0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    денислава

Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #660 -: Юли 12, 2009, 18:23:06 pm »
Може ли да ми  каже някоя от вас ,колко пъти се ходи на преглед преди инсеминация.Предстой ми да правя ,дактра ми каза на 3-я ден от цикъла трябва да го посетя,за да ми каже какви лекарства да взема,а за па-нятатък не съм го питала,тъй като има много чакащи момичета .
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #661 -: Юли 12, 2009, 19:53:07 pm »
Обикновенно се посещава лекуващия през ден, инсеминирането се парви при спукан фоликул ~14-16 ден.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #662 -: Юли 12, 2009, 21:28:14 pm »
Евро , наистива ли през ден трябва да си при лекаря като започне стимулацията? Дали има вариант да ме наблюдава друг лекар в моя град, за да не пътувам през ден в София или ще трябва явно на хотел да се остава. Аз утре ще съм при доктора и се надявам да си ги изясня тези неща
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #663 -: Юли 13, 2009, 00:29:07 am »
Не знам, попитай док.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #664 -: Юли 30, 2009, 00:51:55 am »
Здравейте.
Преди известно време когато лекувахме стерилитета (5 год) при д-р Владимиров и правихме всички процедури готвейки се да инвитро, аз пътувах през ден до София(също съм от провинцията на 150км). Идваше ми в повече но си  заслужаваше- имам си моето съкровище дъщеричка, която вече е на 3 год.
Минах през проблеми- както всички ви, кандидатствахме по програмата за инвитро от ЗК, бяхме удобрени, получихме лекарствата и в месеца, в който трябваше да започнем симулацията за него - чудо! разбрах че съм бременна.
Сега започваме опити за второ бебче и изпадам в ужас, дали няма пак да се потвори всичко преживяно за тези 5 год.
успех момичета, дано скоро гушкате своите сладки бебчета.

Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #665 -: Ноември 23, 2009, 13:36:35 pm »
Използвам темата...
Ходих на първичен преглед при Владимиров. Като цяло ми направи добро впечатление, но ме притесняват няколко неща.
1.Взеха ми за прегледа 116,40,в т.ч. ултразвук, хламидии и прогестерон. Малко множко ми се видя. Доктора само се подаде и... не каза какво ми е правил...от къде знаят на регистратурата какво да ми пишат.!??!?! Незнам как да процедирам следващия път.
2.Каза ми да направя прогестерон и хламидия /но ми беше 18-ти ден/.?!?!?!
3.Като ми взеха кръв ми казаха, че не ми трябват резултатите, а аз искам да си ги имам...
Как постъпвате вие???

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #666 -: Ноември 23, 2009, 14:00:23 pm »
3.Като ми взеха кръв ми казаха, че не ми трябват резултатите, а аз искам да си ги имам...
Как постъпвате вие???

Как така да не ти трябват? Ти си пациент и имаш право но копие от всяко изследване. В Щерев правят подобно нещо, трябваше да вдигна скандал, за да ми направят ксерокопие.

Не мога да разбера как така ще се плащаш като поп, няма да ти дават пукната касова бележка и на всичко отгоре няма да ти дават и резултати от изследванията - това по принцип говоря, аз си искам фактура за всичко. Щом аз мога да си плащам данъците и клиниките да бъдат така добри да издават платежни документи.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #667 -: Ноември 23, 2009, 14:04:21 pm »
Касова бележка ми дадоха. Мисълта ми беше, че доктора не даде документ, с който да покаже какво е извършил и по този документ да платя.
Следващия път като отида ще си ги потърся изследванията. Дали ги пращат и на е-майл и ли по пощата?!?!?!
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 14:12:20 pm от Katia_ »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #668 -: Ноември 23, 2009, 14:04:40 pm »
Спермограми знам, че пращат по мейл. За изследвания не знам. Но имаш всяко право да изискаш копие. Пациента има право на това. И на копие от образните изследвания и на резултати от прегледа. За прогестерон и хламидии не виждам никакъв проблем да ти ги дадат. Щом като си платила за изследване, ще трябва да ти го дадат.
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 14:10:40 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #669 -: Ноември 23, 2009, 14:18:50 pm »
Катя е писала, че са и дали касова бележка.

Катя, на регистратурата дават абсолютно всички изследвания. Явно са били много заети в този момент. На някои изследвания си запазват оригиналите за тях. Аз като си поисках изследванията ми направиха копия и ми ги дадоха. Даже на следващото ходене си поисках да ми копират абсолютно всички документи и те го направиха без проблем.

Организацията в клиниката е много добра, всичко се записва и се слага в личната ти папка. Действат много бързо. Докторът пише всичко и на всяко следващо твое ходене, папката с данни какво ти е правено ще набъбва (ха дано не ходиш там много дълго :).

Колкото до парите, да скъпо е! Но, няма как, плащаш си. Предлагат и опцията разсрочено плащане. На сайта на клиниката има ценоразпис.

Пожелавам ти успех!


Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #670 -: Ноември 23, 2009, 14:24:59 pm »
Благодаря ви за отговорите!!!
Може би аз не съм настояла достатъчно, а те наистина имаха доста работа в момента.

А как мислите, мога ли в един ден да направим хормони, спермограма и да минем преглед след това при Владимиров.
И приема ли изследвания от други лаборатории /ако си направим в близък град/?

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #671 -: Ноември 23, 2009, 14:30:39 pm »
Кате, изследванията трябва да са направени при тях. Не може да са от други лаборатории, особено спермограмата. Можете да минете в един ден да, не се притеснявай. Ако искаш питай каквото се сетиш - може и на лични. Успех


Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #672 -: Ноември 23, 2009, 14:39:03 pm »
Благодаря ти, Раши! Успокоих се.
Много съм притеснена, очаквам да ми дойде тези дни и планувам всичко :). Даже и секса /и часа за спермограмата/. Надявам се да мога в следващият понеделник да пътувам и искам всичко да свърша в един ден.
Желая Успех на всички момичета!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #673 -: Ноември 23, 2009, 18:54:22 pm »
На мен ми се виждат много 116 лв. По времето, което ходех в клиниката /последно февруари м. тази година/ УЗ беше 30 лв., айде сега 40 да е станал, но хламидия + прогестерон 80 лв. множко ми се вижда!!!
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #674 -: Ноември 23, 2009, 19:18:17 pm »
Винаги дават касова бележка, но за съжаление, ако не си поискаш изследванията няма да ти ги дадат, нито да ти кажат какви са. Ако случайно попиташ за изследванията, явно нямат право да ги показват и казват - докторът ще ти каже, а той по принцип е много зает и казва само, ако има проблем. Прави сте, че след като сме ги платили и то на цени, по-високи от лабораториите в градовете ни, поне трябва да ги знаем и да имаме копие от тях. Друг е въпросът, че трябва да сме много настоятелни, даже и нахални, за да ни направят копие от изследванията. Лично аз до сега не съм успяла да си взема.  :( Ако нещо ми трябва спешно обаче, казвам на Владимиров и той им казва.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #675 -: Ноември 23, 2009, 20:14:36 pm »
Може ли да ми  каже някоя от вас ,колко пъти се ходи на преглед преди инсеминация.Предстой ми да правя ,дактра ми каза на 3-я ден от цикъла трябва да го посетя,за да ми каже какви лекарства да взема,а за па-нятатък не съм го питала,тъй като има много чакащи момичета .

един преглед в началото на цикъла, един преглед към 10-11 ден и после може направо да се насрочи инсето в повечето случаи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #676 -: Ноември 23, 2009, 20:34:13 pm »
Винаги дават касова бележка, но за съжаление, ако не си поискаш изследванията няма да ти ги дадат, нито да ти кажат какви са. Ако случайно попиташ за изследванията, явно нямат право да ги показват и казват - докторът ще ти каже, а той по принцип е много зает и казва само, ако има проблем. Прави сте, че след като сме ги платили и то на цени, по-високи от лабораториите в градовете ни, поне трябва да ги знаем и да имаме копие от тях. Друг е въпросът, че трябва да сме много настоятелни, даже и нахални, за да ни направят копие от изследванията. Лично аз до сега не съм успяла да си взема.  :( Ако нещо ми трябва спешно обаче, казвам на Владимиров и той им казва.
Ами аз пък нямах прословутата "папка" при тях. Може би защото не съм била в процедура, незнам..Но всеки път като отидех и момичетата на регистратурата ме питаха дали имам папка и аз им отговарях, че нямам, а папката аз си я нося. Т.е. аз си бях направила такава папка с всички изследвания от всички лекари, при които съм ходила. Лично на мен д-р Владимиров не ми е пускал изследвания на основните хормони, т.к. ги имах от друга клиника и не бяха минали 6м. откакто бяха направени. Иначе не съм имала проблем с получаване на изследвания от тях - всичко, което ми е правено съм си го искала /в оригинал/ и са ми го давали, никога не са ми правили проблем за това, след което аз надлежно съм си го добавяла в папката и съм влизала при доктора. Пак ще кажа, че това е било 2008-ма година, за тази незнам...
*
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #677 -: Ноември 23, 2009, 20:41:23 pm »
Ами аз пък нямах прословутата "папка" при тях.
Може би защото си имала своя папка, а не досие при тях и за това са ти давали всички изследвания. Аз бях така при Стаменов и при Николов. Въпрос на практика. Важното е резултата в подписа ти.  :wink: :lol:

Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #678 -: Ноември 23, 2009, 20:52:50 pm »
На рецепцията ми казаха, че там ще ми открият досие.  Пък като си тръгнах ми дадохи всичко, вкл. и попълнения от мен въпросник.
А за 116 - то лева, имам чувството, че нещо се получи разминаване. Може би включиха нещо, което доктора не беше направил /като цитонамазка например/. Но тук не обвинявам друг, а себе си, че не настоях да ми кажат точно какво.

И искам да кажа, че като за първи път съм доволна и от прегледа и от отношението и смятам да продължа да ходя там. Пък дано не много дълго.
Пожелавам го и на всички вас.
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 20:58:02 pm от Katia_ »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Въпрос за Д-р Владимиров
« Отговор #679 -: Ноември 23, 2009, 21:25:41 pm »
Досие откриват когато се подпише договор, а това става, когато причината за стерилитета е изяснена и се започне процедура. До тогава ти дават всички изследвания, но държат да си ги носиш при всеки следващ преглед, при откриването на папка ти ги взимат, но ако си поискаш, ксерокопие ти дават.
Успех в начинанието, момичета!
Не се притеснявайте, направили сте добър избор за клиника и лекар!