0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #20 -: Май 01, 2007, 09:24:28 am »
Провери си термометъра.
Нека да видим какво ще стане следващите дни.
Ако имаш възможност отиди да те видят на УЗ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #21 -: Май 01, 2007, 20:32:35 pm »
а, пак се вдигна, ще видим следващите дни ....
Какво би се видяло на УЗ? Докторът ми тези дни не е в София... :(
Имам леки боцкащи болчици от дясно (където е фоликулчето този месец) какво могат да значат в моя случай? (вярно е, че се взирам в най-малкото нещо, но за това не си внушавам :ask: оох)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #22 -: Май 02, 2007, 06:27:59 am »
Би се видяло дали има доминантен фоликул и дали се е пукнал. :D
Първо провери термометъра.
/Това става като си купиш нов живачен и мериш успоредно с двата/напр. под мишниците/ ако стойностите са еднакви - това означава, че отчита вярно, ако новият показва по-висока стойност, това означава, че твоят се е повредил и продължаваш да мериш с новият./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #23 -: Май 02, 2007, 09:33:47 am »
Май термометърът си е наред, а при меренето не съм го поставила достатъчно навътре. Сега Т нали е нормално висока? или все пак да проверя... Имам още един електронен, и тъй като и аз се усъмних онзи ден от ниския показател си премерих Т с него под езика и беше 36.8, т.е. добре за орално измерена Т?
ама нали се записват стойностите от премерване на едно и също място, с един и същ термометър, затова записах първата.
Поздрави!  yahoo_17
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #24 -: Май 02, 2007, 10:33:11 am »
Трябва да сравниш двата, като мериш едновтеменно с тях.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #25 -: Май 02, 2007, 12:41:42 pm »
ОК, започвам от утре да сравнявам двете стойности от двата термометъра. ДАНООО, ДАНОО, ДАНОООО, както се пееше в оная песен
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #26 -: Май 03, 2007, 09:51:21 am »
Днес си премерих Т и с двата термометъра досегашния показа 36.7, а другия - 36.9. Имам съмнения, че този, с който мерих до сега е повреден, т.к. два-три пъти вместо Lo, при пускане показваше цифра. Ще си купя и трети термометър днес за всеки случай и ще сравня утре сутрин здравия с новия - за по-сигурно. Но, крайния извод (и най-важен в случая) е, че Т ми си е около 37.0 и всичко е наред - не пада по никое време  :D Ти как мислиш?
*
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #27 -: Май 03, 2007, 14:30:06 pm »
По-добре си вземи обикновен живачен, той мисля че е най-сигурен. Успех. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #28 -: Май 04, 2007, 06:56:36 am »
Добре е БТ.
Мери с живачен  :D /10 мин/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #29 -: Май 04, 2007, 09:31:00 am »
Изхвърлих стария прецакан термометър и си взех нов. Тази сутрин сравних показателите на чисто новия и на стария здрав. Новия - 37.2, а стария 37.0.
Новият е Microlife, много похвален, от реномирана аптека е.... и предвид производството ... абе и това, че е нов и едва ли ще се счупи през следващата седмиица. Та крайния резултат от мисловното напрежение на тема "термометър" е с резултат, че ще продължа до края на цикъла с чисто новия, а и изглежда добре.
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #30 -: Май 08, 2007, 09:16:21 am »
ДЕНИИС, моля за помощ!!! :help1: какво ми ставааа? това състояние е от четири дни и ме притеснява, нормално ли е Т да е толкова висока? Май ще се обадя на лекарката... :(
*
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #31 -: Май 08, 2007, 17:25:09 pm »
Здравей lawyer, наистина малко висока ми се вижда БТ през последните дни, но аз си мисля че и с тези симптоми които имаш май е предвестник на добрата новина и няма повод за притеснение. :D Колко дни ти е цикъла? При мен също този месец ми е малко по-висока БТ и имах подобни по-силно изразени "менструални" болки около 2 дни, които сега преминаха по-скоро в дискомфорт...и това тайничко ме обнадеждава...но резултата ще се види след броени дни. Нека да видим и мнението на Денис...дано съвпада с моето. :)  :goodluck:
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #32 -: Май 09, 2007, 11:14:34 am »
бъбречна кризичка направих, 4-милиметрови камъчета (ходих на ехограф), сега ще ги изкарвам, ще ходя на системи тези дни...   ама след инжекцийката с коктейл от обезболяващи, днес по-приличам на човек. Гадничко...

въпреки, че е много рано, аз се изкуших и на прегледа с ехографа, все пак питах дали се вижда и нещо друго  - после съжалих, разбира се, т.к. лекарката, която ме преглеждаше на ехографа не беше гинеколог и май само ме притесни: каза, че на десния яйчник съм имала съъъвссеем малка двусантиметрова кистичка??? ама аз преди две седмици като ходих на гинеколог, който ме прегледа с вагинален ехограф (който за гледане на такива неща е далеч по-прецизен), ми каза че имам доминантно фоликулче от дясно и да дебна ову-то от 27.04 до 01.05 - нито думичка за нещо като киста, напротив, каза че всичко е наред, с единственото уточнение, чe матката ми е малко позиционирана на дясно и да полежа след секс на дясната си страна (особено щом и фоликулчето е там) за по-голямо улеснение...

Днес се замислих - дали да си направя кръвен тест, за да знам със сигурност, сега, като ходя по доктори, ако случайно е станало би трябвало да им кажа, и да го имат предвид, като ми предписват лекарства.... Ову-то беше на 28 април, дали е рано даже и за кръвен тест???

май ще си почакам, то ако е станало ще се разбере най-много след 3-4 дни...
Какво ще кажете?

dsd, доколкото аз разбирам от графики, твоята изглежда прекрасно.... ДАНО!!!
« Последна редакция: Май 09, 2007, 11:41:19 am от lawyer »
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #33 -: Май 09, 2007, 11:42:12 am »
Здравей Lawyer!
Съжалявам за проблемите ти и ти желая бързо възстановяване!
Днес ти е 11 ден след овулация и вече можеш да си направиш кръвен тест. Дай боже да е  :bfp:
Иначе за кистата на яйчника-това най вероятно е жълто тяло и е нормално да е там след овулация. След спукването на фоликула и освобождаването на яйцеклетката той се превръща в корпус лутеум или т.нар. жълто тяло. Ако не настъпи оплождане това жълто тяло регресира за около 14 дни и идва М. Ако има бременност го наричат жълто тяло на бременността. На теб ти желая да е точно такова!
Успех!
*
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #34 -: Май 09, 2007, 11:49:31 am »
lawyer, дано бързо се въстановиш от тази криза, знам колко е неприятно и да се концентрираш върху най-важното нещо, което и двете очакваме. Дано всичко е наред и двете скоро да се похвалим с (+) тест. :D Аз също нямам търпение да разбера резултата, но мисля че още е рано и за да не се разочаровам реших да изчакам поне до утре (11-ти ден след О.) въпреки че знам че на 11-ти ден само кръвен тест може да покаже. То ако е станало - няма да избяга... :D
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #35 -: Май 09, 2007, 15:46:01 pm »
То ако е станало - няма да избяга... :D
Много точно и на място казано!!! и аз така си мисля - първа грижа е да се възстановя, че ако слууучааайно има бебе, няма да му трябва майка с болни бъбреци, виеща от болки и тъпчеща се с обезболяващи..

А, как мислите, дали стойностите на Т са меродавни в този случай? Заради силните болки със сигурност няма да усетя каквито и да е други симптоми :(
« Последна редакция: Май 09, 2007, 15:54:48 pm от lawyer »
*
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #36 -: Май 11, 2007, 13:32:43 pm »
Здравей laweyer, как си вече? Оправи ли се от бъбречната криза? Ти още ли чакаш да не ти дойде М.? Аз вече втори ден правя тест, но (-), въпреки че според мен малко ми закъснява тъй като по-прицип цикъла ми е от късите(поне в сравнение с последните 2-3 цикъла). Това с тези тестове е много депресиращо, но за съжаление веднъж като си почнал не можеш да спреш.. :( За съжаление и моите симптоми почнаха да затихват, БТ почна да пада... :(..единственото, което остана е че М. още го няма. До скоро...
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #37 -: Май 11, 2007, 21:11:16 pm »
Здравей,мила dsd, голяма беля е с тази криза, пия по 4-5 хапчета /но това се вижда от графиката/, а острите болки позатихнаха, затова пък вчера в урината ми имаше кръв, а днес вече се сдобих и с вагинално кървене - цял ден едно слабичко, хич не прилича на МЦ, ама май си ми дойде, по часовник, както винаги, обаче БТ не пада и градус - най-вероятно е от бъбречния проблем. За сега съм отбелязала неменструално кървене, тъй като е много слабо, но утре сигурно ще вдигна знамето на началото на поредния цикъл и всичко ще започне от начало  :( та сега не мога да позная от какво ми се вие свят и защо ми се повръща, нито пък коя кръв от къде идва. Лекарката ме пита дали пишкам кръв и изкарвам камъчета, аз и казвам, че не знам - идиотска ситуация. Но едно си е сигурно - и този път нямам бебе :(, пак почвам да чакам, дано този път ти поне не чакаш с мен... и затихващите симптоми да са заблуда
*
Re: Графиката на lawyer
« Отговор #38 -: Май 17, 2007, 11:31:50 am »
Здравей lawyer, къде се изгуби...надявам се проблемите при теб вече да са отшумели и всичко да е ОК? Така като гледам с теб продължаваме заедно да си чакаме и този месец... :)  дано да е последният.. :goodluck:
*

    lawyer

Re: Графиката на lawyer
« Отговор #39 -: Юни 10, 2007, 11:18:58 am »
След мъките около бъбречните проблеми отново се сдобих с нормален цикъл и отново съм тук.
dsd, виждам, че отново сме поставили едновременно начало. Започват отново познатите мерене на Т, ову тестове и очакване - но пък, ..все пак надежда (за разлика от изминалия месец). Липсваше ми да пиша тук... и сега, като отново има какво да попълня, усещам, че ми е липсвало повече отколкото предполагах... Denis, нали пак ще казваш по някоя друга дума за графиката ми?
ПАК СЪМ ТУК, МОМИЧЕТА!