, 2007, 09:33:52 am »
 yahoo_17 yahoo_17 Довечера да се отчетем и двете!! :hug2:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Маточни болки
« Отговор #29 -: Април 23, 2007, 09:44:47 am »
Ще се :lol: :goodluck:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Маточни болки
« Отговор #30 -: Април 23, 2007, 19:39:41 pm »
Здравейте!Да се отчета:видя се сакче - на мястото си е,но още не се вижда пулс.Док каза,че е много рано(6 дни закъснение) и ще чакаме до петък.Тогава ще мога официално да си кажа.Не искам още да ми честитите,че не мога още да повярвам.
Ганюшо,стискам палци да се похвалиш  :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Маточни болки
« Отговор #31 -: Април 23, 2007, 22:04:04 pm »
Ле, мила, стискам ти палци да се види и сърчицето как тупка.  :crossfingers:
При мен го видяхме, но пък си имам екстра - полип :? Та от там ми идват част от проблемите. За сега ще се следи, пък по-нататък трябва да се оперира. В момента обаче нищо не може да се направи, иначе ще загубя бебето. :(
Късмет и дано въпреки трудното начало нататък да ти е лека бременността и да се роди здраво бебче! :babyflips: :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Маточни болки
« Отговор #32 -: Април 23, 2007, 22:27:14 pm »
 :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:Много се радвам!Щом при теб се е видяло сърчицето,значи и при мен ще се види-сигурна съм!С екстри,или без---ще трябва да ги родим тези бебоци! :D
П.С.Кой ден ти е днес след овуто?
Re: Маточни болки
« Отговор #33 -: Април 23, 2007, 23:28:35 pm »
Ле, честито  :D

lb2f
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Маточни болки
« Отговор #34 -: Април 23, 2007, 23:40:45 pm »
ако не беше джазито хич нямаше да я видя тая тема. още няма да ти честитя, щом е рано и се притесняваш но моля те после непременно смени поне заглавието :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Маточни болки
« Отговор #35 -: Април 23, 2007, 23:55:35 pm »
Абе аз за теб съм сигурна, че ще го видиш :lol: Няма начин  :wink: Така казва кристалната топка. Надявам се да успеем! А иначе по мои сметки съм 7ми ден след ову, ама не разчитам много на тези сметки, щото при мен дойде уж на датата, после ми зацапа, май точно по ову, та изобщо не съм сигурна в сметките. Иначе сметнато от първия ден на последната М съм в 6-та г.с. и 3 дни.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю