0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка
« Отговор #920 -: Юни 18, 2007, 15:47:07 pm »
Ей, Ози, цвекетата са ти направо супер. Направо започваш да ме комплексираш.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #921 -: Юни 18, 2007, 16:40:22 pm »
Момичета, сигурно си мислите, че си торя цветята  с някакви специални торове или ги пръскам с нещо. Не!
Сега ще ви кажа тайната:
Нито едно цвете, което съм показала до сега, не съм го торила с нищо и не съм го пръскала с препарати. Единствено с исектициди (за въшките).
Тайната е богатата на хумус почва, нова, и според цветето, подходящото място-много е важно и поддръжка. Розите ми също не съм ги торила още. Но ще го направя, когато му дойде времето. Когато видя, че имат нужда.
Петуниите (4бр.) ги  купих големи по около 1 см, даже едвам ги посях, толкова малки бяха. Мислех си че може и нищо да не излезе от тях, обаче сега растат, та се късат.

Тук две съседки ме питат: "Каква тор използваш, че така полудяха твоите цветя, да си купим и ние?"
Моят отговор беше: "Моята тор се казва "Любов"."....
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #922 -: Юни 18, 2007, 21:25:15 pm »
Тук две съседки ме питат: "Каква тор използваш, че така полудяха твоите цветя, да си купим и ние?"Моят отговор беше: "Моята тор се казва "Любов"...

              :hug2: Osiana ,ние всички искрено
            ти се възхищаваме и сме много-щастливи,
           че те "познаваме"!
          Толкова много ни радваш!
         Благодарим ти!
:hug2:

Ето и моето "оксалисче",скоро ще цъфти! :lol:

За тези,които не знаят ще обясня,че много трудно намерих луковички,които засях,когато не им е времето(на 30-ти април),но ето че "чудото"стана! :lol:Много съм щастлива! :lol:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #923 -: Юни 18, 2007, 22:06:34 pm »
Аууу, много ми хареса, наистина страхотна детелинка! И аз искам такава!



Тук две съседки ме питат: "Каква тор използваш, че така полудяха твоите цветя, да си купим и ние?"Моят отговор беше: "Моята тор се казва "Любов"...

              :hug2: Osiana ,ние всички искрено
            ти се възхищаваме и сме много-щастливи,
           че те "познаваме"!
          Толкова много ни радваш!
         Благодарим ти!
:hug2:


 :balk_21:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка
« Отговор #924 -: Юни 19, 2007, 00:02:54 am »
Еее, Фани, видя ли бе :wink:
Оси, на есен ще ти пратя от моите луковички, така че и ти да имаш :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #925 -: Юни 19, 2007, 00:08:33 am »
Оси, на есен ще ти пратя от моите луковички, така че и ти да имаш :lol:

  :jump12: :balk_46: A, благодаря много Гане. :D :thankyousign:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #926 -: Юни 19, 2007, 09:08:23 am »
Баракудке, детелинката ти е страхотна. :P  Всъщност ти откъде успя да си намериш луковички? Аз преди време бях вземала от "Метро", но ги подарих и накрая аз останах без четирилистна детелинка. Последно когато ходихме там, ги нямаше. Питах и в цветарски магазини, но няма. Остана ми надеждата в една борса за цветя, където се познавам с продавачката - евентуално да си поръчам да ми доставят.
А имам друга детелина, която е с червени листа и е трилистна. В момента е полудяла. Подхранвам я с "кристалон" /препоръчаха ми го и за първи път го използвам/. Цветовете ги махам умишлено от основата, защото вземат силата на растението. За сметка на това, листата стават големи и хубави.


Osi, извини ме, че те питах как се казват цветята от последните ти снимки. :( Сега видях, че има коментари към тях, но вчера при мен нещо не бяха излязли.
Само на първото май ще трябва да му търсим името :wink:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #927 -: Юни 19, 2007, 09:56:12 am »
       

Аз също много харесавм детелинки и за  всички който имат и харесват като мен пускам една от мойте снимки... Пак специално за Осиана... :P :) :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #928 -: Юни 19, 2007, 12:52:28 pm »
Фанта, благодаря.  :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #929 -: Юни 19, 2007, 13:47:40 pm »
Ели-В, оттук можеш да си поръчаш детелинки.
http://www.bezpanika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=88
И да питам момичетата, които си отглеждат детелинки:
Каква светлина изискват? Моите са до прозореца, но имам дървени щори, които са отворени само да влиза светлина, не е много слънчево.
Трябва ли да се подрязват по някакъв начин? Моите са високи около 50 см. 8O и, ако не са подпряни, се чупят. :(
Кога мога да ги пресадя? В каква почва?
Съжалявам за многото въпроси, но не искам точно сега да ги уморя. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #930 -: Юни 19, 2007, 14:13:49 pm »
Ей, White, много ти благодаря за полезната информация! :bighug:
А относно отглеждането на детелинки: моята е червена, изнесла съм я на балкона с източно изложение. До обяд кажи-речи я грее слънце. През ден я поливам. Детелинките изискват повечко светлина. Напролет й сменям почвата /купувам я от цветарски магазин, но не е нещо специално/ и разделям грудките.
Не мисля, че се подрязват.

Но за повече информация, ето един от любимите ми сайтове за цветя:
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=213

Успех! :P
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #931 -: Юни 19, 2007, 14:15:59 pm »
Ели-В, оттук можеш да си поръчаш детелинки.
http://www.bezpanika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=88

Аз си купих от там изкара само една голяма детелина и 2 по-малки и това беше, после загинаха, после луковичката я засях наново но нищо не излезе. Може причината да е била в сезона защото миналата еесен си я купих, но не е ясно.

Ето и мойта саксийна розичка, не е като тия на Оси, но пък е много издържлива горката, толкова въшки я нападаха, листата и бяха опадали целите, но успя да се пребори и сега има няколко цвята.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #932 -: Юни 19, 2007, 14:50:53 pm »
gery розичката ти е много хубава :lol: И аз да стискам  :crossfingers: ,се надявам скоро да имам :lol:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #933 -: Юни 19, 2007, 15:35:47 pm »
Ели-В, оттук можеш да си поръчаш детелинки.
http://www.bezpanika.com/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=88

Аз си купих от там изкара само една голяма детелина и 2 по-малки и това беше, после загинаха, после луковичката я засях наново но нищо не излезе. Може причината да е била в сезона защото миналата еесен си я купих, но не е ясно.





А може просто да не са качествени :(. Може ли още мнения??? :?
За всеки случай ще потърся в още 1-2 магазина, за които се сещам тук във Варна.

Гери, розичката ти е много хубава! :P
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #934 -: Юни 19, 2007, 15:56:18 pm »
Моите детелинки са само от една луковица (другата въобще не поникна :(), но изкараха 4 детелинки и един цвят досега. Незнам, какво ще се случи после, но си заслужаваше емоцията.  :wink:
Сега ги преместих на по-светло, да видя как ще се развиват.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #935 -: Юни 20, 2007, 17:26:17 pm »
Значи, който е със слаби нерви, моля да вземе мерки...Преди време ви разказах накратко историята на няколко корена мушкато и за това как един мъж се опита да даде урок на жена си как да се справя в кризисни ситуации.  :D Човекът се постара, ама наистина! Но и времето се оказа срещу него. Тези цветя са на крехката възраст от два месеца, като през втория месец постоянно ги валя дъжд. Просто нямаха шанс досега. Снощи ми стана малко жал за мъжа ми, като му показах снимките. Той направо се примоли да почакам да погрее малко слънце и те да живвнат, та да не изглеждат толкова нещастно. Обаче аз съм лоша жена. Предполагам, че ще се взирате, та дано да видите нещо на тях. Повярвайте, ще ви бъде трудно. Иначе, оценявам доброто желание на мъжа си да внесе малко цвят в скучната ни градинка. Засега в нея има само трева и по края някакви храсти, като измежду тях надига глава и коприва (която напролет благоразумно използвахме за супа), която вече за нищо не става, но на добрата жена не и остава време да я почисти. Приятно гледане на "цветното петно" в двора! 

http://community.webshots.com/user/elli222
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #936 -: Юни 20, 2007, 17:37:03 pm »
 :lol: :lol: :lol: Много се смях, особено на заглавието на албума ти и на коментарите ти отдолу. Горките мушката....Милите...
Е, проскубани са малко, но мъжът ти все пак се опитва да внесе цвят в градинката.... :lol:

Обаче то и такива снимки са много интересни, за разнообразие и да се посмеем. :lol:

Дива Роза  :bighug:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #937 -: Юни 20, 2007, 17:52:26 pm »
Междудругото, честно, малко ме заболя сърцето, като ги видях... уж съм със здрави нерви и обичам филми на ужасите.... :lol:

Но е много смешно.  :lol: Живот и здраве, ако се видим някой ден, ще ти дам от моите цветя малко... :D

Само да не се обидиш. :oops:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #938 -: Юни 20, 2007, 17:59:39 pm »
Ози, нямам право да се обиждам, щото нямам принос! Аз ви предупредих! Обаче май трябва и графа за неуспехите, свързани с градинарството. Може да се помисли нещо като: "Пишман градинари", "Нескопосани градинари", "Как не бива да изглеждат цветята ви", "Изкарвам си го на цевятята, щото ме е страх на жената" и други хумористични заглавия. Обаче обещавам да компенсирам през лятото, защото сме намислили едни екскурзийки тук. Хората имат хубави градини и паркове, та ще снимам и ще ви покажа как се справят другите  :D
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #939 -: Юни 20, 2007, 18:02:06 pm »
Ей, Роузи, ситуацията не е чак толкова отчайваща. Искат малко повече слънчице и ще тръгнат, та после няма да можеш да ги познаеш, че това са твойте цветя.
При мен ситуацията хич не е розава, не стига, че от скапаните дъждове загубих вече 2 рози, петльов гребен, някои гербери май няма да ги бъде, ами и саксийните ми петунии ми изневериха. Малеееееееее направо ме е срам да ги снимам, аз и за това не ги снимам де, като проскубани кокошки са. Обаче нали тая година съм царица на мутациите, ще ви покажа по - късно една петуния мутант.

П.П. И аз съм имала така изглеждащи мушката, а после не можеш очи да отвърнеш от тях.